Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Q][i9105] Jak wgrać open rom?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinGdańsk

MarcinGdańsk
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2015 - 15:27

Witam wszystkich :)

Jest to mój pierwszy post na supportsamsung.pl.

Kolega polecił mi zmianę systemu na jakiegoś open roma, nigdy tego nie robiłem, nie wiem od czego mam zacząć, co pobrać i jak zainstalować, czy trzeba go rootować i co to w ogóle jest to rootowanie.... Tak jak pisałem, nie mam o tym zielonego pojęcia a mój samsung już strasznie wolno chodzi. Miesiąc temu przywróciłem mu ustawienia fabryczne i przez 2 tygodnie chodził jak nówka i znowu zaczął się zawieszać albo bardzo zwalniać. A mam tylko kilka potrzebnych apek zainstalowanych i dużo wolnej pamięci. Proszę o pomoc, najlepiej instrukcje krok po kroku bo słyszałem, że jak coś się źle zrobi to można uszkodzić swój telefon. Interesuje mnie ten open rom:

http://supportsamsun...-sierpień-2014/

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

• 0

#2 mavrik84

mavrik84

Moderator Globalny

• 896 postów

Napisano 03 luty 2015 - 15:36

kolego zacznijmy od poczatku, jaki masz teraz wgrany ROM? jest to rom brandowany z jakiejs sieci?? wpisz w telefonie *#1234# i pokaze Ci sie jaki masz konkretnie wgrany ROM i czy napewno masz I9105.

Co do instrukcji wgrywania nowego romu wszystko masz pieknie opisane na forum, wystarczy poszukac i poczytac. Prosze bardzo zajrzyj tutaj: http://supportsamsun...-galaxy-ii-lte/

Ściagasz drivery, ODINa i interesujacy Cie ROM i jedziesz z koksem

Skoro nie wiesz co to jest root i rootowanie telefonu znaczy to, że nie jest Ci on do niczego potrzebny. Nie kombinuj bo przekombinujesz. A tak dla wiadomosci to ROOT pozwala Ci na dostęp do plików systemowych do których normalnie nie masz dostepu i nawet ich nie widzisz. Najgorzej jak nie wiesz czym jest konkretny plik i probojesz go usuwać. Wiec dobra rada, odpóść roota bo i tak kożystać z niego nie będziesz. Naładuj baterie na fulla i do roboty a w razie problemow pisz smialo

• 1

Tworzymy to Forum z pasją dla pasji....
Nie bądź bierny i pomóż nam je tworzyć
Chcesz podziękować? Kliknij zieloną strzałkę pod postem

#3 MarcinGdańsk

MarcinGdańsk
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2015 - 16:00

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Telefon dostałem przedłużając umowę z orange i system jest oryginalny, system android 4.2.2.. 

Po wpisaniu kodu na telefonie pokazało mi się:

AP: I9105PXXUBNG1

CP: I9105PXXUBNG2

CSC: I9105PCOABNG1

A jakie są zalety tego open romu? kolega mówił, że telefonik śmiga mu elegancko, działa szybko i nie zawiesza się a także jest okrojony z niepotrzebnych aplikacji, które oryginalnie są wgrane w system. Coś pominąłem?

• 0

#4 mavrik84

mavrik84

Moderator Globalny

• 896 postów

Napisano 03 luty 2015 - 16:24

ROM brndowany ma to do siebie, że ma kupe wstawek operatora, logo aplikacje itp. Orange ma to do siebie ze blokuje a wrecz wycina niektore aplikacje ktore sa dostepne w romie open. ROM open jest to czyste oprogramowanie bez zadnych wstawek operatora itp. Dziala z reguly płynniej i stabilniej niż rom dedykowany dla danej sieci (brandowany) wiec mysle ze nie ma sie nad czym zastanawiac. Powodzenia

• 1

Tworzymy to Forum z pasją dla pasji....
Nie bądź bierny i pomóż nam je tworzyć
Chcesz podziękować? Kliknij zieloną strzałkę pod postem

#5 MarcinGdańsk

MarcinGdańsk
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2015 - 17:43

A my mogę to samo zrobić z Samsungiem Galaxy Tab 3? oczywiście nie z tym samym open romem co wyżej :)

Bo z czasem zaczął się tak samo zachowywać jak mój SGS2+

• 0

#6 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2902 postów

Napisano 03 luty 2015 - 19:07

Możesz Marcin, to się dotyczy wszystkich urządzeń Samsunga...

• 1

Samsung Galaxy S7 Edge

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych