Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Gość angel88

[Q][I5800] Problem z instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angel88

Witam, tym razem problem z instalacja ROM'a z tego linku :

http://supportsamsung.pl/f849/rom-i5800-i5800xxjpu-2-2-hiszpania-listopad-2011-a-13633/

1) Po pierwsze, jak włączę program odin pokazuje mi się taki komunikat jak na screen'ie oraz widać jakie pliki mam ściągnięte do instalacji. Czy wszystkim wyskakuje takie okienko ?

post-63353-14005016984157_thumb.png

2) Jak kliknę ok, klikam na PDA I próbuje wgrać ten plik który ściągnęłam z tego linku powyżej... jest rozpakowany tylko raz, i ma rozszerzenie .tar, ale jak go wrzucę to mi wyskakuję błąd jak na screenie:

post-63353-14005016984524_thumb.png

3) Czy podczas tej instalacji coś muszę ustawić w tel, oprócz tego że włączam go w trybie download ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

angel88...zassałem dla ciebie wsio ażeby zrobić ci screena... kuknij dobrze i działaj :-)

post-3-14005016984817_thumb.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

dziękuje jesteś aniołem :P teraz nie pokazuje błędu .. :)

a co z pkt. 1 :) mojego pytania i ostatnim czyli 3? :)

czy np. debugowanie usb ma byc wl. czy wyl ?

Edytowane przez angel88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

debugowanie usb ma byc wl. czy wyl ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

po wgraniu nowego ROMa... w odinie pokazalo PASS a caly czas sie pali napis Samsung na wyświetlaczu...

post-63353-14005016985163_thumb.png

Po wyl. tel i wlaczeniu caly czas taka sama sytuacja... caly czas migajacy napis Samsung... :((((((( co mam zrobic ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymanie dalej telefonu w takim stanie mija się z celem. Powinien się sam zrestartować ale jeżeli tego nie robi to restart ręczny. Nic innego nie zrobisz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

Po restarcie nic nie dalo, nadal jest napis Samsung... i nic poza tym ...

próbowałam zrobić wipe data i wipe cache ale jak wchodze próbuje włączyć to pojawia sie komunikat: forced upload by key pressing...

pomóżcie :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To klasyczny bootloop. Ściągnij inny rom i wgraj go przez Odina lub spróbuj ten sam jeszcze raz wgrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd wzięłaś tego screena?? W poradniku jest trochę inaczej. Ściągnij wszystkie potrzebne pliki i wgrywaj jeszcze raz, tylko dokładnie tak jak na screenach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

nie ma takich plików jak na screenie w poradniku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytaj uważnie poradnik, Wszystkie potrzebne pliki są. Można je ściągnąć po najechaniu myszką na download. Ściągasz pliki, uruchamiasz Odina, wskazujesz pliki i naciskasz start.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

no nie ma, wszystkie ściągnęłam ... i nie ma plików typu: bootloader_low, phone itp...

ROM po rozpakowaniu jest z rozszerzeniem tar.*

post-63353-14005016986917_thumb.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jutro posprawdzam wszystko, dzisiaj już nie mam siły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam rom z wszystkimi plikami, zaraz wrzucę na serwer i uaktualnię poradnik.

Gotowe, postępuj zgodnie z poradnikiem. W romie są wszystkie potrzebne pliki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

a gdzie go wrzuciłeś ?:)

dziękuje Ci ślicznie :)

jak sie wszystko uda chyba ozłocę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest w poradniku flaszowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli paczka z romem była w formacie xxx.tar lub xxx.tar.md5 to raczej wgrywamy go jako one package z plikiem .ops(nie wiem jak się nazywa ten plik dla galaxy apollo). Ze screna z zawartością paczki z romem widzę (chociaż mało wyraźnie) że niektórych plików do Odina "brakuje" a niektóre są "ponad stan". Jeden raz za dużo rozpakowałaś Rom;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Georgi84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Punkt 7 poradnika - zobacz screen. Tak to powinno wyglądać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reasumując przypadek koleżanki, po romie brandowym dobrze jest zrobić takie właśnie czyszczenie romem wieloplikowym jak na screenie 7 i zaraz po flashu wejść w recovery i ciachnąć wipe data i wipe cache.

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość angel88

koleżanki jak już :P

ps: nie mogłam wejść w recovery

zaraz się ściągnie nowy ROM i niech się dzieje co chce :D oby działało :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko wgrywanie jednoplikowego romu jako wieloplikowca może nie wyjść na zdrowie zarówno dla telefonu jak i dla właściciela;-)

Odnośnie wgrywania jednoplikowca to tak powinno być:

1.W Option muszą być zaznaczone opcje - One Package, Reboot, Protect OPS i Reset Time (Sec) 300.

2.Wybieramy odpowiednie pliki: OPS - apollo_0531.ops i One Package ---( tutaj wybieramy pobrany i wypakowany rom)

3.Jeśli Odin wykrył telefon (w pierwszym prostokącie będzie widniało coś podobne - COM (29), jeżeli tak klikamy START i czekamy. Po zakończeniu tego procesu, telefon sam się uruchomi ( będzie to trwało dłużej niż zwykle).

4. Ostatni komunikat, który pojawi się podczas tej operacji to PASS! na niebieskim tle w kwadracie.

5. Na koniec telefon może nie mieć domyślnie ustawionego j. polskiego. Włączamy go naciskając lewy przycisk ---- następnie ustawienia ---- ikona z zębatkami ---- wybieramy dziesiątą opcję ---- następnie pierwszą i ustawiamy język.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Georgi84 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta