Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Obelix

[ROM][GT-I9205][XXUBMJ2] MegaFire MJ2 V2 [995MB]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Chciałbym Wam polecic ROM kolegi megalomanic14 z forum XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2608110

Rom występuje w dwóch wersjach i można je pobrać bezpośrednio stąd:

MegaFireMj2V2:

https://drive.google.com/file/d/0B3T9bHro9RUvZmE3RkNFenF6Qm8/edit?usp=sharing

MegaFire Mj2 V2X:

https://drive.google.com/file/d/0B3T9bHro9RUvdXJtTjNValVYZEE/edit?usp=sharing

Osobiście pominąłem wersję Mj2V2 i od razu pobrałem wersję Mj2V2X. ROM jest szybki i co dla mnie najważniesze, jest energooszczędny. Za wcześnie jeszcze, żebym podał bliższe informacje na temat jego działania. Po paru godzinach nie stwierdziłem błędów. Jak do tej pory, wszystko działa tak, jak powinno.

post-62538-14005017201355_thumb.png

Edit:

Bez zabawy. Zawsze tak robię po zainstalowaniu nowego ROMu. Tylko dzwonienie, sms-owanie, trochę wi-fi i nic po za tym.

post-62538-14005017210012_thumb.png

Edit:

Wersja MJ2V3:

Wersja MJ2V3X:

post-62538-14005017200301_thumb.png

post-62538-14005017200931_thumb.png

Edytowane przez Obelix (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak się spisuje ten rom. Czy jest w pelni funkcjonalny w porównaniu do stocka. Wyszla kolejna wersja. Czy ktoś testował?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok_y...jesteś na forum już dość długo, moze czas zrobić coś dla innych i chociaż jednego repa załapać a nie tylko brać ?..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zabawa z customami wiąże się z utratą gwarancji. Stąd moje obawy i pytanie. A kolega który założył wątek ma to już chyba za sobą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka zabawa wcale nie wiąże się z utratą gwarancji. Oddanie fona z customem - to jest utrata gwarancji i to nie do końca. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze można powrócić do stocka bądź brandowanego, odrootować i w taki stanie oddać do serwisu.

Telefon z customem można tak uceglić, że nawet serwis nie będzie wiedział, jaki rom jest w telefonie i nie będzie miał innego wyjścia jak uznać gwarancję.

Jeżeli jednak masz obawy to zawsze można poczekać do końca gwarancji i wtedy zacząć zabawę lub, jeżeli obawa jest silniejsza niż ciekawość, to zostać na stocku a o zabawach romami i oprogramowaniem tylko czytać.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Zasadniczo już rootowanie pozbawia Cię gwarancji, oczywiście, o ile w przypadku konieczności skorzystania z serwisu nie będziesz w stanie doprowadzić fona do stanu oryginalnego lub stanu kompletnej nieużywalności ;). Niestety, najnowsze ROM-y z KNOX-em nie pozostawiają wielkiego wyboru - tutaj 'nabicie licznika' jest nieodwracalne i nawet przywrócenie stokowego ROM-u nie wyzeruje tego llicznika. Należy mieć to na uwadze decydując się na root i wszystko co związane z custom ROM-ami.

Edytowane przez Dychowski
literówki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Co do romu. Bateria trzyma naprawdę długo.

post-62538-14005017215888_thumb.png

Jedyna rzecz jaka mi nie działała, to odtwarzacz filmów. Uruchamiał się, ale gdy chciałem obejrzeć film, to był czarny ekran. Nie płakałem, tylko za pomocą Rom Toolbox Pro usunąłem odtwarzacz systemowy i w to miejsce zainstalowałem MX Player`a. Po za tym, problemów z tym romem nie mam.

Co do gwarancji. Ja już jej nie mam. Ale jak się coś stanie, to tak jak koledzy wyżej pisali, nie ma żadnego problemu, żeby zrobić z telefonu bezwzględną cegłę, której przyczyny w serwisie nie zdiagnozują.

Pozdro.

Edit:

Kurcze, nawet nie wiedziałem, że jest już V3. Właśnie się ściąga. Mam nadzieję, że okaże się jeszcze lepszy. Choć na V2 nie mogę narzekać.

Edit2:

Na V3 uzyskałem taki oto wynik:

post-62538-14005017220625_thumb.png

Rozmowy, SMSy, trochę wi-fi. Teraz będzie można zacząć bardziej intensywniejsze używanie słuchawki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Czym się różni V4 od V4X?

Edytowane przez ok_y (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, bo od drugiej wersji instaluję tylko "X". I prawdę mówiąc nie wnikałem w to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś próbował wgrać ten rom na najnowszego stocka NA2 z nowym kernelem i bootloaderem?

Mega

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, bo to niemożliwe. Jeżeli masz już CNA2, to nie wgrasz bezpośrednio na niego romu MegaFire MJ2.

Jeżeli z jakichś powodów chcesz przejść z powrotem na MJ2, to poczytaj ten wątek:

[url]http://supportsamsung.pl/f1616/tool-guide-i9205-downgrade-ml1-stock-rooted-mj2-14770/[/url]

Wprawdzie dotyczy on CML1, ale jak najbardziej opis pasuje również do CNA2 (sam przez to przechodziłem B) ), bo od wersji CML1 wzwyż dostajemy nowy bootloader, kernel, SE Linux oraz KNOX.

Chyba, że jakimś cudem zrobiłeś kopię swojego starszego romu, wtedy wystarczy, że zrootujesz CNA2 (ale flaga KNOX wzrośnie do 0x1) i powrócisz do swojego przez restore w Recovery.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wrzuciłem MefaFireMJ2V5 i jedno co mogę powiedzieć, to zero problemów - a to już dużo... ;). Jeśli chodzi o pozytywy - trudno mi na cokolwiek zwrócić uwagę. Jestem zupełnie zwykłym użytkownikiem telefonu bez szczególnych wymagań co do statystyk, i dlatego nie widzę (przynajmniej dla siebie) żadnej różnicy w działaniu w stosunku do stokowego ROM-u, zwłaszcza że nie używam wbudowanego Google launchera. Lubię swój układ aplikacji i ekranu i nie czuje potrzeby rewolucyjnych zmian.

Jeśli chodzi o zuzycie baterii - w normalnym trybie uzytkowania nie stwierdziłem jakiejś wyjątkowej poprawy, jesli juz, to jakieś 10%. Co do szybkości działani - wystarczała mi prędkość stokowego romu, czyli znowu bez rewelacji.

Konkluzja - jeśli nie jesteś heavy userem który stara się dotrzeć do granic możliwości sprzętu, nie ma po co zmieniać stokowego TW na ten ROM, chyba że z ciekawości, tak jak ja.

A teraz z ciekawości zastanawiam się nad wgraniem ROMu Paranoid Android... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie osobiście nie podobają się te różne AOSP, AOKP, Paranoidy itp. Może dlatego, że za bardzo przywykłem do stockowych aplikacji, które w kilku przypadkach są inne w tych różnych "wynalazkach". Chociażby manager plików, aparat itp. No i zawsze coś było nie halo z tymi wypiekami.

Jedyne co miło wspominam, to Cyjanogen Mod 7,1 na Galaxy i9000. To chodziło bardzo fajnie i szybko.

Tutaj można powiedzieć, że Megalomanic14 stworzył całkiem przyzwoity ROM, którego przynajmniej nie spieprzył, jak to bywa u innych tzw. developerów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dosłownie tak samo uważam dlatego po latach testów i kombinowania z customami, już tylko na stockach siedzę i przynajmniej nie rzucam gromami ,że mi coś znów zdechło :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zarzuciłbym aktualizację, ale zniechęca mnie wymóg Factory Reset... za wygodny jestem chyba...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam zrobiłem tylko wipe cache i wipe dalvik. I wsio śmiga jak trzeba. Powywalałem przy tym apki, których normalnie nie używam i i ROM waży 750 MB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprężyłem się i sprawdziłem tylko z wipe cache i dalvik - niestety, błędy i FC rożnych aplikacji. Ale moja wersja to nie X... Skoro juz mam czyścić system do upgrade to chyba spróbuję czegoś innego, np CM11 albo PA... mam zrobiony nandroid backup swojego MegaFire MJ2 V5 i sprawdziłem, że działa ;) Zawsze mogę wrócić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tu już kolejna wersja MegaFire MJ2 v 7(X):

Link do wątku:

Oraz bezpośrednie do romów:

...V7:

...V7X:

Dopiero ściągam, wiec nic więcej nie powiem :wink:. Do tej pory używałem wersji z "X", a teraz postanowiłem ściągnąć wersję bez "X".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MegaFire MJ2 v 8(X)

Link do strony:

Link do pobrania wersji MJ2v8X:

Link do pobrania wersji MJ2v8:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MegaFire MJ2 v9(X)

MegaFire V9:

MegaFire V9X: 

Instalacja: Obie wersje

1 Reboot doCWM
2 Wipe Data i Factory Reset 
3 Wipe Dalvik Cache 
4 Instaluj Zip z Sd lub Ext Sd (gdziekolwiek masz zapisany)
5 Po zaflashowaniu uruchom system i poizwól mu 'okrzepnąć' przez 5 do 10 minut. Potem przejdź przez serię ekranów ustawień... Po zakończeniu rejestracji i dojściu do ekranu głownego wykonaj ponoiwne uruchomienie.
6. Po reboocie ciesz się nowym ROM-em

Po ponownym uruchomieniu:*
**Dla Kit Kat Launcher
Trzeba uaktualnić Google Now w Play Store zanim uruchomisz KK Launcher*
Uaktualnij także Google Keybaord 
Otwórz ustawienia Google Now i uaktualnij język us English 
Wszystko ustawione... Uruchom KK launcher i ustaw jak zwykle - masz pełny KK launcher i Zawsze Słuchający Google Now (niestety - na razie tylko dla języka angielskiego)

Kiedy Google Apps zaktualizują się i będą zgodne z akitualizowanym gms package który wbudowałem w system, KK launcher powinien wystartować bez problemów
***jesli zdarzą się jednak jakieś kłopoty,

... zwyczajnie pobierz i zainstaluj jak zwykle bez odinstalowywania czegokolwiek - powinno ruszyć bez problemu.

MegaFire Mj2 Deodex V9 Rom bazujący na stokowym firmware Mj2.

Szczytowa wydajnośc dla Galaxy Mega GT-I9205
Kilka Tweaków i Optymalizacji wzięte z rom-ów Note 3 i Note Pro 12.2 

Najwiekszym osiągnięciem jest temperatura: Nadal działa super szybko ale przy średnio 18 stopniach mniej co spartawia że drastycznie zmniejszyło się przyciemnianie ekranu w grach i teraz Mega rzadko kiedy rozgrzewa sie na 'plecach'.

Wyeliminowany Wake Lag: ekran startuje z deep sleep niemal; natychmiast 
Wiekkie usprawnienia w Gpu Rendering And Load dla gier 3d 
Poprawiona reponsywność i dokładność Multi-touch dla gier 
Nowe optymalizowane mody dla Lag Free Multiwindow lub Intensywnego działania w tle
Jeszcze więcej usprawnień wydajności baterii 
Całkowicie przebudowana kontrola  Dalvik i Cache 
Najszybsze przeglądanie pośród wszystkich urzązeń jakie miałem
Poprawiona płynność 
Poprawiona reakcja klawiatury
Gry 3d absolutnie bez zacięć 
Poprawione zarządzanie RAM i Dalvik Cache
Szybsza lokacja GPS 
Wyjątkowa szybkość danych
Bateria: zużycie w spoczynku .3% lub mniej
100% Lag Free: żadnych zacięć interfejsu...wyeliminowane nawet opóxnienie przy bootowaniu 
***Brak zacięć i utraty ramek przy reboocie lub graniu 

Rozległe modyfikacje w build prop, system, i plikach Xml files powodują, że ROM jest wyjątkowo szybki i płynny. Zastosowałem wszystkie poprawki i przystosowania z wszystkich poprzednich 10 rom-ów jak też wyciągnięte i rom-ów innych moich urządzeń.

- Stock-owy rom V9 z wszystkimi opcjami i aplikacjami Samsunga
- Jako drugi oczyszczony build V9X  tylko z Chainfire's SuperSu Apk

(Jak zwykle podziekowania dla Chainfire za umozliwieniedostepu do roota)
***Nie zapomnij uaktualnić SuperSu w Play Store 

Obie wersje maja te same optymalizacje , ale V9X jest dodatkowo pozbawiony masy systemowych aplikacji i widgetów, w pełni usuniętych z systemu.

Knox całkowicie usunięty z obu wersji 

Dołaczone opcje Mj2 V9 :

***Wbudowałem Viper4Android do Systemu w obydwu wersjach V9 
1. Otwórz Viper 
2. Zezwól na Root i zainstaluj Viper Codec: Ja wybrałem Medium 
3 Po instalacji Viper każę zresetować fona
4 Zrebootuj swoją Meę 
5 Wróć do Vipera i ustaw Eqalizer oraz Opcje
6 Gotowe
***Nie ma potrzeby niczego uaktualniać ponieważ wszystko jest juz wstępnie ustawione. Po prostu wykonaj powyższe instrukcje i ciesz się doskonałą jakjością dźwieku. 

***Głównym zadaniem v9 jest optymalizacja Megi w każdy możliwy sposób

Nowe funkcje dodane do V9:
Latarka
Es File Explorer 
Nova Launcher i Tesla Notifications do dalszego doistosowywania 
Uaktualniony MX Video i Double Twist Music 
Nowe aktualizacje Viper Audio wbudowane w System

Mj2 oferuje natywną funkcjonalność Apps2Sd 
Klawiatura z Bmj2 jest wspaniała: wspaniała czułośc i dokładna autokorekta
Poprawione animacje i przejścia, oraz kilka tweaków dodanych dla przyspieszenia działania 
Ulepszony Interfejs użytkownika dla gładkich i szybkich przejść oraz przewijania
Możliwość zablokowania Scrolling Cache dla poprawy szybkości 
Audio poprawki Viper4Android: wbudowane w system i dodane do Menu Ustawień Dźwieku Music Fx 
MX Video Player dla doskonałego odtwarzania video w HD
Obraz z kamery ulepszony i poprawiony dla uzyskania czystszych i ostrzejszych detali zdjęć
Poprawiona zywotność Baterii
Xposed 
Wanam Xposed Mod
App Settings Xposed Mod
Adaway
Youtube Adaway
Kit Kat Launcher z zawsze słuchającym Google Now
Multiwindow Manager obsługująćy wszystkie aplikacje
Kasowanie Root App
Odtwarzacz muzyki Double Twist
MX Video Player
Quick Boot
Downloader video You tube - Tube Mate

Usunięte z V9
Ponieważ V8X jest wyjątkowo 'odchudzony', pozostawiłem trochę więcej z V5 w tej wersji...
Wszystkie appki Knoxa zostały usunięte
Usunięty Elm Agent
Usunięte appki Mobile Print
Usunięty Story Album

Funkcje V9X 
Wszystkie poprawki w tle dla osiągnięcia prędkości, wydajności i żywotności baterii takie jak w V8
Brak dodatkowych appek z wyjątkiem SuperSu iViper4Android
Usunięta znaczna ilość Systemowych i Stockowych Appek: w sumie 86 
SuperSu odChainfire to jedyna dodana appka
Rozległe poprawki w Xml, edycje kodu źródłowego i rózne inne optymalizacje systemu i działalności w tle
Przykrojenie systemu i usunięcie wielu niepotrzebnych apek i aplikacji
Głownycm celem jest optymalizacja szybkości i żywotności baterii w V9X
V8X jest kompletnie wyczyszczony: zaaoszczęzone 750 do 900 mb ram-u i 10 działających appek systemowych

Aby zastosować Xposed Mods: otwórz Xposed App i idź do Modules
Upewnij się, żę przy wybranye mody sa zaznaczone 
Reboot. 
Po resecie idź aktywowanych aplikacji i ustaw je według swojego zyczenia. 
**** Mody których nie chcesz uzywać albo mieć  w swoim fonie po prostu odinstaluj z nmanagera Aplikacji jak każdą inną aplikację.
**** Dodałem kilka modów ale istnieje bardzo wiele innych dostępnych w sekcji pobierania xposed. które możesz zainstalować.
Zawsze bardzo polecam Wanam i używam go u siebie z powodu bardzo wielu opcji.

Znane problemy:
Jedyny problem jaki znalazłem jest związany ze stokowym odtwarzaczem video Samsunga który pozostaje w obydwu wersjach ponieważ pracuje w kilku obszarach. 
*** Problem z Samsung Video w niektórych regionach jest spowodowany tym, że kody csc kodeków  nie są kompatybilne z tą aplikację i po uruchomieniu odtwarzacza następuje FC przy próbie odtworzenia filmu. Dlatego dołączyłem znacznie lepszej jakości odtwarzacz MX Player. Jeśli mas problemy z FC stokowego playera, użyj MX. Jeśli stokowy player działa dobrze masz opcję innego odtwarzacza, ale ja zalecam MX ponieważ jest znacznie lepszy  nhiż Samsung player 
**Nie zapomnij pobrać kodeków do MX iViper

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oooo, widzę, że kolega czuwa. Ja od kilku dni używam C-Rom 4.4.2 (jak dotychczas bajeczny) i przestałem na razie śledzić rozwój MegaFire. Ale jak C-Rom mi się znudzi, to z pewnością powrócę do MegaFire, bo uważam, że jest najlepszy z customów na bazie stockowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta