Skocz do zawartościSzukaj artykułówRecent Comments


- - - - -

Elastyczne wyświetlacze od Samsunga


Samsung Display ma zamiar wypuścić elastyczny wyświetlacz do końca roku 2015
Samsung stawia jasno sprawę, że elastyczne wyświetlacze są tym, na czym firma będzie koncentrować swoje wysiłki w ciągu najbliższych miesięcy, co ma stać się lekarstwem na malejące zyski i marże. Wydaje się, że Samsung Display ma wielkie plany co do elastycznych wyświetlaczy w nadchodzącym roku. Lee Chang-hoon, wiceprezes biznesowego zespołu strategicznego Samsung Display powiedział, że Samsung Display wypuści elastyczny wyświetlacz dla smartfonów, który będzie można złożyć na pól. “Chcemy zapewnić zdolności produkcyjne 30,000 do 40,000 [elastycznych wyświetlaczy na miesiąc] do końca następnego roku.”
Na Forum Inwestorów Samsunga 2014 w Nowym Jorku Chang-hoon chwalił się, że “żadna firma [z wyjątkiem Samsunga] nie będzie miała takich zdolności produkcyjnych do 2016. Planujemy dostarczenie konsumentom produktu z elastycznym wyświetlaczem do końca roku. Jednakże na razie nie ma żadnych definitywnych decyzji co do produktu końcowego.” Biorąc pod uwagę dobre recenzje Galaxy Note Edge na świecie nie jest dziwne, że Samsung będzie ciężko pracował, aby elastyczne wyświetlacze stały się bardziej powszechne niż obecnie.
Lee powiedział również, że Samsung planuje obniżyć koszty produkcji wyświetlaczy AMOLED, aby zachęcić więcej nabywców technologii, co jak do tej pory było trudno zauważyć w polityce firmy. “Jedną ze wspaniałych cech technologii AMOLED [ponieważ nie wymaga podświetlania] jest możliwość tańszej produkcji w porównaniu z LCD. Jesteśmy przygotowani, aby bezpośrednio konkurować z LCD.”
  • 0


2 Komentarze

Zdjęcie
Dychowski
lis 22 2014 19:47

Bajka ale to na razie tylko czysty marketing :-), poczekamy na konkrety i chciałbym aby następna Note 5 kosztowała na dzień dobry 2.000 zł a nie 3.000 :-).

    • 0
Zdjęcie
lsebastian
wrz 16 2015 12:18

Jak na razie z tego co wiem z tej technologii korzysta tylko wojsko, ale jeśli nawet coś takiego trafi na rynek, to nie wiem czy będzie się dobrze sprzedawać, prawdopodobnie cena będzie wysoka takiego urządzenia. Ja osobiście też nie chciałbym aby telefon mi się giął w reku.......

    • 0