Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
aleksiewicz

Dziwny problem z gps-pomóżcie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Jestem tu nowy i bardzo proszę o wyrozumiałość. Szukam pomocy przy uruchomieniu gps w moim Note 2 lte. Pewnego dnia zachciało mi się zmienić rom na modyfikowany a dokładnie CM 12, potem na RR, ale każdy z nich miał jakieś braki więc postanowiłem powrócić do romu stockowego 4.4.2 z plusa. No i wtedy właśnie pojawił się problem z gps - po prostu jest ślepy nie widzi ani jednej satelity. przy wgrywaniu romu RR chyba jak pamiętam w komplecie instalacji był Agni kernel. Przekopałem już wszystkie fora i nie mogę poradzić sobie z tym problemem. Serwis Samsunga niby autoryzowany w ciągu 20 min stwierdził uszkodzenie płyty głównej spowodowane instalacją roota - jakoś w to nie wierzę i uważam że chyba spuścili mnie na drzewo. Bardzo proszę o pomoc kogoś kto mógłby mi wytłumaczyć co mogę robić żle i czy faktycznie mogłem uszkodzić telefon. Czytałem też o tym iż instalując rom nie europejski mogłem zmienić lokalizację gps. Czy to możliwe? Pomocy proszę!!!

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Czy poza problemami z gps nie masz innych ? Zastanawiam się na podstawie czego serwis Samsunga stwierdził taką usterkę, czarów ? :-). Zacznij od podstaw czyli doprowadzenia fonika do normalnego stanu a więc poszukaj romu open, wieliplikowego i wgraj go, zrób wipe data i wipe cache a następnie wgraj najnowszy na Polskę a dopiero później zacznij bawić się GPS i tu będziemy radzić ale najpierw podstawy kolego :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Nie mam innych problemów z telefonem, tylko ten gps.  Jestem z zawodu elektronikiem, ale na wgrywaniu romu znam się pewnie słabiutko co widać. Nigdy nie wgrywałem innego romu jak tylko jednoplikowy przez TWRP lub oficjalny Odinem. Nie mam zielonego pojęcia o wgrywaniu romów wieloplikowych, więc jak będziesz miał kolego kiedyś trochę czasu to proszę napisz mi krok po kroku jak kowalowi jak i czym to wgrać ze wskazaniem na jakiś konkretny rom, przeznaczony dla GT N7105 LTE. Ważne jest dla mnie aby rom posiadał aplikacje Samsunga Snote bo często korzystam z notatek i rysika. Jeżeli to istotne to telefon jest z polskiej dystrybucji PLUS GSM. Bardzo proszę nie myśleć o mnie że jestem leniwy i oczekuję od Ciebie gotowca ale nie chciałbym czegoś zepsuć do końca. Temat nie jest jakiś pilny, bo przez najbliższe 2 tygodnie i tak nie będę miał czasu żeby przy tym usiąść. Tymczasem jeszcze raz dziękuję i życzę Zdrowych i Wesołych Swiąt Wielkanocnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic trudnego kolego, nie będę pisał następnego poradnika bo napisałem ich wiele i masz je na forum :-). tu kuknij i powinieneś zrozumieć w 15 minut całą filozofię :-) :

http://supportsamsung.pl/topic/11384-guiden9005jak-zmieni%C4%87-pc-csc-jak-flashowa%C4%87-4-plikowcem-kompleksowy-poradnik/

Wesołych Świąt kolego i daj znać jak będziesz miał czas się pobawić, pomogę :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę się mylić ale kolega podał, że ma NOTE 2 a podałeś link do NOTE 3,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edi...możesz się mylić jak każdy z nas :-) ale to jest tylko dokładny przykład czym jest rom wieliplikowy ażeby zrozumieć zasady działania a nie link do instrukcji dedykowanej dla fona kolegi, zasada jest ta sama jak wiesz a w tym poradniku, jest to najbardziej zobrazowane co i jak :-). Mam nadzieję, teraz zrozumiesz :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe że problem leży po stronie samego odbiornika GPS a nie "płyty głównej". Odnośnie tego dla note 2, jest także temat poświęcony na xda-developers. Tutaj

do do tematu.

Jedna osoba opisuje tam jak po wejściu w "Diagnostic Menu" kodem *#197328640# i przywróceniu ustawień w "mainmenu>UMTS>Common>NV REBUILD>Restore NV Default" do domyślnych, GPS zaczął działać......

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Sebek za pomoc, mam nadzieję, że wspólnie pomożemy koledze i będzie mu wszystko chulać OK :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda że te modyfikowane softy czasem tak działają.....Ale przyznam że sam bym z checią zainstalował jakiegoś CM na swojego n910c, gdyby nie nabiło to knoxa, żeby pozbyć się niepotrzebnych aplikacji i zwolnić pamięć.... Trochę mały wybór na dzień dzisiejszy jest, jeśli chodzi o custom romy.

A co do pytania autora w kwestii czy rom nie europejski może spowodować że, odbiornik gps niebędzie widział satelit to, z tego co wiem wyglada to tak że, dłużej trwało by samo namierzanie satelit. Z własnego doświadzenia wiem że może to trwać nawet 30minut, bez włączonego wspomagania..... Testujac dzialanie gps aplikacją np. "Gps Test", powinniśmy zobaczyć chociaż 1 satelite w przeciągu paru minut. Niezaleznie czy masz ustawiony gps na europe czy ameryke północną.

Sorry za błędy, pisałem na telefoonie....

Edytowane przez lsebastian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich kolegów na forum. Dziękuję za liczne podpowiedzi dla mojego problemu. Kolego Dychowski zrobiłem ostatnio wszystko jak zalecałeś, rom polski z plusa i z playa czteroplikowy ( bo nie znalazłem żadnego XEO dla N7105 ) i nic gps nie działa. Jeżeli chodzi o menu serwisowe o którym pisze ISEBASTIAN to też lipa bo po wybraniu NV REBUILD pojawia się informacja NO BINARY CAB. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszukaj obojętnie jaki open 4 plikowy a po wgraniu, wejdź w tryb recovery i zrób wipe data i wipe cache z menu które zobaczysz a następnie reboot system now. Jak to nie pomoże, to tylko serwis.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta