Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[ROOT][S6310] Poradnik - Jak zootować S6310 Galaxy Young

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 15:33

Witam,

Jeśli chcecie zrootować swojego fonika zamieszczę Wam szybki poradnik i pliczek dzięki któremu to zrobicie i tu link do pliczku :

UWAGA: Najpierw musicie mieć wgrane CWM i tu link do tematu:
http://supportsamsun...xy-young-13876/

Egofiles: Pobierz
Hasło do wypakowania: supportsamsung.pl

1.Zaasany pliczek wypakowujemy i wrzucamy na zewnętrzną kartę pamięci.

2. Na wyłączonym fonie przytrzymujemy guzik VOL UP oraz POWER kilka sekund aż pokaże się na chwilkę podświetlony czarny ekran i puszczamy, powinniśmy zobaczyć CLOCKWORKMOD.

3. Nawigacja po CWM jest banalnie prosta : PODGŁOŚNIANIE - w górę, ŚCISZANIE - w dół, POWER - zatwierdzanie polecenia, BACK - do tyłu.

4. Będąc już w CWM wybieramy kolejno :

- install zip from sdcard

- choose zip from sdcard

- Wskazujemy znajdujący się tam już pliczek supersu.zip - zatwierdzamy guzikiem POWER

- Wybieramy opcje Yes - install supersu.zip

- Po skończeniu instalacji wybieramy ostatnią opcję a mianowicie : Reboot System Now i czekamy aż system się uruchomi.

To wszystko, od tej pory macie zrootowany fonik i dostęp do plików systemowych oraz możliwość modyfikacji systemu.
  • 1

#2 damiano0zx

damiano0zx

Junior Member

• 1 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 19:53

robie wszystko jak w instrukcji i wszystko wychodzi ale kiedy chce wlaczyc clockworkmode to wlacza mi sie android z wykrzyknikiem na brzuchu i gdy wchodze w sd card nie ma tam pliku do instalacji. co zrobic?
  • 0

#3 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 20:05

Coś widocznie popaprałeś...plik do instalacji musi mieć końcówkę .zip a nie .tar czy inną, sprawdź dobrze.
Jeśli nie pomoże, ładuj jeszcze raz wszystko od początku jak w poradniku bo coś musiałeś źle zrobić.
  • 0

#4 boar12

boar12
  • 10 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 16:56

Przepraszam za odkopanie tematu. Czy byłby ktoś w stanie ponownie wrzucic plik co był na egofiles? Strona nie działa, a prawdopodobnie padła. Poza tym nie wiem, co to był za plik (domyślam się, że supersu - tylko która wersja?) Dzięki z góry. Jeśli napisałem post w złym miejscu to proszę o wyrozumiałość :)

• 0

#5 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:48

Kurde, temat bardzo archiwalny ale postaram się go odkopać gdzieś, jak się nie uda do jutra, nie miej do mnie pretensji ale pewnie autor sam sobie dał spokój :-).

Ale konkurencja zrobiła fajny filmik więc może to Ci pomoze :

• 1

#6 boar12

boar12
  • 10 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 23:51

Hehe dzięki, ale właśnie jest taka sprawa, że "przyszedłem od nich" bo link im też padł :D Poszukałem dzisiaj trochę w Google i udało mi się wgrać CWM. Problemem jest ten nieszczęsny supersu, bo wersja nie była podana... No nic... pretensji na pewno mieć nie będę, ale jakby Ci się udało go znaleźć i wrzucić to byłbym bardzo wdzięczny. Dzięki z góry :)

Użytkownik boar12 edytował ten post 13 grudzień 2016 - 23:53

• 0

#7 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 07:41

Wiemy jaka to była wersja, SuperSU v2.76, tu masz wątek :

http://forum.xda-dev...d.php?t=1538053

Mam nadzieję, że Ci to pomoże, jak nie pisz będziemy dalej kombinować :-).

Link żywy sprawdziłem więc i spokojnie pobierzesz tą wersję :

https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/

Pozdrawiam.

• 1

#8 boar12

boar12
  • 10 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 21:23

Dzięki wielkie, udało się zainstalować ale za drugim razem. Napiszę co się działo... może komuś pomogę :) A więc przy próbie instalacji supersu z zewn. karty pamięci (jak w filmiku, który wysłałeś) wyskoczył błąd:

E:Can't open /sdcard/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip
(bad)
Installation aborted.

Ale po chwili sobie przypomniałem, że mam zaszyfrowaną kartę pamięci co być może blokuje dostęp programu do niej... no i miałem rację :) Odszyfrowałem ją i zainstalowało się poprawnie. Dzięki wielkie za pomoc! Pozdrawiam :D

• 0

#9 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 21:25

Cieszę się, że się udało, pozdrawiam kolego i polecam się na przyszłość również na nowym forum Huawei :-).

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych