Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
trurl3

[INFO][I9205] KitKat dla Megi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W dniu dzisiejszym Samsung USA oficjalnie potwierdził aktualizację Megi do 4.4.2 KitKat. Informację można obejrzeć

.

Sprawa dotyczy rynku amerykańskiego, ale nie sądzę żeby na tym się skończyło. W informacji podano wzmiankę, że ostatecznie aktualizacja będzie dotyczyć 'wybranych modeli niektórych operatorów'. Pełna lista jest dość długa, i obejmuje następujące modele:

• Galaxy Note 3

• Galaxy Note II

• Galaxy S4

• Galaxy S4 mini

• Galaxy S4 Active

• Galaxy S4 zoom

• Galaxy S III

• Galaxy S III mini

• Galaxy Mega

• Galaxy Light

• Galaxy Note 8.0

• Galaxy Tab 3

• Galaxy Note 10.1

• Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Według Samsung USA, aktualizacja startuje od dzisiaj i będzie prowadzona przez najbliższe miesiące. Kiedy przyjdzie pora na Megę, dokładnie nie wiadomo. Jednakże

, że Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 (SM-N9005) jest już rozsyłany poprzez Kies w Polsce.

Edytowane przez trurl3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

No i git. Skoro note III już dostało, to można mniemać, że w niedługim czasie i nasze Megi dostaną KK. Chociaż jak już udostępnią, to zanim zainstaluję, poczekam aż megalomanic14 z XDA zrobi z niego coś takiego, jak MegaFire z romu MJ2. Bo działanie Jego ROMu, zniechęca mnie do wgrywania czegokolwiek innego. A skoro w moim egzemplarzu e-fuse poszło już i tak w p..du, to wolę odpuścić sobie wgrywania oficjala i przejść od razu do customa, który będzie zrootowany i pozbawiony wszelkich zbędnych dla mnie śmieci.

Edytowane przez Obelix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś moja Mega pobrała aktualizację OTA i pyta mnie, czy instalować... a ja nie mam pewnośći co to jest. LiveChat Samsunga Polska nie umie (albo nie chce) powiedzieć i nie wiem, czy to tylko aktualizacja 4.2 do nowego bootloadera i KNOX-a czy może już mityczny KitKat ;). Plik ma 384 MB i ma poprawiać bezpieczeństwo... Na razie się wstrzymuję, bo mi szkoda roota. KNOX-a w 4.2 nie potrzebuję, ale 4.4 bym zainstalował. Konsultant w LiveChacie Samsunga potrafił tylko powiedzieć, że nowy firmware ma zmieniony układ menu. Co to może oznaczać?

Edycja//

Aktualizacja jest dla regionu Francja - mam w fonie francuski ROM :). Niestety, próba instalacji nie udała się z powodu roota i custom recovery. Jeśli się przemogę żeby wyczyścić fona i przeinstalować stokowy ROM to może będę wiedział coś więcej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to oznaczać kici kici :-) czyli 4.4.2 ale dziwne to trochę, że nikt nic nie wie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
... i ma poprawiać bezpieczeństwo...

To ciekawe, bo tak właśnie reklamowali KNOXa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

17. 02 2014 dostałem aktualizację na GT-I9205 Pobrano 370 MB. Pisało że zawiera poprawki bezpieczeństwa . Zainstalowało się 126 poprawek systemowych i dla programów preinstalowanych , ale system pozostał ten sam Android 4.2.2. Zauważyłem jednak, że w trybie ustawień sieci komórkowych pojawił się wybór LTE. W końcu można korzystać z sieci z prędkością LTE w Play . Wcześniej tego nie było, a ja miałem tylko WCDMA i GSM, i na pasku tylko H + . Teraz wyświetla LTE . Używam wersję bez blokad nałożonych przez operatorów - model GT-9205 z LTE . Po aktualizacji pisze wersję modemu I9205XXUCNA2 i wersji jądra 3.4.0-2338537 . Niestety muszę was zmartwić zawiera KNOX .

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KNOX oraz SE-Linux jest już od wersji CML1.

@WaderPL, w takim razie nie próbuj tego rootować, bo skończy się to przepaleniem E-fuse i utratą gwarancji. Lepiej zaczekaj na KK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednym słowem wyjaśnia się sprawa OTA które otrzymałem na swój fon z francuskim ROM-em. To aktualizacja 4.2.2 do nowego bootloadera i KNOX-a. Dziekuję za informację, poczekam z aktualizacją na KK.

Skądinąd wiadomo, że te aktualizacje nie wnoszą niczego nowego, poza bootloaderem i KNOX-em. Nie warto flashować i rezygnowac z wolnośći... heh. Tak czy inaczej tej wolności juz niewiele a KNOX-em martwimy się już od jakiegoś czasu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bardzo zgodzę się z Obelix...nabicie flagi Knox kończy gwarancję ale nie na fon a na bezpieczeństwo plików, to dość subtelna różnica :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że serwis tego nie wie... a do sądu raczej z tym nie pójdziesz. Obiegowa opinia jest tak, że 'nabicie flagi' jest równoważne z utratą gwarancji i chociaż masz całkowitą rację w tej sprawie, to jeśli w serwisie powiedzą, że utraciłeś gwarancję - możesz pisać na Berdyczów... niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zawierzam z fonem iść do sądu, mówię o podejściu do problemu Samsunga...na razie przyjmują do serwisu i nie robią problemu, jak zaczną, napiszę o tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie bardzo zgodzę się z Obelix...nabicie flagi Knox kończy gwarancję ale nie na fon a na bezpieczeństwo plików, to dość subtelna różnica :-).

A tego to nie wiedziałem. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo plików, to nic takiego ważnego nie mam, o co musiałbym się martwić. Po za tym, zawsze co jakiś czas robię kopię na kompie.

Subtelna różnica? To kolosalna różnica :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie zawierzam z fonem iść do sądu, mówię o podejściu do problemu Samsunga...na razie przyjmują do serwisu i nie robią problemu, jak zaczną, napiszę o tym.

Czyli można z tego rozumieć, że naprawiają w ramach gwarancji z nabitą flagą?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czyli można z tego rozumieć, że naprawiają w ramach gwarancji z nabitą flagą?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że tak, nie masz gwarancji na Knox czyli na bezpieczeństwo Twoich plików w fonie ale nie ma to nic wspólnego z fonem bo...bo to tylko soft.

Zapewne może się zdażyć jakiś idiota w punkcie i powiedzieć nie ale zawsze to można podważyć tak jak napisałem, mówię o realu jak to wygląda i jak piszą ludzie a nie czysto hipotetycznie :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koniec marca, a KK dla Megi ni widu ni słychu :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzą słuchy, że ze względu na Mega2 możemy dłużej poczekać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu jest jakaś informacja:

Ale jeśli dobrze zrozumiałem, to jest tam mowa o i9200, a nie o i9205. No i czerwiec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mało optymistyczne....

Mega

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie nowe wersje firmware sa mało optymistyczne a to z powodu KNOX-a który prawdopodobnie będzie rozwijany w celu przeciwstawienia się zapędom developerów próbujących obchodzić tego knota... tutaj Samsung daje ciała na całej linii. Naprawdę, gdyby nie fakt, że wszystkie co nowsze appki są już nacelowane na KK, bardzo bym się zastanawiał nad aktualizacją... MegaFire działa świetnie... ale cóż, pewnie przyjdzie się pogodzić. Jedyna szansa, że megalomanic14 nie porzuci Megi i zmajstruje coś z KK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, ja zrobiłem sobie kopię MegaFire V8X i dla celów poznawczych zainstalowałem Resurrection Remix 4.4.2 Kitkat, ze stronki:

Jeszcze nie wywąchałem jakichś większych błędów, ale używam go dopiero od rana. Co ciekawe, kiedyś miałem problemy z kartą zewnętrzną przy tego typu wypiekach i musiałem jakieś tam mody stosować. Tutaj nic takiego się nie dzieje i jak na razie zapiernicza jak mały samochodzik. Oczywiście musiałem sobie doinstalować innego dialera, bo ten AOeSPowy, nigdy mi nie leżał.

Ale ile to ma wspólnego z Androidem 4,4,2 KK, to powiedzieć nie umiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwa razy robiłem podchody pod CM11 i za każdym razem wracałem do MegaFire. Po prostu pasuje mi tren stokowy układ i jakos nie jest mi po drodze CM11 czy AOSP czy też inne odmiany. Dlatego trzeci raz juz nie będę próbował... lubie przydeptane kapcie i znane metody...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i doczekaliśmy się :) Jak podaje Sammobile Samsung rozpoczął rollout KItKat dla GT-I9200 poprzez Kies w Rosji. Plotki i przecieki podawały, że KK dla Megi ma być rozsyłany w czerwcu, ale jak widać, zaczęło się wcześniej. Tylko patrzeć jak pojawi się OTA także dla I9205.

Firmware dla Rosji ma następujące parametry:

·     Model: GT-I9200

·     Model name: GALAXY Mega 6.3

·     Country: Russia

·     Version: Android 4.4.2

·     Changelist: 1496181

·     Build date: Wed, 21 May 2014 14:36:09 +0000

·     Product Code: SER

·     PDA: I9200XXUDNE4

·     CSC: I9200SERDNE4

·     MODEM: I9200XXUDNE4

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Choć na i9200 zawsze wychodziły aktualizacje szybciej niż na i9205, to jednak dobry znak, że w końcu doczekamy się. Może Samsung się trochę zawstydził, że inni producenci aktualizują do KK swoje słabsze wyroby (np. LG) i postanowił to naprawić :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno KK ma mniejsze wymagania sprzętowe od JB, co pozwala na aktualizacje do KK nawet starszych modeli. Ja będę miał naprawdę problem, jak się pojawi KK dla I9205. Nie pasują mi ROMy AOKP, bo lubię funkcje stokowego ROMu Samsunga... jak na razie MegaFire spełnia wszystkie oczekiwania. Jednakże z czasem pojawi się coraz więcej appek działających tylko w KK... dlatego najbardziej odpowiadałby mi nowy MF zbudowany na Andku 4.4 :). Myślę, że @megalomanic14 w końcu dojdzie do wniosku, że nie ma wyjścia i trzeba się wziąć za KK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta