Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[GUIDE] Flashowanie i9000 Galaxy S - Krok po kroku


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 01:38

Witam
Załączam Wam krótki poradnik - Jak flashować i9000 Galaxy S - dołączę wszystkie możliwe screeny ażebyście nie popaprali czegoś i w miarę szybko cieszyli się nowym softem chociaż i zapewne będzie Was interesowało pozbycie się softu brandowego , operatora który jak zwykle dorzuca swoje śmieci i ingeruje w soft open.Poradnik zaktualizowałem dnia 29-09-2013 i na ten dzień zawiera najnowszy rom jakim jest I9000XWJS5.

PAMIĘTAJ , ŻE WSZELKIE MODYFIKACJE ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO I JAK UWALISZ FONA , NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI CHYBA ŻE BĘDĘ TO ROBIŁ SAM , TO OK
WAŻNE: ZRÓB BACKUP , KOPIE ZAPASOWĄ KONTAKTÓW , SMS ITD. BO UTRACISZ JE PO FLASHOWANIU !!


Zaczniemy od przygotowania niezbędnych gadżetów a więc kompletnego oprogramowania :
1. Program KIES z czerwca 2014 który pobierze Drivery po podłączeniu telefonu i tu link:

Link: Pobierz

2.Aplikacja do flashowania , dedykowana dla tego modelu : Odin 3 v. 1.7 :
Link: Pobierz

3.Rom , firmware które chcemy wrzucać do Naszego fona :
a/ Android 2.2.1 Froyo - I9000XWJPU FULL , open , zawiera język Polski i tu link:
Link: Pobierz

b/ Android 2.2.1 Froyo - I9000XWJS5 aktualizacja - open , zawiera język Polski i tu link:
Link: Pobierz

4.Kabelek usb , najlepiej orginalny.
5.Pliczek PIT 512 :
Link: Pobierz

6.Odnośnie stosowanie pliczku PIT , pytaj bo do każdego romu są różne opcje i zastosowania , do romu JPU stosujemy pit 512 a w przypadku JS5 nie stosujemy Pit gdyż jest to aktualizacja JPU.

PORADNIK DOTYCZY POZBYCIA SIĘ ROMU BRANDOWEGO ORAZ AKTUALIZACJI DO NAJNOWSZEGO ROMU OPEN JAKIM JEST I9000XWJS5 ,MOŻECIE GO STOSOWAĆ PRZY PRZEJŚCIU Z ANDROIDA 2.1 !!

INFORMACJA : Jeśli macie starszy rom niż JPU lub rom brandowy czyli operatora , stosujcie się dokładnie do instrukcji zawartej w poradniku , jeśli natomiast macie nowszy rom niż JPU , robicie tylko aktualizacje Odinem wersji JS5 czyli nie zaznaczacie w sekcji OPTION - RE-PARTITON , pomijacie opcje PIT , PHONE i CSC a wrzucacie tylko nowy rom jako PDA czyli nie musicie wgrywać JPU a tylko JS5

Przed całą akcją pamiętaj : Naładuj fona na maxa i zrób kopie zapasową !!
Przygotowanie kompa do współpracy z fonem oraz katalogu z niezbędnym oprogramowaniem.
1.Zainstaluj Kies z linku zamieszczonego wyżej i zrób restart kompa.
2.Utwórz na pulpicie 2 katalogi np. JPU oraz JS5 i wrzuć do niego rozpakowane :
a/ Rom JPU do katalogu JPU , rom JS5 do katalogu JS5.
b/ Aplikacje Odin 3 v.1.7 do obu katalogów.
c/Pliczek Pit 512 do katalogu JPU.
3.Ustaw w fonie w opcje usb - SAMSUNG KIES - menu/ustawienia/o telefonie/ustawienia USB , wyłącz i włącz fona.

Teraz wypadałoby dograć wszystkie potrzebne sterowniki fona i zrobi to aplikacja Kies :
1.Uruchom aplikacje Kies i podłącz telefon - powinno paść pytanie jaki tryb wybrać - wybierasz KIES , komp powinien dograć sobie wszystkie potrzebne gadżety a następnie zresetuj kompa , odpal ponownie Kies i podłącz fona i jeśli Kies poprawnie rozpoznaje fona , możesz przejść do dalszych kroków.Jeśli jednak jest problem z komunikacją to musimy sprawdzić czy wszystkie drivery zostały dograne i najlepiej to zrobić następująco :
Uruchom fona w trybie download czyli wyłącz fona , przytrzymaj 3 guziki jednocześnie ale w tej kolejności pojedynczo zaczynając : ściszanie głośności + blokada + home (duży guzik pośrodku na dole).Uruchom aplikacje Odin i podłącz fona kabelkiem usb i jeśli zobaczysz na górze po lewej stronie żółty kwadracik i napis np. COM12 , tzn. masz dobrą komunikacje i nie ma stresu , jedziemy dalej a jeśli nie , zapraszam do postu 2 i pkt.4.
2.Wyłącz takie aplikacje jak Kies , firewalle i antywirusowe oprogramowanie gdyż mogą blokować połączenie z aplikacją Odin.
3.Wyjmij karty SIM oraz SD , zrób hard reset - wklep następującą kombinacje na klawiaturze : *2767*3855#, po uruchomieniu czystego fona ,tzn oprogramowania w nim , wyłącz go.

PAMIĘTAJ !! ŻEBY PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEGO ETAPU , KOMP MUSI ROZPOZNAĆ FONA I MUSI MIEĆ Z NIM KOMUNIKACJE !!

Przechodzimy do sedna sprawy a więc właściwego flashowania i musimy skonfigurować Odina - aplikacje do flashowania. Cała operacja będzie w dwóch etapach i zaczynamy od wgrywania romu JPU czyli romu full :
1.Uruchom aplikacje - Odin 3 v.1.7
2.Zaznacz w sekcji - Option - trzy rzeczy : Auto reboot - F.Reset Time - RE-partition . Powinno to wyglądać jak na obrazku poniżej :

Załączony plik  START_JPU.png   111,03 KB   682 Ilość pobrań

3.Kliknij na przycisk - PIT - wskaż ścieżkę dostępu do pliku a więc do katalogu na pulpicie w katalogu JPU i zaznacz pit 512 , obrazek poniżej :

Załączony plik  PIT_JPU.png   173,91 KB   428 Ilość pobrań

4.Kliknij przycisk - PDA -wskaż ścieżkę dostępu do pliku czyli ten sam katalog co wcześniej , (pewne romy mogą mieć plik zamiast PDA , CODE !! , to to samo ) obrazek poniżej :

Załączony plik  PDA_JPU.png   178,4 KB   487 Ilość pobrań

5.Kliknij na przycisk - PHONE - wskaż ściężkę dostępu do pliku jak wyżej to robiłeś , plik MODEM w tym romie , obrazek poniżej :

Załączony plik  MODEM_JPU.png   191,79 KB   330 Ilość pobrań

6.Klikniej na przycisk - CSC - wskaż ścieżkę dostępu do pliku jak wyżej to robiłeś , obrazek poniżej :

Załączony plik  CSC_JPU.png   171,66 KB   317 Ilość pobrań

Całość konfiguracji powinna wyglądać jak na obrazku poniżej , sprawdź czy masz tak samo :

Załączony plik  FINISZ_JPU.png   129,46 KB   749 Ilość pobrań

7.Uruchom fona w trybie download czyli przytrzymaj 3 guziki fona jednocześnie ale wciskając je pojedynczo w następującej kolejności : ściszanie głośności + blokada + home (duży guzik pośrodku na dole) a następnie podłącz fona do kompa.

8.Jeśli com wyświetlił się na żółto i pokazał np. COM12 to kliknij przycisk START .

Teraz spokojnie czekasz aż aplikacja skończy prace i po skończonej pracy fon powinien się restartować już z nowym firmware ale uważaj !! Fon uruchomi się , zobaczysz już ekran startowy i nawet pulpit ale nic bardziej mylnego , fon nadal jest aktualizowany i wgrywa się kilka detali , zrestartuje się i dopóki nie zobaczysz napisu zielonego - PASS - nic nie ruszaj , na razie widzisz napis niebieski - RESTART - po kilku minutach zobaczysz hasło : PASS - wtedy odłącz fona i wyłącz Odina.

9.Jeśli zakończyłeś flashowanie , zrób ponowny hard reset wklepując na klawiaturce kombinacje : *2767*3855# , fonik się restartuje i od tej pory możesz cieszyć się nowym firmware ale to dopiero pierwszy etap.
Menu zawiera język Polski ale przy starcie uruchomi się Angielski , zmienić go można tak : Menu/settings/lockal and tekst/Polish .
Teraz wyłączasz Odina z katalogu JPU i ten katalog nie jest Ci już potrzebny , wyłączasz fona i przechodzimy do drugiego etapu :

1.Uruchom Odina z katalogu JS5.
2.Nie zaznaczaj opcji jak w poprzednik romie a mianowicie opcja RE-PARTITION musi być niezaznaczona !! kwadracik pusty !! Nie zaznaczasz ani nie interesuje Cię ani PIT ani PHONE ani CSC , klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do roku czyli tego jednego pliczka JS5 z końcówką .tar , nie rozpakowywujesz tego !!! , ma byc jeden pliczek z końcówką .tar !!. Zamieszczam screena na wszelki wypadek jak to powinno wyglądać :

Załączony plik  JS5.png   136,2 KB   607 Ilość pobrań

3.Teraz uruchamiasz fona w trybie download a mianowicie jak to robiłeś poprzednio trzymając 3 guziki : ściszanie głośności + blokada + home , pojedynczo i w tej kolejności !!
4.Podłączasz fona do kompa za pomocą kabelka usb i jeśli zobaczysz żółty kwadracik na górze po lewej stronie z napisem np. COM12 wciskasz start.
5.Spokojnie czekasz aż zakończy się cała procedura wgrywania nowego romu i jak zobaczysz w Odinie napis zielony PASS , odłączasz fona i wyłączasz Odina.
6.Jak już widzisz pulpit i fon jest gotowy do pracy , wklepujesz kod na klawiaturze fona : *2767*3855# - i czekasz jak się fon zrestartuje , jest to reset faktory i dodatkowo czyści pozostałości po starym romie.
7.Jak się już fon uruchomi , wyłączasz go , wkładasz kartę SIM i SD , uruchamiasz fona i cieszysz się najnowszym oprogramowaniem open no i to wszystko , prawda , że nie takie skomplikowane ? :-).

PORADNIK PRZETESTOWAŁEM NA SWOIM FONIE I NA PODSTAWIE SWOICH DOŚWIADCZEŃ NAPISAŁEM WAM JAK TO ZROBIŁEM.
PORADNIK MOJEGO AUTORSTWA , CHCESZ GO SKOPIOWAĆ I GDZIEŚ WRZUCIĆ ? OK ALE NAPISZ KTO GO NAPISAŁ I SKĄD GO ZASSAŁĘŚ !!


DYSKUSJE , PYTANIA , PROBLEMY ODNOŚNIE FLASHOWANIA I ROMÓW W NOWYM TEMACIE :
Kliknij

Oczywiście są już nowsze romy ale nic się nie zmieniło w sposobie flashowania lecz jeśli ktoś ma problem, proszę pisać zawsze pomogę.

Poradnik zaktualizowałem 7 czerwca 2014. - aktualizacja linków.


Użytkownik Dychowski edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 19:24

 • 4

#2 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 11 luty 2011 - 14:52


------- DODATEK DO FLASHOWANIA - POMOCNIK W TRUDNYCH SYTUACJACH -------
W tym poście napiszę Wam kilka rad i spostrzeżeń zarówno moich jak i forumowiczów , kilka rad które mogą Wam się przydać i troszkę linków do potrzebnych rzeczy ażebyście nie szukali po forum.

1. Zdarzają się czasami próby eksperymentowania z różnymi romami i zdarzyło nam się kilka razy nie podnieść Galaxy , szukaliśmy rozwiązań i zawsze skutecznym było wrzucenie w takim wypadku romu który zawsze podnosił Galaxy. Jest to rom full o oznaczeniu I900OXXJM8 który orginalnie nie zawieram pliczku CSC ale wrzuciłem go Wam do paczki i macie komplet. Do paczki wrzuciłem Wam również Odina i Pit 512 potrzebny do tego romu. , wystarczy utworzycie na pulpicie katalog np. GALAXY i rozpakujecie do niego całą paczuszkę , tu link do owego reanimatora naszego galaxy :

Link: Pobierz

2.Poradnik jest zrobiony na jednym z firmware , inny firmware może różnic się zawartością romu czyli plikami , mogą to być zamieszczone pliki typu :
" CSC_I900XX0,.... " - pliki z językami itd. , - Pliki z rozszerzeniem .tar lub . tar.md5 - wrzucamy zawsze w opcje - CSC
"CODE_I9000XX0.." czyli PDA ktore również może wygladać tak : " PDA_I9000XXO..." - Pliki z rozszerzeniem .tar lub tar.md5 - wrzucamy zawsze w opcje - PDA
"MODEM_I9000XXO.." - Pliki z rozszerzeniem .tar lub tar.md5 - wrzucamy zawsze w opcje PHONE
Kolejną rzeczą jest zawartość roma , naszego firmware które chcemy wrzucić . Są dwa rodzaje romów : jednoskładnikowe zwane - one package - lub multiplikowe czyli takie jakie jak przedstawiłem wyżej , składające sie z plików CSC , PDA lub CODE , MODEM i wtedy mały pliczek - SS_DL.dll - jest niezbędny , czy wersji romu nie jest Nam potrzebny ale dla pewności , zawsze musi się znajdować rozpakowany , w tym samym katalogu co rom i Odin.Przedstawiony poradnik dotyczy roma multiplikowego więc zamieszczę jeszcze szybko przykład roma jednoskładnikowego zwanego - One Package - jest to jeszcze szybsza akcja bo zaznaczamy tylko dwie opcje : PIT i PDA czyli powinno to wyglądać jak na obrazku poniżej :

Załączony plik  one.png   62,87 KB   936 Ilość pobrań

3.Czasem pokazuje się problem przy flashowaniu i wyskakuje w Odinie błąd - Failed , nie panikujemy , jest 5 przypuszczalnych opcji :
A\ W trayu mimo wyłączonego Kies siedzi w tłe , wyłącz go z traya.
B\ Wyłącz antyvirusa i firewalla.
C\ Dograj jeszcze raz Samsung CDMA modem driver i zrestartuj kompa.
D\ Nie podłączaj fona , najpierw uruchom Odina i ustaw wszystkie ścieżki do PIT , PDA, PHONE i CSC , podłącz fona i poczekaj 20 sekund i dopiero wtedy jak się pokaże , że wykrył com , wciskasz DOWNLOAD.
E\ Błąd .dll to brak zainstalowanego NETFRAMEWORK'a -dograj go ze strony Microsoft lub innych źródeł.

4.W przypadku problemów z Kies i braku komunikacji miedzy fonam a kompem , możemy zastosować alternatywne rozwiązanie a mianowicie dograć ręcznie drivery usb i tu macie w temacie je :

 

Link: Pobierz

5.Rootowanie romu I9000XWJS5.
Jeśli chcesz zrootować najnowszy rom i mieć dostęp do plików systemowych oraz instalować niektóre aplikacje które wymagają zrootwanego fona , tu króciutki poradnik jak to zrobić oraz załączony pliczek rootujący CF :

Jak ktoś będzie potrzebował, pisać na PW, poszukam.

 

Jak zrootować rom JS5 :
A\ Zassysasz zamieszczony pliczek CF.
B\ Tworzysz na pulpicie katalog np.ROOT i wrzucasz do niego pliczek zassany oraz Odina.
C\ Uruchamiasz Odina , nie zaznaczasz RE-PARTITION , nie interesuje Cię Pit , PHONE ani CSC tylko klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do pliczku CF który masz w katalogu na pulpicie ROOT , tu macie dwa screeny co zaznaczyć i jak to ma wyglądać :

Załączony plik  root_finisz.png   75,64 KB   419 Ilość pobrań

D\ Następnie uruchamiasz fona w trybie download jak w poradniku i jeśli pokazał się żółty kwadracik na górze po lewej z napisem np. COM12 wciskasz START.
E\ Akcja trwa kilkanaście sekund i po skończeniu fon automatycznie się zrestartuje , no i tyle , masz już zrootowany fonik.

Zaktualizowano 7 czerwca 2014. - linki.

Załączone pliki


Użytkownik Dychowski edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 19:29
aktualizacja

 • 0

#3 Dychowski

Dychowski

  Owner

 • 6854 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 19:45

Wszystkie linki żywe, poradnik zaktualizowany.


 • 1
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych