Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny problem z gps-pomóżcie proszę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 aleksiewicz

aleksiewicz
  • 3 postów
  • LokalizacjaBYDGOSZCZ

Napisano 24 marzec 2016 - 21:17

Witam Forumowiczów,

Jestem tu nowy i bardzo proszę o wyrozumiałość. Szukam pomocy przy uruchomieniu gps w moim Note 2 lte. Pewnego dnia zachciało mi się zmienić rom na modyfikowany a dokładnie CM 12, potem na RR, ale każdy z nich miał jakieś braki więc postanowiłem powrócić do romu stockowego 4.4.2 z plusa. No i wtedy właśnie pojawił się problem z gps - po prostu jest ślepy nie widzi ani jednej satelity. przy wgrywaniu romu RR chyba jak pamiętam w komplecie instalacji był Agni kernel. Przekopałem już wszystkie fora i nie mogę poradzić sobie z tym problemem. Serwis Samsunga niby autoryzowany w ciągu 20 min stwierdził uszkodzenie płyty głównej spowodowane instalacją roota - jakoś w to nie wierzę i uważam że chyba spuścili mnie na drzewo. Bardzo proszę o pomoc kogoś kto mógłby mi wytłumaczyć co mogę robić żle i czy faktycznie mogłem uszkodzić telefon. Czytałem też o tym iż instalując rom nie europejski mogłem zmienić lokalizację gps. Czy to możliwe? Pomocy proszę!!!

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za jakąkolwiek pomoc.

• 0

#2 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 13:33

Witaj,

Czy poza problemami z gps nie masz innych ? Zastanawiam się na podstawie czego serwis Samsunga stwierdził taką usterkę, czarów ? :-). Zacznij od podstaw czyli doprowadzenia fonika do normalnego stanu a więc poszukaj romu open, wieliplikowego i wgraj go, zrób wipe data i wipe cache a następnie wgraj najnowszy na Polskę a dopiero później zacznij bawić się GPS i tu będziemy radzić ale najpierw podstawy kolego :-).

Pozdrawiam.

• 0

#3 aleksiewicz

aleksiewicz
  • 3 postów
  • LokalizacjaBYDGOSZCZ

Napisano 25 marzec 2016 - 20:42

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Nie mam innych problemów z telefonem, tylko ten gps.  Jestem z zawodu elektronikiem, ale na wgrywaniu romu znam się pewnie słabiutko co widać. Nigdy nie wgrywałem innego romu jak tylko jednoplikowy przez TWRP lub oficjalny Odinem. Nie mam zielonego pojęcia o wgrywaniu romów wieloplikowych, więc jak będziesz miał kolego kiedyś trochę czasu to proszę napisz mi krok po kroku jak kowalowi jak i czym to wgrać ze wskazaniem na jakiś konkretny rom, przeznaczony dla GT N7105 LTE. Ważne jest dla mnie aby rom posiadał aplikacje Samsunga Snote bo często korzystam z notatek i rysika. Jeżeli to istotne to telefon jest z polskiej dystrybucji PLUS GSM. Bardzo proszę nie myśleć o mnie że jestem leniwy i oczekuję od Ciebie gotowca ale nie chciałbym czegoś zepsuć do końca. Temat nie jest jakiś pilny, bo przez najbliższe 2 tygodnie i tak nie będę miał czasu żeby przy tym usiąść. Tymczasem jeszcze raz dziękuję i życzę Zdrowych i Wesołych Swiąt Wielkanocnych.

• 0

#4 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 22:04

Nic trudnego kolego, nie będę pisał następnego poradnika bo napisałem ich wiele i masz je na forum :-). tu kuknij i powinieneś zrozumieć w 15 minut całą filozofię :-) :

http://supportsamsun...ksowy-poradnik/

Wesołych Świąt kolego i daj znać jak będziesz miał czas się pobawić, pomogę :-).

Pozdrawiam.

• 0

#5 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1618 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 26 marzec 2016 - 05:54

Mogę się mylić ale kolega podał, że ma NOTE 2 a podałeś link do NOTE 3,

• 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#6 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 08:53

Edi...możesz się mylić jak każdy z nas :-) ale to jest tylko dokładny przykład czym jest rom wieliplikowy ażeby zrozumieć zasady działania a nie link do instrukcji dedykowanej dla fona kolegi, zasada jest ta sama jak wiesz a w tym poradniku, jest to najbardziej zobrazowane co i jak :-). Mam nadzieję, teraz zrozumiesz :-).

• 0

#7 lsebastian

lsebastian

Member

• 105 postów

Napisano 27 marzec 2016 - 14:08

Możliwe że problem leży po stronie samego odbiornika GPS a nie "płyty głównej". Odnośnie tego dla note 2, jest także temat poświęcony na xda-developers. Tutaj LINK do do tematu.

Jedna osoba opisuje tam jak po wejściu w "Diagnostic Menu" kodem *#197328640# i przywróceniu ustawień w "mainmenu>UMTS>Common>NV REBUILD>Restore NV Default" do domyślnych, GPS zaczął działać......

• 1

http://www.sldesign.xcl.pl/ - grafika 2D/3D, www

#8 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 27 marzec 2016 - 16:28

Dzięki Sebek za pomoc, mam nadzieję, że wspólnie pomożemy koledze i będzie mu wszystko chulać OK :-).

• 0

#9 lsebastian

lsebastian

Member

• 105 postów

Napisano 27 marzec 2016 - 18:51

Szkoda że te modyfikowane softy czasem tak działają.....Ale przyznam że sam bym z checią zainstalował jakiegoś CM na swojego n910c, gdyby nie nabiło to knoxa, żeby pozbyć się niepotrzebnych aplikacji i zwolnić pamięć.... Trochę mały wybór na dzień dzisiejszy jest, jeśli chodzi o custom romy.

A co do pytania autora w kwestii czy rom nie europejski może spowodować że, odbiornik gps niebędzie widział satelit to, z tego co wiem wyglada to tak że, dłużej trwało by samo namierzanie satelit. Z własnego doświadzenia wiem że może to trwać nawet 30minut, bez włączonego wspomagania..... Testujac dzialanie gps aplikacją np. "Gps Test", powinniśmy zobaczyć chociaż 1 satelite w przeciągu paru minut. Niezaleznie czy masz ustawiony gps na europe czy ameryke północną.

Sorry za błędy, pisałem na telefoonie....

Użytkownik lsebastian edytował ten post 30 marzec 2016 - 19:02

• 0

http://www.sldesign.xcl.pl/ - grafika 2D/3D, www

#10 aleksiewicz

aleksiewicz
  • 3 postów
  • LokalizacjaBYDGOSZCZ

Napisano 01 kwiecień 2016 - 19:00

Witam wszystkich kolegów na forum. Dziękuję za liczne podpowiedzi dla mojego problemu. Kolego Dychowski zrobiłem ostatnio wszystko jak zalecałeś, rom polski z plusa i z playa czteroplikowy ( bo nie znalazłem żadnego XEO dla N7105 ) i nic gps nie działa. Jeżeli chodzi o menu serwisowe o którym pisze ISEBASTIAN to też lipa bo po wybraniu NV REBUILD pojawia się informacja NO BINARY CAB. Pozdrawiam.

• 0

#11 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 21:04

Poszukaj obojętnie jaki open 4 plikowy a po wgraniu, wejdź w tryb recovery i zrób wipe data i wipe cache z menu które zobaczysz a następnie reboot system now. Jak to nie pomoże, to tylko serwis.

Pozdrawiam.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych