Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Martini26

[ROM][ION][4.4.4] SlimCM R12 [Szybki/Lekki/Stabilny]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
W związku z faktem, iż jeszcze przez kilka miesięcy będę posiadaczem S+, po wysłużonym Ehndroixie V postanowiłem wrzucić na swoją platformę sprzętową zachwalany romik autorstwa BigAznJimmy - SlimCM.

Jak zapewnia autor:
SlimCM jest romem KitKat na bazie CyanogenMod. Ideą powstania tego romu było zapewnienie wysokiej wydajności i szybkości. Jest zdecydowanie mniejszy ale nie pozbawiony wszystkich możliwości CyanogenModa. Jest on w pełni debloatowany i tak dostosowany do urządzenia aby dostarczyć najlepsze osiągi, zużycie baterii i pamięci. Jeśli poszukujecie romu z mnóstwem ustawień i narzędzi TO NIE JEST ON DLA WAS!
Ten rom jest dla każdego kto poszukuje małego i szybkiego romu - przygotowanego specjalnie na potrzeby graczy ;)

Uwagi:
Autor prosi o informacje jeśli znajdziecie jakieś bugi i problemy ponieważ rom jest ciągle w fazie rozwojowej.
Wymagane flashowanie recovery najlepiej do TWRP v2.7.1.0 przed instalacją tego romu! Starsze lub inne recovery mogą nie pozwolić na instalację romu.
Proszę się upewnić, czy KSM jest wyłączone w Settings → Performance → Memory Managment → KSM przed flashowaniem do nowej wersji tego romu!

Co działa:
Prawie wszystko

Nie działa:
SD swap lub to co autor nie odnalazł ;)

Cechy romu:

• Rozmiar: ~144MB
  • W partycji /system zajmuje około 100MB mniej od CyanogenMod'a.
  • Własna Bootanimacja
  • framework-res.apk zoptymalizowany dla naszego urządzenia
  • Usunięte niepotrzebne aplikacje
  • debloated
  • Poprawione systemowe aplikacje, aby zwiększyć ilość wolnej pamięci
  • Zaaktualizowane wszystkie sterowniki
  • Zastąpienie co niektórych aplikacji, ich odpowiednikami zajmującymi mniej miejsca.
  • LCD-density 240 -> 233
  • Lepsza wydajność, żywotność baterii i użycie pamięci RAM.
  • camera2.apk, gallery2.apk, dspmanager.apk od slimroms

Instalacja:

• pobierz recovery TWRP 2.7.1.0, rom SlimCM i Gappsy
  • wrzuć wszystkie pobrane pliki na wewnętrzną pamięć/kartę SD
  • uruchom telefon w trybie Recovery
  • flash Recovery do TWRP 2.7.1.0
  • uruchom ponownie urządzenie w nowym trybie Recovery
  • Pełny wipe (nie ma potrzeby aby formatować wewnętrzną i zewnętrzną pamięć)
  • zainstaluj rom SlimCM oraz GAppsy
  • wipe Dalvik Cache & Cache
  • uruchom urządzenie (wiadomo, że pierwszy raz odpala sie dłużej)

Linki:

Dodatkowe modyfikacje które polecam wgrać:

Instrukcja wgrania oraz temat modyfikacjii
UWAGI!
Wszystko robicie na własne ryzyko i nikt nie odpowiada za uszkodzenie telefonu!

Pamiętajmy, że w razie problemów i bootloopów najlepiej przeflashować telefon jakimś romem Open za pomocą Odina koniecznie pod systemem XP! (uwaga baksiek696).

Moje uwagi (edytowane 08-07-2014):

Miałem troszkę problemów z battery drainem, ale po zainstalowaniu romu w wersji R9, kernela K^Kernel (smartass/sio) i aplikacji 2 Battery Pro jest ekstra. Co prawda mało chwilowo korzystam z telefonu lecz obecnie mam 72% i czas 1d 12g, więc jest dobrze.

Screenshoty:

Informacje:
17220_698912766908511_168905975791504752

11215868_698912760241845_332977392815572

Benchmarki:

11933423_698912753575179_138878397862306

11149493_698912796908508_229105341645405

Gry:

RealDriftRacing Free

11990579_698912790241842_175278586434093

Subway Surf:

11988634_698912780241843_381517569377763

World Of Tanks Blitz: (Mimo 19FPS gra chodzi płynnie, nie ma lagów bądź nagłych przycinek)

11951844_698912803575174_202464970310891

11988513_698912786908509_381143769442184

Wszystkie obecnie grane przeze mnie gry: (wszystkie działają bez zarzutu)

11924921_698912783575176_458479021583929

Edytowane przez Kwietniu (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawo Martini26 i wielkie dzięki za wstawkę, przykre to,  że nie ma więcej takich ludzi i każdy tylko brać, dawać, zassysać ale od siebie już nic.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może zmienili platformy? ;) Ja też planuje ustrzelić Xperie Z1 Compact lub HTC One M8, więc zmienię forum, ale póki co są drogie i jeszcze mam umowę ;/. Dlatego testuję dalej na moim poczciwym S+ ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy takich wielu co zmienili marki...szybko wracają coś :-), HTC fajny, ładne wykonanie, z całą pewnością lepsze niż Samsung ale....coś mi w nim brakowało i to UI to już masakra, o Sonym nawet nie pomyślałem ani razu ale mieliśmy w załodze który kupił i tablet i fona, szybko sprzedał i powrócił do korzeni.

Chyba nie sądzisz, że nie testuję innych ? :-) no ale zostaje nadal i pewnie na długo wiernym fanboyem Note :-), S-ki to już nic nowego i nie chcę ich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aby nie było że off-top ;)

Po nocnym czuwaniu (22:00-6:00, interactive/cfq) bateria spadła mi z 96% do poziomu 90% więc raczej nie jest źle ale też nie powala. Zmienię zarządcę na noop i zobaczymy. Jeśli nie będzie lepiej to spróbuję K^Kernela i oczywiście Smartassv2/sio ;)

P.S. Zgadzam się, S-ki niczym nowym nie zaskakują, dlatego przesiądę się na innego (htc lub xperie, myślałem też o LG ale jakoś nie jestem do nich przekonany). Bardziej celuje w Z1 Compacta i podobno w nowej aktualce zostały poprawione parametry kamery bo jedynie to było mocną wadą tego smarta. Na jego plus przemawiają do mnie małe gabaryty (nie lubię wypchanej kieszeni), ekran nie full-hd co się wiąże z mniejszym zużyciem baterii no i aparat ponieważ głównie używam smarta do cykania fotek i kręcenia filmików ;) (wiem, wiem do tego służą kamery i aparaty cyfrowe...)

W moim S+ wkurzyła mnie polityka Samsunga dotycząca braku upgreadu do androida 4.0. (dobrze, że są custom romy). Mam porównanie ponieważ współpracownik w tym samym czasie co ja brał xperie arc s (parametry takie same co S+) i aktualizację otrzymał, i o dziwo chodzi mu telefon lepiej, płynniej i szybciej niż na Androidzie 2.3.6. Czytałem też o tym nowym pogromcu flagowców 1plus1 ale królikiem doświadczalnym nie chcę być ;)

Kupować nowego nie mam zamiaru, a operatorzy chwilowo cenami w abonamentach nie zachwycają (z orange jeszcze był problem simlocka - nie wiem czy jeszcze je dają jako jedyny operator w Polsce - słyszałem, że już nie ale...)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po kilku dniach testowania muszę przyznać, że ten rom jest najlepszym jaki miałem od wszystkich wcześniejszych. Nie zauważyłem aby coś w nim nie działało aplikacja kamery ma o wiele więcej ustawień niż w starszych wersjach romów i działa wyśmienicie, jest rzeczywiście szybki - szybszy od wszystkich moich wcześniejszych, płynny i naprawdę na standardowym kernelu wystarczający! (mi bateria trzyma powyżej 2 dó B). Polecam każdemu niezdecydowanemu! Ja takiego romu szukałem (bez wodotrysków i niepotrzebnych ustawień) i zostanie u mnie już chyba do końca ;)

P.S. Dychowski co myślisz o LG G2 bo Z1 Compact schodzi na boczny plan ;)

Edytowane przez Martini26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie znasz, jak już bym miał testować LG to G3 :-). Rico nas zdradził i kupił LG G2 i był pod dużym wrażeniem, zachwalał fonika pod każdym względem więc pewnie i Ty będziesz happy. Myślałem już o forum LG ale nie mam wolnych środków ażeby kupić 3-4 modele z górnej półki i rozkręcić coś nowego ale LG idzie w dobrym kierunku, Sony też idzie ostro po rozstaniu z Erricsonem ale trzeba mu dać jeszcze trochę czasu. Reasumując, kup dla testów i porównania G2, pobaw się miesiąc i napisz co sądzisz tak na prawdę o tej marce i modelu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę zsynchronizować swojego kanendarza google, a jest mi to dość potrzebne. Wszystkim testującym działa bez problemu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak ;) Synchronizuje bez problemu kontakty i kalendarz ;)

Dychowski - nie mam kasy aby coś kupować dla testów, żona by mnie wystrzeliła w kosmos chyba :stres2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK ale jak kupisz G2 to napisz po miesiącu co i jak, chciałbym znać Twoją opinię o tym foniku :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam na dobrą ofertę od operatorów (t-mobile lub orange), do sierpnia mam czas ;)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ile czasu ten room uruchamia się po raz pierwszy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z zegarkiem nie sprawdzałem ale około 2-3min będzie...

Dorzuciłem K^kernel'a i ustawiłem smartassv2/sio - obadamy ;)

Wyszła nowa wersja Ehndroix'a V 14.7.3 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zwiazku z brakiem synchronizacji kalendarza:

zainstaluj aktualne gapps:

U mnie rowniez wystapil ten problem.Po instalacji wszystko dziala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jakie gappsy instalował Barteks 15? Ja w 1 poście dałem linki do tych elementów romu, które poleca jego autor, a które działają i myślałem, że takowe zainstalował.

Nie próbowałem innych więc być może na nich jest problem z synchronizacją.

Jest wersja R9 romu, która została zsynchronizowana z najnowszym źródłem CM11 ;) - polecam, ja testuję i dalej jestem zdania, że to najlepszy rom!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na razie rowniez nie mam zastrzezen do romu.Co do gapps-na stronie xda jest link kierujacy do starszej wersji z marca i rowniez u mnie nie synchronizowaly.Aktualne z czerwca-synchronizuja.Bardzo prawdopodobne iz system zagosci u mnie na dluzej (wczesniej cm11 i darkCM przemiennie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z lepszym romem a miałem ich na pokładzie całkiem sporo.

Tak jak w temacie "szybki, lekki, stabilny" zostaje przy nim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że coraz więcej użytkowników przekonuje się do romu ;)

U mnie już ponad tydzień i nic nie mam mu do zarzucenia - wszystko działa jak powinno i bateria na K^Kernelu się uspokoiła (u mnie standard to ponad 2 doby).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Martini26 a dokładnie z jakim kernelem go używasz? dasz jakiegoś linka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę bardzo -

Do najnowszej wersji jaka wyszła, czyli R 10 polecam kernel 2.6 / 398MB / OC.

Niebawem zaktualizuje do najnowszej wersji ale odczuwalnych dużych zmian nie ma w niej.

Wszystko działa wyśmienicie w dalszym ciągu na obecnej R9 (a katowałem telefon przez 3 dni na GPS - AutoMapa, Runtastic i zdjęcia oraz filmiki ze względu na urlop ;))

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość krzycho40

wczoraj zainstalowałem do mojego SGS-a ten rom i polecane gapsy i mam problem z połączeniami , ja mogę wydzwaniać ale do mnie abonent zajęty pojawia się krótki sygnał później przychodzi sms o nieodebranym połączeniu w ustawieniach połaczeń niby wszystko ok.robiłem wipy i nic  na czystym stockowych działa wszystko aż miło

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może coś źle zrobiłeś. Ja instaluje rom (wipe), gappsy (wipe), restart do systemu (aby sobie poukładał wszystko), później restart do recovery i instalacja kernela no i do systemu. Wszystko działa jak powinno.

Romik (obecnie w wersji R10) katuje na urlopie i nic złego się nie dzieje. POLECAM jako najlepszy wypust dla leciwych i poczciwych i9001 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę się upewnić, czy KSM jest wyłączone w Settings → Performance → Memory Managment → KSM przed flashowaniem do nowej wersji tego romu!

Witam. Chciałem dopytać co to jest ten KSM? to coś w TWRP?

Nieważne... wgrałem i testuję. Szukam ROMU który będzie fajnie działał na telefonie z którego nie będę dzwonił :P Został mi SGS+ i nie mam zamiaru go sprzedawać. Natomiast czy GPS czy np. XBMC (którego na Windowsie nie ma :( ) bardzo mi się przydają... Tak więc dzięki za temat, i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak pisałem w wyżej - wszystko działa sprawnie, więc śmiało instaluj!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta