Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[GUIDE][N9005]Jak zmienić PC ? CSC ? Jak flashować 4 plikowcem ? Kompleksowy poradnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 00:37

Witam,
Jak co jakiś czas, napiszą Wam poradnik jak macie sobie radzić w niektórych problemach na Note 3. Nie będę już pisał 3 oddzielnych poradników tylko w tym napiszę Wam wszystko co tylko Wam się może przydać w temacie flashowania, zmiany product code, CSC, jak flashować romy jednoplikowe i jak flashować romy 4 plikowe z pit więc mam nadzieję, że tym razem będzie mniej pytań i wszyscy załapiecie o co w tym wszystkim chodzi.

Najpierw przygotują Wam pełny soft do tej zabawy ażeby nie szukać po działach i wszystko było pod ręką. Wszystko siedzi na naszych kontach premium więc nie powinno być problemu ze ściągnięciem, oczywiście dla użytkowników VIP, dodatkowe szybkie linki na naszym serwerze :-).

WSZYSTKO CO BĘDZIESZ ROBIŁ, ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, NIE PONOSZĘ ŻADNEJ WINY JAK UWALISZ NOCINKE !!

OPROGRAMOWANIE I NIEZBĘDNE INFORMACJE :
-------------------------------------------------------------------------------------------
1/ Odin 3.09 - Wiadomo co to ale... aplikacja do flashowania, zmiany oprogramowania w Waszej Notce, niezbędny gadżet i tu link do niej :
UPLOADED: Pobierz

2/ Paczka całościowa dla tych którzy chcą kompleksowo wyczyścić Notke zawiera już Odin 3.09 i rom 4 plikowy 4.4.2 oraz pliczek pit i tu link do niej :

3/ Jeśli szukasz romu open, to tu masz link do wszystkich romów open :
Link

4/ Jeśli szukasz romów modyfikowanych tzw. custom rom to tu masz link do nich :
Link

5/ Kontrowersyjny pliczek PIT - pliczek odpowiedzialny za partycjonowanie pamięci Notki, bardzo istotny ale wszyscy się go boją :-), i tu link do niego :

6/ Aplikacja Kies 3 jak wszyscy wiemy, aplikacja służąca do zarządzania zawartości naszej Notki i kilku innych detali i tu link do najnowszej wersji :

7/ Drivery usb - w razie draki jakby Kies miało problem z dograniem sterowników lub był problem z komunikacją pomiędzy fonem z PC i tu link :

NIM ZACZNIESZ FLASHOWAĆ, POCZYTAJ UWAŻNIE TĄ SEKCJE:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podstawową kwestią jest poprawna komunikacja pomiędzy Note a PC i tu mamy dwie opcje :
Aplikacja Kies którą pewnie wszyscy znacie która to po zainstalowaniu i podłączeniu do PC Notki automatycznie dogrywa sobie brakujące sterowniki i dzięki temu PC ma poprawną komunikację z Note czyli Kies musi rozpoznawać Note, jak podłączycie Note do PC i uruchomicie Kies, musi go rozpoznać bo wtedy macie gwarancję, że z powodzeniem możecie przystąpić do zmiany oprogramowania w Waszej Notce.
Drugą opcją jest dogranie sterowników usb i też musimy tu podłączyć Note do PC, mieć aktywny internet ażeby PC dociągnął sobie brakujące elementy.
Obie te rzeczy macie poniżej w linkach więc nic nie musicie szukać a jedynie wybrać opcje która Was bardziej interesuje i jeśli używacie Kies, nie musicie dogrywać sterowników usb. Drugą taką dość istotną kwestią jest sprawa związana z antyvirusami i tu powiem, że nie spotkałem się jeszcze ażeby ESET zakłócił pracę, połączenie pomiędzy Note czy innym fonem z PC natomiast nagminnym jest , że Avast potrafi położyć flashowanie jak i inne słabe, darmowe oprogramowanie antyvirusowe.
Dlatego żeby nie prowadzić zbędnej dyskusji które oprogramowanie blokuje a które nie, zalecam na czas flashowania wyłączyć antyvirusa.
Kolejną kwestią jest połączenie z portów usb i tu nie polecam używania do flashowania hubów usb, podłączania kableka pod front komputera jeśli mówimy o stacjonarnych ale do portów usb bezpośrednich czyli takich które są bezpośrednio z płyty głównej jak np, tylna strona komputera lub porty usb laptopa.

FLASHOWANIE ROMEM 1 PLIKOWYM:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utwórz na pulpicie katalog np. NOTKA i wrzuć do niego ściągnięte gadżety : wybrany rom oraz odin.

Wybrany rom, Odin 3.09 rozpakuj wszystko w tym katalogu który utworzyłeś na pulpicie. Pamiętaj ażeby Odin i rom były w tym samym katalogu.

Kliknij na buton, guzik w Odin AP i zaznacz plik z romem w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  N11.png   78,64 KB   41 Ilość pobrań

Sprawdź dobrze czy aby na pewno wszystko jest dokładnie tak jak na screenie, nawet dwa razy jak trzeba :-).

Sprawdź teraz czy aby na pewno masz wyłączony Kies oraz zabiłeś wszystkie jego procesy w tle, wyłączony antyvirus, masz naładowaną Notke chociaż na 60% i jeśli wszystko jest OK możesz przejść do właściwego momentu a mianowicie flashowania romem 1 plikowym.

Jeśli wszystko się zgadza, wyłącz Notke i uruchom ją w trybie download czyli jak już wyłączyłeś, przytrzymaj jednocześnie 3 guziki :
VOLUME DOWN + HOME + POWER(ściszanie głośności + home czyli ten duży guzik pośrodku na dole + zasilanie )

Następnie podłącz Note do PC kabelkiem usb i tu wiadomo, najlepiej oryginalnym i nie przez jakiś hub tylko do portu usb bezpośrednio połączonego z płytą główną.
Jeśli masz poprawną komunikacje pomiędzy Note a PC powinieneś zobaczyć kolorowy kwadracik w sekcji ID:COM i numer portu przez który się połączył, musi być poprawna komunikacja bo nic nie zrobisz więc musi być zainstalowany Kies lub drivery usb i PC musi rozpoznawać poprawnie Notke.

Jeśli wszystko jest OK, klikasz na buton START i spokojnie czekasz aż zainstaluje się nowy rom i po skończeniu Notka sama się uruchomi.
Moja rada - nie spiesz się z odłączaniem Note od PC, jak zobaczysz napisz PASS w Odinie (ale najpierw zobaczysz napis RESET !) wtedy dopiero ją odłącz.

Zakończyłeś banalnie prosty temat i cieszysz się najnowszym lub takim romem jaki sobie wybrałeś :-), gratuluje.
Konfigurujesz teraz wszystkie swoje ustawienia, apki i to tyle w temacie flashowania romem jednoplikowym.

FLASHOWANIE ROMEM 4 PLIKOWYM Z PIT:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Utwórz na pulpicie katalog np. NOTKA i wrzuć do niego ściągnięte gadżety : rom, odin, pit.

Wybrany rom, Odin 3.09, PIT, rozpakuj wszystko w tym katalogu który utworzyłeś na pulpicie i tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  KATN3.png   24,56 KB   17 Ilość pobrań

Sprawdź teraz czy aby na pewno masz wyłączony Kies oraz zabiłeś wszystkie jego procesy w tle, wyłączony antyvirus, masz naładowaną Notke chociaż na 60% i jeśli wszystko jest OK możesz przejść do właściwego momentu a mianowicie flashowania romem 4 plikowym z pit .

1/Kliknij na buton, guzik w Odin PIT i wskaż pliczek PIT w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  PITN3.png   46,47 KB   19 Ilość pobrań

2/Kliknij na buton, guzik w Odin BL i wskaż pliczek oznaczony BL.. w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  BLN3.png   53,84 KB   17 Ilość pobrań

3/Kliknij na buton, guzik w Odin AP i wskaż pliczek oznaczony AP.. w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  APN3.png   56,86 KB   15 Ilość pobrań

4/Kliknij na buton, guzik w Odin CP i wskaż pliczek oznaczony CP.. w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  CPN3.png   53,34 KB   12 Ilość pobrań

5/Kliknij na buton, guzik w Odin CSC i wskaż pliczek oznaczony CSC.. w katalogu który utworzyłeś na pulpicie, tak to powinno wyglądać :

Załączony plik  CSCN3.png   56,49 KB   11 Ilość pobrań

Tak powinno wyglądać i tak powinien być skonfigurowany Odin, zobaczcie uważnie czy aby na pewno macie tak wszystko ustawione jak na screenie :

Załączony plik  ALLN3.png   90,04 KB   33 Ilość pobrań

Jeśli wszystko się zgadza, wyłącz Notke i uruchom ją w trybie download czyli jak już wyłączyłeś, przytrzymaj jednocześnie 3 guziki :
VOLUME DOWN + HOME + POWER (ściszanie głośności + home czyli ten duży guzik pośrodku na dole + zasilanie )

Następnie podłącz Note do PC kabelkiem ucb i tu wiadomo, najlepiej oryginalnym i nie przez jakiś hub tylko do portu usb bezpośrednio połączonego z płytą główną.
Jeśli masz poprawną komunikacje pomiędzy Note a PC powinieneś zobaczyć kolorowy kwadracik w sekcji ID:COM i numer portu przez który się połączył, musi być poprawna komunikacja bo nic nie zrobisz więc musi być zainstalowany Kies lub drivery usb i PC musi rozpoznawać poprawnie Notke.

Jeśli wszystko jest OK, klikasz na buton START i spokojnie czekasz aż zainstaluje się nowy rom i po skończeniu Notka sama się uruchomi.
Moja rada - nie spiesz się z odłączaniem Note od PC, jak zobaczysz napisz PASS w Odinie (ale najpierw zobaczysz napis RESET !) wtedy dopiero ją odłącz.

Teraz spokojnie konfigurujesz ustawienia i tu moja rada - skonfiguruj WiFi i nie wyłączaj, ustaw gmail itd., Note będzie chciało w pewnym momencie zrobić aktualizację OTA czyli dociągnąć uaktualnienie, oczywiście robisz to i w pewnym momencie zapyta czy chcesz zrobić restart, robisz go i nie nie ruszasz, ruszasz dopiero w momencie jak się znów pokaże pulpit i pewnie uaktualnienie pokaże się jeszcze raz, wszystko zależy co zostało opublikowane dla XEO czyli naszego kraju.
Zaktualizuj wszystko, poustawiaj i ciesz się nowym romem który po wszystkich aktualizacjach OTA, będzie najnowszym na nasz region.
Tyle odnoście flashowanie romem 4 plikowym naszych Nocinek.

INFORMACJE ODNOŚCIE KNOX, PRODUCT CODE I CSC:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dość istotną zapewne informacją będzie, że wszystkie tu wykonane zabiegi nie powodują żadnych zmian w statusie czyli nadal mamy oficjalny rom, nadal nie ruszona flaga Knox 0x0 i wszystko tak jakby nasza Notka wyszła z fabryki.
Po flashowaniu romem plikowym, dograniu aktualizacji OTA i restarcie fona wszystkie ustawienia regionalne będą na XEO czyli jak ściągniecie sobie z marketu aplikację Samsung Phone Info i tu ją macie :
https://play.google....phoneinfo&hl=pl
wszystko będzie tak jakbyście ją wczoraj kupili w Polsce czyli product code : SM-N9005ZWEXEO, sales code: XEO , CSC country: Poland, CSC country ISO: Poland.
Takim to banalnie prostym sposobem bez kombinowania z jakimiś romami, wyczyściliście sobie fona ze starych softów i przy okazji powróciliście całkowicie do ustawień Polskich jak z fabryki.

DODATKOWE INFORMACJE:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rom który zamieściłem Wam do czyszczenia Note to nic innego jak wyciek, leak czyli pierwsze wydanie nie oficjalne Kitkat dlatego tak fantastycznie możemy nim wyczyścić i poprawić działanie naszej Notki. Rom ten zawiera następujące kody CSC :
BGL, CYO, ERO, EUR, MSR, ORX, PHE, ROM, SEB, SEE, SIO, TEB, TOP, TPH, TRA, TSR, TWO, XEF, XEH, XSK and XEO.
Co to znaczy dla użytkownika ? to znaczy, że użytkownicy w tych krajach mogą sobie zrobić to samo co my czyli przywrócić swoje Notki do stanu fabrycznego.
Jest to rom z dedykowanym multi CSC OXX czyli dla pewnej części Europy, dla drugiej części Europy jest oznaczony OXA i jest to dość istotna wiadomość, dlaczego zapytacie ? dam Wam jeden przykład : wgrywacie jak dla mnie najlepszy rom na dzisiaj, najnowszego opena dla UK NB7 i po zakończeniu flashowania zaglądacie w system i zdziwienie...jak to nadal mamy CSC i wszystkie inne ustawienie dla Polski :-), rom dla UK jest właśnie z serii OXA a nasz XEO jest z OXX :-) czyli rom dla UK nie posiada naszego CSC :-). Kolejną wiadomością która dla Was może być istotna jest to , że flashując wszystkie romy open czyli oficjalne wydania Samsunga, nigdy Wasza flaga Knox ani inne ustawienia nie zmienią wartości z official na custom czy flagi z 0x0 na 0x1, zawsze będą jak fabryka dała, czyściutkie a takich pytań mamy właśnie trochę. Kolejną wiadomością jest to, że romy dedykowane dla Niemiec zawierają inną budowę partycji czyli co za tym idzie, do flashowania tych romów potrzebujemy pliczku specjalnego PIT dedykowanego tylko pod te romy . Zamieściłem stosowny opis w dziale z romami i ten pliczek też załączyłem.
Nie potrafię Wam na dzień dzisiejszy wyjaśnić co tam niemiaszki wydumały z partycją ale jest inna, pliczek pit jest właśnie odpowiedzialny za poprawne partycjonowanie. Co jakiś czas będę tutaj zaglądał i aktualizował informację. Miłego użytkowania Note 3 i samych udanych flashowań :-).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poradnik będzie aktualizowany w miarę potrzeby.

PORADNIK JEST MOJEGO AUTORSTWA I NIE ZEZWALAM NA KOPIOWANIE GDZIEKOLWIEK !!

Użytkownik Dychowski edytował ten post 29 czerwiec 2014 - 21:11

• 1

#2 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:00

Witam serdecznie i mam pytanko czy jak mam ruszona flage na flaga Knox 0x1 to tez moge wgrac rom do nota 3 ? ta metoda co jest opisana wyzej

• 0

#3 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2905 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:10

Nabity knox w niczym nie przeszkadza, możesz wrzucać to co chcesz i co Ci się podoba.
  • 0
<p>Samsung Galaxy S8+

#4 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:13

Jutro spróbuje ściągnąć tą paczke bo wcześniej ściagnałem rom do PLAY i po sflahowaniu   nie widzi mi karty poza tym chodzi bardzo wolno strasznie muli telefon mam nadzieje ze ta paczka pomoze

Użytkownik mcgregor123 edytował ten post 03 lipiec 2014 - 23:17

• 0

#5 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2905 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:19

Dokładnie , przeflashuj 4 plikowcem i daj znać co i jak.
  • 0
<p>Samsung Galaxy S8+

#6 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:23

Dokładnie , przeflashuj 4 plikowcem i daj znać co i jak.

tak zrobie musze tylko dorwac dostap do netu bo tu mam tylko mobilny. zastanawiam sie tez czu przyczyna wszelkich moich niepowodzen jest (pomijajac fakt ze malo wiem ;)) to ze telefon jest kupiony w uk w sieci o2 jak by nie bylo sprubuje zastosowac sie do twojej rady i dam znac jak poszlo

• 0

#7 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:48

Zawsze na to wszystko co zrobisz z poradnika, możesz wgrać open UK i też mieć PL :-) ale simlocka pewnie nie zgubisz tym sposobem chociaż na sammobile miałem taki przypadek w sieci Irish, nie wiem jak O2 UK, potestujesz i dowiemy się jak się tam zabezpieczają :-).

• 0

#8 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 07:42

No i sprawa nie wyglada najlepiej- zfleshowalem romem 4 plikowym jak bylo w instrukcji telefon zrobil aktualizacje  ale dziala dziwacznie muli go strasznie, kamerka nie chodzi karty sim wogole nie widzi w informacji o urzadzeniu Wersja modemu jest status Nieznane twc nie wiem co teraz robic :(

• 0

#9 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2905 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:17

Nie jest ciekawie. Jak chcesz możesz spróbować pewnego skryptu (powinien pomóc). Do tego zabiegu musisz zrootować fona CF-Auto rootem i zainstalować nie standartowe CWM recovery.

Użytkownik Radek edytował ten post 06 lipiec 2014 - 09:23

• 0
<p>Samsung Galaxy S8+

#10 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:40

no z checia sprubuje a jakies dokladniejsze instrukcje? ;) a i jeszcze dodatkowo czy jest mozliwosc powrotu do oryginalnego softu?

Użytkownik mcgregor123 edytował ten post 06 lipiec 2014 - 09:50

• 0

#11 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2905 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:50

Procedura:

1. CF-Auto Root Link - instrukcje

2. CWM Recovery Link - instrukcje

3. Skrypt Link - umieszczasz w external SdCard (pamięć zewnętrzna - micro SD) !!!

4. Wchodzisz w CWM recovery ,wykonujesz wipe data/cache/dalvik ,flashujesz Skrypt, reboot

Całą procedurę wykonujesz na oryginalnym sofcie  :)

Powodzenia...

Użytkownik Radek edytował ten post 06 lipiec 2014 - 09:54

• 0
<p>Samsung Galaxy S8+

#12 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:01

no z checia sprubuje a jakies dokladniejsze instrukcje? ;) a i jeszcze dodatkowo czy jest mozliwosc powrotu do oryginalnego softu?

Najprościej i najłatwiej powrócić do oryginała jaki był przypisany do Twego fona tą metodą :

http://supportsamsun...awić-błąd-kies/

Pamiętaj, że bateria musi być wyciągnięta, brzmi to dziwnie ale tak to własnie się robi :-).

Zrobiłeś wipe data i wipe cache z poziomy recovery ?

• 0

#13 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:31

oki zrobilem to co bylo w procedurze 3 kroki wipa tez i dla cache i dla data ale co dalej czy znowu po tym wgrac nowy rom?

Użytkownik mcgregor123 edytował ten post 06 lipiec 2014 - 10:46

• 0

#14 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 11:50

Jeśli wipe nie pomogło to spróbuj procedury która podałem Ci w linku, odzyskiwanie oprogramowania układowego i to już powinno Ci pomóc.

Chociaż jesteś pierwszym przypadkiem którego procedura 4 plikowego romu nie pomogła.

• 0

#15 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 14:23

Jeśli wipe nie pomogło to spróbuj procedury która podałem Ci w linku, odzyskiwanie oprogramowania układowego i to już powinno Ci pomóc.

Chociaż jesteś pierwszym przypadkiem którego procedura 4 plikowego romu nie pomogł

pomijajac powyzsze niepowodzenia nawet jak chce z kiesa przywrocic rom wedlug instrukcj wpisyjac model a puzniej s/n number wywala mi ze "SM-N9005" does not suppert initialising, czy nie ma jakies innej metody zeby oryginalny rom wgrac?

Użytkownik mcgregor123 edytował ten post 06 lipiec 2014 - 14:24

• 0

#16 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 16:53

Oryginalny rom wgrywałeś, to nie modyfikacja a oryginał własnie...nie da się inaczej jak ODin lub przykładem który Ci też nie zadziałał co bardzo dziwne.

• 0

#17 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 21:06

ah to moze cos siadlo faktycznie w telefonie jak znowu dorwe internet to sciagne troche romow i poprobuje moze przez CMW cos pojdzie

• 0

#18 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 21:10

Dorwiej romy 4 plikowe i flashuj z pitem, któryś musi zaskoczyć a później będzie już z górki.

Ja testowałem nawet dla Indii i dały rady więc bardzo mnie dziwi dlaczego Ty nie możesz przeskoczyć tego, może sim O2 daje w dupe ale wątpię.

• 0

#19 mcgregor123

mcgregor123
  • 13 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 08:58

No i sie wyjasnilo ze tez sam na to nie wpadlem zeby IMEI sprawdzic. Dalem so naprawy i okazalo sie ze IMEI siadl nie widzi IMEI twc tel do wyrzucenia mysle

Użytkownik mcgregor123 edytował ten post 10 lipiec 2014 - 08:59

• 0

#20 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:02

Nic nie do wyrzucenia, są serwisy przywracające IMEI a w najgorszym wypadku wymienisz płytę główną fona i będzie wszystko OK, padniesz na parę złotych ale warto bo fonik będzie służył lata.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych