Skocz do zawartości
Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 | Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu | Wygląd Galaxy Note 4 | Samsung Gear Solo | Qualcomm Snapdragon 805 dla Galaxy Note 4 | Prezentacja Galaxy Note 4 we wrzesniu. | GalaxyPhoto Screen Lock | Samsung galaxy Alpha nie zagraża iPhone | Mniejsza wersja Galaxy Mega 2 w FCC |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
boar12

[Q][S6310] Po włączeniu telefon od razu wchodzi w CWM.

Rekomendowane odpowiedzi

boar12    0

Witam, kilka dni temu postanowiłem zaktualizować sobie telefon. Wszystko poszło dobrze aż do momentu pobrania program ROM Manager. A że często bywam nadgorliwy to chciałem by było jeszcze lepiej. I tutaj pojawił się problem... Nie pamiętam dokładnie co wcisnąłem w tym programie i po chwili telefon się wyłączył i wszedł do CWM. I tak jest do teraz. Wybrałem najprawdopodobniej "coś" z tych opcji, chciałem chyba coś zaktualizować:

[

]

Siedzę już nad tym z 2 dni... próbowałem... ale doszedłem do wniosku, że zamiast tracić czas lepiej się zgłosić do kogoś bardziej doświadczonego.

To teraz postaram się napisać co próbowałem robić/co nie wyszło (mogłem wszystkiego nie napisać).

1. Najpierw chciałem przywrócić backup, ale wyświetlał się błąd "MD5 mismatch" - po włożeniu karty SD do innego telefonu i zgraniu plików na komputer okazało się, że są uszkodzone, bo żaden z nich się nie otwiera mimo zachowania struktury folderów.

2. Odin "nie widzi" telefonu - zainstalowałem najnowsze sterowniki do Samsunga.

3. Próbowałem wgrywać ROM (który wcześniej działał) przez CWM ale wyświetla się błąd "Installation aborted". Trochę poszperałem na ten temat i natchnęło mnie - ten ROM ma rozszerzenie tar.md5 co może być problemem (w "środku" archiwum ma jeden plik zaś gdy przeglądnąłem strukturę supersu.zip wygląda ona całkiem inaczej - zawiera w sobie m.in. folder META INF, którego tam nie znalazłem).

Być może to wszystko wygląda chaotycznie, ale starałem się napisać, co zrobiłem by jak najbardziej "rozjaśnić" sytuację. Proszę o pomoc :)

(Jeśli temat jest w złym miejscu to proszę o wyrozumiałość:) )

Edytowane przez boar12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

Witaj,

Nie pisałeś czy próbowałeś z poziomu recovery zrobić wipe data i wipe cache a następnie reboot system now ? nie pisałeś czy próbowałeś wejść w tryb downloadingu i wgrać rom Odinem, napisz.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

To również próbowałem... Odin nawet w trybie download nie wykrywał telefonu. Czy pliki z rozszerzeniem tar.md5 da się wgrać tylko Odinem (instalki ROM i CWM)? Może dlatego wywala mi błąd, bo próbuje instalować przez CWM "install zip from sdcard"? Folder supersu.zip, który wgrywa sie przez CWM ma całkiem inną wewnętrzna strukturę. (Wiem, że pisze oczywiste rzeczy, ale kombinuję już w tę stronę przez metodę prób i błędów tylko kwestia czy dorbze kombinuje :) ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

Raz zrobiłem bandyctwo i wypaliło a mianowicie Odin nie widział fona, odpaliłem stosownego Odina, ustawiłem wsio i puściłem...po 8 minutach fon wstał o dziwo :-).

U ciebie mozna jeszcze spróbować odzyskiwanie systemu przez Kies  :

http://supportsamsung.pl/topic/11169-guideandroid-jak-naprawi%C4%87-b%C5%82%C4%85d-kies/

Pamiętaj, że tu robisz to na wyjętej baterii, wiew wiem dziwne ale tak jest i to działa :-)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

Po próbie instalacji ROM'u "na chama" przez Odina wygląda to tak:

[

]

Zaś z Kiesem próbowałem już przedwczoraj tylko, że z włożoną baterią. Dzisiaj wg. Twoich zaleceń i poradnika wyjąłem baterię a efekt był ten sam:

[

]

Program zatrzymuje się w tym miejscu i dalej nie idzie. Kroku 8. z poradnika nie dane mi było zobaczyć :) Poza tym jak mam wejść w tryb "download" bez baterii?

Chyba, że starsza wersja Kiesa zrobiłaby robotę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

Musisz spróbować ze starszą wersją i kilkoma wersjami Odina, to jedyne co mi teraz do głowy przychodzi a co do trybu downloading, jak fon jest podłączony pod usb PC to powinno sie dać wejść w ten tryb, raz z niego skorzystałem na którejś z Note i pomogło ale było to dawno :-). Możesz jeszcze poszukać romu wieloplikowego z pit.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

Jeśli chcę wgrać jakiś custom rom to muszę szukać "żeby był XEO"? I o co chodzi z "pit"? Nie chcę nadużywać cierpliwości, ale może mógłbyś dać jakis przykładowy? Żebym miał pewność, że czegoś złego nie wgram :D Jak narazie próbowałem kilku wersji Odina - tych starszych i nowszych... nic. Zaraz się zabieram za Kies.

Podłączając inny telefon Kies każe wyłączyć debugowanie USB. Niestety na Youngu miałem je włączone... Będę próbować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

Link do "PIT" padł... Wybrałem taki custom ROM... nada się? KLIK

EDIT: Udało się! Coś mnie tknęło żeby jeszcze raz spróbować Odina. Wcześniej już podłączałem kabel do tylnych portów PC ale "na czuja". Po wysunięciu komputera spod biurka okazało się, że mam jeszcze 2 dodatkowe porty :D Podpiąłem kabel i Odin znalazł telefon. Wgrałem nowy ROM i telefon się normalnie włączył.

Czynności jakie wykonałem (może komuś pomoże):

1. Włączenie Odina jako admin.

2. Włączenie download mode w telefonie (bez karty SIM i SD) oraz podłączenie kabla USB do tylnego (!) portu komputera oraz telefonu.

3. Folder z ROMem wrzuciłem do folderu Odina.

4. Reszta flashowania przebiegła jak wszędzie.

Jest teraz jeden problem... Po włączeniu telefonu żąda ode mnie hasło, którego nie znam, bo próbowałem PIN i hasło blokady ekranu... Co zrobić w takim przypadku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

No to teraz musisz już sam pokombinować :-), co do portów myślałem, że wiesz...Tamten pit to przykład co i jak i nie pasuje do Twojego fona...co do customów nie pomagam nigdy.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

Teraz wgrałem stockowy, a custom to była alternatywa żeby wgrać przez CWM, skoro Odin nie widział telefonu. A o portach dobrze wiedziałem - nie wiedziałem za to ile ich tam miałem :D

EDIT: Mam problem z tym hasłem... Próbowałem robić factory reset i dalej to samo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
boar12    0

Dzięki :D Ja Tobie tez życzę Wesołych Swiąt, i dużo zdrowia na takich jak ja haha :) Korzystając z okazji jeszcze się spytam... Który telefon jest lepszy do codziennego użytku? Ten Young czy Galaxy S+ I9001? (Tak, wiem że są różne porównywarki, ale pytam się Ciebie  :) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

Obecnie używam Huawei Mate 9 i jest lepszy niz wszystkie szajsungi :-). Nie miałem ani jednego ani drugiego fona o którym piszesz więc nie doradzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta