Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
p0tw0r3k

[Q][AKCESORIA]Jaki futerał

Recommended Posts

Zastanawiam się nad dwoma pokrowcami.

Ten drugi to jakaś 'nowość'. Który z tych, a może jakiś inny byście polecili? Od razu mówię, że nie chcę skórzanego, ani żadnych 'wsuwek'. Czy w tym pierwszym etui nie zasłania głośników?

Dodam, że Omnie bd miał dopiero w najbliższym czasie i nie wiem jak to jest icon_e_smile.gif

Tak się składa ze miałem oby dwa te pokrowce w moich Omniach ten drugi może nie ten sam posiadałem ale bardzo podobny i odradzam Ci go , ponieważ nie jest za dobrze dopasowany i pod wpływem ciepła wygina się . Ten pierwszy Polecam , jest twardy i nie ma szans żeby telefon się porysował , są wycięte otwory na głośniki wiec wszystko jest ok . icon_e_smile.gif

Dzięki. Mi też bardziej podobał się ten pierwszy. Czy różni się on czymś oprócz ceny z tej aukcji?

Miałem tą ,,ala,, obudowę ochronną na telefonik

. I Odradził bym Ci kupienie jej. Obudowa pęka po 3 dniach już użytkowania. Najbardziej na złączeniach bo tam jest za bardzo cienki plastik. Tak samo jak po bokach. Tak się składa że miałem dwie takie obudowy i nic tylko do kosza poszły. A cena na allegro 50zł ja nawet za to bym 20 zł nie dał icon_e_smile.gif II sprawa to taka że w opisie jest napisane ze jest pokryta kauczukiem (chodzi o drugą stronę obudowy) dla mnie to jest zwykły plastik icon_e_smile.gif

W starych telefonach eksperymentowałem z rożnego rodzaju kondonami icon_e_wink.gif . W Omni HD prawdopodobnie założę Invisible SHIELD full body tylko musi mi telefon z gwarancji wrócić, a telefon miałem 3 dni icon_neutral.gif

lepszy jest ten drygi co autor podał w 1 poście, ten pierwszy jest z plastkiu jak ktoś już wyżej pisał szybko pęka a w dodatku może porysować fona. miałem z tego samego lipnego materiału dawniej w n95 8gb to po miesiącu plastik pęk na łączeniach, ale zawsze masz gwarancję, ja np zwrocilem i zamienilem na inny. obecnie w omnii hd mam ten silikonowy co podales jako 2 i nie narzekam mam go okolo 2 miesiące i nic się z nim nie dzieje.

Ja dziś z poczty odbieram telefon zawsze noszę w kieszeni stąd wybór ... za pare dni pochwalę się jak się sprawuje icon_e_smile.gif ale myślę pozycja warta uwagi.

Zdecydowanie odradzam etui typu RUBBER CASE (wszelkiego typu kauczukowe). Miałem je na trzech telefonach, żaden nie wytrzymał nawet miesiąca. icon_evil.gif Pękały najczęściej zaczepy, lub obudowa. Od miesiąca używam skórzany pokrowiec (pionowy) i jestem bardzo zadowolony z niego - jest też w nim kieszonka na karte pamięci, no i ten zapach dobrej skóry... icon_e_wink.gif Podaje linka na Allegro:

Naprawde polecam, jest wart swojej ceny.

Pzdr.

No więc na wstępie TO NIE JEST GUMOWY futerał!!! Jest wykonany z jakiegos plastiku a powieszchnia jest „gumowana”. Etuii to chroni tył i boki przed porysowaniem. Według mnie swietna sprawa i gustownie wyglada. Jedynie zastanawia mnie kwestia trwałosci ale o tym sie nie moge jeszcze wypowiedziec. Jak dorwę się do komputera to napiszę więcej.

Ja nie pisałem, że to jest gumowy futerał - na pewno nie miałem tego na myśli. Wszystkie tego typu RUBBER CASE są plastikowe pokrywane warstwą kolorowej gumy lub kauczukiem, ale żywotność ich jest marna. Póki co sprzedawcy robią z tego wielkie HALO, a w rzeczywistości jest to wielki BUBEL kosztujący od parunastu do nawet kilkudziesięciu złotych icon_exclaim.gificon_exclaim.gif . Kiedyś też tak, jak Ty myślałem, że jest to świetna sprawa, ale... zobaczysz sam. Szkoda, że wszystkie już wyrzuciłem - wrzuciłbym tutaj fotki co z nich zostało.

Ja na pytanie jaki futerał odpowiem: Typu skarpeta, szydełkowany bądź z miękkiego materiału, jest wygodny można zawiesić go na szyi, schować w kieszeni a telefon się nie rysuje.

witam

Posiadalem juz 2 futeraly , ktore byly wystawiane przez allegro, oby 2 poszly do kosza.

Plastiki boczne pekaja tak jak opislal TheTise88 po paru dniach icon_e_sad.gif

Obecnie kupilem za 20 dychy standardowa kieszen ze skoropodobnego wyrobu - i wreszcie mozna powiedziec , ze to jest to , szkoda kasy za piekne zdjecia allegro

post-753-14005005302009_thumb.jpg

zamówiłem sobie:

chyba najbardziej przypadł mi do gustu. mam nadzieje, że to ten sam co tu:

a cena 2x mniejsza.

Mam pytanie: jak się sprawują te folijki co sprzedawcy dorzucają?

Przyjdzie paczka to zdam relacje.

pozdrawiam

No właśnie, jaki futerał kupić? Ja osobiście lubię czuć telefon ręce i nie jest to jakiś fetysz icon_e_wink.gif Po prostu nie lubię jak telefon jest opakowany i lubię mieć czysty wyświetlacz bez folii. Ciekawym rozwiązaniem jest futerał typu skarpeta lub taka skórzana kieszeń jaką ma kolega ijoq1. Tylko, że ja nie lubię mieć wypchanych kieszeni, a poza tym uważam, że jest to dosyś niebezpieczne. Dlatego najlepszym wyjściem dla mnie jest zakup kabury na pasek. Uważam, że jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie.

Kolega picador zasugerował ciekawy futerał z klipsem. Mam jednak pytanie czy po założeniu na pasek futerał nie odstaje za bardzo?

Mnie osobiście przypadła do gustu ta kabura:

Ładnie wygląda i ma dobre zabezpieczenie na pasek (kabura nie odstaje) jednak problem w tym, że ma ona zamknięcie na magnes. Miałem złe doświadczenie z tego typu zamknięciem w moim LG. Chodzi o to, że pole magnetyczne (choć niewielkie) tego magnesu załączało wyświetlacz w telefonie. Nie wiem czy to z uwagi na to, że w LG wyświetlacz jest rezystancyjny?? W każdym razie sprawdzałem to w przypadku Omnii i nic się nie dzieje. Jednak w istrukcji jest napisane, że nie należy używać futerałów z magnetycznymi zapięciami. I teraz pytanie, czy piszą tak bo wolą być ostrożni na zapas, jak w przypadku ostrzeżenia o nieużywaniu telefonu na stacjach paliw i w szpitalachm, czy może jest jakieś realne zagrożenie ze strony takiego magnesu. Wiem, że jest to bardzo małe pole magnetyczne ale może jendak ma zły wpływ na telefon, jak w przypadku LG.

Posiadam taki futerał :

i sprawuje się świetnie, dobrze leży w dłoni i nie przeszkadza w użytkowaniu.Idealne dla tych którzy szukają czegoś co ochroni ich telefon. icon_razz.gif

Posiadam taki futerał : i sprawuje się świetnie, dobrze leży w dłoni i nie przeszkadza w użytkowaniu.Idealne dla tych którzy szukają czegoś co ochroni ich telefon. icon_razz.gif

A ja nie polecam ze swojej strony tej obudowy ochronnej. Nie dość że droga, to jeszcze pęka po kilku dniach użytkowania, tym samym rysuje obudowę telefonu. Szkoda że usunąłem zdjęcia to bym je zamieścił na tym forum (zdjęcia były zrobione w celu reklamacji, przesłane sprzedawcy, oczywiście na tą obudowe nie ma gwarancji, jedynie co dostałem pokrowiec w zamian za tego połamańca).

Miałem 2 takie obudowy, które poszły tylko do kosza.

Pozdrawiam

Krzysn, jeszcze nie kupiłem tej kabury ale za to kupiłem coś takiego jak mają koledzy powyżej. Zobaczymy jak się będzie sprawowało. A kaburę i tak kupię tylko muszę pochodzić po sklepach bo nie dam 20 zł za wysyłkę na allegro. Rozumiesz, kabura za 50 zł a przesyłka 20 zł.

witam a ja wam polecam przejść się do optyka icon_e_smile.gif i tam poszukać w pokrowcach do okularów, tanio i naprawdę się sprawdza.

Witam wszystkich.

Proponuję pokrowiec firmy Krussel:

Mam go około miesiąca ale od razu jak kupiłem wiedziałem, że o taki mi chodziło.

Plusy: solidna prawdziwa skóra nie żadne eko, możliwość odpięcia przedniej części w sposób prosty i trwały dzięki czemu można bezproblemowo korzystać z telefonu, całość zamykana na magnesowego klipsa też nie ma co się zepsuć, od tyłu możemy podpiąć klipsa i dzięki dodatkowym akcesoriom jakie daje Krussel możemy natychmiast bez wyciągania telefonu z pokrowca używać go w samochodzie na rowerze czy przyczepić do spodni, a co najważniejsze wszystko jest podporządkowane pod jeden standard odpinasz od spodni i na klik przypinasz w samochodzie i używasz choćby jako nawigacje, mim zdaniem to Mercedes w śród pokrowców.

Minusy : tylko jeden cena.

Ale jak mawiał mój dziadek Jak Cie stać na dziwkę to i na dorożkę.

Bez urazy! icon_e_biggrin.gif

Ja miałem podobny krussel tylko że do iPhona i bez odpinanego przodu. Faktycznie futerał był super. Tylko że zajmuje sporo miejsca jeśli chce się go nosić w kieszeni. Sam zastanawiam się od dawna nad jakimś futerałem i póki co noszę telefon 'goły' icon_e_smile.gif

edit:

A co sądzicie o tym?

Mi to wygląda na zwykły CC

Też mam problem z wyborem. Ze względu na pracę w terenie - budowy, kotłownie, różne temperatury (zgrabiałe łapki, zdarza się że upadnie) w TXsie używam skórzanego kruzela, etui. Klapka otwiera się do góry, paseczek z zatrzaskiem. Działa rewelacyjnie przy notowaniu, pełna ergonomia. W OHD mam jednak problem. Rozmowa telefoniczna. Taka klapka jak w TXsie wyląduje nam na głowie, a paseczek z zatrzaskiem (często zimnym) na brodzie, albo ustach. Trudno mówić z wciskającym się do buzi kawałkiem skóry i żelastwa. Forma odwrotna to klapka na brodzie. Załóżmy że wieje wiatr, dostaniemy po twarzy. No i jeszcze zatrzask. Są modele z magnesikiem, nawet nieźle trzymają, choć przy wyjmowaniu z kieszeni będą się odpinać. Kabura, guma i sztywne tworzywo odpada, brak ochrony ekranu. Wszystkie swoje telefony umieściłem w oprawkach. SE w sztywnych plastikach. Moje telefoniki nawet po 2 latach wyglądają jak prawie nowe, zaś dzieciaków i lubej po tygodniu jakby brały udział w konflikcie zbrojnym.

Etui skórzane bardzo ładnie przenosi udary związane z upadkiem i nie pęka.

Pokazały się niedawno skórki z uchwytem plastikowym. Możliwe że ich wyższość nad totalną skórą mieści się w tworzywie - osłania narożniki fonka. I znowu wątpliwości - a nieosłonięty spód i czy nie rysuje boczków?

Ostatecznie pewnie kupię parę opakowań ku radości handlowców...

Jeżeli telefon mamy w pokrowcu to na dworzu konieczna jet słuchawka do prowadzenia rozmów, w pomieszczeniach odpinamy przednią część i można rozmawiać bez obaw że coś po twarzy lata. Telefon w pokrowcu powinien być przypinany na klipsa do spodni /paska bo kieszeń musiaałaa by być wiieeellkkaa, chyba tylko w ogrodniczkach jest wystarczająco duża.

OHD jest wąski, węższy o jakiś centymetr od TX'a, a TX'a i to w kruzelu bez problemu wkładam do kieszonki. Oczywiście nie mówimy tutaj o bocznej lub tylnej kieszonce rurek. Zresztą tam się nawet dłoń nie zmieści. Spodenki nie najlepiej nadają się do noszenia telefonów, za dużo zagrożeń, szczególnie na zadniej części. Kiedy nosiłem tel. w bojówkach na udzie to miałem wiecznie poprzecierane kieszenie - tarcie wypukłości telefonu o ściankę kufra niesionego w ręku (mój zbiór narzędzi pracy). Co do inteligencików to w marynarce bardzo ładnie się zmieści, na sercu bym nie nosił (promieniowanie, tel. co chwila łączy się z przekaźnikiem). A, wypukłości niestety nie unikniemy.

Słuchawki używam jedynie w samochodzie (zestaw głośnomówiący się nie sprawdził - zachrypłem od krzyku, własnego), codzienna gonitwa eliminuje zabawę w gadżety.

Ale, co kto lubi. Puki co trzeba się pocieszyć zabaweczką, później nam spowszednieje...

Jeżeli telefon mamy w pokrowcu to na dworzu

Akurat pokrowiec w dużym stopniu ochroni nasz fonik przed deszczem. W przypadku wilgoci pod pokrowcem największe zagrożenie powodują tzw. silikony. Przy zmianach temperatury kondensuje pod nimi wilgoć z powietrza. Jak wniknie do fona to już nie odparuje.

Właśnie oprawiłem swoją OHD w skórzane etui. Niedrogie, to fakt, ale prezentuje się okazale. Jednocześnie usztywnione w konstrukcji i miękkie w dotyku. Uchwyt do telefonu ze sztywnego tworzywa. Paseczek zapina się na magnesik. Nawet całkiem mocno trzyma. W kieszeni potrzeba sporego zamieszania żeby się odpiął przy wyjmowaniu.

Ale to tyle pochwał. Element z tworzywa jakoś niedopasowany. Telefon nie osiada w nim do końca, a przez to jest utrudniony dostęp do bocznych przycisków. Druga wada to wielkość zawiasu klapki, za krótki. Klapka po zamknięciu naciska na dolne klawisze i uruchamia ekran. Zablokowałem więc ekran/klawiaturę bocznym przyciskiem (jakby nie było do tego przeznaczonym), ale ekranik świecił dalej i nie chciał się wyłączyć.

Porażka.

Wniosek - nie kupować etui na Allegro, trzeba jak z butami wybrać się do sklepu. Może nie zaoszczędzimy tych paru złotych, ale zaoszczędzimy swój czas i fatygę, a to też kosztuje. No, chyba że się lenimy i z nudów bawimy się w królika doświadczalnego.

Dzisiaj tak straciłem 3-4 godziny czasu na poszukiwania rysika, bo mój dostawca dał ciała (i to nie mi, zresztą nie był atrakcyjny i był facetem, w liczbie trzech). Rysik - też porażka, ale to w temacie rysikowym.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.