Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
zoltan78

[INFO][OMNIA HD]

Recommended Posts

lockin - upewniłeś mnie że nie zrobiłem błędu i nie kupiłem N97 icon_e_wink.gif no i że mamy najszybszego fonika na świecie !! icon_e_wink.gif , pozdrawiam

A powiedzcie mi Panowie i Panie, bo jestem przed zakupem telefonu:

Jeszcze 15 minut temu byłem na 101% pewien, że chcę kupić i8910 - ale wyczytałem, że klawiatura ekranowa nie zmienia automatycznie wraz ze zmianą położenia telefonu i za każdym razem trzeba ją ręcznie przestawiać. Jak to jest, to prawda? Czy może jest możliwość opcjonalnego ustawienia takiego trybu pracy?icon_e_smile.gif

wyczytałem, że klawiatura ekranowa nie zmienia automatycznie wraz ze zmianą położenia telefonu i za każdym razem trzeba ją ręcznie przestawiać. Jak to jest, to prawda? Czy może jest możliwość opcjonalnego ustawienia takiego trybu pracy?icon_e_smile.gif

czy chodzi Ci o to że klawiatura zmienia położenia w trakcie zmiany położenia telefonu? Jeśli o to chodzi to położenie zmienia się za każdym razem i nie trzeba przełaczać z ręcznie z trybu normalnego do landscape i odwrotnie

Edited by andrzej6230 (see edit history)

Dzieki Mass. Widać zatem rzetelność tych wszystkich internetowych "testów".;|

Tutaj załączam małą recenzje Omni HD dla tych którzy mają dylemat w wyborze telefonu icon_e_wink.gif

Zawartość :

Kartonik nie wielki , czarny , można powiedzieć że standardowe opakowanie Samsunga , w środku...no mogło byc dużo lepiej jak na ten przedział cenowy :Na pierwszy rzut oka rzuca się telefon, całkiem spora bateria , słuchawki z sylikonowymi dousznikami , ładowarka , instrukcje w moim przypadku PL i płyta CD. Nie ma kabla TV !? Szok ;-/ ... Jest to cała ....? Zawartość niestety .

Wygląd telefonu i jakość wykonania :

Na pierwszy rzut oka widać duże gabaryty wyświetlacza ( 3.7cala) Jak dla mnie super ! Telefon pomimo swojej wielkości jest dobrze dopasowany , nie za ciężki i nie za gruby icon_e_smile.gif , Klawisze są w zasiegu palców, przyciski odbierania , kończenia rozmowy jak i wejścia do menu są wygodne tylko nie są podświetlane, a szkoda. . Jakość wykonania telefonu jest moim zdaniem świetna. Nie usłyszałem do tej pory żadnego trzsku plastyku ani nic podobnego,klapka mogłaby być metalowa jak to miało miejsce w prototypach Omni HD ale pewnie byłaby cięższa , a raczej na pewno.Telefon nie ma żadnych dziur , typu odsłonięte wejście na słuchawki czy kabel USB , wszystkie te otwory "zaklejone" są zaślepkami (plastykowymi).

Może powiem coś na temat wyświetlacza : jest bardzo duży i filmy ogląda się naprwdę dobrze , wrzuciłem z komputera film i w ogóle nie musiałem go obrabiać hula aż miło icon_e_smile.gif Brakuje mi podstawki (stojaka) takiego jak w 5800XM chyba będę musiał sobie taki zrobic icon_e_smile.gif Jakość samego LCD jest zaskakująco dobra . Kolory są soczyste za sprawą ekranu OLED , a ekran reaguje na każde jego muśnięcie. Wielki PLUS .

Symbian s60v5

Wszystkie funkcje działają bardzo szybko i bez jakich kolwiek spowolnień a to za sprawą dużej ilości Ramu, Samsung obsługuje Widget (będę je testował e najbliżjesz przyszłości) Jak narazie ładować w niego będę aplikacje aby zobaczyc jak się będzie zachowywał i wyrabiał na zapakowanym systemie.

Funkcje

GPS– sygnał łapie szybko od razu po wyjściu na otwartą przestrzeń, Garmin XT - 10 sekund

Aparat – 8MPx z autofocusem, działa bardzo szybko , jakość zdjęć jak dla mnie jest dużo lepsza niż w n95 czy n82 oczywiście w jasnym pomieszczeniu czy na dworze , w ciemnościach jeszcze nie testowałem. Filmy wychodzą na niej Bosko , aczkolwiek ...problemem jest nagrywanie dzwięku w formacie AMR :-/ i to mnie od niej odrzuca ...

-Odtwarzacz muzyczny – Podobny jak w Nokii 5800, działa bardzo dobrze i intuicyjnie, głośniki przy maks głośności nie trzeszczą i grają głośno , rozmieszczone są jeden u dołu a drugi na górze telefonu.

-słuchawki jak dla mnie są bardzo niewygodne i gorszej jakości niż creative ep-630

-Odtwarzacz wideo - to po prostu bajka ... filmy bez konwersji wrzuciłem z PC na telefon , działają znakomicie , bez żadnych przycięć , odtwarzane są pliki AVI (wreszcie!) Po prostu idealnie ! Muszę jeszcze dowiedzieć się jak włączyć napisy do filmu , i nie wiem dlaczego ale w dołączonym odtwarzaczu wideo ..gdy wejdzie się w ustawienia to język napisów jest w języku włoskim icon_eek.gif Czyżby nie dopracowany soft ? ( wgrałem niebrandowany soft i jest dalej to samo...)

-Pisanie wiadomości – ze względu na bardzo czuły ekran odbywa się to szybko i bez pomyłek, zarówno w qwerty jak i przy normalnej klawiaturze , ja osobiście pisze klawiatura alfanumeryczna .

Zdjąłem fabryczne folie i założyłem 3M Folia Vikuiti GLOSSY .

A jak odtwarzacz mp3 gra na słuchawkach? Porównywalnie do 5800XM ????

Ja słucham muzyki na Creative ep-630 , miałem te same w 5800 i roznicy nie słysze , a teraz po tuningu mojej Omni zwiazanego z dzwiekiem graja jeszcze glosniej icon_e_smile.gif

Telefon kupiłem wczoraj. Pudełko wydawało się większe w Internecie. Ale zawartość wygląda bojowo. Wymiary Omni stosowne do wielkości panoramicznego ekranu. Grubość też stosowna. Tylko ciężar przyduży. Kształtem i jakością obudowa przypomina stare żelaźniaki Metshboxa z lat 60, 70-tych (urok miłych wspomnień). Obraz na ekranie wyraźny, ekran bardzo czuły na dotknięcia, niestety tylko palca??? Wolałbym rysik, przyzwyczaiłem się do niego w Palmie TX. Precyzja ekranu dotykowego bardzo wysoka. Nie wiem jak palcówka zaspokoi moje oczekiwania. Jakość nagrywania, fotkowania i odtwarzania rewelacyjna, nie ma sensu opisywać, już to zrobiono. Jak długo działa bateria dowiem się w trakcie „prania”. Logika softu Orange przedziwna, ale może i do tego się przyzwyczaję.

Starczy peanów, teraz opis czego oczekiwałem po tym zakupie. W przeciwieństwie do większości użytkowników potrzebuję mobila głównie do pracy, gry, może poza głupkowatym pasjansem mnie nie interesują, a fotki i filmy służą do dokumentowania pracy. Podstawowe narzędzia to kalendarz, pdf’y, Office, Internet, ewentualnie email, sms, mms. Do tej pory używałem Palma TX, solidny wół roboczy. Rewelacyjnie wpisuje się na nim terminy spotkań z klientami (pracuję w serwisie) – zastąpił mi papierowy kalendarz (cegłę). Niestety jest już za wolny, Office wyjątkowo mułowaty, bluetooth gryzie się z telefonami (kłopot z Internetem). No i ta Java i ciasteczka… F-ma PALMONE padła.

OMNIA HD ma mi powyższe pragnienia zaspokoić. Myślałem że po wyjęciu z pudełka tylko wgram swoje dokumenty i ruszę arbajtować. Jak zwykle się zawiodłem. Od nowa muszę się uczyć logiki softu. Dostęp do Internetu przez wynalazki Orange dziwny, łączy się z wap’em???. Office zamiast ruszyć zapytał się: kup lub wyjdź??? Kalendarz – inna logika, wkurza palcówka na innym ekranie, nie widać całości. W TX-się mała klawiaturka na dole ekranu, rysik, całość na dłoni. Cóż, może marudzę…

Reszta wrażeń w dalszym ciągu prania, może się przyzwyczaję.

PS. Sprzęt – rewelacja, soft - ???

Soft można zawsze zmienić icon_e_wink.gif Tak naprawdę ten z Orange strasznie ogranicza możliwości telefonu.

icon_arrow.gif odpowiednie tutoriale.

Soft można zawsze zmienić

Jasne, pocieszyłeś mnie.

Pytanie tylko jak wygląda sprawa gwarancji. OHD kupiony z 2 ręki, ale ma gwarancję Samsunga a nie Orange. Jak wpłynie na gwarancję zmiana softu i czy nie powinien tego zrobić serwis firmowy / autoryzowany i udokumentować ten proces. Sam pracuję w serwisie i wiem jak wygląda ta biurokracja i kto do czego może się przyczepić (słowa, słowa, słowa pisane).

Edited by Herbi (see edit history)

Który serwis, Wawka? Często to zależy od człowieka dłubiącego, jego szefa i organizacji / atmosfery w serwisie, organizacji przedstawicielstwa. To są oddzielne f-my teoretycznie samofinansujące w stosunku do macierzystej. Biurwy na ciepłych stołeczkach starają się w nich wykazać, tzw. działania pozorowane, pokazać że coś robią i są niezbędni. Najbardziej cierpią na tym ci dłubiący, są między młotem a kowadłem, klient - szef (najczęściej mianowany po znajomości cwaniak bez kompetencji, ale za to ze służbowym autkiem - tzw. nomenklatura).

Znalazłem coś konkretniejszego na temat zmiany softu i gwarancji. Dotyczy to pierwszej Omni ale przynajmniej coś wyjaśnia.

Poniżej link do innego forum:

Ja jakoś dzwonić do Sama nie śpieszę się żeby to potwierdzić

serw1s, to odpowiedź mail'owa z infolinii Samsunga? Standard, bidulek zabezpiecza się przed ewentualnymi konsekwencjami wobec własnej wypowiedzi. Rok temu wysłałem zapytanie do paru producentów TV LCD, w tym i Samsunga, czy mogę zamontować telewizor na suficie, poziomo (była taka reklama, tylko nie pamiętam jakiej firmy). Żaden z nich nie wypowiedział się pozytywnie, na dodatek bez uzasadnienia technicznego - "f-ma ... nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane takim montażem".

Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od człowieka.

Choć jest pytanie, po czym mogą się zorientować że była zmiana softu, w tym wypadku na oryginalnego Samsunga (pomijam aktualizacje, chodzi o pozbycie się pomysłów operatorów). Przy gwarancji Samsunga, pieczątce innego pkt sprzedaży niż salon operatora i wymianie klapki bateryjnej z logo nie powinni się zorientować? Chyba że są jakieś inne znaczki w środku, albo w pamięci fona pozostaje rejestr zmian widoczny w oprogramowaniu serwisowym.

Ja w kotłach bardzo łatwo znajduję ingerencję obcej ręki, choć softu w nich się nie wymienia (a jeżeli to tego nie widać, na razie pod tym względem prymitywna dziedzina). Po kalkulacji na ile jest zagrożona moja osoba weryfikatora i bezpieczeństwo użytkownika (for allem), albo się przyczepię albo nie. Tyle że w ich przypadku są to dłubacze na stałej posadzie, boją się utraty miejsca pracy. Ci w garniturkach, ich szefostwo, jeszcze bardziej, wszak mają ciepłą posadkę.

witam wszystkich

jestem szczesliwym posiadaczem omnii hd, telefonik sprawuje sie znakomicie. gps z Garminem swietnie chodzi. ostatnio wyrzucilem orange i zasuwam na oprogramowaniu samsunga, jest rewelacyjnie. dostrzegalna zmiana. warto nabyc ten fonik.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.