Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[ROOT][KNOX][I9205] 18/12 ROM I9205XXUCML1 (z KNOX), 16/01 ROM I9205XXUCNA2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:19

Artykuł autorstwa kolegi @ValenteL z forum xda-developers

Nowy ROM z 18.12.2013 w SamMobile: I9205XXUCML1_I9205OXXCML2_I9205XXUCML1-TPH
Nowy dzisiaj 16.01.2014 : I9205XXUCNA2_OXXCML4_XXUCNA2-TPH

Z nowym bootloaderem oraz KNOX-em.

Po flashowaniu tego ROMu mam następujące info w Download Mode:
.....
KNOX KERNEL LOCK: 0x0
KNOX WARRANTY VOID: 0x0
QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE
BOOTLOADER RP SWREV: 1

Teraz... uważaj.
Jeśli wgrasz cokolwiek w rodzaju recovery, roota... Knox nabije licznik Warranty Void na 0x1. Ta flaga 0x1 jest nieodwracalna.

Tak jak w innych urządzeniach z Knoxem, nie było to dla mnie problemem. U mnie flaga jest zawsze 0x1.

Jak zrootować ten ROM z bootloaderem KNOX:

- Po pierwsze umieść appke superuser.apk (SuperSU v1.80) na extSdCard. Aktualnie preferuję tę wersję.
- Flaszuj 9205-cwm-recovery.tar.md5. przez Odin Ja polecam PhilZ-touch-recovery-6.0.4.6. (Dzieki @Phil3759).
- Reboot, Power off.
- Wejdź do recovery przez Power + Vol-up i zaflaszuj UPDATE-SuperSU-v1.80.zip od Chainfire. (Dzieki @Chainfire) . Rootowanie bez instalacji Busybox.
- Po rebootowaniu SuperSU czasami nie startuje, ponieważ jest zainstalowany w system/app i Knox nie pozwala na dostęp do systemu.
- Wtedy przy pomocy Explorera z ROMu idź do extSdCard, kliknij na superuser.apk i zainstaluj. W ten sposób appka zostanie zainstalowana w data/app. Root działa.
- Teraz kliknij na ikonę appki SuperSU, która wystartuje i zapyta Cię, czy zablokować Knox. Musisz wybrać Yes.
- Zainstaluj Busybox 1.21.1 od Stericson z Play Store. Zrób weryfikację przy pomocy "Root Verifier". To wszystko, masz root.

Teraz przy pomocy Root Explorera usuń z system/app wszystkie appki Knox apk + odex. Także superuser.apk nie jest potrzebna w system/app.

Ponieważ jestem już na emeryturze używam mojej Megi I9205 wyłącznie do celów prywatnych, i nie potrzebuję zabezpieczeń przeznaczonych dla zastosowań rządowych czy zawodowych. Dlatego nie chcę tego wrednego KNOXa.
Po zainstalowaniu customer recovery i dostępu do roota, pierwszą rzeczą jaka robię, jest wywalenie wszystkiego, co się wiąże z KNOX (przy pomocy Root Explorera):

Z system/app usuwam:
ContainerAgent.apk + odex
ContainerEventsRelayManager.apk + odex
KLMSAgent.apk + odex
KNOXAgent.apk + odex
KNOXAttestationAgent.apk + odex
KNOXStore.apk + odex
KNOXStub.apk
SPDClient.apk + odex

Z system/containers usuwam:
Wszystkie pliki .apk + .zip oraz 2 appki wewnątrz podkatalogu /framework

Teraz wipe cache + dalvik w recovery i wszystko u mnie działa (w przeciwieństwie do Knoxa ;))

PS: To samo robiłem także na innych urzxądzeniach z Knox, zawsze było w porządku.

Moja Mega I9205 działa dobrze z tym ROMem. Moja flaga jest 0x1, ale mnie to nie obchodzi.file:///C:/Users/pllys/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png

EDIT1: CSC dla tych ROMów: BGL, BTU, CMF, COA, CRO, DBT, ETL, EUR, MSR, NEE, ORX, PHE, SEB, SIO, SMO, TPH, TWO, XEF, XEH, XEO

EDIT2: Czytaj więcej o Knox tutaj.

Jak dla mnie wszystko działa dobrze. Jeśli zamierzasz zrobić to samo, robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność, jasne?

Linki

PhilZ_touch_6.08.8-meliusltexx-6.0.4.6.tar.rar

UPDATE-SuperSU-v1.80.zip

Pozdrowienia
Valente

Użytkownik trurl3 edytował ten post 28 styczeń 2014 - 12:21

• 1

#2 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:47

Na pokładzie ROM ...CNA2 i metoda rootowania z postu wyżej, przebiegła pomyślnie.
  • 0

#3 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:59

Na pokładzie ROM ...CNA2 i metoda rootowania z postu wyżej, przebiegła pomyślnie.

A coś więcej? Usuwałeś pliki KNOX-a? Jakieś różnice w działaniu w stosunku do poprzedniego ROM-u? Po prostu pytam, czy jest jakiś inny powód do zmiany niż tylko nowsza wersja...
I tak prędzej czy póżniej trzeba będzie to zrobić, ale na razie nie jest to konieczność, to jeszcze nie KitKat ;)
Jeśli możesz, wrzuć screena Informacji o urządzeniu.

Użytkownik trurl3 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 13:01

• 0

#4 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:13

Pliki knoxa usunąłęm, ale nie widziałem wszystkich tych, które wymienione są w tutku w pierwszym poście. Chciałem go zrootować tylko ze względu na chęć powrotu do MJ2 (tylko wynikł mały problem, o którym wspominam w wątku o downgrade) i następnie zainstalowaniu customa MJ2 kolegi megalomanic14 z XDA.
Screena na chwilę obecną nie mam czym zrobić. W każdym razie SELinux pozostał "egzekwowanie".
  • 0

#5 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2014 - 11:35

W stockowym ROM-ie z TW (Przynajmniej do tej pory) screena robiło się przesuwając krawędzią dłoni po ekranie od prawej do lewej :). Ale to drobiazg. Zamieszczam dodatkowa informacje od autora tematu.

Popatrz, ten Rom NA2, też miałem problemy z rootowaniem. Dopiero trzecie flashowanie dało rezultat. Najpierw próbowałem SuperSU 1.91, potem 1.89, zmieniłem na 1.80, ale bez skutku.
Przy trzeciej próbie zrobiłem czystą instalację, po wipe data+cache+dalvik sformatowałem /system w Recovery. Flash Rom, Flash recovery i tym razem tylko UPDATE-SuperSU1.80. Dopiero wtedy uzyskałem root.
Zrób jak ja, próbuj... próbuj... ale tylko z 1.80, zapomnij o UPDATES 1.86, 1,89 i1.91.
Myślę, że te wersje są przystosowane do 4.3 oraz 4.4 i powodują problemy w 4.2.2 z Knox.

BTW, mam S4 Mini I9195 4.2.2 Knox i też miałem problemy z rootem dwa dni temu. Tylko UPDATE-1.80 działa dobrze.
Powtarzam, przy 4.2.2 z Knox uzywaj tylko 1.80. Zrób nową czysta instalację i...

• 0

#6 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:38

Ja pierdzielę. Po prostu zapomniałem, jak to się robi. Tak wygląda zrzut ekranu informacji o urządzeniu:

Załączony plik  Screenshot_2014-01-30-13-23-00.jpg   62,91 KB   29 Ilość pobrań
  • 0

#7 Pruchol

Pruchol

Junior Member

• 18 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 27 marzec 2014 - 20:08

Mi udało się to w końcu zrobić po wielu próbach lecz jakoś niepełnoprawnie to chodzi:)
Lecz ja sflashowałem SuperSu 1.63 zamiast flashować UPDATE-SuperSU-v1.80 po reboocie instalacja BusyBox i instalacja supersu 1.80 i root niby jest, zadał pytanie czy zdezaktywowować knoxa oczywiście potwierdziłem. Chyba go zablokował. Przyznałem uprawnienia busybox'owi(więc chyba root jest ) lecz gdy chce wejść w SuperSU wyświetla mi komunikat abym zaktualizował binaria więc klikam aby zaktualizował normalnie(nie przez CWM bo jest i taka opcja). Lecz nic poza ciągłym komunikatem "dumpstate(SHELL): ma przyznane zezwolenia superuser" oraz ciągłą instalacją się nie wyświetla. Spróbowałem więc zaktualizować przez CWM lecz problem w tym że mam zainstalowany najnowszy PhilZ-touch-recovery- więc nic tam się nie instaluje ?
Co robić ?
  • 0

#8 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2014 - 22:10

Co znaczy: nic tam się nie instaluje? Spróbuj zmienić SU z Play Store.
  • 0

#9 Pruchol

Pruchol

Junior Member

• 18 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 29 marzec 2014 - 14:13

Nic się nie instaluje czyli fon się restartuje do cwm tak jak pisało a w cwm juz nic się nie dzieje .
Su juz aktualizowałem z GP, także usuwałem i pobierałem zupełnie nowe z GP i to samo.
Teraz w końcu pokazuje się błąd ze nie można zainstalować binarii.

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka
  • 0

:kozak: 5 GB darmowej przestrzeni na dropboxie tylko po rejestracji z mojego linku :gangsta:
https://db.tt/4jko54h5

fKrxMnX.png

#10 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 10:45

Jedyne co mogę poradzić, to wyczyść wszystko i zacznij jeszcze raz dokładnie według instrukcji. Przepis działa, jest wiele relacji o sukcesie a jedna nawet w tym samym temacie.
  • 1

#11 Pruchol

Pruchol

Junior Member

• 18 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:16

Dzięki wielkie :D
Wystarczyło od nowa wgrać soft od samsunga i wszystko już poszło z górki :D
  • 0

#12 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:12

No popatrz, kolejna porada w rodzaju: "wyczyść wszystko i jeszcze raz" trafiona :) . To taka prawidłowość - jak nie wychodzi, spróbuj jeszcze raz. Jak znowu nie wychodzi - spróbuj kolejny raz. A jak znowu nie wyjdzie, daj sobie spokój... Pierwsze powtórzenie na konto błędu ściągania, drugie na konto błędu użytkownika a potem to już znaczy, że to co próbujesz nie ma sensu ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych