Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum wraca do życia - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji ażeby forum dalej istniało i rozwijało się, potrzebni są ludzie tacy jak my, z pasją którzy chcę coś robić, pomóc innym a nie tylko brać.  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nieliczne przypadki ale jak widzimy są tacy ludzie. Gdybyś czytając to, stwierdził, że masz predyspozycje i chęci do takiego działania, pisz albo na PW albo na mail : andrzejdychowski@gmail.com.   Pozdrawiam, Dychowski
wladek9090

[Q][I9000] Rom 3 plikowy i root - Android 2.3.6 - ostatni oficjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę jutro dokładnie ten rom i odpowiem :-), śpij dobrze :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Dychowski napisał:

Sprawdzę jutro dokładnie ten rom i odpowiem :-), śpij dobrze :-).

Dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Dychowski napisał:

Z pewnością nie ma tam ani roota ani kernela tylko stockowe czyli oryginalne oprogramowanie Samsunga. Używaj SGS jako zwykły odtwarzacz a stuninguj sobie jakiś stary komp do muzy i wtedy będziesz bardziej zadowolony bo nie da się z malucha zrobić Mercedesa :-). Pewnie Twoje ucho nie usłyszy różnicy na mp3 na SGS bez voodoo i z voodoo bo to placebo a nie jakiś magiczny tuning :-).

A jednak coś jest na rzeczy :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałeś date postu ? :-). Nie mogę tego już pamiętać bo oprócz tego mam jeszcze kilka innych for :-) a w tych czasach, jarałeś się SGS :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, Dychowski napisał:

Widziałeś date postu ? :-). Nie mogę tego już pamiętać bo oprócz tego mam jeszcze kilka innych for :-) a w tych czasach, jarałeś się SGS :-).

Widziałem i rozumiem :)

Ale jakbyś miał chwilkę, w wolnej chwili, oczywiście nie musi być teraz ;) to byłbym wdzięczny bo jak widzisz, ja się teraz jaram tym voodoo. Szarpałbym to jak Reksio szynkę, i jak nie spróbuję to "nie zasnę" :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK ale tylko wieczorami, w dzień pracuje i zarabiam pesso a nie zabawy z fonikami :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.01.2018 o 11:00, Dychowski napisał:

OK ale tylko wieczorami, w dzień pracuje i zarabiam pesso a nie zabawy z fonikami :-).

Widzę, że wieczór był też zajęty :D

Dzisiaj znowu poszperałem i już zgłupiałem, nie wiem co robić :) Czy:

1. Wgrać 2.3.6 root i wrzucić np to

2. To co Ty polecasz
"Tu wrzuciłem Ci komplet, rom 3 plikowy, Odina, pit i roota CF DO JVK: 

3. Zostawić 2.2.1 i tak tu piszą

4. ?

Czy to...?

?

Na chomiku jest sporo apek ale nic nie piszą, nie wiem co z nmi zrobić

Czy może coś stąd?

Download:

W paczce jest Odin i pity ,pliki z firmware oraz kernel rootujący z CWM :

CODE_I9000XWJW1_CL788890_REV03_user_low_ship.tar.md5 - w Odin jako PDA

MODEM_I9000XXJVT_REV_00_CL1064602.tar.md5 - w Odin jako Phone

cache_I9000OXXJV9_nowipe.tar.md5 - w Odin jako CSC

Kompatybilne Kernele:

Doradź plis co będzie dla mnie najbardziej sensowne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego, są święta, jest weekend a ja mam rodzinę i nie nudzę się jak Ty :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasna sprawa :) Jak pisałem wcześniej, nie musi być na tu i teraz :)

Sytuacja jest taka, że wgrałem 

oraz 

Zastanawiam się jeszce nad różnicą pomiędzy aplikacjami - tej powyżej i wersji 

Pierwsza jest sporo cięższa i w opisie jest:

"Aplikacja przeznaczona dla Galaxy S, Nexus S, Galaxy Tab, które to nie posiadają kernel'a z voodoo sound, wersja ta sama dogra wszystko, wymagany jest tylko root."

Czy ona nie będzie się jakoś "gryzła" z kernelem, który ma już Voodoo, czy nie lepsza będzie ta mniejsza? Wszystko działa ok ale może, może być jeszcze lepiej :)

Chodzi o to czy może lepiej używać tej lżejszej, skoro mój kernel jest juz z voodoo. Ta cięższa (z opisu wynika) ma w sobie pewnie sterowniki do romu bez kernela voodoo.
Tak kombinuje sobie tylko bo nie mogę na forach, też na XDA, znaleźć odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pobaw się, poinstaluj wszystko, potestuj a jak skończysz, załóż nowy wątek i napisz dla innych sensowny, czytelny poradnik a wtedy będziesz dla mnie gość :-).

Nikt nie będzie siedział i poświęcał czasu na jakąś zabawę gadżetem, zrozum, każdy z nas ma swoje życie a tu piszemy w wolnej chwili ale w sprawach ważnych, nie zabawy gadżetem :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 4.05.2014 o 12:52, Dychowski napisał:

OK Waldek, mam godzine wolną więc napiszę Ci jak i co zrobić oraz zamieszczę kompletną paczkę na naszym koncie w uploaded ażebyś nic nie musiał szukać ani kompinować. Paczka zawiera :

1/Rom 3 plikowy, ostatni oficjalny Android 2.3.6.

2/Pit 512.

3/Root pod ten rom.

4/Odin 1.83.

Zassaj to :

1/ Utwórz na pulpicie folder powiedzmy S1 i wypakuj do niego zassaną paczkę i nic więcej bo w paczce jest spakowany Root i tego nie rozpakowujesz !!.

2/ Wyłącz fona, odpal Odin 1.83 i zró tak jak w poradniku, masz tu wszystkie screeny i dokładnie opisane co i jak :

http://supportsamsung.pl/f784/guide-flashowanie-i9000-galaxy-s-krok-kroku-2086/

3/ Jak już wszystko skończyłeś, widzisz pulpit na fonie, wyłącz go ponownie i odpal Odin.

4/ W odinie zaznaczasz PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do katalogu który utworzyłeś na pulpicie i wskazujesz pliczek : CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS

5/ Klikasz w Odinie START i czekasz aż się fon ponownie uruchomi i to wszystko, masz wyczyszczonego fona, masz root i możesz szaleć.

To jest full rom open Samsunga, ostatnia oficjalna wersja z Androidem 2.3.6 i tu pomogę ale jak będziesz chciał wrzucać jakieś wynalazki typu Cyan to już sam musisz sobie radzić.

Pamiętaj jak będziesz flashował rom open ażeby zaznaczyć w Odinie opcję : RE-PARTITION i w sekcji PIT wrzucić PIT 512!!.

Zmieniłem tytuł wątku bo pewnie pomoże wielu.

Napisz jak skończysz i czy wszystko ładnie się udało.

Pozdrawiam

Witam,

czy można wstawić ponownie tą całą paczkę tych plików, niestety uwaliłem fona i chciałbym go postawić 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, XENO napisał:

Witam,

czy można wstawić ponownie tą całą paczkę tych plików, niestety uwaliłem fona i chciałbym go postawić 

Witaj,

Tu masz link :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 4.05.2014 o 12:52, Dychowski napisał:

Dziekuję niestety nie pomaga, ale może masz plik I900OXXJM8 , kiedys pisałeś na forum że po tym tel wstawał. 

A to mi wyskakuje w odinie jak chce wrzucić te pliki niestety kicha

<ID:0/008> Added!!
<ID:0/008> Odin v.3 engine (ID:8)..
<ID:0/008> File analysis..
<ID:0/008> Enter CS for MD5..
<ID:0/008> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<ID:0/008>  Please wait..
<ID:0/008> Checking MD5 finished Sucessfully..
<ID:0/008> Leave CS..
<ID:0/008> SetupConnection..
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niekoniecznie musi to być wina romu bo ten rom uratował setki. Jest wiele czynników i tak w skrócie....zainstalowane drivery czyli Odin i system muszą widzieć fona, wyłączony antyvirus,, podłączony fon do usb bezpośrednie nie poprzez hub, odpowiedni Odin itd. Prz flashowaniem wejdź w tryb recovery i zrób wpe ta i wipe cache. No i kwestia wrzucenia w odina odpowiednio wszystkich plików łącznie z pit.

Załącz screena jak to ustawiłeś i wrzuciłeś pliki w Odinie.     

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uzywam do tego fona odina 1.3 załaczony do paczki l.. Natomiast chyba wszystkie sterowniki są prawidłowo zainstalowane w sysytemie win bo aktualizowałem s5  i poszlo elegansio. A przy tym to jest chyba brick tela bo nic nie można zrobić poza wejściem w tryb download, próba inna pokazuje tel + wykrzyknikiem +komp. Może próbuję podniesc coś co się już nie da. załaczam screen co ładuję .

scr po nacisieciu start.JPG

scr.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj Odin 1.82. Ten, który używasz jest bardzo stary. Czemu na nim jest napisane (na screenie) GT-P1000? Tego nie powinno być, to tablet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edi, pokazuje się nazwa tabletu bo akurat ten Odin był dedykowany pod ten tablet :-) ale może coś zapomniałem bo to było już dość dawno. Ma YT i dokładna instrukcję, wszystkie wersje Odina pewnie znajdzie na forum wiec warto powalczyć i uratować fona. Bardziej mnie martwi, że nie może wejść w tryb recovery no ale jak siedział tam jakiś wynalazem, to pewnie też stockowe recovery było zastąpione modyfikowanym i może stąd brak takiej opcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki Panowie udało się podnieść tel odinem 1.85 inne nie chulały.

Dziekuje za pomoc

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dobra wiadomość i informacja dla innych.

Pozdrawiam kolego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta