Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Gość nonkowski

[Q][N7105] Problem z imei ...na Andku 4.3....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nonkowski

Witam.

Wczoraj zakupiłem Note 2 Lte, i odrazu wrzuciłem Andka 4.3 oficjalnego.

Po włączeniu nie łapie sieci i nie ma numeru imei.....Nie zrobiłem backupu bo po co milion razy to robiłem...ehhh....

Liczniki nabite oczywiście itd......

Ma ktoś jakiś pomysł czy mam za ramę go dać i podziwiać??

Edytowane przez Landor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesteś z nami już na tyle długo, żeby znać zasady. Jeśli dalej nie wiesz jak formułować tematy, zapoznaj się z tym FAQ http://supportsamsung.pl/showthread.php?t=5960h i stosuj odp. tagi.

Dostajesz warna dla motywacji. Temat poprawiam i tym razem jeszcze nie usuwam.

N9005 + TapaTalk 4.4.2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość nonkowski

Ehhh, nawet nie pomyślałem .... to chyba już z nerwów...

Już sobie poradziłem, temat do zamknięcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ehhh, nawet nie pomyślałem .... to chyba już z nerwów...

Już sobie poradziłem, temat do zamknięcia.

Niczego nie zamykamy, ktoś inny przyjdzie z podobnym problemem, to będzie temat dla niego.

Liczymy, że podzielisz się rozwiązaniem z innymi bo to częsty problem.

N9005 + TapaTalk 4.4.2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość nonkowski

Pewnie, że się podzielę. Ale muszę przyznać, już myślałem że telefon udup. ....!!! Szczerze mówiąc developersi z xda też nie mieli pewnego rozwiązania. A więc jak wejdę na laptopa w pracy popołudniu stawie dobry opis.

Wysyłane z mojego nocia GT-N7105

- - - Updated - - -

PAMIĘTAJ, ŻE WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I NIE PONOSZĘ ŻADNEJ WINY JAK UWALISZ FONA !

Skoro jesteś już tu i czytasz ten post, to jestem pewny że łzy płyną Ci po policzku. Nie przejmuj się że masz nową ramkę na zdjęcia na półkę. ....jest ratuneczek !!

Powodem tego ze znikł Ci IMEI i Twój telefonik nie czyta sim jest prawdopodobnie fakt, że zrobiłeś aktualizacje na Androida 4.3 i ... chciałeś wrócić do starszego.

U mnie jeszcze mój notek dodatkowo się zawieszał jak ....... wyjmowałem bateryjkę.

Dobra zaczynamy 2 minuty roboty !! Wyjmij kartę sim !!

1. Instalujemy TWRP (recovery), wrzucamy na karte SD albo pamięć telefonu paczuszkę modem_XXDME4. Instalujemy przez recovery, po włączeniu wyłączamy notka.

2. Odinem instalujemy teraz Param_Bin_I9305.tar .Nie sugeruj się że to od SIII, to jedyne jak zarazie wyjście z tego problemu. Po uruchomieniu urządzenia wyświetla kochany napis,że brak karty sim. Wyłączamy, wsadzamy simke i cieszymy się nazwą sieci .... Czyli zasięg powróćił i nasz imei oczywiście również :)

U mnie był kłopot z wifi nie załączało się, a żadne fixy nie działały. Pomogło wgranie na nowo nowego rooma ( nie trzeba jeszcze raz tego przechodzić, chyba że ponownie zechce Ci się zmieniać na niższy system- zarazie i tak nie dasz rady )

Nie pytajcie czy nabija liczniki bo skoro tu jesteście to zakładam że macie ponabijane po 10 minimum...

Pliki

1. Param Bin

2. Recovery

3. modem_XXDME4

Edytowane przez nonkowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zrobiłem wszystko jak w opisie i nadal nie mam IMEI... To musi być zrobione na oryginalnym ROM'ie czy może być jakis custom. Próbuje już od kilku godzin naprawić ten telefon i nic się nie udaje, mam nadzieję że ktoś mi pomoże...:bomb:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość nonkowski
Napisano (edytowane)

Witaj ja przywracaĺem na 4.3 . A Ty kolego na jakim?

I co poradziłes sobie ??

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak poradziłem sobie ale w trochę inny sposób.

Wgrałem ROM 4.3 Lion Rom + dopasowany kernel + dopasowany modem i zadziałało, na koniec tylko wgrałem kernel Devil2 1.8.1 żeby działało WiFi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość nonkowski

Założę się ze jak wgrasz teraz czysty 4.3 będzie ci wszystko śmigać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie Lion Rom jest czysty. I z tego co zrozumiałem na rosyjskim forum musi być pelny komplet dopasowany do siebie. Z oryginalnym rodem z angielskiej 3 nie dało rady...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość nonkowski

Dobrze , ważne że dałeś rade. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta