Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][S7710] Dyskusja odnośnie flashowania, romów S7710 Galaxy XCover 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie dyskutujemy o flashowaniu, romach dla modelu S7710 Galaxy Xcover 2, zapraszamy do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Jako, że jestem .... w temacie pozwolę sobie zadać małe pytanie:

Czy mogę wrzucić : ROM S7710XXAMB6 wydany na Rosję w wersji ODOXED, za brandowy Play?

Ewentualnie poproszę o jakieś dodatkowe porady, np czy robić kopię i ewentualnie jak.

[h=2][/h]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten rom to rom open, możesz wrzucić go przez Odina na swój brandowany. Kopię danych zawsze warto zrobić. Skopiuj ważne dla siebie dane, kontakty - te na google proponuję umieścić, i inne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, a jak podczas flashowania nie stracić kontaktów?

Mój fon się restartuje na logo. P{rzyszło mi do głowy nie flashować jednego pliku podczas procedury flasha ale nie wiem w którym umieszczone sa kontakty. A może dedukuję w złą stronę? Z góry dziękuję za pomoc.

Radek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nim zaczniesz pisać..poczytaj :

http://supportsamsung.pl/topic/10228-guides7710-poradnik-jak-flashowa%C4%87-s7710-galaxy-xcover-2-krok-po-kroku/

Następnym razem za dublowanie postu czyli pisanie tego samego w dwóch działach, usunę Cię z forum za spamowanie.

Z całym szacunkiem ale Twój poradnik nie odpowiada na moje pytanie.

Z góry dzięuję za pomoc.

Radek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że nie ale pokazuje jak flashujemy Twojego fona bo Ty masz jakieś nowe wizje flashowania, plik który Ci się chce dodać, który nie chce ... przecież to kino dlatego podałem Ci linka ażebyś uważnie przeczytał.

Jeśli jest rom 3-4 plikowy, flashujemy go z pliczkiem pit, jeśli jest jednoplikowy, flashujemy bez pliczku pit, Co do kontaktów to nie bardzo wiem o co Ci chodzi bo nie ma to nic wspólnego z flashowaniem gdyż jeśli będziesz wgrywał nowe oprogramowanie 3-4 plikowe i pliczek pit, to wiadomo, że jest to reset faktory czyli zginą Ci wszystkie dane z fona, jak flashujesz jednoplikowym, nie powinno nic zniknąć ale...ale po zmianie oprogramowania fona, zawsze zalecane jest resetowanie z poziomu recovery czyli wykonanie wipe data i wipe cache a więc usunięcie wszystkich danych. Mam nadzieję, że teraz załapiesz :-). Kontakty zapisz na karcie sim lub googlu lub wyeksportuj je przy pomocy Kies a później powrócisz z nimi przy pomocy tej aplikacji.

Pozdrawiam Radku.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję bardzo.

Podsumowując: żeby nie stracić kontaktów flashujemy romem jednoplikowym i nie robimy resetu po flashowaniu.

Jeśli fon wstanie to można kontakty skopiować w bezpieczne miejsce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak ale pamiętaj, zmiana romu to nowy soft dlatego każdy zaleca zrobienie usunięcia śmieci i pozostałości po starym romie czyli reset faktory. Mam nadzieję, że tych kontaktów masz setki i wiesz ile możesz przenieść na kartę SIM :-) i wiesz, że flashowanie nic nie usuwa z sim i zawnętrznej karty sd :-).

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wiem że flashowanie nie usuwa nic z sim i sd. Kontakty są niestety jedynie w pamięci telefonu do której się nie dostanę dopóki telefon restartuje się na logo.

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy, to wyjmij baterie na 30 minut i wsadź ją ponownie, może zaskoczy.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie telefon wstał po pół godzinie bez baterii i jest następujący objaw: wchodząc w kontakty otrzymuję "aktualizowanie listy kontaktów" a po 10 minutach wywala z powrotem na ekran główny. W pasku powiadomień mam dodatkowo komunikat że "pamięć prawie pełna" pomimo odinstalowania większości aplikacji i skasowania wszystkich danych. W ustawienia/pamięć też jest alert że ilość pamięci nie jest wystarczająca i że aplikacje zajmują 1.06gb co mija się z prawdą. Macie jakiś pomysł jak wydobyć te nieszczęsne kontakty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam forumowiczów. Ja to sie zatrzymalem w kamieniołomach z wiedza na flashowaniu noki 3310, to byla dopiero zabawa:D No i nawiazujac do tego to mam pytanie. Czy wgl da się edytowac softy zmieniając np tresci komunikatów i czy ktoś bawił się w takie cos? a kolejne moje pyt to czy da sie zamiast softu jb wgrac np kit kat np juz zrootowanego zeby moc odinstalowac wszystkie niechciane aplikacje i uzyskac dostep do funkcji przenoszenia aplikacji na karte sd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj kolego,

To co chcesz robić to już raczej zabawa dla programistów a nie zwykłego usera :-). Co do romów modyfikowanych, to najlepiej pobuszować po forum XDA czy na Twój model, jakiś orzeł wykombinował sensowne modyfikacje i możesz od nich pobrać takowy i testować. Wszystkie opcje które chcesz robić, wymagają zrootownego fona i zapewne zmodyfikowanego CWM i to spokojnie dasz rady zrobić. Natomiast pozostała zabawa, myślę, żę polegniesz chyba, że jesteś wybitnie uzdolniony w tym kierunku :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no wlasnie nie bede nawet probowal, chyba ze ktos ma jakis gotowy poradnik jak to zrobic, ale fajnie by bylo np zamiast animacji  z logo przy wlaczeniu fona miec np jakies foto, mniej ramu by zarlo ewentualnie podmienic melodie na wlaczenie no i jakies smieszne teksty zamiast aplikacja zostala zatrzymana to np no co sie zjeblo itp:P  w nokii 3310 to edytowalo sie jakis niepotrzebny pakiet jezykowy np ruski, byly gotowe programy do wyciagania takiego pakietu a po modyfikacjach program sam sprawdzal i ewentualnie naprawial sumy kontrolne softu, ale to juz stare czasy. Nie jestem na bierzaco i troche obciach bo gowniarze z podstawowki ogarniaja sie dzis lepiej w tym temacie jak ja. Nie bardzo wiem nawet co to jest to CWM

a no i pytanie pozostaje nadal otwarte czy da sie wgrac kit kata zamiast jb i czy sie pyli bo jak ma sie fon przycinac to nie bardzo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz kolego poczekać na odzew jakiegoś mądrzejszego użytkownika tego modelu, ja nie mam go więc nie pomogę. Możesz też poszukać informacji o tym na XDA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta