Skocz do zawartościSzukaj artykułówRecent Comments


- - - - -

Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery


Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery
Dołączona grafika

Jedną z najważniejszych cech flagowego smartfona bez wątpliwości jest jego aparat i Samsung zawsze był w czołówce, jeśli chodzi o oferowanie doskonałej wydajności aparatu w swoich urządzeniach (choć znalazł się za konkurencją w fotografii przy słabym oświetleniu). Niesamowite kamery w Galaxy S5 i Galaxy Note 4 w naturalny sposób pozwalają domyślać się, że Galaxy S6 będzie trzymać poziom. Udało nam się zdobyć kilka interesujących szczegółów na temat aparatu w telefonie Galaxy S6.
Ten konkretny prototyp został wyposażony w 20-megapixelową kamerę tylną (z optyczna stabilizacja obrazu) i 5-megapixelową kamerę przednią; obydwie produkcji Samsunga (numery modeli SLSI_S5K2T2_FIMC_IC i SLSI_S5K4E6_FIMC_IS). Kamera tylna robi zdjęcia w rozdzielczości 20MP (5952×3348), 15MP (4464×3348), 11MP (3344×3344), 8MP (3264×2448), 6MP (3264×1836) and 2.4MP (2048×1152) . Natomiast kamera przednia jest taka sama, jak w telefonach serii Galaxy A.
Nie jest do końca jasne, czy firma zastosuje 20-megapixelowe jednostki w produkcie finalnym. Będzie to prawdopodobnie zależeć od takich czynników, jak cena i zdolnośc Samsunga do masowej produkcji w wystarczających ilościach; Samsung może przyjąć zasadę montowania kamery 20MP tylko w wariancie Edge zakładając, że Edge nie będzie tak szeroko dostępny jak standardowy model Galaxy S6.
Zdobyliśmy także informację na temat software kamery w Galaxy S6/S6 Edge. Samsung używa API debiutujących w Android 5.0 Lollipop do uzyskania modu Pro w appce kamery. Mod Pro pozwala na wybór pomiędzy trzema sposobami ustawiania ostrości, włączając ustawianie ręczne podobne do stosowanego w aplikacjach firm trzecich w rodzaju Manual Camera. Prawdopodbnie będą dostępne także inne zaawansowane opcje jak zapis obrazu RAW i kontrola szybkości działania migawki, co pozwoli zaawansowanym użytkownikom na robienie zdjęć w zadawalający ich sposób.
Ujawniono jeszcze jeden mały detal - obsługa galerii będzie bardziej intuicyjna, szczególnie w sposobie kasowania i udostępniania zdjęć. Generalnie, zamiast zwykłego prezentowania ikon, appka galerii będzie pokazywać zarówno ikony jak i opisy odpowiednich kontrolek, co powinno pomóc przeciętnemu użytkownikowi, ponieważ nie zawsze jest jasne czego dotyczy konkretna ikona.
Jak zwykle istnieje możliwość, że informacja nie jest do końca dokładna, szczególnie ponieważ dotyczy prototypu. Największą niewiadoma jest ilośc megapikseli kamery w S6. 20-megapixelowa kamera byłaby na pewno mile widziana ponieważ pozwoli na zarejestrowanie dużej ilości detali, ale byłoby na pewno lepiej, gdyby Samsung skoncentrował się na poprawieniu jakości zdjęć przy małej ilości światła zamiast na zwiększaniu ilości pikseli w każdym zdjęciu.
Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge debiutują oficjalnie 1 marca na Mobile World Congress, i do tego momentu nic nie będzie pewne.
  • 0


0 Komentarze