Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[GUIDE] Flashowanie I5700 Galaxy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 01 czerwiec 2010 - 11:12

Witam
Zamieszczam Wam poradnik - Jak zmienić rom , flashować , fonik I5700 Galaxy , postaram się w miarę szczegółowo przedstawić cała procedurę .

Przed całą akcją , zrób sobie kopie zapasową kontaktów itd gdyz stracisz wszystko !! Ściągnij sobie z marketu - Mybackup .

Zaczynamy od przygotowania oprogramowania niezbędnego do wykonania tej czynności , będą Nam potrzebne następujące aplikacje :
1.Kabelek USB najlepiej orginalny.
2.Rom, firmware które chcemy wrzucić na swój fonik, np.  Android 2.1 bez modyfikacji - i570EXXJC1 dla Polski - Link :

 

Link: Pobierz

 

3.Sterowniki na PC, drivery usb - tu link do nich:

 

Link: Pobierz

 

(lub program KIES, który sam pobierze Drivery po podłączeniu telefonu i tu link do aplikacji:

 

Link: Pobierz

 

4.Aplikacje - Spica_jc3.ops - Odin 4.16 - spakowane razem z Odin dwie wersje Aplikacji - Spica_jc3.ops oraz Spica.ops - tu linki do pliczków OPS :

 

Spica.ops - Link: Pobierz

 

Spica_jc3.ops - Link: Pobierz

 

5.Aplikacje do flashowania - Odin Multiloader 4.16 i tu link:

 

Link: Pobierz

 

 

Aplikacja - Spice.ops - jest używana w przypadku flashowania starszych romów tzn, z Androidem 1.5 , 1.6 a aplikacja - Spica_jc3.ops z nowymi romami Android 2.1.

Teraz wykonaj następujące kroki :
1.Naładuj baterie na maxa lub prawie na maxa.
2.Ustaw w fonie opcje debudowania - Ustawienia/Aplikacje/Programowanie/Debugowanie USB.- zaznacz to okienko.(inaczej system Windows nie znajdzie sterownika).
3.Wyłącz wszystkie aplikacje typu Antywirus , Kiec , PC Studio.
4.Stwórz najlepiej na pulpicie katalog np. Spica.
5.Do stworzonego katalogu np.Spica wrzuć spakowaną paczę aplikacji z Opin 4.16 i plik z romem i570EXXJE1.rar
6.Rozpakuj paczkę z Odin 4.16 i paczkę z romem i5700EXXJE1. (Jeśli wgrywasz Androida 2.1 czyli rom który zamieściłem , zostaw Aplikacje Spica_jc3.opc i usuń z tego katalogu Spica.ops)
7.Zainstaluj sterowniki załączone w poście i restartuj kompa.
8.Podłącz za pomocą kabelka USB fonik do kompa - pamiętaj że musisz mieć ustawione debugowanie USB jak wyżej !!

WAŻNE !! - Jeśli instalujesz inny rom i jest w postaci jednego pliku , katalogu .rar plik musisz mieć w katalogu który stworzyłeś na pulpicie wraz z Odin 4.15 plik - ss_dl.dll .

Po zainstalowaniu driverów , sterownika , system Windows powinien znaleść urządzenie czyli fonik i w menadżerze urządzeń będzie to wygladało tak :

Załączony plik  man2v.jpg   46,57 KB   154 Ilość pobrań

WAŻNE !! -Jeżeli system nie wykrywa fona , sprawdź czy faktycznie ustawiłeś - debugowanie usb !! Bez komunikacji fona z kompem nie masz się co zabierać do flashowania , to podstawa !!

Jeśli do tego momentu wszystko jest jak wyżej , możesz przejść do następnego etapu .
Wyjmij kartę pamięci , kartę sim - dla pewności , odłącz fona i zrestartuj zarówno fona jak i kompa i jeśli po ponownym uruchomieniu nie ma problemu z komunikacją , możemy przejść do ostatniego etapu , flashowania.

Flashowanie :
1.Wyłącz fona i włącz w w trybie - DOWNLOAD - Jak to zrobić ? a tak - przytrzymyjesz 3 guziki na raz w tej kolejności - ściszenie głośności+kamera+czerwona słuchawka.
- Powinieneś zobaczyć taki ekran :

Załączony plik  downloadzy.jpg   253,33 KB   115 Ilość pobrań

2.Podłącz fonika kablem usb do komputera.
3.Uruchamiamy aplikacje Odin 4.16 - Aplikacja Odin powinna wykryć COM i wyświetlić go na żółto i jeśli tak nie jest , mamy problem z połączeniem fonika z kompem. Musi być wykryty COM !!
Teraz musimy rozwinąć temat gdyż jak wspomniałem wyżej są dwa rodzaje romów , z jednym plikiem i kilkoma , zazwyczaj 4 , jeśli wybieracie rom który załączyłem są to właśnie 4 pliki i zaczniemy od tego :
Odpalony Odin 4.16 wygląda tak :

Załączony plik  spicamulti.jpg   92,64 KB   176 Ilość pobrań

Teraz dodajemy w odpowiednie miejsca wypakowany wcześniej rom na pulpicie w katalogu z Odinem . .np.Spice czy jak go tam nazwaliście a mianowicie :
1.Po prawej stronie klikamy na - OPS - i podajemy pliczek Spice_jc3.ops (ścieżka do pliku powinna sama sie Wam pokazać).
2.Niżej klikamy na - BOOT - i podajemy pliczek z końcówką - bootloader - np. w Naszym przypadku to będzie - I570EXXJE1_CL132638_bootloader.tar.
3.Niżej klikamy na - PHONE - i podajemy pliczek z końcówką - ...phone.tar
4.Niżej klikamy na - PDA - i podajemy pliczek z końcówką - ....pda.tar.
Pliku z rozszerzeniem - CSC - nie ruszasz gdyż są to ustawienia APN regionalne chyba że aktualizujesz system z Androida 1.5 to tak , klikasz jak wyżej i dodajesz plik z rozszerzeniem csc.rar.

Sprawdź czy w ustawieniach Odin 4.16 masz zaznaczone opcje - REBOOT - PROTECT OPS - RESET TIME !!

5.Klikamy - START - i spokojnie czekamy jak się nowy romik wgra , po wgraniu fonik sam się zresetuje i nie kombinuj tylko poczekaj do momentu aż sie fon uruchomi w pełni , dopiero wtedy możesz go odłączyć.

Po wgraniu roma który zamieściłem , ukaże się Wam język Niemiecki , nie panikować , jest i Polski , wchodzimy w ustawienia : Gebietsschema und Text -> Gebiestsschema auswahlen-> zmieniamy na Polski .

Zakończyłeś karierę hackerską i możesz cieszyć się nowym softem.

Teraz podam sposób drugi jeśli wgrywacie inny romik i jest w jednym pliczku .tar zwanym potocznie - ONE PACKAGE , tak powinny wyglądać ustawienia :

Załączony plik  spicaone.png   58,93 KB   126 Ilość pobrań

1.Zaznacz następujące opcje w aplikacji Odin 4.16 : ONE PACKAGE - REBOOT - PROTECT OPS 0 RESET TIME.
2.Po prawej stronie klikamy na - OPS - i podajemy ścieżkę dostępu , wskazujemy plik Spice_jc3.ops który mamy w stworzonym katalogu na pulpicie.
3.Po prawej na samym dole zaznacz - ONE PACKAGE - i wpisz ścieżke dostępu , wskaż plik z romem który masz w katalogu utworzonym na pulpicie.

WAŻNE !! Pamiętaj że w przypadku instalacji romu z jednym plikiem czyli ONE PACKAGE , musisz mieć plik - ss_dl.dll - który powinien być w załączonym romie !!

4.Klikniej - START - spokojnie czekaj aż się wszystko wgra i fonik sam sie restartuje , nic nie kombinuj póki nie zobaczysz ekranu powitalnego.

To tyle z tej zabawy , mam nadzieję , że wszystko Wam ładnie poszło i obeszło się bez strachu , w przypadku jakiś problemów , macie utworzony dział do rozmowy , pytań i tam będziemy Wam pomagać.


OPERACJE FLASHOWANIA KTÓRĄ TU OPISAŁEM WYŻEJ , ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ , ANI JA ANI FORUM NIE ODPOWIADAMY JAK ZROBISZ SOBIE Z FONA CEGŁĘ LUB PODŁADKĘ POD COŚ !! JEŚLI JA TO BĘDĘ ROBIŁ OSOBIŚCIE WTEDY GWARANTUJE SUKCES.

Poradnik jest mojego autorstwa i przy jego poceniu się korzystałem z wiedzy kolegi gotrunks z forum Androida , samsung-firmware.webs oraz oraz forum samdroid , chcesz go kopiować ? wal gdzie się da ale zaznacz kto go napisał i skąd go zassałeś .


Użytkownik Dychowski edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 12:01

 • 0

#2 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 11:45

Witam

W tym temacie zadajemy pytania , rozwiązujemy problemy dotyczące flashowania , zmiany romu w foniki I5700 Galaxy.

Żeby uprzedzić większość Waszych pytań opisze większość występujących problemów i nim zapytasz poczytaj dokładnie bo może Twój problem właśnie jest opisany.Oto najczęściej spotykane problemy :1.Nie wgrane sterowniki - USB SAMSUNG MOBILE PHONES - macie załączone w temcie flashowanie i5700.2.Nie włączone w fonie - Debugowanie USB - Ustawienia/Aplikacje/Programowanie/Debugowanie USB.- zaznacz to okienko.(inaczej system Windows nie znajdzie sterownika).3.Jeśli pasek DOWNLOADING czyli fon w trybie DOWNLOAD nie ruszył z miejsca w ciągu 2 minut , wyjmij baterie i ponów całą operacje.Czasem tak bywa.4.Sprawdz czy w katalogu w którym rozpakowałes Odin i pliki z romem masz plik - Spice_jc3.ops - jeśli instalujesz roma złożonego z 4 plików a jeśli instalujesz rom składający się z jednego pliku .tar czyli instalujesz w trybie ONE PACKAGE - czy masz w katalogu z ODIN plik - ss_dl_dll .5.Sprawdź czy wyłączyłeś PC Studio , Kies i aplikacje antywirusowe , firewalla.6.Sprawdź czy w przypadku wgrywania romu w trybie multiplikowym czyli rom składający sie z 4 plików , w Odin zaznaczyłeś wszystkie niezbędne opcje jak w poradniku a w trybie ONE PACKAGE , czy zaznaczyłeś po prawej na samym dole opcje ONE PACKAGE i czy tam jest podana ścieżka dostępu do pliku z romem i czy masz podane w opcji OPS , plik Spice_jc3.ops7.Pamiętaj że w jednym katalogu musi być Odin , Spice_j3.ops i pliki z romem.8.Przy uruchomieniu ODIN i połączeniu z fonem , nie widać żóltego okienka z COM , sterowniki źle zainstalowane lub ich brak , zainstaluj sterowniki i zrestartuj kompa , ponów cały zabieg flashowania.9.Jeśli wyżej wymienione opcje nie zadziałały , zmień kompa , spróbuj to zrobić na Win 7 i Win XP.10.Aplikacja ODIN staneła na setup connection i widzisz komunikat - STRARTTHREAD DETECTED :0

A) Wyłącz Odina

B)Odłącz koma wyjmij baterie, włącz ponownie download

C) Zrestartuj kompa

D) Podłącz do innego USB,

E) Upewnij się, że nie masz innych aplikacji do telefonu włączonych

F) Włącz ponownie Odina ODZANCZ opcję reset time i próbuj flashować,Proszę , nim zaczniesz zadawać pytanie , sprawdz wszystkie opcje które wymieniłem.
 • 0

#3 krzysztoof

krzysztoof

  Junior Member

 • 1 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:30

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> --- cannot open the usb serial port. code: 87

co jest grane ? plees
 • 0

#4 Sucharro

Sucharro

  Senior Member

 • 142 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:33

Proponuje restart kompa, wylacz i wlacz telefon powtorz cala procedure tylko z wykorzystaniem innego portu USB.
 • 0

#5 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 19:32

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> --- cannot open the usb serial port. code: 87

co jest grane ? plees


Pytanie zasadnicze : zainstalowane masz wszystkie drivery ?
 • 0

#6 westice503

westice503

  Junior Member

 • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:14

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> START!!!
<1> check download environment.
<1> logo.png download..
<1> 1/2 Finished.
<1> zImage download..
<1> 2/2 Finished.
<1> reset pda..
<0> Started Timer
<1> Close serial port and wait until rebooting.
<1> PASS!!!
<0> Destroy instant..
<0> Killed timer

wtf?
 • 0

#7 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:17

Nie robisz coś według instrukcji wiec masz problem, z tego zrzutu niewiele wynika a my nie wróżymy z fusów :soviet:
Następnym razem pisz po polsku bo nie wiadomo o co ci kaman :przedrzezna:
 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych