Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
chri5

[GUIDE][ANDROID] Zmodowany Play store i LP - wynik core.jar nie spaczowany

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli źle i nie w tym miejscu ulokowałem temat, przepraszam i proszę o przeniesienie.

Może ktoś powie, że to nie nowość lub że to już było lecz to mój pierwszy taki przypadek z GP, a wcześniej instalowałem już masę razy bez problemu.

Sprawa dotyczy GP + LP na 4.4.x  = monit w LP, że core.jar nie spaczowany itp., więc możliwe, że pomoże komuś to co mi po długim czasie walki pomogło. Z góry z resztą napiszę, że może zdażyć się tak, że na jakimś innym rom'ie 4.4 i ten sposób zawiedzie lecz to jest jedyny jakim udało mi się poprawnie zainstalować modowany Play Store w SlimKat 4.4.4  9.0 OFFICIAL 8302 na Note 2 (N 7100) :)

To jest kontynuacja rozwiązania mojego problemu, który przedstawiłem tu  Modowany Play Store nie działa prawidłowo - w Lucky Patcher core.jar nie spatchowany

Sprawdzałem na wszystkie dosłownie sposoby łącznie z ręcznym patch'owaniem core.jar, podmiankami i instalacją sklepu przez LP. Przewaliłem stos przeróżnych wersji. Nic nie działało (jak wyżej z reszta opisałem).
Sposobem poniżej robiłem na innych wersjach installer'a i...o dziwo rownież nic z tego nie wychodziło.

Sposób dzięki któremu w końcu wszystko jest jak trzeba :) (sprawdzony dwukrotnie)

Tak dla wiadomości:
- Starego sklepu, który był już w rom'ie nie odinstalowywałem.
- Wiadomo, że cały proces trzeba zacząć od "czystego marketu", tak jak wygląda w nowo wgranym rom'ie.
Ja robiłem wszystko na czystym nowo postawionym rom'ie.

1. Lucky Patcher - instalacja (ja używałem tego

)
    + aktualizacja patcher'a do najnowszej wersji + "Download custom patches" (nic nie patch'ujemy !!!)
2. Instalacja installer'a Play Store z (jak zwykły apk)
3. Restart
4. Utworzenie konta Google
5. Instalcja GP w wersji 5.3.6 w installer'ze
6. Restart.

Póżniej pozostaje tylko dla formalności sprawdzenie czy:
- plik pod nazwą "Phonesy.apk" widnieje w system /priv-app
  (a nie tak jak w innych przypadkach pod inną nazwą w system/app bądz system/priv-app)
 - w LP czy dwa pierwsze od góry patch'e działają i co najważniejsze dla pewności test modowanego GP.

Pozdrawiam

Edytowane przez chri5 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawo kolego, takich ludzi życzyłbym temu forum więcej :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki i Pozdrawiam :) być może to komuś pomoże, bo to jedyna opcja (możliwe, że tylko z tymi plikami ;) ) jaka pomogła mi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To się okaże ;) lecz dobrze by było gdyby komuś pomogło. Mam nadzieję, że nie będą mnie wyklinać jak coś pojdzie znowu nie tak ;) Jeszcze raz pozdrawiam i narazie uciekam. Temat otwarty ;):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za podzielenie się wiedzą. Plusik poleciał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co prawda na Xperii M2... Po postawieniu nowego romu i zrobieniu Roota na androidzie 4.3 i 4.4.2 wystarcza spatchowanie w Lp dwóch pierwszych patchy że screena: f4dabcf3137177dbff53f4a508d4b001.jpg

Później trzeci patch ze screena bo odrazu trzech nie da rady zrobić, oczywiście po patchowaniu robi się automatycznie restart fona. Następnie instalujemy modowany market. I wszystko powinno śmigać.

U mnie ta procedura nie sprawiała żadnych problemów z późniejszym działaniem modowanego marketu.

W to gdzie znajduje się apka marketu nigdy nie wnikałem, zaktualizowany LP zawsze sobie radził.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

...a mówiłem, że będą pisać, ..."że to nie nowość lub że to już było..." :D

Tak, wiem, temat opisywany milion razy i na kilka sposobów... prawie tyle razy ;) ile instalowałem GP bez problemów.

Georgi84 Mi na 4.3 zawsze działała podmianka i nadanie 644 bez najmiejszych problemów. Nigdy nie instalowałem. Na poprzednich romach również zero problemów.
W 4.3 (JB) "Phonesky.apk" powinien znajdować się w "system/app", a w 4.4.2 (KK) w "system/priv-app".
To czy zawsze dokładnie sobie radził zależy od tego gdzie ulokował Phonesky. Chociaż może inna lokalizacja pliku (nawet przy stwierdzeniu poprawności w LP) nie robi problemu ;) aż tak nie wgłębiałem się w temat rozbijając LP na części pierwsze ;) więc nie jestem negatywnie nastawiony do tego w jaki sposób zrobiłeś to Ty :)
Mi na 4.4.4 przy instalacji przez LP jak i przy instalacji z installer,a w/g opisów z różnych forum zmieniał nazwe albo na "Vending.apk" albo na ...android.vending.apk i potrafił ulokować się nawet w system/app. I to właśnie na 4.4.4 gdzie wiadomo, że powinien posiadać inną nazwę i znajdować się gdzieś indziej.
Fakt, że w jednym z powyższych przypadków LP nawet wyświetlał, że wszystko ze sklepem jest OK. Moim zdaniem coś dziwnie rochę ;) Natomiast w przypadku wcześniejszego spaczowania w LP (poprzez zaznaczenie i restart jak i drugim spasobem przez ręcznie spaczowanie plikow core.jar i services.jar), restarcie, po podmiance pliku (wszystko jedno z kąd i jaka wersja) w system/priv-app, nadaniu praw i restarcie, tu stwierdzał, że jest zainstalowany lecz nie działa prawidłowo i że nie spaczowałem core.jar :wysmiewa:
 Ja tam wolę gdy jest tam gdzie być powinnien i nazywać się tak jak powinnien, więc nie zrezygnowałem i udało mi się w końcu zrobić to tak jak być powinno dzięki właśnie tej powyższej wersji installer'a i temu wyżej opisanemu sposobowi.

Może opisany przeze mnie sposób i zamieszczone w nim pliki, jak wspomiałem nie jest i nie będzie lekarstwem dla wszystkich ale umieściłem go dla tych osób, którzy mają lub będą posiadać taki sam problem jaki miałem ja.
Uwierz, że dużo ludzi ma z tym problem na 4.4.4, bądz będzie go mieć na 5.x.

Co do instalacji modowanego marketu to przed instalacją nic nie patch'owałem w Lucky Patcher ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez chri5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie patrz na detale, czym więcej info i szczegółowych opisów, tym lepiej i zawsze jest to mile widziane, nikt Cię tutaj z tego powodu z całą pewnością nie pogoni :-) a jak Cię pogoni, napisz mi PW jego nick :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko opisałem sytuację na swoim telefonie, na SGS2 (4.1.2) procedura którą opisałem też działała. Nie było to "czepialstwo" z mojej strony;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Georgi84 Wszystko OK każdy ma przecież prawo podzielić sie swoimi doświadczeniami :) Spoko ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta