Skocz do zawartościSzukaj artykułówRecent Comments


- - - - -

Samsung Galaxy S6 Edge


Samsung Galaxy S6 Edge: pierwsze testy wydajności
Wszyscy spodziewaliśmy się, że nowe smartfony Samsunga (podobnie jak inne topowe modele zaprezentowane na MWC 2015) będą wydajne. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że różnica w stosunku do konkurentów będzie aż tak duża.
Dołączona grafika
Jest dobrze? Nie, jest miażdżąco, brutalnie wspaniale. To, co nowy Samsung Galaxy S6 Edge pokazał w benchmarku AnTuTu, naprawdę robi wrażenie. Warto dodać, że tych samych wyników możemy spodziewać się po jego mniej zaokrąglonym, bardziej tradycyjnym krewniaku - Galaxy S6 - ponieważ oba telefony są bardzo zbliżone pod względem specyfikacji technicznej.
Prawie 70 tysięcy punktów w AnTuTu! I TAAAAKA przewaga nad utytułowanymi konkurentami, takimi jak Meizu MX4, Samsung Galaxy Note 4, One Plus One, HTC One M8 czy Huaweii Mate 7. Robi wrażenie.
Dołączona grafika
Jeszcze ciekawsze okazały się wyniki pomiarów sprawności zapisu i odczytu w pamięci telefonuwykonanych benchmarkiem AndroBench. Jak informuje portal phonearena.com, zeszłoroczne topowe modele osiągały transfer z oceną na poziomie 24,2 MB/s, podczas gdy Galaxy S6 Edge wycisnął ponad 139 MB/s przy zapisie sekwencyjnym i ponad 176 MB/s przy odczycie sekwencyjnym, co łącznie dało ocenę 314,87 MB/s! Inny przykład: Galaxy S5 przy odczycie odczycie przypadkowym uzyskało rezultat 13,7 MB/s, zaś Galaxy S6 Edge - 77,2 MB/s. To nie jest różnica, to jest przepaść.
Dołączona grafika
Kolejnym benchmark - GFXBench - bada wydajność układu graficznego telefonu. W tym przypadku wyniki nie okazały się aż tak górujące nad konkurentami, ale Galaxy S6 Edge zdecydowanie poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami.
Dołączona grafika
Ostatni benchmark - GeekBench - skończył się wynikiem na poziomie przewyższającym dotychczasowe pomiary urządzeń opartych na Snapdragonie 810. Warto przy tym podkreślić, że są to wyniki oparte na przedprodukcyjnym egzemplarzu Samsunga Galaxy S6 Edge, więc... może być jeszcze lepiej.
Cóż, panowie projektanci i inżynierowie Samsunga - niezła robota!
  • 0


1 Komentarze

Zdjęcie
Dychowski
mar 03 2015 12:45

Według serwisu Sammobile cena najtańszego Samsunga Galaxy S6 ma wynosić 699 euro, a Galaxy S6 Edge 849 euro. Za wersje z większą ilością pamięci wszystkich chętnym przyjdzie dopłacić 100 (64 GB) lub 200 (128 GB) euro.

    • 0