Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[GUIDE][NONOS] Flashowanie S5620 Monte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny poradnik - Jak zmienić soft w S6520 Monte , postaram się jak najprościej to opisać i do każdej funkcji załączę screeny żebyście nic nie namieszali , poczytajcie kilka razy dokładnie a jeśli nie czujecie się na siłach , proponuje jednak serwis ażebyście nie uwalili fona ale jeśli napisałem to czytelnie i uważacie , że dacie rady jedziemy z koksem.

WSZYSTKIE MODYFIKACJE FONA ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ , JAK UWALISZ FONA , NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!

Potrzebne Nam będą następujące gadżety :

1.Aplikacja do flashowania - Multiloader v.5.62 - MultiLoader_V5.62.rar

2.Rom , firmware jakie chcesz wrzucić , link do firmware na Monte : http://supportsamsung.pl/threads/1872-Romy-Open-do-S5620-Monte

3.Drivery , sterowniki usb - 20080616115846062_Samsung_USB_Driver_Installer.rar

4.Kabelek usb , najlepiej orginalny z zestawu.

Przygotowanie :

1.Naładuj fona na maxa i zrób backup , kopie zapasową kontaktów itd.

2.Zainstaluj załączone drivery usb i zrestartuj kompa.

3.Utwórz najlepiej na pulpicie , katalog np. Monte i wrzuć do niego rozpakowaną aplikacje Downloader v.5.62 oraz rom który chcesz wrzucić.

4.Sprawdź czy komp widzi fona gdyż bez ich komunikacji nie ma co dalej podchodzić do tematu , muszą się widzieć komp musi rozpoznać fona i jeśli zainstalowałeś drivery usb to zrób jeszcze raz restart kompa.

5.Jeśli komp widzi fona , wyjmij karte SIM i SD.

6.Zrób hard reset wpisując na klawiaturze następującą kombinacje : *2767*3855#

7.Sprawdź jaki masz wgrany firmware wpisując następujacą kombinacje na klawiaturze : *#1234# (żebyś przypadkiem nie chciał wgrać tego co masz icon_e_smile.gif

Konfiguracja aplikacji do flashowania czyli Multiloadera v.5.62.

1.Uruchom aplikacje Multidownloader.

2.Zaznacz w sekcji - Control - pozycje : BRCM2153

3.Poniżej zaznacz opcje : Boot Change oraz Full Download - powinno to wyglądać jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006720215_thumb.png

4.Kliknij na przycisk - Boot - wskaż ścieżkę dostępu czyli miejsce gdzie wrzuciłeś roma , wskaż katalog boot a nie uart bootloader !! , jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006720696_thumb.png

5.Klikniej na przycisk - Amss - wskaż ścieżkę dostępu jak wyżej to zrobiłeś , wskaż katalog z rozszerzeniem - .amss - a powinno to wyglądać jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006721263_thumb.png

6.Klikniej na przycisk - Apps - wskaż ścieżkę dostępu jak wyżej i zaznacz plik z rozszerzeniem - .apps - jak na obrazku ponizej :

post-3-14005006722124_thumb.png

7.Kliknij na przycisk - Rsrc1 - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - .rc1 - jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006724195_thumb.png

8.Kliknij na przycisk - Rsrc2 - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - (Low).rc2 - WAŻNE !! Low a nie Mid !! - jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006724861_thumb.png

9.Kliknij na przycisk - Factory FS - wskaż ściężkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - XEO.ffs - jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006727551_thumb.png

10.Kliknij na przycisku - CSC - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - .csc - jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006728351_thumb.png

11.Kliknij na przycisk - SHP APP - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - .app - jak na obrazku poniżej

post-3-14005006729711_thumb.png

12.Kliknij na przycisk - PFS - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - .pfs - jak na obrazku poniżej :

post-3-14005006731134_thumb.png

Całość konfiguracji powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej :

post-3-14005006731703_thumb.png

Właściwe flashowanie , zmiana firmware czyli Twojego romu , oprogramowania fona.

1.Uruchom fona w trybie - Download - czyli przytrzymaj trzy guziki jednocześnie ale w tej kolejności - zmniejszenie głośności + aparat - włączanie.

2.Jak zobaczysz ekran z napisem Download , podłącz fona do kompa za pomocą kabelka usb.

3.Kliknij na przycisk - Port Search . (Może to potrwać nawet 30 sekund!! )

4.Jeśli wykrył port , com możesz przystąpić do decydującego starcia - kliknij - Download.

5.Teraz spokojnie czekasz jak zapakuje Ci nowy soft , po zakończeniu fon powinien się sam resetować ale czasem różnie bywa i nie załamuj się !

6.Jeśli fonik normalnie się uruchomił , jesteś już hackerkiem i cieszysz się nowym softem.

7.Na koniec robisz hard reset czyli wklepujesz znów na klawiaturę następującą kombinacje : *2767*3855#

8.Wrzucasz do fona karte SIM i SD i to tyle zabiegu.

Moje uwagi , rady :

1.Jeśli zobaczyć - all file complete lub podobny tekst świadczący o ukończeniu wgrywania a fon nie zrestartuje się i czekasz już kilka minut i nic się nie dzieje ,

wyjmij baterie i uruchom fona normalnie , jeśli nie uruchamia się , zrób ponownie to samo jeszcze raz czyli uruchom fona w trybie - Download - i spokojnie, uważnie

rób tak jak w instrukcji gdyż czasami fony są uparte i ta operacja nie wchodzi za pierwszym razem , nie załamuj się i walcz do zwycięstwa icon_e_smile.gif.

2.Poradnik był robiony na bazie firmware S6520XXJC1 , z marca 2010 , do tej pory uznawany na najlepszy open i z PL , są nowsze ale nie zalecane.

3.Różne romy mogą różnić się składnikami czyli zamieszczonymi plikami i tak w w/w romie do opcji Factory FS pakujemy pliki z rozszerzeniem XEO.ffs oraz do opcji

PFS to samo czyli plik z rozszerzeniem XEO.pfs gdyż one zawierają język Polski ale np. w firmware nowszych ale nieudanym z kwietnia 2010 - S5620XEJD1,pakujemy

do różnych opcji pliki z rozszerzeniem SEB.ffs i dalsze , pamiętajcie żeby były wszystkie wybrane z jednej edycji czyli XEO , SEB itd.

PORADNIK JAK I SCREENY MOJEGO AUTORSTWA , CHCESZ GDZIEŚ WRZUCIĆ , OK ALE ZANZACZ SKĄD GO MASZ I KTO JEST AUTOREM !!

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość amizcn

Witam icon_e_smile.gif. Ostatnio ściągnąłem sobie tego softa z jakiejś stronki. Gdy przejrzałem wszystkie katalogi, zauważyłem że nie posiada wszystkich plików... a to nie dobrze. Czy mógłbyś przesłać ten sofcik gdzieś na serwer? Byłbym bardzo wdzięczny icon_e_smile.gif. Mogę też sprawdzić inne softy i je opisać na forum. Przyda mi się taki tutorial. Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę że będę mógł się na coś przydać icon_e_smile.gif. Pozdrawiam. Kamil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam icon_e_smile.gif. Ostatnio ściągnąłem sobie tego softa z jakiejś stronki. Gdy przejrzałem wszystkie katalogi, zauważyłem że nie posiada wszystkich plików... a to nie dobrze. Czy mógłbyś przesłać ten sofcik gdzieś na serwer? Byłbym bardzo wdzięczny icon_e_smile.gif. Mogę też sprawdzić inne softy i je opisać na forum. Przyda mi się taki tutorial. Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę że będę mógł się na coś przydać icon_e_smile.gif. Pozdrawiam. Kamil

Witaj

Tu masz link do ostatniego jaki sie ukazał na Monte : JF2 -

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość amizcn

Ok. Już jest wszystko wporządku icon_e_smile.gif. Wgrałem sofcik 2 raz. Jak już się z nim zapoznam od deski do deski to napiszę recenzję. Dziękuję za udzieloną pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

12.Kliknij na przycisk - PFS - wskaż ścieżkę dostępu do pliku z rozszerzeniem - .pfs - jak na obrazku poniżej :

tak a jak tego pliku nie ma w sofcie S5620BVJF2_s5620.pl

to co mam zrobić musi on być czy nie

post-3925-14005007823439_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak a jak tego pliku nie ma w sofcie S5620BVJF2_s5620.pl

to co mam zrobić musi on być czy nie

Nie musi być jak go nie ma w romie , nie pisz postu pod postem , od tego jest edytuj , w przypadku powtórnych takich zdarzeń dostaniesz ostrzeżenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedz i przepraszam za te posty edytowałem swój post tylko kiepsko mi działa internet więc mogło się tak stać klikałem parę razy .

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za tę sytuacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

temat rozumiem ale ci chciałem wytłumaczyć dlaczego taki wgrałem jak cie uraziłem to najmocniej przepraszam . I dziękuje za pomoc . Temat uważam za zamknięty .

Więc ostatni raz Ci odpowiem : nie musisz wgrywać jakiegoś gówna orange czyli firmware brandowanego a możesz sobie wgrać czysty , orginalny firmware Samsunga bez dodatków oranga czyli dłubania jakiś magików z orange, czyste romy Samsunga nazywają się OPEN czyli nie posiadają żadnych dodatków operatora i są full i zawsze nowsze mozesz dopaść niz te co daje Ci operator czyli w Twoim przypadku Orange. Może teraz zajażysz o co kaman icon_e_smile.gif.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam zrobiłem wszystko krok po kroku i o dziwo wszystko działa rewelacyjnie wywaliłem soft orange ten jest super jestem zadowolony polecam i dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam problem z funkcją download: 1.Uruchom fona w trybie - Download - czyli przytrzymaj trzy guziki jednocześnie ale w tej kolejności - zmniejszenie głośności + aparat - włączanie.

Robię taK i nic się nie dzieję. Czy mógłbyś mi jakoś doradzić co zrobić? z Góry Dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam. Mam problem z funkcją download: 1.Uruchom fona w trybie - Download - czyli przytrzymaj trzy guziki jednocześnie ale w tej kolejności - zmniejszenie głośności + aparat - włączanie.

Robię taK i nic się nie dzieję. Czy mógłbyś mi jakoś doradzić co zrobić? z Góry Dziękuję.

Rób tak jak piszesz ale na wyłączonym fonie bo pewnie robisz na włączonym , nie wiem strzelam bo jak widzisz wszystkim to wychodzi a Ty masz problem żeby włączyć 3 guziki :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Uwaliłem fona i teraz szukam pomocy jak go uruchomić. Już kilka razy zmieniałem softa, ale tym razem (po sofcie orange) coś spie...łem i teraz klapa.Nie mogę nawet wprowadzić w stan - download - nie mówiąc o jakimkolwiek uruchomieniu fona.Wykonywałem już różne kombinacje trzema przyciskami i nic.Po wciśnięciu 3 przycisków (oczywiście na wyłączonym fonie), ekran z czarnego przechodzi w niebieski, na dole popkazuje się biały pasek zapełniający się i po osiągnięciu ok. 3/4 paska zatrzymuje się i na tym się kończy cały proces. I tak sobie może stać w nieskończoność.Próbowałem wyjmować baterię, uruchamiać normalnie, i nic.

Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość naprawy go, proszę o pomoc.Łączę pozdrowienia z Hiszpanii (tu mieszkam). Janek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam.Uwaliłem fona i teraz szukam pomocy jak go uruchomić. Już kilka razy zmieniałem softa, ale tym razem (po sofcie orange) coś spie...łem i teraz klapa.Nie mogę nawet wprowadzić w stan - download - nie mówiąc o jakimkolwiek uruchomieniu fona.Wykonywałem już różne kombinacje trzema przyciskami i nic.Po wciśnięciu 3 przycisków (oczywiście na wyłączonym fonie), ekran z czarnego przechodzi w niebieski, na dole popkazuje się biały pasek zapełniający się i po osiągnięciu ok. 3/4 paska zatrzymuje się i na tym się kończy cały proces. I tak sobie może stać w nieskończoność.Próbowałem wyjmować baterię, uruchamiać normalnie, i nic.

Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość naprawy go, proszę o pomoc.Łączę pozdrowienia z Hiszpanii (tu mieszkam). Janek

Witaj

Jeśli nie uruchomisz fona w trybie downloadingu , nikt Ci nie pomoże a tylko serwis gdyż muszą postawić boota boxem.

Pozdrawiam ze Słowacji :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeglądałam juz różne fora na ten temat i nigdzie nie bylo wzmianki o hard resecie fona. Już zzieleniałam i już kompletnie nie wiem jak to zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przeglądałam juz różne fora na ten temat i nigdzie nie bylo wzmianki o hard resecie fona. Już zzieleniałam i już kompletnie nie wiem jak to zrobić.

Hard reset to wpisanie na klawiaturze fona , w dialerze kombinacji - *2767*3855# - nie wiem dlaczego zieleniejesz :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
panowie ma moze ktos soft na s5620?

To forum Samsunga a nie Iphona więc sam sobie odpowiedz....napisz jakiego szukasz a Ci wstawie.

Tu masz , wrzuciłem Ci paczke z romem open , driverami usb i fleszerem :

http://supportsamsung.pl/f1276/rom-s5620-rom-open-s5620xxjf2-monte-7934/#post34076

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mój komputer widzi telefon przy normalnym podłączeniu a w trybie download już nie co zrobić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pasek przy uruchamianiu monte idzie do 3/4 i stoi dalej nie chce - softow robiem z 3-4sztuki wg opisow ale monte jak nie wstawal tak nie wstawal

wgranie MultiLoader_V5.62 softu S5620PMJB1 z bootem zalatwilo sprawe

pozdrawiam

Edytowane przez ssenssej (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje bardzo,fantastyczny opis, telefon po zmianie firmware działa bez zarzutu.

Poprzedni to: S5620BVJD2-Orange bez simlocka.Piwko dla autora...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja myślałem, że pisanie takich poradników to strata czasu :-), cieszę się, że komuś to się przydaje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem wszystko według instrukcji, komputer widzi telefon. Na koniec po wciśnięciu Download: Download Start Ch[0], a później Serial port open error! i nic więcej się nie dzieje. Czy ktoś może wie jak temu zaradzić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta