Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[ROM][GT-I9205][XXUBMJ2] MegaFire MJ2 V2 [995MB]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 05 luty 2014 - 11:25

Witam.

Chciałbym Wam polecic ROM kolegi megalomanic14 z forum XDA:

Proszę się zalogować lub zarejestrować by wyświetlić tę zawartość

Rom występuje w dwóch wersjach i można je pobrać bezpośrednio stąd:

MegaFireMj2V2:

MegaFire Mj2 V2X:

Osobiście pominąłem wersję Mj2V2 i od razu pobrałem wersję Mj2V2X. ROM jest szybki i co dla mnie najważniesze, jest energooszczędny. Za wcześnie jeszcze, żebym podał bliższe informacje na temat jego działania. Po paru godzinach nie stwierdziłem błędów. Jak do tej pory, wszystko działa tak, jak powinno.

Załączony plik  3.png   111,96 KB   37 Ilość pobrań

Edit:

Bez zabawy. Zawsze tak robię po zainstalowaniu nowego ROMu. Tylko dzwonienie, sms-owanie, trochę wi-fi i nic po za tym.

Załączony plik  Screenshot_2014-02-11-13-53-15.png   109,32 KB   33 Ilość pobrań

Edit:

Wersja MJ2V3:
https://drive.google...dit?usp=sharing

Wersja MJ2V3X:

Załączone pliki

• Załączony plik  1.png   123,93 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.png   89,26 KB   37 Ilość pobrań

Użytkownik Obelix edytował ten post 15 luty 2014 - 18:07

• 1

#2 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 13 luty 2014 - 21:07

Jak się spisuje ten rom. Czy jest w pelni funkcjonalny w porównaniu do stocka. Wyszla kolejna wersja. Czy ktoś testował?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 13 luty 2014 - 21:10

ok_y...jesteś na forum już dość długo, moze czas zrobić coś dla innych i chociaż jednego repa załapać a nie tylko brać ?..
  • 0

#4 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 14 luty 2014 - 13:56

Zabawa z customami wiąże się z utratą gwarancji. Stąd moje obawy i pytanie. A kolega który założył wątek ma to już chyba za sobą.

• 0

#5 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1610 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 14 luty 2014 - 16:52

Taka zabawa wcale nie wiąże się z utratą gwarancji. Oddanie fona z customem - to jest utrata gwarancji i to nie do końca. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze można powrócić do stocka bądź brandowanego, odrootować i w taki stanie oddać do serwisu.

Telefon z customem można tak uceglić, że nawet serwis nie będzie wiedział, jaki rom jest w telefonie i nie będzie miał innego wyjścia jak uznać gwarancję.

Jeżeli jednak masz obawy to zawsze można poczekać do końca gwarancji i wtedy zacząć zabawę lub, jeżeli obawa jest silniejsza niż ciekawość, to zostać na stocku a o zabawach romami i oprogramowaniem tylko czytać.
  • 1

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#6 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2014 - 18:10

Zasadniczo już rootowanie pozbawia Cię gwarancji, oczywiście, o ile w przypadku konieczności skorzystania z serwisu nie będziesz w stanie doprowadzić fona do stanu oryginalnego lub stanu kompletnej nieużywalności ;). Niestety, najnowsze ROM-y z KNOX-em nie pozostawiają wielkiego wyboru - tutaj 'nabicie licznika' jest nieodwracalne i nawet przywrócenie stokowego ROM-u nie wyzeruje tego llicznika. Należy mieć to na uwadze decydując się na root i wszystko co związane z custom ROM-ami.

Użytkownik Dychowski edytował ten post 14 luty 2014 - 20:27
literówki

• 0

#7 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 15 luty 2014 - 07:25

Co do romu. Bateria trzyma naprawdę długo.

Załączony plik  Screenshot_2014-02-12-20-10-46.png   111,97 KB   27 Ilość pobrań

Jedyna rzecz jaka mi nie działała, to odtwarzacz filmów. Uruchamiał się, ale gdy chciałem obejrzeć film, to był czarny ekran. Nie płakałem, tylko za pomocą Rom Toolbox Pro usunąłem odtwarzacz systemowy i w to miejsce zainstalowałem MX Player`a. Po za tym, problemów z tym romem nie mam.
Co do gwarancji. Ja już jej nie mam. Ale jak się coś stanie, to tak jak koledzy wyżej pisali, nie ma żadnego problemu, żeby zrobić z telefonu bezwzględną cegłę, której przyczyny w serwisie nie zdiagnozują.

Pozdro.

Edit:

Kurcze, nawet nie wiedziałem, że jest już V3. Właśnie się ściąga. Mam nadzieję, że okaże się jeszcze lepszy. Choć na V2 nie mogę narzekać.

Edit2:

Na V3 uzyskałem taki oto wynik:

Załączony plik  Screenshot_2014-02-24-21-23-48.png   116,66 KB   28 Ilość pobrań

Rozmowy, SMSy, trochę wi-fi. Teraz będzie można zacząć bardziej intensywniejsze używanie słuchawki.

Użytkownik Obelix edytował ten post 24 luty 2014 - 21:57

• 0

#8 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 27 luty 2014 - 11:56

Jest już MegaFireMJ2V4X:
https://docs.google....FV6QTlpMUk/edit

Już ląduje na lapku :peace:
  • 0

#9 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 27 luty 2014 - 18:41

Czym się różni V4 od V4X?

Użytkownik ok_y edytował ten post 27 luty 2014 - 21:43

• 0

#10 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 28 luty 2014 - 17:01

Nie wiem, bo od drugiej wersji instaluję tylko "X". I prawdę mówiąc nie wnikałem w to.
  • 0

#11 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 15:20

Czy ktoś próbował wgrać ten rom na najnowszego stocka NA2 z nowym kernelem i bootloaderem?

Mega
  • 0

#12 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:26

Nie, bo to niemożliwe. Jeżeli masz już CNA2, to nie wgrasz bezpośrednio na niego romu MegaFire MJ2.

Jeżeli z jakichś powodów chcesz przejść z powrotem na MJ2, to poczytaj ten wątek:

Wprawdzie dotyczy on CML1, ale jak najbardziej opis pasuje również do CNA2 (sam przez to przechodziłem B) ), bo od wersji CML1 wzwyż dostajemy nowy bootloader, kernel, SE Linux oraz KNOX.

Chyba, że jakimś cudem zrobiłeś kopię swojego starszego romu, wtedy wystarczy, że zrootujesz CNA2 (ale flaga KNOX wzrośnie do 0x1) i powrócisz do swojego przez restore w Recovery.

Użytkownik Obelix edytował ten post 14 marzec 2014 - 13:42

• 1

#13 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 10:11

Nowa wersja MegaFire:

MJ2 v 5X:

MJ2 v 5:

Opis na stronie:
(ROM) MegaFire Mj2 Deodex i9205 V5 - xda-developers
  • 0

#14 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2014 - 09:45

Wrzuciłem MefaFireMJ2V5 i jedno co mogę powiedzieć, to zero problemów - a to już dużo... ;). Jeśli chodzi o pozytywy - trudno mi na cokolwiek zwrócić uwagę. Jestem zupełnie zwykłym użytkownikiem telefonu bez szczególnych wymagań co do statystyk, i dlatego nie widzę (przynajmniej dla siebie) żadnej różnicy w działaniu w stosunku do stokowego ROM-u, zwłaszcza że nie używam wbudowanego Google launchera. Lubię swój układ aplikacji i ekranu i nie czuje potrzeby rewolucyjnych zmian.
Jeśli chodzi o zuzycie baterii - w normalnym trybie uzytkowania nie stwierdziłem jakiejś wyjątkowej poprawy, jesli juz, to jakieś 10%. Co do szybkości działani - wystarczała mi prędkość stokowego romu, czyli znowu bez rewelacji.
Konkluzja - jeśli nie jesteś heavy userem który stara się dotrzeć do granic możliwości sprzętu, nie ma po co zmieniać stokowego TW na ten ROM, chyba że z ciekawości, tak jak ja.
A teraz z ciekawości zastanawiam się nad wgraniem ROMu Paranoid Android... ;)
  • 0

#15 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 10:48

Mnie osobiście nie podobają się te różne AOSP, AOKP, Paranoidy itp. Może dlatego, że za bardzo przywykłem do stockowych aplikacji, które w kilku przypadkach są inne w tych różnych "wynalazkach". Chociażby manager plików, aparat itp. No i zawsze coś było nie halo z tymi wypiekami.
Jedyne co miło wspominam, to Cyjanogen Mod 7,1 na Galaxy i9000. To chodziło bardzo fajnie i szybko.

Tutaj można powiedzieć, że Megalomanic14 stworzył całkiem przyzwoity ROM, którego przynajmniej nie spieprzył, jak to bywa u innych tzw. developerów.
  • 0

#16 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6841 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 13:11

Dosłownie tak samo uważam dlatego po latach testów i kombinowania z customami, już tylko na stockach siedzę i przynajmniej nie rzucam gromami ,że mi coś znów zdechło :-).
  • 0

#17 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 17:00

Aktualizacja do wersji 6:

MegaFire MJ2 v 6:

MegaFire MJ2 v6x:
  • 0

#18 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 22:16

Zarzuciłbym aktualizację, ale zniechęca mnie wymóg Factory Reset... za wygodny jestem chyba...
  • 0

#19 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:19

Ja tam zrobiłem tylko wipe cache i wipe dalvik. I wsio śmiga jak trzeba. Powywalałem przy tym apki, których normalnie nie używam i i ROM waży 750 MB.
  • 0

#20 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 20:31

Sprężyłem się i sprawdziłem tylko z wipe cache i dalvik - niestety, błędy i FC rożnych aplikacji. Ale moja wersja to nie X... Skoro juz mam czyścić system do upgrade to chyba spróbuję czegoś innego, np CM11 albo PA... mam zrobiony nandroid backup swojego MegaFire MJ2 V5 i sprawdziłem, że działa ;) Zawsze mogę wrócić...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych