Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[ROOT][GUIDE]Samsung Galaxy Mega GT-I9200 and GT-I9205


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2013 - 14:53

Artykuł autorstwa Usama Mujtaba z forum techbeasts.com

Root Samsung Galaxy Mega GT-I9200 and GT-I9205 [Guide]

usama / September 28, 2013 /

Kilka miesięcy temu Samsung przedstawił nowe urządzenia z tzw. średniej półki – Samsung Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3. Oba modele zostały dobrze przyjęte przez użytkowników i odznaczają się niezłymi parametrami.
Spójrzmy na parametry Galaxy Mega 6.3′s . Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 i GT-I9205 mają 6.3-calowy ekran SC-LCD o rozdzielczości 720 x 1280 pixeli i 233 ppi. Procesor to Snapdragon 400 Dual Core o zegarze 1.7 Ghz, 2 GB RAM-u, pamięć wewnętrzna ma 8/16 GB oraz dostępny jest slot dla karty microSD. Kamera 8 MP z tyłu i 1.9 MP z przodu. Zainstalowany system to Android 4.2.2 Jelly Bean.

Załączony plik  Samsung-Galaxy-Mega-6.3.jpg   85,96 KB   9 Ilość pobrań

Wracając do tematu - powiedzmy, że masz Galaxy Mega 6.3 i chciałbyś pobawić się nią w niestandardowy sposób. To znaczy: flashować mody, custom ROM-y lub instalować aplikacje wymagające roota. Aby moc to robić, musisz mieć dostęp do systemu na poziomie roota. Podążając za tą potrzebą. Pokażę Ci jak uzyskać dostęp do roota w Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 / I9205 pracującej z Androidem 4.2.2.
Zanim zacznę, muszę przekazać kilka ostrzeżeń, które powinieneś wziąć pod uwagę we własnym interesie.
Pamiętaj, że rootowanie Twojego urządzenia powoduje utratę gwarancji, więc wszystko robisz na swoją odpowiedzialność.
Upewnij się, że bateria jest naładowana ponad 60 % i że masz zrobione kopie bezpieczeństwa ważnych Kontaktów, Połączeń & Wiadomości. Zaleca się także utworzenie kopii bezpieczeństwa ważnych danych, na okoliczność wystąpienia wydarzeń losowych lub utraty danych.

Co musisz pobrać:

i. Pobierz i zainstaluj Odin PCMożesz Pobrać Stąd
ii. Pobierz i zainstaluj Samsung USB DriversNa Przykład Stąd
iii. Pobierz vcoreroot-v2.tar STĄD

Jak Rootować:

A. Wprowadź swój telefon w download mode. Aby to zrobić, wyłącz go przez naciśnięcie przycisku Power przez kilka sekund lub przez wyjęcie baterii i odczekanie 30 sekund. Włącz go przez naciśnięcie i przytrzymanie Volume Down + Home Button + Power Key. Kiedy tylko pokaże się ostrzeżenie naciśnij Volume Up dla kontynuacji. Jesteś teraz w download mode.
B. Uruchom Odyna, którego zainstalowałeś w kroku 1 powyżej.
C. Podłącz swój Galaxy Mega 6.3 do PC przy użyciu oryginalnego kabla danych. Teraz okienko ID:COM powinno zrobić się niebieskie, a Odyn powinien pokazać “Added” w oknie wiadomości poniżej.
D. Naciśnij przycisk PDA i wybierz pobrany plik vcoreroot-v2, który powinien być typu .tar.
E. Upewnij się, że opcje wybrane w Odynie są takie, jak pokazane poniżej.
F. To wszystko! Naciśnij Start i czekaj; kiedy twoje urządzenie zrestartuje się, będziesz miał w nim dostęp do roota. Możesz to zweryfikować sprawdzając obecność SuperSu w swoich aplikacjach lub instalując appkę Root Checker z Play Store i uruchamiając ją.

Załączony plik  Mega-6.3-Root.png   75,27 KB   17 Ilość pobrań

Teraz zastanawiasz się, co możesz zrobić w swoim zrootowanym telefonie?
Tu jest odpowiedź!
Rootowanie telefonu daje Ci całkowity dostęp do danych, które do tej pory były zablokowane przez producenta. Pozwala to na usunięcie ograniczeń fabrycznych i wykonywanie zmian w systemie wewnętrznym i systemie operacyjnym. Uzyskanie dostępu do roota daje Ci możliwość instalacji wielu aplikacji poprawiających wydajność urządzenia , pozwala usunąć wbudowane aplikacje/programy, pomaga polepszyć czas pracy baterii a także zainstalować aplikacje wymagające dostępu do roota dla swojego prawidłowego działania oraz modyfikować Twoje urządzenie na wiele innych sposobów np. używając modów lub custom ROM-ów.
Podejmując decyzję o rootowaniu swojego urządzenia miej na uwadze, że proces rootowania nie jest oficjalny i nie ma nic wspólnego z Google Inc ani z producentem, którym w tym przypadku jest Samsung. Aby uniknąć uszkodzenia swojego urządzenia postępuj dokładnie według przewodnika, ponieważ metoda jest całkowicie niestandardowa.

Załączone pliki


  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych