Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Q][S7710] Dyskusja odnośnie flashowania, romów S7710 Galaxy XCover 2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6846 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 21:40

Witam,

W tym temacie dyskutujemy o flashowaniu, romach dla modelu S7710 Galaxy Xcover 2, zapraszamy do dyskusji.
  • 0

#2 chlukasz95

chlukasz95

Junior Member

• 1 postów

Napisano 09 luty 2014 - 17:01

Skad mozna pobrac rom trzyplikowy pod S7710?
  • 0

#3 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1612 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 09 luty 2014 - 17:19

Pewnie chcesz wyczyścić telefon tym romem? Nie trzeba trzyplikowca, wystarczy ten:

http://supportsamsun...y-2013-a-13931/
  • 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#4 pkowalp

pkowalp

Junior Member

• 2 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 20:59

Witam
Jako, że jestem .... w temacie pozwolę sobie zadać małe pytanie:
Czy mogę wrzucić : ROM S7710XXAMB6 wydany na Rosję w wersji ODOXED, za brandowy Play?
Ewentualnie poproszę o jakieś dodatkowe porady, np czy robić kopię i ewentualnie jak.
[h=2][/h]
  • 0

#5 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1612 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 marzec 2014 - 21:22

Ten rom to rom open, możesz wrzucić go przez Odina na swój brandowany. Kopię danych zawsze warto zrobić. Skopiuj ważne dla siebie dane, kontakty - te na google proponuję umieścić, i inne.
  • 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#6 czerwus2

czerwus2

Junior Member

• 3 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 20:58

witam ,czy po wgraniu root-owanego romu mozna normalnie aktualizowac fona przez Kies??

Użytkownik czerwus2 edytował ten post 11 marzec 2014 - 12:52

• 0

#7 emilkawa

emilkawa
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 12:57

Dobra, a jak podczas flashowania nie stracić kontaktów?

Mój fon się restartuje na logo. P{rzyszło mi do głowy nie flashować jednego pliku podczas procedury flasha ale nie wiem w którym umieszczone sa kontakty. A może dedukuję w złą stronę? Z góry dziękuję za pomoc.

Radek

• 0

#8 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6846 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:11

Nim zaczniesz pisać..poczytaj :

http://supportsamsun...-krok-po-kroku/

Następnym razem za dublowanie postu czyli pisanie tego samego w dwóch działach, usunę Cię z forum za spamowanie.

• 0

#9 emilkawa

emilkawa
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:27

Nim zaczniesz pisać..poczytaj :

http://supportsamsun...-krok-po-kroku/

Następnym razem za dublowanie postu czyli pisanie tego samego w dwóch działach, usunę Cię z forum za spamowanie.

Z całym szacunkiem ale Twój poradnik nie odpowiada na moje pytanie.

Z góry dzięuję za pomoc.

Radek

• 0

#10 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6846 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:33

Oczywiście, że nie ale pokazuje jak flashujemy Twojego fona bo Ty masz jakieś nowe wizje flashowania, plik który Ci się chce dodać, który nie chce ... przecież to kino dlatego podałem Ci linka ażebyś uważnie przeczytał.

Jeśli jest rom 3-4 plikowy, flashujemy go z pliczkiem pit, jeśli jest jednoplikowy, flashujemy bez pliczku pit, Co do kontaktów to nie bardzo wiem o co Ci chodzi bo nie ma to nic wspólnego z flashowaniem gdyż jeśli będziesz wgrywał nowe oprogramowanie 3-4 plikowe i pliczek pit, to wiadomo, że jest to reset faktory czyli zginą Ci wszystkie dane z fona, jak flashujesz jednoplikowym, nie powinno nic zniknąć ale...ale po zmianie oprogramowania fona, zawsze zalecane jest resetowanie z poziomu recovery czyli wykonanie wipe data i wipe cache a więc usunięcie wszystkich danych. Mam nadzieję, że teraz załapiesz :-). Kontakty zapisz na karcie sim lub googlu lub wyeksportuj je przy pomocy Kies a później powrócisz z nimi przy pomocy tej aplikacji.

Pozdrawiam Radku.

• 1

#11 emilkawa

emilkawa
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:46

Dziękuję bardzo.

Podsumowując: żeby nie stracić kontaktów flashujemy romem jednoplikowym i nie robimy resetu po flashowaniu.

Jeśli fon wstanie to można kontakty skopiować w bezpieczne miejsce.

Pozdrawiam.

• 0

#12 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6846 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:50

Dokładnie tak ale pamiętaj, zmiana romu to nowy soft dlatego każdy zaleca zrobienie usunięcia śmieci i pozostałości po starym romie czyli reset faktory. Mam nadzieję, że tych kontaktów masz setki i wiesz ile możesz przenieść na kartę SIM :-) i wiesz, że flashowanie nic nie usuwa z sim i zawnętrznej karty sd :-).

• 1

#13 emilkawa

emilkawa
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 13:53

wiem że flashowanie nie usuwa nic z sim i sd. Kontakty są niestety jedynie w pamięci telefonu do której się nie dostanę dopóki telefon restartuje się na logo.

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc.

• 0

#14 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6846 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 14:25

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy, to wyjmij baterie na 30 minut i wsadź ją ponownie, może zaskoczy.

Pozdrawiam.

• 1

#15 emilkawa

emilkawa
  • 6 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:59

Faktycznie telefon wstał po pół godzinie bez baterii i jest następujący objaw: wchodząc w kontakty otrzymuję "aktualizowanie listy kontaktów" a po 10 minutach wywala z powrotem na ekran główny. W pasku powiadomień mam dodatkowo komunikat że "pamięć prawie pełna" pomimo odinstalowania większości aplikacji i skasowania wszystkich danych. W ustawienia/pamięć też jest alert że ilość pamięci nie jest wystarczająca i że aplikacje zajmują 1.06gb co mija się z prawdą. Macie jakiś pomysł jak wydobyć te nieszczęsne kontakty?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych