Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[INFO][I9205] KitKat dla Megi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2014 - 23:23

W dniu dzisiejszym Samsung USA oficjalnie potwierdził aktualizację Megi do 4.4.2 KitKat. Informację można obejrzeć TUTAJ.
Sprawa dotyczy rynku amerykańskiego, ale nie sądzę żeby na tym się skończyło. W informacji podano wzmiankę, że ostatecznie aktualizacja będzie dotyczyć 'wybranych modeli niektórych operatorów'. Pełna lista jest dość długa, i obejmuje następujące modele:

• Galaxy Note 3
• Galaxy Note II
• Galaxy S4
• Galaxy S4 mini
• Galaxy S4 Active
• Galaxy S4 zoom
• Galaxy S III
• Galaxy S III mini
• Galaxy Mega
• Galaxy Light
• Galaxy Note 8.0
• Galaxy Tab 3
• Galaxy Note 10.1
• Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Według Samsung USA, aktualizacja startuje od dzisiaj i będzie prowadzona przez najbliższe miesiące. Kiedy przyjdzie pora na Megę, dokładnie nie wiadomo. Jednakże SamMobile raportuje, że Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 (SM-N9005) jest już rozsyłany poprzez Kies w Polsce.

Użytkownik trurl3 edytował ten post 18 luty 2014 - 23:38

• 0

#2 ヤツェク

ヤツェク

Junior Member

• 4 postów

Napisano 21 luty 2014 - 11:29

A tutaj Rzecznik Samsung Polska przekazał : Rzecznik Samsung Polska: te urządzenia dostaną Androida 4.4.2 Kit Kat => Tablety.pl :) że Mega oba modele dostaną w Polsce :)
  • 0

#3 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 21 luty 2014 - 14:19

No i git. Skoro note III już dostało, to można mniemać, że w niedługim czasie i nasze Megi dostaną KK. Chociaż jak już udostępnią, to zanim zainstaluję, poczekam aż megalomanic14 z XDA zrobi z niego coś takiego, jak MegaFire z romu MJ2. Bo działanie Jego ROMu, zniechęca mnie do wgrywania czegokolwiek innego. A skoro w moim egzemplarzu e-fuse poszło już i tak w p..du, to wolę odpuścić sobie wgrywania oficjala i przejść od razu do customa, który będzie zrootowany i pozbawiony wszelkich zbędnych dla mnie śmieci.

Użytkownik Obelix edytował ten post 21 luty 2014 - 14:22

• 0

#4 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2014 - 13:29

Dziś moja Mega pobrała aktualizację OTA i pyta mnie, czy instalować... a ja nie mam pewnośći co to jest. LiveChat Samsunga Polska nie umie (albo nie chce) powiedzieć i nie wiem, czy to tylko aktualizacja 4.2 do nowego bootloadera i KNOX-a czy może już mityczny KitKat ;). Plik ma 384 MB i ma poprawiać bezpieczeństwo... Na razie się wstrzymuję, bo mi szkoda roota. KNOX-a w 4.2 nie potrzebuję, ale 4.4 bym zainstalował. Konsultant w LiveChacie Samsunga potrafił tylko powiedzieć, że nowy firmware ma zmieniony układ menu. Co to może oznaczać?

Edycja//
Aktualizacja jest dla regionu Francja - mam w fonie francuski ROM :). Niestety, próba instalacji nie udała się z powodu roota i custom recovery. Jeśli się przemogę żeby wyczyścić fona i przeinstalować stokowy ROM to może będę wiedział coś więcej...

Użytkownik trurl3 edytował ten post 04 marzec 2014 - 12:18

• 0

#5 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6844 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 15:31

Może to oznaczać kici kici :-) czyli 4.4.2 ale dziwne to trochę, że nikt nic nie wie.
  • 0

#6 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 16:40

... i ma poprawiać bezpieczeństwo...

To ciekawe, bo tak właśnie reklamowali KNOXa.
  • 0

#7 ヤツェク

ヤツェク

Junior Member

• 4 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 19:22

17. 02 2014 dostałem aktualizację na GT-I9205 Pobrano 370 MB. Pisało że zawiera poprawki bezpieczeństwa . Zainstalowało się 126 poprawek systemowych i dla programów preinstalowanych , ale system pozostał ten sam Android 4.2.2. Zauważyłem jednak, że w trybie ustawień sieci komórkowych pojawił się wybór LTE. W końcu można korzystać z sieci z prędkością LTE w Play . Wcześniej tego nie było, a ja miałem tylko WCDMA i GSM, i na pasku tylko H + . Teraz wyświetla LTE . Używam wersję bez blokad nałożonych przez operatorów - model GT-9205 z LTE . Po aktualizacji pisze wersję modemu I9205XXUCNA2 i wersji jądra 3.4.0-2338537 . Niestety muszę was zmartwić zawiera KNOX .
  • 1

#8 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 20:05

KNOX oraz SE-Linux jest już od wersji CML1.
@WaderPL, w takim razie nie próbuj tego rootować, bo skończy się to przepaleniem E-fuse i utratą gwarancji. Lepiej zaczekaj na KK.
  • 0

#9 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 13:05

Jednym słowem wyjaśnia się sprawa OTA które otrzymałem na swój fon z francuskim ROM-em. To aktualizacja 4.2.2 do nowego bootloadera i KNOX-a. Dziekuję za informację, poczekam z aktualizacją na KK.
Skądinąd wiadomo, że te aktualizacje nie wnoszą niczego nowego, poza bootloaderem i KNOX-em. Nie warto flashować i rezygnowac z wolnośći... heh. Tak czy inaczej tej wolności juz niewiele a KNOX-em martwimy się już od jakiegoś czasu...

Użytkownik trurl3 edytował ten post 05 marzec 2014 - 13:07

• 0

#10 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6844 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 13:37

Nie bardzo zgodzę się z Obelix...nabicie flagi Knox kończy gwarancję ale nie na fon a na bezpieczeństwo plików, to dość subtelna różnica :-).
  • 0

#11 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2014 - 16:52

Obawiam się, że serwis tego nie wie... a do sądu raczej z tym nie pójdziesz. Obiegowa opinia jest tak, że 'nabicie flagi' jest równoważne z utratą gwarancji i chociaż masz całkowitą rację w tej sprawie, to jeśli w serwisie powiedzą, że utraciłeś gwarancję - możesz pisać na Berdyczów... niestety.
  • 0

#12 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6844 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 17:09

Nie zawierzam z fonem iść do sądu, mówię o podejściu do problemu Samsunga...na razie przyjmują do serwisu i nie robią problemu, jak zaczną, napiszę o tym.
  • 0

#13 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 17:38

Nie bardzo zgodzę się z Obelix...nabicie flagi Knox kończy gwarancję ale nie na fon a na bezpieczeństwo plików, to dość subtelna różnica :-).

A tego to nie wiedziałem. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo plików, to nic takiego ważnego nie mam, o co musiałbym się martwić. Po za tym, zawsze co jakiś czas robię kopię na kompie.
Subtelna różnica? To kolosalna różnica :-D
  • 0

#14 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 18:13

Nie zawierzam z fonem iść do sądu, mówię o podejściu do problemu Samsunga...na razie przyjmują do serwisu i nie robią problemu, jak zaczną, napiszę o tym.

Czyli można z tego rozumieć, że naprawiają w ramach gwarancji z nabitą flagą?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#15 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6844 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 19:11

Czyli można z tego rozumieć, że naprawiają w ramach gwarancji z nabitą flagą?

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że tak, nie masz gwarancji na Knox czyli na bezpieczeństwo Twoich plików w fonie ale nie ma to nic wspólnego z fonem bo...bo to tylko soft.
Zapewne może się zdażyć jakiś idiota w punkcie i powiedzieć nie ale zawsze to można podważyć tak jak napisałem, mówię o realu jak to wygląda i jak piszą ludzie a nie czysto hipotetycznie :-)
  • 0

#16 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 12:22

Koniec marca, a KK dla Megi ni widu ni słychu :-(
  • 0

#17 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2014 - 21:26

Chodzą słuchy, że ze względu na Mega2 możemy dłużej poczekać...
  • 0

#18 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 07 maj 2014 - 20:30

Tu jest jakaś informacja:

Here’s a list of Samsung devices getting the Android 4.4 KitKat update (UPDATE) | SamMobile

Ale jeśli dobrze zrozumiałem, to jest tam mowa o i9200, a nie o i9205. No i czerwiec.
  • 0

#19 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 08 maj 2014 - 11:35

Mało optymistyczne....

Mega
  • 0

#20 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 12:20

Generalnie nowe wersje firmware sa mało optymistyczne a to z powodu KNOX-a który prawdopodobnie będzie rozwijany w celu przeciwstawienia się zapędom developerów próbujących obchodzić tego knota... tutaj Samsung daje ciała na całej linii. Naprawdę, gdyby nie fakt, że wszystkie co nowsze appki są już nacelowane na KK, bardzo bym się zastanawiał nad aktualizacją... MegaFire działa świetnie... ale cóż, pewnie przyjdzie się pogodzić. Jedyna szansa, że megalomanic14 nie porzuci Megi i zmajstruje coś z KK.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych