Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[GUIDE][I9023]Poradnik flashowania Nexus S SL


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 androidowiec

androidowiec

    Senior Member

  • 320 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:25

W tym poradniku opiszę jak prawidłowo wgrać ROM na Samsunga Nexus S SL, zamieszczę screeny i wszystkie niezbędne informacje.

 

PAMIĘTAJ! WSZYTSKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA W WYNIKU FLASHOWANIA! ZAKAZ KOPIOWANIA TEGO PORADNIKA NA INNE FORA BEZ MOJEJ ZGODY

 

Żeby flashowanie się powiodło telefon powinien mieć minimum 60 % baterii (ważne kiedy coś pójdzie nie tak).

 

I. Na początek, pobieramy wszystko co potrzebne:

 

1. Rom, który będziemy wgrywać na nasz telefon, np. I9023XXKD1 - Pobierz

2. Drivery USB dedykowane dla naszego telefonu - Pobierz

3. Aplikacja do flashowania Nexus S SL - Odin3 v1.82 - Pobierz

 

II. Kiedy skompletowaliśmy już zestaw oprogramowania i wszystko wypakowaliśmy, instalujemy drivery USB. Następnie wyłączamy nasz telefon, wyciągamy z niego kartę SIM i kartę pamięci, a następnie włączamy go w trybie download klikając jednocześnie przyciski POWER+HOME+VOL_DOWN. Akceptujemy ostrzeżenia klikając VOL_UP. 

 

III. Wyłączamy wszystkie antywirusy i zapory na naszym komputerze. Włączamy program Odine i zaznaczamy w nim opcje Auto-Reboot i F. Reset-Time. Wszystkie inne opcje powinny być odznaczone. Następnie klikamy przycisk AP (ew. PDA) i wskazujemy lokalizację romu (powinien to być plik o rozszerzeniu .md5), który chcemy wgrać. Odin przez klika sekund sprawdzi poprawność pliku.  Końcowa konfiguracja Odina:

 

 

Załączony plik  ss3.JPG   80,7 KB   0 Ilość pobrań

 

IV. Teraz możemy podłączyć telefon kablem USB do komputera. Jeśli w jednym z okienek ID:COM pojawi się niebieski prostokąt, możemy kontynuwoać pracę. Klikamy "Start". Rozpoczyna się procedura wgrywania romu. W tym czasie nie możemy wyłączać telefonu ani komputera, ani ich rozłączać. Telefon zrestartuje się z nowym romem. Kiedy na Odinie pojawi się PASS odłączamy telefon od komputera.

 

V. Możemy włożyć kartę SIM i kartę pamięci i cieszyć się nowym romem!

 

Pytania, problemy i dyskusja odnośnie flashowania i romów, w tym temacie:

http://supportsamsun...nia-nexus-s-sl/

 

  • 0

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "strzałkę w górę" w prawym dolnym rogu mojego postu!


Nie odpowiadam za żadne szkody powstałe w wyniku stosowania się do moich uwag lub używania plików, które podlinkowałem. Nie gwarantuję ich poprawności. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych