Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[GUIDE][I8160] Poradnik downgradu z 4.1.2 do 2.3.6

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Top Gun

Top Gun

Junior Member

• 21 postów

Napisano 12 październik 2014 - 17:35

Witam Wszystkich moderatorów i użytkowników tego forum!!!

Na wstępie zaznaczam iż nie ponoszę odpowiedzialności jeśli ktoś źle wykona polecenia i jego telefon zmieni się w ładniutki przycisk do papieru ;)

Jako iż w ostatnich dniach dużo osób prosiło mnie o downgrade oprogramowania, ponieważ ich Samsung galaxy Ace 2 nie bardzo chce współpracować z androidem 4.1.2. Postanowiłem stworzyć ten oto mały poradnik.

Aby zabrać cię do działania trzeba zrobić kilka rzeczy. Najpierw ściągnąć sterowniki USB ( no chyba, że już mamy), albo program Kies, który sam zainstaluje te sterowniki.

Aplikacja kies:

Następnie po jego ściągnięciu i zainstalowaniu należy wykonać kopię zapasową danych z telefonu. Można to zrobić używając właśnie programu Kies.

Po wykonaniu kopii zapasowej można ściągnąć pozostałe komponenty. Aby je rozpakować potrzebujesz aplikacji Winrar, lub innej do obsługi archiwium. Oczywiście Winrar będzie potrzebny tylko do archiwów rar. Zipów nie trzeba rozpakowywać.

Aplikacje odin ( ja polecam wersję 1.85) :

Rom wieloplikowy rosyjski:

Rom jednoplikowy polski:

Gdy mamy już wszystko możemy przystępować do działania.

Proszę wyłączyć telefon i wyjąć kartę sim oraz kartę pamięci. Następnie należy uruchomić telefon w trybie Download mode. Aby tak zrobić należy jednocześnie wcisnąć przyciski: Volume Down + Home, (czyli środkowy na przednim panelu telefonu) + Power. Trzymamy te przyciski do momentu pojawienia się ostrzeżenia o „szkodliwości flashowania telefonu”.

2rmrrkm.jpg

Gdy taki komunikat wystąpi puszczamy przyciski i raz naciskamy przycisk Volume Up. Po wykonaniu tej procedury telefon powinien znajdować się w trybie download mode.

33aum9l.jpg

Teraz podpinamy telefon przez port USB i uruchamiamy Program Odin 1.85

Czekamy chwilkę i powinniśmy uzyskać następujący efekt.

2i0911u.jpg

Teraz należy wybrać pliki romu do instalacji. Zaczynamy od romu wieloplikowego który „oczyści” nam telefon z poprzedniej instalacji.

Wybieramy pliki według schematu:

1. GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
  2. CODE_GT-I8160_I8160XXLK6_CL1211243_REV00_user_SEC_KEY_LK6_4G.tar.md5
  3. CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5

Po wykonaniu tych czynności odin powinien wyglądać tak:

bj8ggm.jpg

Teraz naciskamy przycisk Start i czekamy na ukończenie procesu.

Gdy to nastąpi i telefon zacznie się restartować czekamy aż się uruchomi i go Wyłączamy.

Znowu wprowadzamy go w tryb Download mode i uruchamiamy Odina. Tym razem używamy romu jednoplikowego.

Wybieramy pliki romu według schematu:

1. I8160XXLL2_I8160OXXLL2_HOME.tar.md5

Powinno to wyglądać tak:

2v1kiok.jpg

Wciskamy przycisk Start.

Po ponownym uruchomieniu telefonu należy go wyłączyć i zamontować kartę sim oraz kartę pamięci.

Gdy teraz uruchomimy telefon po pojawieniu się zielonego ludzika konfiguracji może się okazać, że dalej jest język rosyjski. Wystarczy tylko zmienić język konfiguracji na polski i już można wykonać wszystko według zaleceń telefonu i swoich własnych upodobań.

Gdy przejdziemy już przez proces konfiguracji należy podłączyć telefon do komputera i poprzez aplikacje Kies przywrócić skopiowane wcześniej dane.

Mam nadzieję, że poradnik został napisany czytelnie i zrozumiale. Zrozumiem krytykę i jestem otwarty na wszelkie konstruktywne uwagi.

Pozdrawiam!!!

ps. proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy poradnik ;)

ps2. Zaktualizowałem linki. Sorki że przez dość długi czas nie działały.

Użytkownik Top Gun edytował ten post 23 czerwiec 2016 - 10:24

• 2

#2 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 12 październik 2014 - 21:54

Brawo, z takimi poradnikami będziesz się zaliczał do elity forum :-).

Pozdrawiam.

• 0

#3 retroxyz

retroxyz
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2015 - 10:38

Witam

Zarejestrowałem się na forum tylko po to by móc podziękować autorowi.

Świetny, przejrzysty i łopatologiczny poradnik który bezproblemowo przeprowadził mnie przez cały proces (mimo że nie mam żadnej wiedzy na temat "grzebania w telefonie").

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

• 1

#4 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 14 luty 2015 - 11:59

Dzięki kolego za informację, że udało Ci się wszystko pomyślnie, pewnie inni już nie będą sie bali :-).

Pozdrawiam.

• 0

#5 akkersson

akkersson
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 17:33

Witam. niestety linki do plików są nie aktualne, czy dało by zrobić upload plików?? :)

• 0

#6 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 17:40

Witaj,

Koleszka był ostatnio 2 marca więc pewnie tego nie zrobi...napisz co dokładnie potrzebujesz może uda się pomóc.

• 0

#7 Top Gun

Top Gun

Junior Member

• 21 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 00:37

Witam po bardzo długiej przerwie. Niestety przez dluzszy czas nie zagladalem tutaj poniewaz zonka zmienila telefonik a i ja przesiadlem sie na troszke nowszy model. A po za tym wygasla mi licencja na dropboxie. Cieszę się bardzo ze moglem komuś pomóc swoi poradnikiem ;) Jeśli bedzie taka potrzeba to moge poszukać w swoich plikach wszystko co potrzebne aby kazdy kto chce mógł cofnąć swój telefonik do poprzedniej wersji i przesłać na jakiś serwer. Ale to wtegy gdy bedzie zapotrzebowanie. Narazie pozdrawiam i jak by co bede tu zaglądał. ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 06:37

Witaj Top Gun,

Jak widzę stukasz z Huawei, hm... też kupiłem z ciekawości fonik tej firmy,  P9 i jestem bardzo miło zaskoczony, zostaje w mojej stajni na długo :-).

Serdeczne dzięki za pomoc bo mało takich ludzików jest, każdy tylko brać, narzekać, żądać, taka chyba już Polska przypadłość :-).

Pozdrawiam.

• 0

#9 Top Gun

Top Gun

Junior Member

• 21 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:20

No dokladnie po dość nie najgorszym SGS +, przeniosłem się na moim zdaniem fajnego SGS 3 LTE, a potem na P8. Osobiście zastanawiałem się czy warto kupić P9 i nie wiem. Moze poczekam na P10 ;) To miło że poradnik się podobał. Jak się troche odrobię z remontnkem i budynku to moze cos znowu napiszę, chociaż ostatnio raczej nie eksperymentuje z wgrywaniem romow. Może jeszcze popracuje.

• 0

#10 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:17

Uwierz mi, P9 zaskoczy Cię miło, mi szczęka opadła i jak na co dzień korzystam z SGS 6+ EDGE, tak bardziej mi leży P9 :-) no ale za chwilkę będzie Note 7 i tu niestety muszę nabyć bo jestem fanboy Notek :-), mam jeszcze Note 2, Note 3 i Note 4 edge :-). Fakt, faktem ale linki mógłbyś odświeżyć ażeby to służyło lepiej ludzikom :-).

Pozdrawiam.

• 0

#11 Top Gun

Top Gun

Junior Member

• 21 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:23

To jak tylko bede mial chwilke to odswieże. Jak myślisz gdzie wrzucic pliki zeby byly na dłużej?

• 0

#12 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:24

Tam gdzie pobiera się sensowniej czyli Mega, Drop ale nie żadne tak wynalazki jak Catshare i inne gówna :-)

• 0

#13 Top Gun

Top Gun

Junior Member

• 21 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:29

Ok. To postaram sie to w weekend załatwić.

• 0

#14 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6814 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:32

Dzięki wielkie kolego i udanego weekendu :-).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych