Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
trurl3

[INFO][I9205] KitKat dla Megi

Rekomendowane odpowiedzi

ZACZĘŁO SIE!! jest już KK dla 9205. Region Portugalia :)

'>

Wysłane z mojego GT-I9205 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koluniu...jak już chciałeś zabłysnąć, to trzeba było założyć nowy temat, prawidłowo otagować , wstawić krótki opis i linki do romu bo takie info to wiesz..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za radę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... Myślę, że @megalomanic14 w końcu dojdzie do wniosku, że nie ma wyjścia i trzeba się wziąć za KK.

Lepiej, żeby jak najszybciej doszedł On do takiego wniosku  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najnowsze informacje od @megalomanic14: można flashować MFv10 na KK!

Pisze, że aktualizował swoją Megę pełnym stokowym ROMem KK a następnie przez Odina zaflashował najpierw Philz CWM a potem swój MegaFireV10 i wszystko działa bez żadnych problemów. Czyli jak widzisz jest alternatywa nawet po aktualizacji do KK.

Jak sie okazuje, KNOX nie siedzi w bootloaderze  ale gdzieś indziej. I dopóki się go intencjonalnie nie uaktywni, można na KK flashować MFv10 4.2.2 bez konsekwencji (oczywiście nie licząc nabicia flagi...). CO innego jeśli ktoś uruchomił procedury KNOX-a - wtedy tworzone jest bezpieczne środowisko w telefonie i potem każda ingerencja w oprogramowanie kończy się ucegleniem fona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak rozumieć "intencjonalnie nie uaktywni", oraz  "co innego jeśli ktoś uruchomił procedury KNOX-a"?

Czyli mając zaflaszowanego KK na CNA2, można bez problemu (bez żadnego downgardu}, po wgraniu CWM, wgrać MegaFire :)

Edytowane przez ok_y (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak rozumieć "intencjonalnie nie uaktywni", oraz  "co innego jeśli ktoś uruchomił procedury KNOX-a"?

-ciach-

KNOX jest funkcją bezpieczeństwa która ma za zadanie stworzyć 'bezpieczne środowisko' w Twoim telefonie dla zabezpieczenia tajności danych biznesowych lub rządowych. Pozwala to na trzymanie w prywatnym telefonie danych wrażliwych dotyczących np. biznesu bez możliwości dostępu do nich osobom niepowołanym. To 'środowisko' jest tworzone 'na życzenie' tzn. trzeba uaktywnić funkcje KNOXa a wtedy zostaną stworzone specjalne zaszyfrowane partycje i uruchomi się funkcja strażnicza KNOXa powodująca formatowanie tych partycji (i przy okazji bootloadera) w przypadku próby 'zhakowania' tych danych. A ponieważ dla systemu każda próba instalacji nieautoryzowanego software (np. root, custom recovery) jest próbą włamania, aktywny system KNOX zadziała natychmiast w takich przypadkach i spowoduje, że twój cenny telefon zmieni się w przycisk do papieru..

Ale jeśli się NIE uaktywni KNOXa wtedy ma się śpiącego lwa za ścianą, i jeżeli się go nie obudzi a po cichu wyeksmituje przez usunięcie plików aplikacji KNOX, pozostaje tylko problem z nowym bootloaderem który nie pozwala na downgrade, bo wiąże się to także ze zmianą samego bootloadera. 

Ostatnio jeden z developerów który stworzył świetną odmianę ROMu na bazie stokowego MJ2 o nazwie MegaFire wziął na warsztat KK dla Megi i stwierdził, że po zainstalowaniu oficjalnego romu KK możliwe jest wgranie na miejsce KK jego MegaFireV10 bez spowodowania żadnych problemów. Zamieni to oryginalny KK na MegaFire z pozostawieniem nowego bootloadera. Oczywiście, jeśli jeszcze nie aktualizowałeś do KK możesz sobie po prostu wgrać MF bez żadnych korowodów. Ale jeśli już aktualizowałeś, a nie jesteś zadowolony, zawsze możesz wrócić do 4.2.2 pod postacią MegaFire V10. Oczywiście, należy sie liczyć z nabiciem flagi gwarancyjnej, ale to jest znana wszystkim konsekwencja. Tyle, że w przypadku nowego bootloadera jest to operacja nieodwracalna.

-ciach-

Czyli mając zaflaszowanego KK na CNA2, można bez problemu (bez żadnego downgardu}, po wgraniu CWM, wgrać MegaFire :)

Jednym słowem: TAK

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie wytlumaczoone, tylko kiedy KNOX zostaje uaktywniony. Nie ma jako takiej aplikacji w menadżerze którą można by włączyć, choć sprawdzając w uruchomionych KNOOX pracuje w tle.

Jeszcze jedno mu chodzi po głowie. Jak zaktualizowalem do KK to czy zmienił mi sie kod produktu i czy np po pojawieniu się softu na Polskę i zaflaszowaniu go Odinem wróci na XEO. Rozumie że w przypadku aktualizacji Odinem żadna flaga nie zostanie naruszona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie wytlumaczoone, tylko kiedy KNOX zostaje uaktywniony. Nie ma jako takiej aplikacji w menadżerze którą można by włączyć, choć sprawdzając w uruchomionych KNOOX pracuje w tle.

Jeszcze jedno mu chodzi po głowie. Jak zaktualizowalem do KK to czy zmienił mi sie kod produktu i czy np po pojawieniu się softu na Polskę i zaflaszowaniu go Odinem wróci na XEO. Rozumie że w przypadku aktualizacji Odinem żadna flaga nie zostanie naruszona.

Jeśli chodzi o kod produktu, jaki zaflashujesz, taki masz. Jeśli pojawi sie niebrandowany ROM dla PL wystarczy go wgrać przez Odina. Co do 'uruchamiania' KNOXa - nie powiem, bo nie wiem, Ale z tego co czytałem i z luźnych wzmianek wynika, że opcję 'pełnego bezpieczeństwa' należy włączyć ręcznie. Samo się nie zrobi.

Edycja:  Poszukałem i znalazłem.

To activate Personal KNOX Workspace

1. Go to the Apps screen. Tap the Samsung folder, then tap the KNOX icon (note: The location of the KNOX icon can vary by carrier and device model)
  2. Tap Install.
  3. Select the Agree to the terms and conditions check box
  4. Set the container Timeout period.
  5. Set the container Password. The password must have 6 to 16 characters, at least one letter, and at least one digit.
  6. Set a 4-digit backup PIN. If you forget your password after 15 incorrect attempts, you enter your PIN to see a hint.
  7. Tap Install.

*Note: Personal KNOX is only available on devices that already had it pre-installed in the Jellybean releaes. Devices released with Kitkat will not have this feature.

Ta informacja dotyczy 'prywatnego obszaru' w KNOX-ie. Osobną sporawą jest obszar firmowy, który do uruchomienia wymaga ingerencji firmowego IT. Ale nawet wykonanie tego co powyżej wystarczy, żeby KNOX zagnieździł się bezpowrotnie. Jeśli trzeba, przetłumaczę.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prosił bym, choć u mnie na pokazanych na obrazku aplikacjach, nie ma żadnych znaczników, wiec KNOX nie zastał uruchomiony.

Jeszcze coś odnośnie MegaFire. Majac wgranego CNA2 łatwiej przejść na MegaFire, poprzez intalacje KK, niz robić downgard wg instrukcj zamieszczonej na forum? (przepraszam za offtop) :)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prosił bym, choć u mnie na pokazanych na obrazku aplikacjach, nie ma żadnych znaczników, wiec KNOX nie zastał uruchomiony.

Jeszcze coś odnośnie MegaFire. Majac wgranego CNA2 łatwiej przejść na MegaFire, poprzez intalacje KK, niz robić downgard wg instrukcj zamieszczonej na forum? (przepraszam za offtop) :)

Zasadniczo jak się zastanowić, nie powinno robić różnicy, czy flashuje się MegaFire na 4.2.2 z nowym bootloaderem (np CNA2) czy na KK. Można by o to spytać @megalomanic14, i chyba tak zrobię.

Prosze tłumaczenie

Aby aktywować Osobistą Przestrzeń roboczą  KNOX 

1. Idź do szuflady (strony) aplikacji. Tapnij folder Samsung, a następnie ikonę KNOX (uwaga: Lokalizacja ikony KNOXa może być rożna w zależności od modelu telefonu i operatora)
  2. Tapnij Instaluj.
  3. Zaznacz zgodę na warunki aplikacji w okienku
  4. Ustaw termin ważności pojemnika.
  5. Ustaw Hasło do pojemnika. Hasło musi mieć od 6 do 16 znaków, przynajmniej jedną literę, i przynajmniej jedną cyfrę.
  6. Ustaw 4-cyfrowy PIN do backupu. Jeśli zapomnisz hasło, po 15 nieprawidłowych próbach wprowadzasz pin żeby otrzymać podpowiedź.
  7. Tapnij Instaluj.

*Uwaga: Osobisty KNOX jest dostępny jedynie w urządzeniach, w których jest  już preinstalowany dla systemu Jellybean. Urządzenia z zainstalowanym systemem KitKat nie będą miały tej funkcji.

Edycja: @megalomanic14 odpowiedział, ze zasadniczo nie powinno być problemów. On sam flashował MF na ML1 i na KK, możliwe jest także przywracanie z backupu. Jedyne czego nie można zrobić to flashowanie przez Odina  pełnego stockowego firmware starszej wersji (przed KNOXem) na systemz KNOXem i nowym bootloaderem, lub na KK pod groźbą uceglenia fona.

Chodzi o to, że MF to sam ROM bez bootloadera i dopóki nie rusza się nowego bootloadera, nie powinny wystąpić żadne problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po zaflaszowaniu KK mam duży problem z wejściem w tryb Download. Jak już mi się udało zauważyłem zmianę:

BOOTLOADED AP SWREV :2 a było 1. Czego to konkretnie dotyczy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie jest to przypadkiem cyfra informująca o kolejnej zmianie bootloadera? 

U mnie jest tak samo, ale chyba nie ma powodów do niepokoju, skoro wszystko działa jak powinno i status jest - Official.

No i ja nie mam problemów z wejściem w tryb Download oraz Recovery.

Edytowane przez Obelix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłem o krok od aktualizacji do KK i wrzucenia Megakat V3 na swoja Megę, ale przypadkiem robiąc porządki zajrzałem do pudełka od telefonu i znalazłem gwarancję ważną dwa lata... a kupiłem we wrześniu 2013, czyli jeszcze ponad rok... no i na razie dam sobie spokój - pozostanę na MegaFirev12. Nie żebym był niezadowolony, ale nowe zawsze kusi...

@megalomanic14 wyraźnie przerzucił się na ulepszanie MegaKat - aktualnie planuje v4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stasiu..jesteś jedyny chyba który nie ulepsza swojego fonika a stoi w miejscu co nie jest zjawiskiem normalnym w kręgu takich świrków jak my którzy codziennie kombinują co tu wrzucić nowego a jeśli nawet nie tak, to z całą pewnością wrzucamy wszystkie najnowsze romy, szczególnie kici kici :-) czyli 4.4.2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo ja wiem... od czasu do czasu próbuje coś tam wrzucić, ale jakoś nic mi nie pasuje. Ale faktycznie, to raczej staram się oszczędzać swój sprzęt... nie stać mnie na gubienie S5-tek, heh. Sama aktualizacja do KK nie jest problemem - i tak mnie to czeka. Ale skoro czysty KK mnie nie interesuje, kolejnym krokiem jest root i custom ROM, a przy nowym bootloaderze jest to związane z nieodwołalnym naruszeniem gwarancji... dlatego poczekam... póki co zależy mi na gwarancji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak naprawdę, to KK na Megę nie przynosi żadnej rewolucji. A nawet śmiem twierdzić, że jest to (przynajmniej na razie) bubel uwsteczniający nasze Megi. Filmów nagranych w pełnej rozdzielczości w ogóle nie można odtworzyć, brak możliwości przenoszenia aplikacji na extSD. Nie ma też żadnej poprawy jeśli chodzi o wydajność czy pracę na baterii.

@trurl3,

jak wiesz, ja już nabiłem flagę wcześniej i nie zależy mi już na gwarancji. Więc mogę sobie eksperymentować do woli.

Nawet megalomanic14 na bazie KK nie może zrobić czegoś sensownego.

Wiem, bo przetestowałem wszystkie MegaKaty i zawsze max. po dwóch dniach wracam do MegaFire.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A moim zdaniem opłaca się przejść na KK. System działa o wiele sprawniej. Poza tym właśnie aktualizacja do KK jako podstawa, daje możliwość wgrania w przyszłości custom romów od megalomanic14 np (po zakończeniu gwarancji telefonu)

A odnośnie MegaKat, to śledzę na bieżąco ten wątek na Xda i tam opinie o tym romie są zgoła odmienne. Dla mnie cenniejsza jest w tym momencie gwarancja, wiec nie mogę go sam przetestować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak naprawdę, to KK na Megę nie przynosi żadnej rewolucji. A nawet śmiem twierdzić, że jest to (przynajmniej na razie) bubel uwsteczniający nasze Megi. Filmów nagranych w pełnej rozdzielczości w ogóle nie można odtworzyć, brak możliwości przenoszenia aplikacji na extSD. Nie ma też żadnej poprawy jeśli chodzi o wydajność czy pracę na baterii.

@trurl3,

jak wiesz, ja już nabiłem flagę wcześniej i nie zależy mi już na gwarancji. Więc mogę sobie eksperymentować do woli.

Nawet megalomanic14 na bazie KK nie może zrobić czegoś sensownego.

Wiem, bo przetestowałem wszystkie MegaKaty i zawsze max. po dwóch dniach wracam do MegaFire.

Pozdrawiam.

To, co Ci się nie podoba w KK nie jest winą @megalomanic14 i jego Megakat a materialu z jakiego musi kroić, czyli stokowego KK. I tak zdumiewające jest o ile udało się poprawić stokowy KK w MegaKat.

A moim zdaniem opłaca się przejść na KK. System działa o wiele sprawniej. Poza tym właśnie aktualizacja do KK jako podstawa, daje możliwość wgrania w przyszłości custom romów od megalomanic14 np (po zakończeniu gwarancji telefonu)

A odnośnie MegaKat, to śledzę na bieżąco ten wątek na Xda i tam opinie o tym romie są zgoła odmienne. Dla mnie cenniejsza jest w tym momencie gwarancja, wiec nie mogę go sam przetestować :)

Jedynym powodem przejścia na KK stanie się powoli brak appek dla wcześniejszych wersji firmware. Nowe powstają pod kątem KK i jeśli zechcesz zainstalować jakąś ciekawa aplikację, to wkrótce okaże się, że musisz mieć KK.

Ja też mam jeszcze gwarancję a ponieważ do tej pory nie ma stokowego, niebrandowanego KK dla Polski, nie zamierzam aktualizować jak długo się da. Jestem bardzo zadowolony z MegaFire v13X i nie będę specjalnie instalować jakiegoś portugalskiego KK tylko po to, żeby definitywnie i nieodwracalnie nabić flagę podczas rootowania.

Do wgrania custom romów od @megalomanic14 wcale nie trzeba koniecznie aktualizować do KK. MegaFire jest równie dobry jak MegaKat...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli ktoś "siedzi" jeszcze na starym JB to nie trzeba. W innym przypadku łatwiej i prościej jest zaktualizować do KK, niż robić downgrade.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popieram.

Jednakże pozostawanie na 'starym' (bez KNOXa) JB wymaga  świadomej decyzji powstrzymania się od  aktualizacji, co nie dla każdego jest oczywiste. Sporo zamieszania zrobiły nowe wersje firmware z KNOXem, z których także nie ma powrotu do 'starego' JB. W takim przypadku pozostaje tylko iść do przodu...

Edytowane przez trurl3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga na flashowanie Odinem w Windows 10!! Aktualnie próbując to robić w Win10 można się narazić na duże kłopoty - sterowniki Samsunga nie działają prawidłowo w 10-ce.

Wczoraj spędziłem cały dzień na zabawie w aktualizację, która teoretycznie poszła dobrze, ale po restarcie nie było Wi-Fi. Jak sie okazało przyczyną tego faktu było to, że MODEM nie zmienił się w trakcie flashowania i nie pasował do reszty firmware. W efekcie przy każdym restarcie na górze ekranu byłu dwie czerwone linie tekstu i uparcie nie działało WiFi. Nie pomogła zmiana kabla USB ani portu, reinstalacja sterowników ani ponowne ściąganie firmware. Dopiero zmiana komputera na PC z Win8 natychmiast uleczyła problem. Po 10 minutach wszystko było OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta