Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Neeer

[Q][I9305] Problem z wgraniem custom Romu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem posiadaczem SIII LTE. Przesiadłem się z SII. Więc pierwsze co zrobiłem to wgrałem niebrandowany soft ze Szwecji, później root, CWM i chciałem wgrać rXtremev13.0. Każda próba kończy się na logo samsunga i małym wykrzyknikiem w lewym górnym rogu (oczywiście po wgraniu Romu). O co chcodzi?? Wszystko robie tak jak ma być. Niejednokrotnie już robiłem takie oprecje i problemów nie było. Czy to jest jakaś blokada? Jak ją obejść?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego zacznij od prawidłowego otagowania wątku i wtedy wszyscy będą ci tłumnie pomagać.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez parrotlarch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co jest w nim nie tak? :) Jest w odpowiednim dziale ? Wydaje mi się, że jest :) Jeśli uważasz, że w innym dziale uzyskam szybciej odpowiedź to proszę o przeniesienie tematu :)

Edytowane przez Neeer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, brakowało tagów ale już poprawiłem.

Sprawdź, czy zgadza się suma MD5 ściągniętego romu. Wejdź jeszcze raz w recovery i zrób wszystkie wipy i formaty. Ewentualnie użyj innego kernela.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy otagowałeś go po moim poście, czy mi się coś na oczy rzuciło. Jeżeli to drugie to przepraszam i zuch jesteś.

Edit:

Edi był szybszy. Czyli dobrze przeczytałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Suma się zgadza, plik ściągany niejednokrotnie. Robie full wipe. Każde wgranie byle jakiego custom romu kończy sie objawami opisanymi wyzej...

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgranie każdego romu custom daje takie objawy?? Jeżeli tak, to chyba coś z rootem nie tak. Ewentualnie zmień kernela i wtedy spróbuj wgrać customa.

Edytowane przez EdiMar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z rootem wszystko ok skoro titanium backup go akceptuje... zobacze jutro bo potrzebuje telefon z rana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stawiam bardziej na kernela.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj wgrać na początek przez Odina jakieś Recovery, osobiście używam Openrecowery TWRP 2.6.3.0 dla I9305(znajdziesz na XDA), proponuję rom wrzucić na kartę pamięci i przez TWRP wyczyścić pamięć wewnętrzną(Wipe\Advanced Wipe i zaznaczyć wszystko oprócz Micro SDcard, wstecz i przesuń strzałkę Swipe to Factory Reset) i dopiero wtedy zainstalować rom(Instal wybrać/external_sd odnaleźć rom i swipe). U mnie kasuje zawsze wszystkie śmieci i nie ma problemu z instalacją. W razie jak nie zadziała zawsze możesz wrzucić rom Samsunga przez Odina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli posiadasz zewnętrzną kartę pamięci to możesz jeszcze wykonać formatowanie z poziomu TWRP

masz linka do wersji 2.6.

Ja zawsze go wykonuję, w zakładce Wipe, Format Data zatwierdzam wpisując yes i mam pewność że mam czysty fon i jeśli coś nie działa to nie jest ono związane z pozostałościami lub śmieciami po poprzednim romie,warunek musisz posiadać kartę zewnętrzną.

Pojawiła się dzisiaj najnowsza wersja wspomnianego romu

przed instalacją warto jednak poczytać

Edytowane przez yogi (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wersję 13.1 także próbowałem wgrać i kończy się na ekranie startowym z nazwa telefonu. Do logo Samsunga nie dochodzi. Po wgraniu romu przy pierwszym uruchomieniu trzeba poczekać dłużej ale 30 min i nic to chyba przesada :)

Jak zainstalować to TWRP ? zainstalowałem aplikacje goomanager i wybieram instal OpenRecovery i mimo iż mam na karcie TWRP 2.6 wyskakuje napis że nie znaleziono :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wrzuć Odinem , a nie jakieś tam wynalazki :http://supportsamsung.pl/f1889/mod-odin-i9305-twrp-touch-revovery-i9305-v2-5-0-0-starsze-12691/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poczytaj poradnik kolegi Dychowskiego w dziale pomocy na temat Odina jest tam wszystko dokładnie opisane, tylko zamiast romu w "PDA" daj TWRP (musi być z rozszerzeniem "tar"), zajmuje to 10 sekund. Dopiero teraz uruchamiasz tryb recovery i robisz format tak jak to wcześniej opisałem,potem wybierasz instal/kartę zewnętrzną odnajdujesz rom zaznaczasz go "swipe" i czekasz kilka minut aż się zainstaluje, reboot system i powinno być ok., bo raczej nie słyszałem o blokadzie w tym modelu. Ale proponuję zacząć od poradnika bo każdemu czasem zdarza się popełnić jakiś "czeski" błąd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego , z tego linku co zapodałem , zasysasz "zipa", rozpakowujesz i będziesz miał końcówkę "tar".Wrzucarz jako PDA i po problemie.

Screena z konfiguracją w temacie TWRP też zamieściłem ,więc jaki problem ?

Edytowane przez Radek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrałem TWR. Po wybraniu opcji Format Data wyskakuje feild. Zrobiłem tak jak napisał slazas i system nie wystartował... wgrywam od nowa softa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wgrałem TWR. Po wybraniu opcji Format Data wyskakuje feild. Zrobiłem tak jak napisał slazas i system nie wystartował... wgrywam od nowa softa...

No to nie formatujcie !!! Wipe data/dalvik/cache przed instalacją....

następnie: install zip / choose zip / i wybieracie Rom i instalujecie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrałem czysty sof, zrobiłem roota, wgrałem TWRP, zrobiłem wipe data/dalvik/cache wybrałem rom i zainstalowałem, restart i stoi na nazwie urządzenia z wykrzyknikiem w lewym górnym rogu. Nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wgrałem czysty sof, zrobiłem roota, wgrałem TWRP, zrobiłem wipe data/dalvik/cache wybrałem rom i zainstalowałem, restart i stoi na nazwie urządzenia z wykrzyknikiem w lewym górnym rogu. Nie wiem o co chodzi...

Wyłącz fona przyciskiem POWER - niech zgaśnie ,wejdż ręcznie w recovery ,wykonaj wszystkie wipy i na koniec oczywiście Reboot system Now....poczekaj trochę

Tak z ciekawości jaki rom wrzucasz ? zapodaj linka

Nie zawsze każde recovery współgra z odpowiednim romem ,a może to załatwi sprawę :http://supportsamsung.pl/f1889/cwm-i9305-cwm-clockworkmod-recovery-v-6-0-1-5-touch-11438/

Ja ostatnoi miałem podobne objawy z S4....zmieniłem recovery z TWRP na inne i wsio wchodziło bez żadnego problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm, to może być problem z kartą lub pamięcią. Z kompa wszystko instalujesz a z karty nie...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edytowałem swój post ,kuknij i wrzuć to drugie recovery

- - - Updated - - -

zrobiłeś dokładnie tak , łącznie z rootem ?

You must be rooted and have CWM on your phone.

If your not rooted yet

for tutorial.

Be sure to BACKUP and if possible do a full wipe before install. Backup your efs too.

1. Download and copy zipfile (rXTREME ROM version choice) to internal or external SD card. Check MD5.

2. Boot to recovery.

3. Wipe cache, dalvic cache, wipe data/factory reset (not a must, but recommended)

4. Install zip from SD Card > choose zip

5. select rXTREME ROM version choice

6. wait for Aroma installer then follow instructions.

7. choose from lite or Xtralite rom.

8. for THEMES. Download and copy zipfile (Themes & Apps) to internal or external SD card.

9. Boot to recovery.

10. Install zip from SD Card > choose Themes & Apps zip

11. wait for Aroma installer then follow instructions.

12. choose your desired theme.

13. choose additional apps from the selection (removed apps).

14. wait until all done then reboot.

1st boot might take a while, please be patient.

*If you get FCs do a wipe data/factory reset then flash the rom again.

JEŚLI NIE, NO TO SORRY ,instalka dokładnie pod ten rom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że to wina roota :/ przy wyjściu z TWRP informuje mnie że nie mam roota którego przez Odina zainstalowałem... dziwne. Roota robię według tego

Robiłem dokładnie tak jak wyżej napisano...

Niestety po wgraniu nowego polecanego CWM również nic się nie dzieje... Telefon wisi na nazwie fona 15 min i nic sie nie dzieje. Gdzieś na forum ktoś wspomniał o blokadzie więc pewnie i tu coś jest...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś robisz źle. Mam ten telefon od maja i wgrałem wiele romow i tylko raz miałem taką sytuację jak Twoja. Niestety teraz nie pamiętam gdzie robiłem błąd, ale po analizie swojego postępowania udało mi się wtedy sprawę szczęśliwie załatwić. Teraz używam xtreme Rom V. 13 z kernelem boefa i jest dobrze. Tak więc do dzieła.

Edytowane przez marten (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem sam :) Przypomnij sobie gdzie robiłeś błąd bo już mam wbite 11 wgrywań softu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta