Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
trurl3

[ROOT][KNOX][I9205] 18/12 ROM I9205XXUCML1 (z KNOX), 16/01 ROM I9205XXUCNA2

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł autorstwa kolegi @

z

Nowy ROM z 18.12.2013 w SamMobile: I9205XXUCML1_I9205OXXCML2_I9205XXUCML1-TPH

Nowy dzisiaj 16.01.2014 : I9205XXUCNA2_OXXCML4_XXUCNA2-TPH

Z nowym bootloaderem oraz KNOX-em.

Po flashowaniu tego ROMu mam następujące info w Download Mode:

.....

KNOX KERNEL LOCK: 0x0

KNOX WARRANTY VOID: 0x0

QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE

BOOTLOADER RP SWREV: 1

Teraz... uważaj.

Jeśli wgrasz cokolwiek w rodzaju recovery, roota... Knox nabije licznik Warranty Void na 0x1. Ta flaga 0x1 jest nieodwracalna.

Tak jak w innych urządzeniach z Knoxem, nie było to dla mnie problemem. U mnie flaga jest zawsze 0x1.

Jak zrootować ten ROM z bootloaderem KNOX:

- Po pierwsze umieść appke superuser.apk (SuperSU v1.80) na extSdCard. Aktualnie preferuję tę wersję.

- Flaszuj 9205-cwm-recovery.tar.md5. przez Odin Ja polecam

. (Dzieki @).

- Reboot, Power off.

- Wejdź do recovery przez Power + Vol-up i zaflaszuj

od Chainfire. (Dzieki @) . Rootowanie bez instalacji Busybox.

- Po rebootowaniu SuperSU czasami nie startuje, ponieważ jest zainstalowany w system/app i Knox nie pozwala na dostęp do systemu.

- Wtedy przy pomocy Explorera z ROMu idź do extSdCard, kliknij na superuser.apk i zainstaluj. W ten sposób appka zostanie zainstalowana w data/app. Root działa.

- Teraz kliknij na ikonę appki SuperSU, która wystartuje i zapyta Cię, czy zablokować Knox. Musisz wybrać Yes.

- Zainstaluj Busybox 1.21.1 od Stericson z Play Store. Zrób weryfikację przy pomocy "Root Verifier". To wszystko, masz root.

Teraz przy pomocy Root Explorera usuń z system/app wszystkie appki Knox apk + odex. Także superuser.apk nie jest potrzebna w system/app.

Ponieważ jestem już na emeryturze używam mojej Megi I9205 wyłącznie do celów prywatnych, i nie potrzebuję zabezpieczeń przeznaczonych dla zastosowań rządowych czy zawodowych. Dlatego nie chcę tego wrednego KNOXa.

Po zainstalowaniu customer recovery i dostępu do roota, pierwszą rzeczą jaka robię, jest wywalenie wszystkiego, co się wiąże z KNOX (przy pomocy Root Explorera):

Z system/app usuwam:

ContainerAgent.apk + odex

ContainerEventsRelayManager.apk + odex

KLMSAgent.apk + odex

KNOXAgent.apk + odex

KNOXAttestationAgent.apk + odex

KNOXStore.apk + odex

KNOXStub.apk

SPDClient.apk + odex

Z system/containers usuwam:

Wszystkie pliki .apk + .zip oraz 2 appki wewnątrz podkatalogu /framework

Teraz wipe cache + dalvik w recovery i wszystko u mnie działa (w przeciwieństwie do Knoxa ;))

PS: To samo robiłem także na innych urzxądzeniach z Knox, zawsze było w porządku.

Moja Mega I9205 działa dobrze z tym ROMem. Moja flaga jest 0x1, ale mnie to nie obchodzi.

EDIT1: CSC dla tych ROMów: BGL, BTU, CMF, COA, CRO, DBT, ETL, EUR, MSR, NEE, ORX, PHE, SEB, SIO, SMO, TPH, TWO, XEF, XEH, XEO

EDIT2: Czytaj więcej o Knox

.

Jak dla mnie wszystko działa dobrze. Jeśli zamierzasz zrobić to samo, robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność, jasne?

Linki

Pozdrowienia

Valente

Edytowane przez trurl3 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pokładzie ROM ...CNA2 i metoda rootowania z postu wyżej, przebiegła pomyślnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Na pokładzie ROM ...CNA2 i metoda rootowania z postu wyżej, przebiegła pomyślnie.

A coś więcej? Usuwałeś pliki KNOX-a? Jakieś różnice w działaniu w stosunku do poprzedniego ROM-u? Po prostu pytam, czy jest jakiś inny powód do zmiany niż tylko nowsza wersja...

I tak prędzej czy póżniej trzeba będzie to zrobić, ale na razie nie jest to konieczność, to jeszcze nie KitKat ;)

Jeśli możesz, wrzuć screena Informacji o urządzeniu.

Edytowane przez trurl3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pliki knoxa usunąłęm, ale nie widziałem wszystkich tych, które wymienione są w tutku w pierwszym poście. Chciałem go zrootować tylko ze względu na chęć powrotu do MJ2 (tylko wynikł mały problem, o którym wspominam w wątku o downgrade) i następnie zainstalowaniu customa MJ2 kolegi megalomanic14 z XDA.

Screena na chwilę obecną nie mam czym zrobić. W każdym razie SELinux pozostał "egzekwowanie".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W stockowym ROM-ie z TW (Przynajmniej do tej pory) screena robiło się przesuwając krawędzią dłoni po ekranie od prawej do lewej :). Ale to drobiazg. Zamieszczam dodatkowa informacje od autora tematu.

Popatrz, ten Rom NA2, też miałem problemy z rootowaniem. Dopiero trzecie flashowanie dało rezultat. Najpierw próbowałem SuperSU 1.91, potem 1.89, zmieniłem na 1.80, ale bez skutku.

Przy trzeciej próbie zrobiłem czystą instalację, po wipe data+cache+dalvik sformatowałem /system w Recovery. Flash Rom, Flash recovery i tym razem tylko UPDATE-SuperSU1.80. Dopiero wtedy uzyskałem root.

Zrób jak ja, próbuj... próbuj... ale tylko z 1.80, zapomnij o UPDATES 1.86, 1,89 i1.91.

Myślę, że te wersje są przystosowane do 4.3 oraz 4.4 i powodują problemy w 4.2.2 z Knox.

BTW, mam S4 Mini I9195 4.2.2 Knox i też miałem problemy z rootem dwa dni temu. Tylko UPDATE-1.80 działa dobrze.

Powtarzam, przy 4.2.2 z Knox uzywaj tylko 1.80. Zrób nową czysta instalację i...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pierdzielę. Po prostu zapomniałem, jak to się robi. Tak wygląda zrzut ekranu informacji o urządzeniu:

post-62538-14005017164085_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi udało się to w końcu zrobić po wielu próbach lecz jakoś niepełnoprawnie to chodzi:)

Lecz ja sflashowałem SuperSu 1.63 zamiast flashować UPDATE-SuperSU-v1.80 po reboocie instalacja BusyBox i instalacja supersu 1.80 i root niby jest, zadał pytanie czy zdezaktywowować knoxa oczywiście potwierdziłem. Chyba go zablokował. Przyznałem uprawnienia busybox'owi(więc chyba root jest ) lecz gdy chce wejść w SuperSU wyświetla mi komunikat abym zaktualizował binaria więc klikam aby zaktualizował normalnie(nie przez CWM bo jest i taka opcja). Lecz nic poza ciągłym komunikatem "dumpstate(SHELL): ma przyznane zezwolenia superuser" oraz ciągłą instalacją się nie wyświetla. Spróbowałem więc zaktualizować przez CWM lecz problem w tym że mam zainstalowany najnowszy PhilZ-touch-recovery- więc nic tam się nie instaluje ?

Co robić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co znaczy: nic tam się nie instaluje? Spróbuj zmienić SU z Play Store.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic się nie instaluje czyli fon się restartuje do cwm tak jak pisało a w cwm juz nic się nie dzieje .

Su juz aktualizowałem z GP, także usuwałem i pobierałem zupełnie nowe z GP i to samo.

Teraz w końcu pokazuje się błąd ze nie można zainstalować binarii.

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedyne co mogę poradzić, to wyczyść wszystko i zacznij jeszcze raz dokładnie według instrukcji. Przepis działa, jest wiele relacji o sukcesie a jedna nawet w tym samym temacie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielkie :D

Wystarczyło od nowa wgrać soft od samsunga i wszystko już poszło z górki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No popatrz, kolejna porada w rodzaju: "wyczyść wszystko i jeszcze raz" trafiona :) . To taka prawidłowość - jak nie wychodzi, spróbuj jeszcze raz. Jak znowu nie wychodzi - spróbuj kolejny raz. A jak znowu nie wyjdzie, daj sobie spokój... Pierwsze powtórzenie na konto błędu ściągania, drugie na konto błędu użytkownika a potem to już znaczy, że to co próbujesz nie ma sensu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta