Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[INFO][I9205] KitKat dla Megi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 10:14

Bo ja wiem... od czasu do czasu próbuje coś tam wrzucić, ale jakoś nic mi nie pasuje. Ale faktycznie, to raczej staram się oszczędzać swój sprzęt... nie stać mnie na gubienie S5-tek, heh. Sama aktualizacja do KK nie jest problemem - i tak mnie to czeka. Ale skoro czysty KK mnie nie interesuje, kolejnym krokiem jest root i custom ROM, a przy nowym bootloaderze jest to związane z nieodwołalnym naruszeniem gwarancji... dlatego poczekam... póki co zależy mi na gwarancji.

• 0
Galaxy Mega GT-I9205

#42 Obelix

Obelix

Member

• 80 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 16:03

Tak naprawdę, to KK na Megę nie przynosi żadnej rewolucji. A nawet śmiem twierdzić, że jest to (przynajmniej na razie) bubel uwsteczniający nasze Megi. Filmów nagranych w pełnej rozdzielczości w ogóle nie można odtworzyć, brak możliwości przenoszenia aplikacji na extSD. Nie ma też żadnej poprawy jeśli chodzi o wydajność czy pracę na baterii.

@trurl3,

jak wiesz, ja już nabiłem flagę wcześniej i nie zależy mi już na gwarancji. Więc mogę sobie eksperymentować do woli.

Nawet megalomanic14 na bazie KK nie może zrobić czegoś sensownego.

Wiem, bo przetestowałem wszystkie MegaKaty i zawsze max. po dwóch dniach wracam do MegaFire.

Pozdrawiam.

• 0

#43 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 12:49

A moim zdaniem opłaca się przejść na KK. System działa o wiele sprawniej. Poza tym właśnie aktualizacja do KK jako podstawa, daje możliwość wgrania w przyszłości custom romów od megalomanic14 np (po zakończeniu gwarancji telefonu)
A odnośnie MegaKat, to śledzę na bieżąco ten wątek na Xda i tam opinie o tym romie są zgoła odmienne. Dla mnie cenniejsza jest w tym momencie gwarancja, wiec nie mogę go sam przetestować :)

Użytkownik ok_y edytował ten post 17 sierpień 2014 - 12:55

• 0

#44 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2014 - 09:30

Tak naprawdę, to KK na Megę nie przynosi żadnej rewolucji. A nawet śmiem twierdzić, że jest to (przynajmniej na razie) bubel uwsteczniający nasze Megi. Filmów nagranych w pełnej rozdzielczości w ogóle nie można odtworzyć, brak możliwości przenoszenia aplikacji na extSD. Nie ma też żadnej poprawy jeśli chodzi o wydajność czy pracę na baterii.

@trurl3,
jak wiesz, ja już nabiłem flagę wcześniej i nie zależy mi już na gwarancji. Więc mogę sobie eksperymentować do woli.
Nawet megalomanic14 na bazie KK nie może zrobić czegoś sensownego.
Wiem, bo przetestowałem wszystkie MegaKaty i zawsze max. po dwóch dniach wracam do MegaFire.

Pozdrawiam.

To, co Ci się nie podoba w KK nie jest winą @megalomanic14 i jego Megakat a materialu z jakiego musi kroić, czyli stokowego KK. I tak zdumiewające jest o ile udało się poprawić stokowy KK w MegaKat.

A moim zdaniem opłaca się przejść na KK. System działa o wiele sprawniej. Poza tym właśnie aktualizacja do KK jako podstawa, daje możliwość wgrania w przyszłości custom romów od megalomanic14 np (po zakończeniu gwarancji telefonu)
A odnośnie MegaKat, to śledzę na bieżąco ten wątek na Xda i tam opinie o tym romie są zgoła odmienne. Dla mnie cenniejsza jest w tym momencie gwarancja, wiec nie mogę go sam przetestować :)

Jedynym powodem przejścia na KK stanie się powoli brak appek dla wcześniejszych wersji firmware. Nowe powstają pod kątem KK i jeśli zechcesz zainstalować jakąś ciekawa aplikację, to wkrótce okaże się, że musisz mieć KK.
Ja też mam jeszcze gwarancję a ponieważ do tej pory nie ma stokowego, niebrandowanego KK dla Polski, nie zamierzam aktualizować jak długo się da. Jestem bardzo zadowolony z MegaFire v13X i nie będę specjalnie instalować jakiegoś portugalskiego KK tylko po to, żeby definitywnie i nieodwracalnie nabić flagę podczas rootowania.
Do wgrania custom romów od @megalomanic14 wcale nie trzeba koniecznie aktualizować do KK. MegaFire jest równie dobry jak MegaKat...
  • 0
Galaxy Mega GT-I9205

#45 ok_y

ok_y

Junior Member

• 39 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 09:51

Jeżeli ktoś "siedzi" jeszcze na starym JB to nie trzeba. W innym przypadku łatwiej i prościej jest zaktualizować do KK, niż robić downgrade.

Użytkownik ok_y edytował ten post 18 sierpień 2014 - 09:52

• 0

#46 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2014 - 11:09

Popieram.

Jednakże pozostawanie na 'starym' (bez KNOXa) JB wymaga  świadomej decyzji powstrzymania się od  aktualizacji, co nie dla każdego jest oczywiste. Sporo zamieszania zrobiły nowe wersje firmware z KNOXem, z których także nie ma powrotu do 'starego' JB. W takim przypadku pozostaje tylko iść do przodu...

Użytkownik trurl3 edytował ten post 18 sierpień 2014 - 11:18

• 0
Galaxy Mega GT-I9205

#47 trurl3

trurl3
  • 206 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2015 - 16:59

Uwaga na flashowanie Odinem w Windows 10!! Aktualnie próbując to robić w Win10 można się narazić na duże kłopoty - sterowniki Samsunga nie działają prawidłowo w 10-ce.

Wczoraj spędziłem cały dzień na zabawie w aktualizację, która teoretycznie poszła dobrze, ale po restarcie nie było Wi-Fi. Jak sie okazało przyczyną tego faktu było to, że MODEM nie zmienił się w trakcie flashowania i nie pasował do reszty firmware. W efekcie przy każdym restarcie na górze ekranu byłu dwie czerwone linie tekstu i uparcie nie działało WiFi. Nie pomogła zmiana kabla USB ani portu, reinstalacja sterowników ani ponowne ściąganie firmware. Dopiero zmiana komputera na PC z Win8 natychmiast uleczyła problem. Po 10 minutach wszystko było OK.

• 0
Galaxy Mega GT-I9205

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych