Skocz do zawartościSzukaj artykułówRecent Comments


- - - - -

Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy


Patenty Samsunga ujawniają podwójny wyświetlacz krawędziowy i specyficzny panel
Odkąd Samsung zaprezentował Galaxy Note Edge we wrześniu 2014, pojawiło się pytanie czy ten sam system będzie powtórzony we flagowej serii telefonów Galaxy S. Wielokrotnie już donoszono, że na MWC 2015 Samsung ma zamiar pokazać wariant Galaxy S6 z zaokrąglonymi ekranami na krawędziach po obu stronach, a nie tylko po prawej stronie jak na Galaxy Note 4. Aktualnie wypłynął w Internecie nowy projekt patentu Samsunga który wskazuje na to, jak taki wyświetlacz może wyglądać. W patencie jest także umieszczony specyficzny panel wyskakujący, którego przeznaczenie na razie nie jest jasne.
Jak sugeruje rysunek w tym patencie, podwójne zakrzywione wyświetlacze mogą być używane do wyświetlania ikon aplikacji, kontroli multimediów i powiadomień. To ciekawe, że zakrzywione wyświetlacze sięgają daleko na tylna ściankę telefonu.
Odmiennie niż w Galaxy Note Edge. Jeśli Galaxy Note Edge położymy ekranem do dołu, jego boczny panel staje się całkowicie bezużyteczny.
Zakrzywione wyświetlacze zachodzące na tylną ściankę pozwolą użytkownikom zobaczyć powiadomienia i uzyskać łatwy dostęp do prostych funkcji w rodzaju kontroli multimediów nawet kiedy ich urządzenie jest odwrócone ekranem do dołu.
Ponieważ patenty konstrukcyjne nie oferują żadnych szczegółów na temat funkcji i komponentów nie jest od razu jasne, co robi wyskakujący panel na górze. Warto również wspomnieć, że nie wszystko, co jest opatentowane kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Więc musimy mieć rozsądne oczekiwania gdy patrząc na patenty.
Mimo to możemy powziąć pewne wyobrażenie o tym, jak może wyglądać podwójny panel krawędziowy w Samsung Galaxy S Edge .

Dołączona grafika
  • 0


0 Komentarze