Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
Guest bbrowaros1

Samsung LBS - Nawigacja od Samsunga

Recommended Posts

Guest bbrowaros1

Witam, opiszę jakie kroki poczynić, aby zainstalować aplikację oraz mapę na naszym sprzęcie icon_e_smile.gif

Otóż:

1) ściągamy program na telefon z witryny samsunga

http://www.66.com/samsung/index.php?cid=PL&act=2&cat=2&scat=1

2) Instalujemy go na telefonie (poprzez wgranie np z wykorzystaniem podlaczenia telefonu w trybie pamieci masowej / uruchamiamy instalke)

3) Po zainstalowaniu tego programu rozpakowujemy archiwum .ZIP z czego mamy kilka pdf-ów i dwa foldery: Samsung i system

Na początku zajmijmy się sprawą folderu "system" - a mianowicie:

4) PODLACZAMY TELEFON w postaci pamięci masowej i folder "system" kopiujemy do folderu głownego.

Taki folder się już znajduje i jeśli wyskoczy okienko z zapytaniem czy nadpisać pliki - nadpisujemy.

5) Następnie przechodzimy do folderu Samsung=>Applications. Tam znajduje się plik instalacyjny (nie wiem o ile to ważne, ale tak piszą..), żeby plik (aplikację z tego folderu) nazwaną : I8910_R66.SISX PRZEKOPIOWAĆ DO FOLDERU: [PAMIĘĆ MASOWA] FOLDER GŁÓWNY => Samsung => Applications

6) Uruchamiamy na telefonie menadżer plików wchodzimy w pamieć masową => Samsung => Applications i instalujemy I8910_R66.SISX

7) Po zainstalowaniu pobieramy ten plik:

http://www.66.com/static_media/images/website/updates/sync9/ROUTE%2066%20Sync%20setup.exe

Ma on 106 MB więc trochę się ściąga icon_e_smile.gif

8) Instalujemy go na swoim komputerze (domyślnie w katalogu C: )

9) Jeśli mamy uruchomiony Samsung LBS na telefonie - wyłączamy go..

10) UWAGA!! NIE URUCHAMIAMY PROGRAMU RÓWNIEŻ NA KOMPUTERZE STACJONARNYM, ALE NA POCZĄTKU: podłączamy telefon i w menu wyboru wybieramy tryb Pamięci Masowej

11) Uruchamiamy program na PC (na górze po prawej stronie koło krzyżyka zamknięcia będzie wyświetlona nazwa Samsung i8910) JEŚLI NIE => POWTARZAMY PODŁĄCZENIE (PUNKT 10), JEŚLI DALEJ NIE WYKRYWA ROBIMY PUNKT 10 W ODWROTNEJ KOLEJNOŚCI.

12) Następnie musimy się zarejestrować: W tym celu: PLIK = > Utwórz konto.. i dalej postępujemy zgodnie z zasadami (potwierdzenie mailowe wymagane do pełnej aktywacji konta)

13) Logujemy się na konto

14) Następnie po lewej stronie mamy małe menu: WYBIERAMY Z NIEGO "SKLEP", po czym wyświetli nam sie na srodku kilka okienek, z których WYBIERAMY "MAPY"

15) Nastepnie mamy trzy okienka. W pierwszym wybieramy "Mapy Drogowe", w drugim "Europa", a w trzecim "Polska" - tylko ta trzecia icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif Nie wiem o co chodzi z tymi dwiema wyżej icon_e_ugeek.gif Już tyle Polaków wyjechało do Irlandii, że jest tam już teraz Polska icon_question.gif A może posiadamy jakieś kolonie icon_question.gif

16) Poniżej wyświetli nam się mapka Polski. Następnie po prawej stronie mapki mamy taki guziczek "Uzyskaj bezpłatnie" - za drugim razem "Pobierz bezpłatnie" się anuluje i będzie tylko "Pobierz"

Nie wiem jak u Was - ale ja na ten przycik musiałem szybko naciskać ze 20 razy icon_e_ugeek.gif , żeby coś zadziałało...

17) Wyświetli nam się okienko z postępem pobierania. Ponieważ Mapy są aktualizowane, warto co jakiś czas (np co 2 miesiące) zobaczyć czy nie ma aktualizacji MAP..

18) Czekamy, aż się ściągnie z neta mapę..

19) Czekamy.. icon_mrgreen.gif

20) Wciąż czekamy.. no co.. w końcu to.. 179,06 MB

Korzystając z okazji ściągania: Pod mapą znajdują się Polski męski, Polski żeński, Podróże piesze po Krajach Bałtyckich i Europie środkowej, przewodnik turystyczny po Polsce oraz Fotoradary - tę opcję ostatnią jak i którąś z pierwszych (głosy) warto również pobrać.. GŁOSY SĄ DARMOWE, FOTORADARY I INNE PŁATNE.. 2,99 Euro za miesiac, 4,99 Euro za 3 miesiące, 6,99 za poł roku i 9,99 za rok.. Polecam także pobranie textur 3D troszkę bardziej płatne niż fotoradary

21) Gdy licznik osiągnie 100% nastąpi kopiowanie do urządzenia (ależ to wolno idzie.., gorzej jak ściąganie )

22) Gdy pojawią się oba "ptaszki" można odłączyć urządzenie od komputera..

23) Uruchamiamy PROGRAM na KOMIE - tworzy nam się nowy folder, wiec musimy zjechać w MENU do dołu.. klikam na Samsung LBS i np.. NAVIGATION

Pozdrawiam icon_e_smile.gif

Jak długo czekałes na email z potwierdzeniem utworzenia konta ? Ja czekam juz 3 dzień .. i maila niema.

zobacz czy nie masz go w spamie, pierwszy raz rejestrowalem sie z tlena a pozniej z mojego prywatnego serwera i dopiero na tym drugim doszla do mnie wiadomosc po kilku sekundach.

Powiedzcie mi czy w tej nawigacji nie ma jakiegos okresu probnego? bo jak dobrze pamietam to gdy mailem polski soft ten okres probny byl i nawet na dosc dlugi czas, a teraz na IG4 musze wykupic nawigacje.

Witam wszystkich,chcialemtylko dodac cos w temacie LBS-a ludziska maja zastrzezenia do garmina ze cos sie wiesza i ze jakies smieci w galerii im tworzy nie wiem dlaczego nie zainstaluja tego programu .Ja mam LBS-a i jest ok ,mam automape na wczesniejszej omni a na tej LBS i stwierdzam ze na pewno nie est gorszy ,lapie fixa w 2-3 sekund nawet odpalany w szybko jadacym samochodzie mapy sa nie zlei napewno beda uaktualniane baza map Naviteq wiec sa OK.Moze jedyny klopot to placenie za nawigacje ale nie sa to duze koszty a jest spokoj ,tak czy owak polecam.

Witam serdecznie.

Najpierw chciałam się przywitać. icon_e_smile.gif Na forum jestem nowa, bo i telefon mam od niedawna więc się jeszcze nie we wszystkim dokładnie orientujęicon_e_wink.gif Mam w związku z tym pewną wątpliwość i liczę, że może bardziej doświadczeni użytkownicy forum mi pomogą. Czy aby przejść cały ten proces instalacyjny (nie wiem nawet, czy będę musiała przechodzić cały, bo w swoim telefonie mam już firmowo LBS, nie mam chyba tylko map) muszę mieć również wykupiony certyfikat? Czy do załadowania map (o ile tylko to będę musiała zrobić) jest mi on potrzebny?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Oczywiście, że nie muszę, ale stwierdziłam, że skoro mam już w telefonie oprogramowanie do LBS, to dlaczego nie miałabym jej spróbować. Zainstalować coś innego zawsze zdążę icon_e_wink.gif

Z tego, co się zorientowałam, to brakuje mi tylko map, bo oprogramowanie jako takie chodzi bez problemu.

Guest lynx79

Powiem ci, że nie warto. Będziesz miał tylko mapy bez możliwości nawigacji. Do tego interfejs w porównaniu do innych programów jest po prostu brzydki. Jedno co jest dobre to rozbudowane punkty POI.

Guest lynx79

Jest darmowy jako przeglądarka map, nawigacja jest płatna. Coś ala nokia/ovi maps. Przynajmniej tyle zaobserwowałem.

Guest lynx79

To co ma fajne, a czego nie ma w Sygicu czy Ovi maps, to zaznaczone są polne drogi i nieco lepsze pokrycie Polski. Co z tego skoro wygląd przypomina mi stare komputery 8 bitowe pokroju atari. Na nasz telefon spodziewałbym się czego zdecydowanie ładniejszego, tym bardziej że samsung to branduje...

Dla mnie wygląd jest rzeczą drugorzędną, bo do tego można się przyzwyczaić. Bardziej istotna jest natomiast funkcjonalność, niezawodność, szczegółowość i pokrycie terenu.

Do "poważnego nawigowania" (jeśli tak to można określić) mam nawigację Tom Tom'a, a w telefonie potrzebuję czegoś bardziej podręcznego, do wykorzystanie głównie w mieście podczas codziennych działań, choć oczywiście nie zamierzam się ograniczać i jak będę potrzebowała np. za granicą, to też chcę korzystać.

Czy może mi ktoś powiedzieć, jak można do tego LBS'a wrzucić same mapy? Program mam. Potrzebuję same mapy do niego, a nie bardzo wiem, gdzie ich szukać i jak je zaimplementować, bo w tym opisie powyżej ciężko mi stwierdzić, od której pozycji miałabym startować. Czy dla wrzucenia samych map też będę potrzebowała certyfikatu?

Guest

Certyfikatu nie potrzebujesz, a jak i skąd ściągnąć mapy do tej nawigacji dowiesz się po dokładnym przeczytaniu pierwszego postu w tym wątku... Odrobina koncentracji i zrozumienia przy czytaniu postów icon_rolleyes.gif

Pierwszy post czytałam bardzo dokładnie (i to nie raz), ale on zawiera w sobie cały proces począwszy od ściągnięcia i zainstalowania samego programu, co jest wykorzystywane potem podczas instalowania już stricte samych map, a co mnie jest niepotrzebne.

Mnie chodzi o to, jak zainstalować mapy, bez bawienia się w ściąganie czegokolwiek na komputer. (No, chyba, że taki manewr jest niemożliwy do wykonania.) Ściąganie i instalowanie na kompie jest w przypadku posiadania oprogramowania konieczne? Nie zamierzam robić wszystkiego od nowa, bo to bez sensu. Nie chcę też niepotrzebnie zaśmiecać sobie dysku na kompie. Chcę wejść od razu w instalację map bezpośrednio w telefonie. Jest to możliwe bez instalowania czegokolwiek z opisu zawartego w poście pierwszym na kompie?

grzesiek_bu - Od którego punktu wg Ciebie powinnam ruszyć mając już oprogramowanie w telefonie? Od 9-tego?

Od 7-ego. Pisze jak byk, aby pobrać oprogramowanie ze strony Samsunga. Resztę robisz na kompie tzn. wybierasz mapy itd.

Dziękuję.

Owszem "jak byk" było napisane, żeby pobrać plik, ale tego, czy ja go już u siebie na telefonie mając już oryginalny program nie mam, wiedzieć nie mogłam. Jasnowidzem przecież nie jestem.

W każdym bądź razie, jeszcze raz dziękuję.

Nie wiem, po co w ogole ta mapa jest... Nie umywa sie ani wygladem, ani funkcjami ani tez pokryciem, do Garmina czy Nokia maps...

Guest

dziqsek

Ty wolisz Garmina i Nokia Maps a komuś innemu Sygic Mobile, NDrive lub Route 66, to sprawa gustu, przyzwyczajenia; ale to daje możliwość każdemu do wybrania sobie tego co mu odpowiada....

Ja nikomu nie bronię przecież, napisałem tylko że route66 pod wzgledem pokrycia to padaczka... A potem ludzie oceniaja nawigację że sa do dupy albo wyprowadzają w polę....

Witam Wszystkich.

Ja w sprawie LBS-a,wiec nie jest to padaczka,wyglad nie specjalnie jest istotny i poza tym zwalnia istotnie działanie czym piekniejszy tym potrzebuje wiecej miejsca w pamieci na dzialanie.Ja osobiscie mialem kilka nawigacji:poczawszy od Mediona na ktorym wszyscy psy wieszali bo nie potrafili go obslugiwac ,poprzez sony NAV-U 91 z Sony map/i tu faktycznie aktualizacje sa zenujace bo mapy sa stare i ciagle do tylu z pokryciem/.Nastepnie Omnia 1 z AutoMapa i wreszcie aktualna bohaterka forum . Najpierw z Garminem z ktorym zawsze sa jakies problemy a to czarny pasek a to jakies smieci zostawia ,krotko mowiac wszystkie experymenty mam w d... i pozostaje przy LBS-ie .Jestem w IRL i problemy z pokryciem zawsze byly w kazdej nawigacji a tu jakos nie .Problemem moze byc ilosc nowych drog i skrzyzowan robionych tu caly czas,ale LBS wypuszcza aktualizacje,ja mam juz druga Q2 co prawda za nawigacje trzeba placic ale to juz nie jest problem .W szybko jadacym samochodzie LBS lapie fixa w 2-3 SEKUNDY wiec cala reszta odpada w przedbiegach.Na zakonczenie jest tu pewna specyfika nazywania budynkow ,czasem zamiast numeru jest nazwa i tu juz wszystkie tomy i gary sa do niczego a LBS daje rade wiec za wyglad nie mozna dyskredytowac,najpierw trzeba wykupic nawigacje ,pogode, przewodnik i 3D a potem negowac rysunki.

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum telefon cudeńko nabyłem wczoraj,ale mam pytatko związane z nawigacją route 66 czy jest to navigacja płatna jesli tak czy są jakies obejscia zeby była darmowa a jesli takiej możliwości nie ma to jak ją wywalić z omni HD

Guest

LBS jest płatna, nie ma wersji zwitaminizowanej; można ją odinstalować jeśli nie chcesz ją używać do przeglądania map...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.