Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum wraca do życia - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji ażeby forum dalej istniało i rozwijało się, potrzebni są ludzie tacy jak my, z pasją którzy chcę coś robić, pomóc innym a nie tylko brać.  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nieliczne przypadki ale jak widzimy są tacy ludzie. Gdybyś czytając to, stwierdził, że masz predyspozycje i chęci do takiego działania, pisz albo na PW albo na mail : andrzejdychowski@gmail.com.   Pozdrawiam, Dychowski
Reseller

[INFO][SM-N950F] Note8 - co jest super a co wkurza

Rekomendowane odpowiedzi

czyli garściami wrzucamy swoje uwagi na temat Note8;

Swoją przygodę ze smartfonami Samsunga rozpocząłem wiele lat temu od kultowego już modelu Galaxy SII, później było Galaxy S4, przerwa na Sony Xperia Z3 Dual SIM. Później równolegle z Xperia Z3 było Galaxy S5. Xperię Z3 Dual SIM wymieniłem na Xperię Z5 Premium Dual SIM pozbywając się po drodze Galaxy S5. Kilka tych telefonów się przewinęło i każdy z nich był dla mnie swego rodzaju wyzwaniem. Od odblokowywania bootloaderów, rootowanie podmianki kerneli itp. Już mi przeszło :wink: a w zasadzie producenci softu wymusili zaprzestanie procederu. Między innymi producenci aplikacji bankowych, które nie mają ochoty nawet się zainstalować na zrootowanych urządzeniach.

Przyszedł czas na Note8.

Mam go od soboty i pierwsze spostrzeżenia; telefonik super - poręczne proporcje, pisaczek - na razie nie używałem do pracy a raczej do zabawy; na razie za cholerę nie potrafię go zmusić do zapisania notatki odręcznej jako tekstu. Bateria dużo szybciej jest drenowana niż np w Xperia Z5 Premium, która miała wyświetlacz 4K.

Kolejną wadą w porównaniu do Z5 Premium to tryb nie przeszkadzać - w Sony mogłem sobie zdefiniować kilka profili - inny na weekend inny na kolejne dni tygodnia. Nie lubię jak ktoś mi zawraca d... w sobotę o godzinie 8:00 więc miałem spokój zgodnie z ustawieniami profilu do godziny 10:00. Niestety w Note8 można ustawić tylko jeden profil - albo dla wszystkich albo wybranych dni tygodnia. W Sony podobało mię również to, że był do zaznaczenia check box - ustawiony alarm (budzik) przerywa działanie profilu nie przeszkadzać (gdyby się okazało, że jestem zmuszony wstać w sobotę albo niedzielę w środku nocy np przed godziną 9:00) :wink:

Aparat w Samsungu robi wrażenie - szczególnie zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach bez użycia lampy i maksymalnym zbliżeniu - Sony sobie z tym kompletnie nie radził, chociaż podobno mają dużo większe doświadczenie w produkcji aparatów foto. Trochę brakuje mi w Samsungu fizycznego przycisku spustu migawki aparatu.

Wyświetlacz Samsunga zostawia daleko w tyle Triluminos Sonego no ale to oczywiście zupełnie inna technologia. 

W Samsungu mimo zaznaczonej opcji obracania ekranu ekran obraca się dopiero po uruchomieniu dowolnej aplikacji. No i na razie ostatnia rzecz w Sony w trybie samochodowym - telefon w układzie poziomym w trakcie rozmowy miałem na połowie ekranu ładne zdjęcie osoby z którą rozmawiałem a w Samsungu - ekran aplikacji telefon wciąż jest w układzie pionowym (mimo, że telefon jest w poziomie) i jest tylko malutkie foto rozmówcy :-(

Oczywiście wątek będę uzupełniał o kolejne porównania i spostrzeżenia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Nie miałem nigdy Note8 w ręku, ale posiadam 4 i biorąc po uwagę samą specyfikację, wnioskować można że za wiele obydwa modle od siebie sie nie różnią. 

Na korzyść 8 przemawia fakt że ma aż 6GB pamięci ram, ale nie ram sam decyduje o szybkości pracy telefonu, tylko procesor i oczywiście OS! a tak że sama aplikacja. Note4 pod tym względem myślę że nie odstaję zbytnio od swojego znacznie "młodszego brata" ...

Także pamięci przeznaczonej na przechowywanie danych jest znacznie więcej, bo aż 64GB, ale moim zdaniem nie należy się na tym skupiać, bo jeśli ktoś śmietnik robi ze swojego telefonu, to nieważne w ile GB będzie wyposażony, bo i tak "kosz" się zapełni, kwestia tylko kiedy.

OS na Note4 nie jest juz aktualizowany, heh...

Nie chcę tutaj rozpisywać się za bardzo na temat samego systemu operacyjnego, nie jestem też fanem teorii spiskowych, ale mam dziwne wrażenie że czym nowsza aktualizacja się pojawia, tym coraz bardziej spowolniona jest praca Androida, (choć aktualizacja z KK do MM przyniosła znaczną poprawę) z aplikacjami podobnie to wygląda. Ja osobiście dostrzegam w tym konspiracje między Googlem a Samungiem aby zmusić tym ludzi do kupowania nowych modeli. 

To tak jak z elektoromobilnością, która jest teraz na czasie. Już wyznaczane są strefy w miastach gdzie darmowy wjazd maja tylko te samochody które nie emitują zanieczyszczeń... choć za opłatą wjedziemy tam czym kolwiek. Nie chodzi w tym na pewno o ekologię, tylko raczej o samą sprzedaż aut elektrycznych.

Podsumowując krótko, w przypadku gdy jesteśmy posiadaczami Note4, to nie warto zmieniać go na 8, i tym samym dopłacać 2k...

Edytowane przez lsebastian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem w ręku Note 4, bardzo ciekawy telefon, chociaż po paru dniach korzystania proporcje ekranu i samego telefonu Note8 wydają mi się o wiele bardziej ergonomiczne niż w Note 4. Po bardzo nieudanym moim związku z Galaxy S4 na jakiś czas rozstałem się  z firmą Samsung (Xperia Z3 DualSIM, Xperia Z5 Premium DualSIM) to stwierdzam, że powrót do Samsunga i to właśnie do Note8 okazał się bardzo dobrym pomysłem. Porównałem Note8 do S9+ i uważam po raz kolejny, że dokonałem dobrego wyboru. Co prawda "już za chwileczkę, już za momencik" ma się pojawić Note9 z czytnikiem linii papilarnych wkomponowanym w wyświetlacz, znacznie nowszym procesorem i zaimplementowanym czymś na wzór sztucznej inteligencji to jednak Note8 mimo, że nie jest uznawany za flagowca wciąż pozostanie dobrym, praktycznym sprzętem. Co do oprogramowania, Android w wersji 7.1.1 był taki jakim go opisałem powyżej. W chwili kiedy piszę ten post OS aktualizuje mi się do wersji Oreo. Oczywiście nie omieszkam podzielić się uwagami.

Co do oprogramowania dla sprzętu, który nie jest już wspierany przez producentów pozostaje Cyanogenmod albo LineageOS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to ja Was upewnię :-). Dzisiaj robiłem nowe zakupy i poleciałem szybciutko porwać S9+ no ale...mam S8+ i po półgodzinnej zabawie, stwierdziłem, że niczym się nie różni od mego S8+ no i wyszedłem z ....Note 8 :-). Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru :-). Ma nadzieję, że już nikt nie będzie żałował, że nie kupił S9+ a kupił Note 8 :-). Note 9 też kukałem, to kolejna kosmetyka tak jak z S-kami więc moim zdaniem, zmiany istotne, będą dopiero w wersji 10. Co do Andka 8, jest już od miesiąca dostępny w sieci więc nie wiem dlaczego nikt tu o tym nie wspomniał :-). Oczywiście moja Nocinka siedzi już na 8 :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

W dniu 6.04.2018 o 11:16, Reseller napisał:

Co do oprogramowania dla sprzętu, który nie jest już wspierany przez producentów pozostaje Cyanogenmod albo LineageOS

Miałem trochę styczności z CM i wolę pozostać o ile to możliwe na oficjalnym oprogramowaniu ... nie chcę tutaj zarzucać czegoś programistom XDA-Developers, bo muszę przyznać że wykonują dobrą robotę, mimo ze na ogół te cyjany działają.... sami wiecie jak, choć pewnie zdarzają się i lepsze modyfikacje.

Edytowane przez lsebastian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak samo uważam Sebastianie, Cyany to modyfikacje w których coś jest lepiej a coś nie działa, czasami są problemy w powrocie do oryginały i wiele innych problemów a więc to raczej nie dla normalnych uzytkowników fona którzy chcą coś raz zrobić i korzystać. Cyany są fajne dla ludzi którzy lubią się bawić i eksperymentować a fonik to tylko dodatek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta