Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[ROM][I9070][4.2.2] CyanogenMod 10.1 [20/01/2014][by PolishVodka]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Radek93

Radek93

Junior Member

• 22 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 17:56

Witam. Zainstalowałem ten rom przez recocery v6.0.3.7 i jest problem, bo stoi na cyanogenmod :/ robiłem wszystkie wipe i dalej to samo. W czym może być problem?

• 0

#22 chocobo

chocobo
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 18:25

witam,

Jako że nigdy nie modyfikowałem softwaru w telefonie, nie zabardzo wiem jak to zrobic pomimo przeczytania instrukcji. Czy może ktoś bardziej szczegółowo opisać co i jak po kolei?

Jeśli nie posiadasz obecnie żadnego custom Romu na swoim telefonie, do instalacji tego obowiązkowe jest posiadanie oficjalnego JB i tymczasowego Recovery.

Co to jest to recovery? to nazwa programu czy jak?

wejdź do Recovery CWM i zrób backup obecnego Romu przez opcję Backup and Restore

czyli musze najpierw pobrać i zainstalować "recovery CWM"?

wybierz paczkę zip z moim Romem i czekaj aż proces instalacji dobiegnie końca

co znaczy wybierz? otworzyc paczkę w jakimś programie, czy jak?

teraz zainstalować tak samo możesz Gappsy

ehh.. czyli jak dokładnie? Te gapsy są wymagane do prawidłowego działania telefonu?

wybierz opcję reboot system now i czekaj aż świeży system się uruchomi

gdzie tą opcje znajdę? czy trzeba restartowac zarowno po wgraniu romu jak i po gapsach?

Czy można zainstalować ten ROM za pomocą odina i sposobu jaki opisuje kolega Dychowski?

• 0

#23 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1618 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 16 marzec 2015 - 17:55

Na początek musisz zrootować fona. Poczytaj jak to zrobić i zrób to. Ten Cyan jest już dość wiekowy, są nowsze. Nie jestem fanem Cyanów i nie będę jakiegoś polecał ale samo flashowanie jest w zasadzie proste, Po zrobieniu roota wgrywasz modyfikowane recovery, o ile w paczce z rootem go nie ma. Ściągnięty rom kopiujesz na kartę pamięci, Wchodzisz w recovery, robisz wipe i format (możesz wcześniej zrobić backup), nasyępnie wskazujesz plik z romem w pliku zip i instalujesz. Po instalacji nastąpi reboot i masz już nowy rom, teraz czeka się ustawienie go.

• 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#24 chocobo

chocobo
  • 4 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 15:54

Skoro ten jest stary, to jaki inny rom polecasz wgrac? Na czym polega ustawianie romu?

• 0

#25 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1618 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 17 marzec 2015 - 16:46

Wybór custom romów masz tutaj:

http://forum.xda-dev...nce/development

Rom robiony przez Polish Vodka nie jest już wspierany (jest o tym informacja na powyższej stronie), co nie znaczy że jest to kiepski rom.

Ustawianie romu to po prostu wybór tapety, sposób wyświetlania ikon, widźety a przedtem wybór języka, konta google, email itp.

• 0

#26 chocobo

chocobo
  • 4 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 11:31

dzięki, w najblizszym czasie spróbuje zainstalować rom od vodka.

• 0

#27 chocobo

chocobo
  • 4 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 17:22

Niech mi ktoś powie który z romów od polish vodki jest najlepszy pod kątem płynności i niezawodności. Nie potrzebuje bajerów czy wodotrysków, chce mieć płynnie działający telefon.

W powyższym linku znalazłem 3 romy od PV czyli:

[ROM][4.3.1] LiquidSmooth [21/01/2014][Not supported]

http://forum.xda-dev...d.php?t=2584574

[ROM][4.3.1] SlimBean Build 2.2 [24/01/2014][Final]

http://forum.xda-dev...d.php?t=2584559

[rom][4.4.4] miui v5 4.9.25 [2015/01/03][multi]

http://forum.xda-dev...4-9-25-t2992910

Skłaniam się do 2 pierwszych, tylko pytanie czym one się właściewie różnią?  wersje mają te same( 4.3.1)

• 0

#28 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1618 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 29 marzec 2015 - 18:15

Nazwa pierwszego sugeruje płynność działania, drugiego - chudszą wersję. Zainstaluj pierwszy - jak będziesz niezadowolony to zainstaluj drugi. To chyba najlepsze wyjście.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych