Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Herbi

[Q][I9505] Jaki program antywirusowy i czy w ogóle ?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym, aby każdy mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi używania programu antywirusowego. Ponieważ od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem SGS4 w wersji black edition ( polecam bardzo :-)) zastanawiam się nad sensem instalowania takiego programu. W necie jest mnóstwo tematów i opinii na ten temat, a w google play także takich aplikacji nie brakuje. A więc pytanie instalować czy nie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak instalujesz dużo apek to tak i jak tak to tylko jeden, eset :-). Krótko i konkretnie :-).

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak instalujesz dużo apek to tak i jak tak to tylko jeden, eset :-). Krótko i konkretnie :-).

Rozumiem, że masz na myśli ten program

, jeżeli tak to po jego zainstalowaniu znalazł od razu pięc zagrożeń jednego trojana i cztery aplikacje ściągnięte z google play w większości dzwonki. Ciekawe czy same aplikacje mogły być zawirusowane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rozumiem, że masz na myśli ten program , jeżeli tak to po jego zainstalowaniu znalazł od razu pięc zagrożeń jednego trojana i cztery aplikacje ściągnięte z google play w większości dzwonki. Ciekawe czy same aplikacje mogły być zawirusowane ?

Oczywiście, że tak ale musisz wyskoczyć z 48 złociszy ażeby zakupić tą apke, dokładnie tą do której dałeś mi linka :-).

Nie chwal się S4, ja mam Note 2 i Note 3 :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Oczywiście, że tak ale musisz wyskoczyć z 48 złociszy ażeby zakupić tą apke, dokładnie tą do której dałeś mi linka :-).

Ja się nie chwalę ja się szczycę :-) Mi eset wyszedł że jest za free ale pewnie okrojony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja się nie chwalę ja się szczycę :-) Mi eset wyszedł że jest za free ale pewnie okrojony.

Za free to już nawet w mordę nie biją :-). Kuknij w ustawienia i pokaże Ci się opcja...premium :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znając Ciebie to pewnie w drodze już do Ciebie jedzie galaxy S5 :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i tutaj od razu wszystkimi łapami jakie posiadam jestem za Dychowskim.

Kupiłem dwa pakiety ESET Smart Security (każdy pakiet to ochrona dla 3 komputerów i 3 urządzeń mobilnych) - 129 zł na 3 lata za każdy z pakietów. Teraz nazywa się to ESET Security Pack i kosztuje 229 zł na jeden rok.

Chyba miałem szczęście bo teraz taki pakiet na 3 lata kosztuje 458 zł. Ja ESET kupowałem jakieś 3 lata temu. Teraz każde przedłużenie licencji kosztuje mnie 129 zł. A że rodzinka posiada i PC i smartfony oferta rewelacyjna.

Generalnie wg mnie za dobry pakiet antywirusowy dla 6 urządzeń nawet dzisiejsze 229 zł rocznie to nie jest dużo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze - antywirus na androida ma sens tylko wtedy, gdy masz uprawnienia root-a. Jeżeli takowych nie posiadasz, program antywirusowy zachowuje się tak samo jak każda inna aplikacja zainstalowana ze sklepu i przed niczym nie chroni.

Po drugie - na czym oparte są stwierdzenia, że jeden program jest lepszy od drugiego? Jak na razie widzę tylko kryterium ceny a to chyba nie najlepsze kryterium. Idąc tym tropem najlepsze antywiry to te darmowe ;)

Jeżeli ktoś twierdzi, że np. ESET jest lepszy od np. Kasperskiego czy innego programu to proszę pokazać, na jakiej podstawie tak twierdzi. Chodzi mi o to, że najczęściej stwierdzenia: ten program jest najlepszy poparte są tylko jednym dowodem - bo ja go mam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, jest to poparte tak jak napisałeś - mam roota, inne antywirusy poza ESET zamulały telefon i np żeby pograć w F&F6 musiałem antywirusa wyłączać, co mijało się z sensem i celem jego posiadania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I to jest kryterium?? Hmm, mi się wydaje, że najważniejszym zadaniem programu antywirusowego jest wykrywanie wirusów i niedopuszczenie do zainfekowania telefonu/komputera/tabletu.

Jeżeli wybierasz na podstawie tego, czy zamula czy nie to może się zdarzyć, że wybierzesz najgorszy syf, bo nie zamula.

Nie przekonują mnie takie tłumaczenia i najwyraźniej nie potrafisz powiedzieć, dlaczego wybrałeś taki program a nie inny.

No cóż, najważniejsze to mieć dobre samopoczucie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam na telefonie Avasta, wczoraj wykupiłem full wersję, akurat jadę na Neat Rom 6.3 i spowolnienia telefonu nie doświadczyłem. Wcześniej korzystałem z darmowego Dr Web Antyvirus i tamten kilka razy wywalił mi komunikat że zainstalowana aplikacja zawiera jakiegoś "sms sendera..." lub moduł reklamowy.

Avasta wybrałem bo zawiera kilka przydatnych mi modułów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż...8 lat doświadczeń z antyvirusami uważam za wystarczający argument, ESET gości na moich wszystkich kompach od tego czasu i nigdy nie miałem zasadzki, od czasu jak pokazała się również wersja na nasze fony również go używam. Testowałem chyba wszystkie dostępne wersje antywirusów i nie jakieś tak free gówna bo wiadomo co za free to półśrodek i nie można go porównywać do pełnych, profesionalnych wersji oczywiście polak chce wszystko za free OK ale już twierdzenie, że wersje free są dobre lub konkurują z wersjami profesjonalnymi to jakieś jaja pańskie :-), ja akurat jak kolega Resseler nie żałuję paru złotych na zabezpieczenie czy to kompów czy fonów..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mówisz 8 lat używania to przekonujący argument. Taaa, chyba ciebie przekonujący. Ktoś inny może używać 10 lat np. Kasperskiego i powie, że ten jest lepszy bo on go używa 10 lat. Jemu też żaden wirus nie wszedł. Nie podajecie żadnych sensownych argumentów przemawiających za konkretnym programem.

Powiem tak - każdy program antywirusowy jest dobry pod warunkiem, że jest odpowiednio wspierany i aktualizowany. Są jakieś rankingi takich programów ale tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak szybko inżynierowie zareagują na nową odmianę wirusa. Nie gadajcie mi tu o kosztach zakupu bądź długości używania danego programu - to są dyrdymały, dzieci neostrady mogą się na to nabrać.

Jednym z ważniejszych czynników jest np. algotytm heurystyczny. Im lepszy, tym mniej błędnych wskazań. Oczywiście najważniejsze jest wykrywanie wirusów.

Swego czasu była udostępniona paczka chyba 603 wirusów spakowana w pliku zip. Skanowano ją programem antywirusowym i na tej podstawie ułożono ranking. Najlepszy program wykrył 601 wirusów a bez zaimplementowanej bazy danych, tylko na podstawie heurystyki wykrył 510. I to jest jakieś kryterium!!!

Poniżej link z testami. Zauważcie, że Kaspersky lepiej wykrywa wirusy, od ESET-a ale jest niżej w klasyfikacji, albo ta część testu, gdzie położono nacisk na maksymalną ochronę - ESET nie jest nawet w pierwszej trójce. No cóż - coś za coś:

Jeśli najważniejsza jest dla Was maksymalna ochrona, a wydajność i wygląd są nieważne, to ranking przedstawia się zupełnie inaczej. W Top 3 znajdują się G Data (Antivirus, Internet Security, Total Protection) , BitDefender (AntiVirus Free, Antivirus Plus, Internet Security, Total Security) i BullGuard (Antyvirus, Internet Security, Premium Protection).

Dla ciekawskich zerknijcie w tym linku na ranking z 2012 roku:

Najlepszy pod kątem wykrywalności wirusów okazuje się się G Data. Tuż za nim znajduje się BitDefender oraz Kaspersky. To trzy najbezpieczniejsze antywirusy.

Jeśli chodzi o prędkość działania, najszybszy jest zdecydowanie ESET NOD32, potem McAfee, a następnie BidDefender. Te trzy progamy są najszybsze.

Podsumowanie rankingu:

1 miejsce - Norton

2 miejsce - Kaspersky

3 miejsce - BitDefender

4 miejsce - ESET NOD32

5 miejsce - McAfee

6 miejsce - G-Data

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od lat używam wyłącznie Kasperskiego (zarówno w PC jak i fonie), nie zauważyłem żadnego zamulania, po prostu jest i robi swoje. Nie mogę nic powiedzieć o efektywności, bo albo jest bardzo skuteczny, albo udało mi się nie złapać wirusa... no ale czegoś trzeba się trzymać! Nikogo nie namawiam, bo i tak każdy ma swoje zdanie :wysmiewa: .

Edytowane przez trurl3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@EdiMar, no to jak sam stwierdziłeś, za niewielkie stosunkowo pieniądze mam antywirusa z pierwszego miejsca za pudłem :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś mało zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. Wyjaśnię, skoro nie łapiesz:

Chodziło mi o to, jakim kryterium kierujesz się twierdząc, że masz dobrego antywira. Cena, szybkość działania, heurystyka czy też inne pożądane działania. Jedyne co usłyszałem to: dobry jest, długo go używam, nie zamula. Z całym szacunkiem ale to są popierdułki. Żadnych merytorycznych przesłanek.

I o to mi chodziło! Nie interesuje mnie, jakiego masz antywira tylko czym się kierowałeś wybierając go. Nie sensownego nie odpowiedziałeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta