Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum wraca do życia - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji ażeby forum dalej istniało i rozwijało się, potrzebni są ludzie tacy jak my, z pasją którzy chcę coś robić, pomóc innym a nie tylko brać.  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nieliczne przypadki ale jak widzimy są tacy ludzie. Gdybyś czytając to, stwierdził, że masz predyspozycje i chęci do takiego działania, pisz albo na PW albo na mail : andrzejdychowski@gmail.com.   Pozdrawiam, Dychowski

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób na debranding S6, czyli wgranie czystego oprogramowania, bez bajerów operatora.

Niezbędne:

(1) ROM 4-plikowy

(2) odin

(3) zestaw do rootowania Knoxx 0x0

Sposób pobranie - klikamy "Importuj na swój dysk", potem klikamy dany plik i z górnego menu "pobierz".

I program Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC z GP (pobieramy bezpośrednio na komórkę)

Sposób postępowanie:

1) Pobieramy plik z (1) i wypakowujemy. Powinniśmy otrzymać 5 plików, których nazwy rozpoczynają się odpowiednio:

AP_G20FXXU.....

BL_G20FXXU.....

CP_G20FXXU.....

CSC_OXX_G920F....

ZEROFLTE_EUR_OPEN_pit

2) Wgrywamy pliki odinem (2). Procedura jak w przypadków innych S-ek, czyli download mode itd. Początkujących odsyłam do stosownego poradnika na forum.

a) po lewej stronie w zakładce "Options" zaznaczamy: Auto Reboot, Re-Partition, F.Reset Time

B) po lewej stronie w zakładce "Pit" podpinamy plik "ZEROFLTE_EUR_OPEN_pit"

c) po prawej stronie "Files [Download]" podpinamy pozostałe 4 pliki zgodnie z nazwą np. AP > plik rozpoczynający się od AP itd.

Jeżeli przy którymś pliku odin się zawiesi i przestanie odpowiadać (najprawdopodobniej AP) czekamy cierpliwie, aż program zaciągnie plik!

Wgranie powyższego ROMU wykasuje wszystkie dane w telefonie, więc jeśli macie coś ważnego to robimy backup na konto google lub w inny sposób PRZED wgraniem!

Po wgraniu mamy już czysty firmware bez brandu, ale niestety CSC zmieniło się na TPH. Była juz o tym mowa na forum.

3) W celu zmiany CSC wykorzystamy program Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC z GP, który do działania wymaga jednak root'a. Dlatego najpierw rootujemy metodą opisaną już na forum.

W skrócie:

- pobrane plik (3) wypakowujemy na naszym komputerze. Powinny być 4 pliki.

- przenosimy pliki na telefon i instalujemy po kolei (telefon może się burzyć o instalację aplikacji z nieznanych źródeł - wyrażamy zgodę)

- uruchamiamy na telefonie plik Ping Pong Root

- klikamy Get Root

- po wyświetleniu komunikatu uruchamiamy ponownie telefon

- aby sprawdzić czy rootowanie się udało uruchamiamy Kinguser. Powinniśmy otrzymać komunikat rootowanie zakończone sukcesem.

4) Pobieramy z Google Play aplikację Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC i uruchamiamy. Przy pytaniu czy przyznać uprawnienia klikamy tak.

5) w otwartym oknie klikamy "Change CSC" i z rozwijanej listy wybieramy XEO i potwierdzamy nasz wybór.

6) Po restarcie telefonu mamy już ustawione XEO.

7) Wgrywamy ponownie ROM 4-plikowy, czyli powtórka punktu 2).

Po restarcie mamy czysty firmware z CSC ustawionym na XEO.

Teraz warto wykonać wipe i cieszyć się naszą nową S6.

Efekt naszych działań można sprawdzić aplikacją Phone INFO *Samsung* z GP. Na zakładce CSC Code możemy sprawdzić nasze aktualne CSC. I też inne przydatne szczegóły dotyczące telefonu.

W moim przypadku metoda przebiegła bez problemu i powikłań.

Pamiętajmy jednak, że wszystko co robimy z NASZYM telefonem, robimy na WŁASNĄ odpowiedzialność.

• Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Czy można zrobić debranding ww sposobem posiadając Androida 5.1.1 w wersji:

PDA G920FXXU2BOG8 CSC G920FOXX2BOG9

Bez nabicia flagi Knoxx 0x0 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Wgrywając romy open czyli oficjalne Samsunga, nigdy nie nabijasz flagi Knox, nabijasz jak wrzucasz albo modyfikacje recovery albo romy modyfikowane.

Android przedstawiony w poradniku to 5.02 i potrzebujemy odpowiedź kogoś kto to przerobił,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytam ponieważ chcę zmienic CSC a do tego jest potrzebny Root.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

1. Rozpakuj plik ZIP z pobranym przez Ciebie wcześniej ROM-em.

2. Otwórz program Odin w wersji 3.10.6

Wyłącz telefon i uruchom go w tryb "Download" (Naciśnij i trzymaj jednocześnie Przycisk Home+Przycisk Power+Przycisk zmniejszający głośność

Gdy telefon uruchomi się w trybie Download podłącz go za pomocą kabla USB do komputera. Jeżeli telefon zostanie prawidłowo wykryty w programie Odin zaświeci się okienko w kolorze niebieskim.

W polu AP/PDA załaduj plik z ROM-em, który wcześniej wypakowałeś

Upewnij się, że pole Re-Partition jest ODZNACZONE.

Naciśnij Start, poczekaj kilka minut telefon powinien uruchomić się ponownie.

Gotowe! Możesz korzystać z nowo wgranego przez siebie ROM-u   

takie coś znalazłem w sieci, jak widać root nie jest konieczny...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki kolego za instrukcję. Ta metoda to zwykła instrukcja zainstalowania systemu. Mnie interesuje czy można przejść z 5.1.1 na 5.0.2 bez żadnych problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Czyli interesuje Cię downgrade a nie debranding, wybacz ale to 2 różne rzeczy ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak pisałem o tym kilka postów wyżej. Więc ponawiam pytanie: czy można przejść z 5.1.1 na 5.0.2 ???

Dabranding już został zrobiony. Teraz posiadam TPH a chciałbym XEO.

Edytowane przez enzo34 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie, nie można. ... na razie droga w jedną stronę....

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie. Czy coś wiadomo na temat roota na S6 z androidem 5.1.1 bez nabicia flagi ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie licz na cuda, roota na 5.1 1 bez nabicia flagi raczej się nie doczekasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie - może głupie. Ale czym się różni debranding od wgrania romu open?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zazwyczaj debranding robi się romem 3-4 plikowym z plikiem pit i jest to normalne flashowanie przez niektórych nazywanych debranding :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zazwyczaj debranding robi się romem 3-4 plikowym z plikiem pit i jest to normalne flashowanie przez niektórych nazywanych debranding :-).

Ale jeśli wgrywam jednoplikowy open to też debranding.... mam nadzieję bo jeśli nie to żyłem w błędzie...baaardzo długo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jeśli wgrywam jednoplikowy open to też debranding.... mam nadzieję bo jeśli nie to żyłem w błędzie...baaardzo długo :)

Dokładnie tak, wgrywając jednoplikowego opena pozbędziesz się brandu operatora. Jeśi  chodzi o zmianę Product Code na XEO to już inna bajka, jak narazie wszystkie romy wydane na S6 są multi CSC ....nie zmieniają PC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie jakiego Odina mam użyć do wgrywania bo link z pierwszego posta nie działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie 3.09 spokojnie chociaż ja już wszystko na 3.10 robię i znajdziesz oba na forum  ;]

Dodałem Ci 3.10 w załączniku.

Dzięki bardzo za załącznik i szybką odp.

Edytowane przez mmarcis4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich!!

Nie mogę znaleźć info jaki i czy mam brend w swoim s6, telefon z t-mobile ale nie mam ani logo ani żadnych dodatkowych aplikacji. Sprawdzając CSC w recovery mode wyświetla mi się coś takiego Applied the csc-code : DPL i nigdzie nie mogę znaleźć info jaka to wersja. Proszę o pomoc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli masz takie oznaczenie CSC romu lub podobne, to masz rom brandowy Tmobila : G920FDPX3QOIT

Najlepiej pobierz sobie ze sklepu aplikację Samsung Phone Info a ona Ci już prawdę powie o foniku :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki.

Tak obstawialem ale wolałem się upewnić, czyli w najblizszym czasie czeka mnie debranding albo pokusze sie o cm:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Odświeżam ten temat po 2 latach przerwy :wink:

I pierwsze pytanie - czy tą metodą z pierwszego postu można obniżyć firmware z 7.0 do 5.0.2?

Widzę, że trzeba tam zaznaczyć Re-Partition, czy nie spowoduje to jakiś niepożądanych efektów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega który napisał poradnik ostatni raz był widziany na forum 28 marca 2016 więc mała szansa, że udzieli odpowiedzi. Może ktoś inny to zrobi ale to też wątpliwe. Ja nie mam tego telefonu więc ci nie pomogę.

Radzę poszukać gdzie indziej odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

EdiMar... widziałem, ale przecież nie tylko on ma ten telefon :wink:

Myślę, że jeszcze się ktoś odezwie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siema. Tak mozna, wgrywasz to co ci sie podoba. Sam wgrywalem np cyangen moda a potem zwyklego andka. Nie ma to znaczenia. A jak zrobisz to zgodnie z instrukcja to nie powinno byc problemow polecam xda developer maja wszystkie mozliwe modyfikacje a jak zalezy ci na szybkosci poczytaj o cyangen mod jest chyba najlepszy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta