Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Q][G920F]Ladowarka do innego telefonu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 davvid

davvid

Junior Member

• 1 postów

Napisano 03 październik 2015 - 21:31

Pytanko z innej beczki czy można używać ładowarki z galaxy s6 do ładowania innych telefonów typu są na przykład? Czy jest może to uszkodzić telefon ?
  • 0

#2 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 03 październik 2015 - 22:43

Cały czas tak robię od lat z tym, że stosuje tylko Samsunga :-). Co pod ręką to ładuje albo taba albo fona :-).

• 0

#3 Kwietniu

Kwietniu
  • 69 postów

Napisano 04 październik 2015 - 15:14

Ja ładuję mojego sgsa ładowarką z GT 540 i wszystko hula :D Na ładowarce masz napis na metce podobny do tego: OUTPUT: 5.1V=0.7A, jeśli te wartości są zbliżone do oryginalnej ładowarki telefonu nic się nie stanie :) Dla przykładu: Ładowarka LG:  OUTPUT: 5.1V=0.7A a ładowarka do sgsa ma OUTPUT: 5.0V=0.7A, więc nie ma problemu :)

• 1

#4 mavrik84

mavrik84

Moderator Globalny

• 899 postów

Napisano 04 październik 2015 - 19:22

tyle ze s6 ma na wyjsciu 2A, efekt bedzie taki ze szybko naladuje baterie, pytanie jak ta bateria bedzie sie pozniej zachowywac. opinie sa rozne, ja i tak laduje tym czym mam pod reka :)

• 0

Tworzymy to Forum z pasją dla pasji....
Nie bądź bierny i pomóż nam je tworzyć
Chcesz podziękować? Kliknij zieloną strzałkę pod postem

#5 horta

horta
  • 40 postów

Napisano 05 październik 2015 - 19:49

A to przypadkiem telefon sam nie zasysa tyle prądu ile potrzebuje? Ja mojego note2 ladowałem ładowarką 2A a on sobie wybierał od 500ma do 2A. W zależności od temperatury baterii i jakiś tam parametrów żeby baterii nie zepsuć. Zainstaluj sobie galaxy charging current i tam po podłączeniu ładowarki można sprawdzić prąd ładowania i temperaturę...
  • 0

#6 mavrik84

mavrik84

Moderator Globalny

• 899 postów

Napisano 06 październik 2015 - 08:34

a i owszem, przy telefonach klasy N2 taka rzecz ma miejsce, ale raczej watpie zeby tel pokroju GT540 czy np s5360 tak sie zachowywaly

• 0

Tworzymy to Forum z pasją dla pasji....
Nie bądź bierny i pomóż nam je tworzyć
Chcesz podziękować? Kliknij zieloną strzałkę pod postem

#7 Kwietniu

Kwietniu
  • 69 postów

Napisano 21 październik 2015 - 10:01

@horta jak masz napisane na ładowarce 2A a telefon pobiera 0.5A, to radze sprawdzić kabel i ładowarke, na sgs3 na który teraz się przesiadłem, pobrałem galaxy charging current, i telefon przy podłączonej ładowarce gubił procenty baterii, bo pobierał tylko 0.1A , zmieniłem kabel i trraz pobiera 0.8A (na ładowarce jest 1A) i ładuje się normalnie. Spróbuj podłączyć inny najlepiej nowy kabel, jak nie będzie więcej, zobacz inna ładowarkę ale też 2A . Napisz jak coś spróbujesz i czy będą jakieś efekty.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 horta

horta
  • 40 postów

Napisano 21 październik 2015 - 19:55

Wszystko pod kontrolą, jak bateria ma za wysoką temperaturę to ładowanie zwalnia żeby jej nie przegrzać. Zmieniłem sobie w ustawieniach max prąd ładowania na 2A i rzadko kiedy do takiego dochodzi chyba ze w lodówce (tak zdarzało się ładować w lodówce jak telefon był gorący a mi się spieszylo). Wtedy to cały czas 2A.
Z N2 juz nie korzystam chociaż to dobry telefon. W nowych modelach jest szybkie ładowanie wyższym napięciem i działa dobrze...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych