Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Q][N7105] Kilka pytań zanim zacznę "edukację"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 silentwind

silentwind

Junior Member

• 9 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 11:47

Od 2 dni mam z Play Nota 2 LTE na wersji 4.1.2 brandowanej Play i ponieważ moja edukacja zatrzymała się na Samsung Gal. S plusie potrzebuję się zapytać "starych" wyjadaczy na kilka nowych tematów. Oczywiście już przeglądnąłem 2 fora z próbą odpowiedzi ale jednoznacznie dalej nie wiem.

1. Jeżeli zrootuję telefon Kingo Root-em to czy któraś z flag do utraty gwarancji się zapisze - ewentualnie jak tego uniknąć?

2. Jakie są różnice w przypadkach gwarancji z licznikami?
- Custom Binary Download: Yes / No
- KNOX Warranty Void: 0

3. Czy zmiana z Romu brandowanego Play 4.1.2 (N7105XXDMJ1) na francuski N7105XEFEMK1 4.3 (powinien mieć opcje języka polskiego, ale zdaje się ma nieszczęsnego Knoxa) powoduje jak wyżej problemy z gwarancją i ew. jak je rozwiązać? I jakie rozwiązanie z nieobrendowanym mi radzicie, czy jest sens podnosić do andka 4.3?

Silentwind.
  • 0

#2 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6851 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 13:23

Bardzo ciekawe pytania :-).
1/ Musisz czytać temat autora roota gdyż na każdy fon jest inaczej, co chwila się coś zmienia, raz nabija flage Knox raz nie i znowu wychodzi nowy rom i znów inne jaja więc pewnie tylko autor przedmiotowego roota odpowie Ci na to pytanie lub jeśli mamy takiego uprzejmego usera na forum - forumowicz :-).

2/ Kontrowersyjny temat gdyż jedni uważają, że nabicie flagi w Knox doprowadza do utraty gwarancji a my na forum mamy przykłady, że ludziska z uwaloną flagą czyli 0x1 spokojnie korzystali z gwarancji i Samsunga nie bardzo interesowała flaga no ale umówmy się, jest to ingerencja w soft oryginalny więc według zapisu, nie mamy gwarancji i to tylko dobra wola serwisu że przyjeła takie foniki, z drugiej strony...co ma knox do fona, jeśli uwaliłem flagę to moje pliki już nie są bezpieczne, nie chroni ich Knox i o tym wiem mam taką świadomość i nie chcę takiej ochrony ale co to ma wspólnego z samym fonem ? :-), tylko,że to moje wytłumaczenie :-).

3/ Tu również zdania podzielone, jedni chwalą 4.3 inni Kitkat 4.4.2 inni znowu chcą downgrade i nie wyznasz się, 100 ludzi i 100 opini więc musisz się sam kierować własnym logicznym myśleniem a nie słuchać ludzi. Ja osobiście na Note 2 jestem na 4.3 i jestem zadowolony a na Note 3 jestem na Kitkat i też jestem happy :-).
Rom francuski na 99% ma PL, wrzucałem romy na Hong Kong i miały PL więc myślę, że żabojady też mają :-).
Więcej konkretnych informacji udzieli pewnie jakiś posiadacz tego modelu bo ja nie mam go lub doczytać trochę informacji na XDA bo wspierają ten model.
Romy open nie podnoszą flagi więc zawsze wszystko masz jak fabryka i moim zdaniem jest sens przejść na 4.3.

P.S. Co do roota na Twój fon i 4.3 polecam tą opcję, nie zmienia statusu ani flagi :-) :
http://forum.xda-dev...d.php?t=2565758

Pozdrawiam.

Użytkownik Dychowski edytował ten post 24 marzec 2014 - 13:35

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych