Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
mwolstein

[T210][Q] GPS problem T210

Recommended Posts

Ze względu na problem z GPS nie mogę wykorzystać tabletu do navi (automapa).

Problem polega na tym, że tablet nie łapie fixa. Testowałem aplikacje takie jak

GPS ststus , Satelite check i one też nie mogą się połączyć.

Parametry techniczne:

Model: SM-T210

Wersja android: 4.4.2

Wersja jądra: 3.4.5-4081557 dpi@SWDD5907 #1 Tue Feb 3 KST 2015

Numer wersji: KOT49H.T210XXBOB1

Czytałem, że może to być wina softu, i zalecany jest wgrać 4.1.2 ale który?

[ROM][T210] T210XXAMKE / 4.1.2 / Polska / Listopad 2013
[ROM][T210] T210XXAMKE / 4.1.2 / Polska / Listopad 2013
[ROM][T210] T210XXAMK9 / 4.1.2 / Polska / Listopad 2013
[ROM][T210] T210XXAMGE / 4.1.2 / Polska / Lipiec 2013
[ROM][T210] T210XXAMG2 / 4.1.2 / Polska / Wrzesień 2013

Proszę o pomoc.

Edited by mwolstein (see edit history)

Witaj,

Jakieś bzdury ktoś napisał, na każdym sofcie powinien pójść gps ale dla pewności proponuję wgraj przedostatni dla Polski a mianowicie T210XXBNI1 /4.4.2/. Będziemy mieć pewność, że na innym też sprawdzamy bo jeśli na Twoim T210XXBOB1 nie udało Ci się odpalić i na tym co podałem, to na 99% wina sprzętowa a nie programowa.

Zainstaluj navigację np. Sygic z polskimi mapami, wyjdź na zewnątrz budynku i poczekaj kilka, kilkanaście minut pierwszy raz ażeby złapał fixa, później już będzie normalnie działać a jak nie, to wina hardwaru a nie softu.

Napisz jak to zrobisz jaki efekt.

A czy w GPS status widoczne są w ogóle satelity, bo jeśli tak to możliwe że parametry modułu masz zle ustawione i dlatego tak długo trwa łączenie, w skrócie chodzi o to z którymi satelitami (czy z tymi gdzieś nad europom czy nad amerykom) próbuję telefon połączyć się na starcie   ..... czasem nawet 30 minut może to zajmować.....Proponuję zapoznać się z tym tematem LINK

Edited by lsebastian (see edit history)

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Zrobię tak jak mi napisaliście. I nagram filmik, aby było lepiej widać jak sprzęt się zachowuje.

Mam także telefon samsunga (gt-i9060i android 4.4.4) i on łapie fixa od 10-60 sekund. W następnym poście opiszę wszystko szczegółowiej.

GPS status satelity: 0/2 po minucie czekania.

GPS status satelity: 0/3 po dwóch minutach czekania.

Program sygic po 15 minutach szukania gps komunikat ciągle "niedokładny sygnał gps" oraz "żadna pozycja gps nie jest dostępna"

.....proponuję też wgrać ten rom co Dycha proponuje, ewentualnie możesz się pobawić w ustawieniach samego modułu, w kwestii wyboru serwera z którego pobierane są informacje o aktualnym położeniu satelit GPS.

Pozostawiłem program Sygic na godzinkę i złapało. I teraz łapie jak należy GPS status po 10 sekundach :) Co to mogło być? Jak można pobawić się w ustawieniach samego modułu co do kwestii wyboru satelity tzn. żeby łapało Europę a nie Amerykę?

Po odinstalowaniu Sygic problem wrócił.

Jak chcesz po bawić się w ustawieniach, to proponuje zajrzeć pod link który ci dałem. Łapie teraz tak szybko bo pobrał aktualne rozmieszczenie satelit, z tego co wiem za dzień lub dwa znowu będziesz czekał dłużej przy pierwszym połączeniu. Musisz ustawić najlepiej na jakiś serwer z Europy, w pliku gps.conf trzeba to zrobić, ale chyba potrzebny jest root do tego, żeby uzyskać do niego dostęp. Możesz też zrobić to przy użyciu aplikacji FasterGPS, ale tutaj też root wymagany

Edited by lsebastian (see edit history)

Hm..nic nie rootuje, nie kombinuje i navi zasuwa normalnie od lat więc nie mam pojęcia po jakiego takie kombinacje :--).

Witam zrobiłem roota według tego opisu: 

zainstalowałem program Faster GPS w ustawieniach programu wybrałem region Europa / Polska. Zapisało plik gps.conf i teraz fixa łapie nawet w pomieszczeniu :) Temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Kolego zapomniałem napisać że czasem zrobienie root'a to utrata gwarancji na urządzenie....

oK... dla informacji domyślnie gps.conf ma ustawiony serwer: north-america.pool.ntp.org

trochę to dziwne dla softu dedykowanego dla Polski.

Tak dziwne, ja muszę to samo zrobić z moim starym i9001s+ tylko, najpierw muszę roota mu wgrać.

Testowałem Sygic mapa bardzo ładnie się zapowiadała. Niestety w mojej miejscowości brak niektórych dróg oraz osiedlowych bloków. Wróciłem do Automapy (wersja na android-a).

Podaje dodatkowe ustawienia w programie Faster GPS  (dla pliku gps.conf) u mnie po konfiguracji łapie fixa z większej ilości satelit.

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
4 - Debug, 5 - Verbose

DEBUG_LEVEL =0

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# Accuracy threshold for intermediate positions

less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
ACCURACY_THRES=0

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable
REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable
ENABLE_WIPER=1

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
SUPL_NO_SECURE_PORT=3425
SUPL_SECURE_PORT=7275
SUPL_TLS_HOST=FQDN
SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
C2K_HOST=c2k.pde.com
C2K_PORT=1234
CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"
DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

• Upvote 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.