Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][I5510] Dyskusja odnoscie romów i flashowania Galaxy 551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym temacie zadajemy pytania odnoście flashowania , romów Galaxy 551.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Romy open są bez touchwiza? Bo interesuje mnie czysty froyo, bez żadnych dodatków producenta.

To właśnie jest rom open czyli czysty , bez dodatków operatora , to co daje Samsung a więc i Touch Wiz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szkoda, że nie ma romu bez touchwiza, ale i tak open jest lepszy niż brandowany przez PLAY. Dziwie się że ciągle używany jest samsungowy rfs (nie mylić z ReiserFS), w sumie ubifs czy ext4 jest lepszy na pamięć FLASH. Ciekawe czy będzie oficjalnie android 2.3 lub 2.4 dla tego telefonu.

Wątpie ażeby 3.0 ale 2.3 pewnie tak.Co do Touch Wiz możesz go spokojnie zamienić na ADW czy Launcher Pro , nie musisz siedzieć na TW.Co do konwersji na ext4 pewnie też da się to zrobić :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanie mam:

Czy zmiana romu z PLAYowego na open jest szansa na dłuższą żywotność baterii?

W tym momencie trzyma max 24 h-porażka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pytanie mam:

Czy zmiana romu z PLAYowego na open jest szansa na dłuższą żywotność baterii?

W tym momencie trzyma max 24 h-porażka.

Jasne , że jest szansa , na każdy fon są udane romy i nieudane więc testuj wszystkie jakie są i pewnie któryś przypadnie Ci do gustu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaryzykowałem i sflashowałem telefon,wgrałem open rom.Wszystko śmiga jak ta lala i wreszcie nie mam badziewnych dodatków PLAYa.

Wielkie dzięki Dychowski za przejrzysty tutorial !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki za poradnik :) Niebawem zabiorę się za flashowaniwe. Mam tylko pytanko. Chodzi mi o ten rom playa. Chcialbym go jakoś sobie zgrać, żeby w razie czego potem go znów wrzucić jak bede chciał oddać tel do serwisu czy coś w tym rodzaju. Jak to zrobić?

I czy da się przed flashowaniem zrobić jakiś backup wszystkich ustawień i aplikacji żeby po wgraniu open romu paroma klikami to przywrócić? Sorki ze pytam ale nie siedzę w tym temacie i robię to tylko po to żeby tel mi trzymał dłużej na baterii i nie mulił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dłużej trzymał nie będzie.Zapomnij.Po flashowaniu nic się u mnie nie zmieniło jeśli chodzi o baterię.

Przed flashowaniem podłacz telefon do kompa i przez KIES zrób kopię zapasową.

Roma playowego można znaleźć bez problemu w sieci.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź. Flashowałem juz jakiś czas temu. Działa troszkę dłużej na baterii u mnie. Nie muli tak jak na romie Playa ale do ideału jeszcze daleko. Zrootowałem go też. Teraz nie wiem jak sformatować kartę pamięci i stworzyć na niej partycje żeby domyślnie aplikacje instalowały się na karcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrywał ktoś może I5510XWKD4 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wgrywał ktoś może I5510XWKD4 ?

Są dwie wersja jak pewnie wiesz...jedna na Bałkany , druga cywilizowana :-) , tu link do własciwej :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już mam :). Wnosi coś ciekawego ta wersja? Jest sens wgrywania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To już mam :). Wnosi coś ciekawego ta wersja? Jest sens wgrywania?

Alexa...nie mam wszystkich fonów szajsunga więc nie pytaj mnie co wnosi , wgraj i napisz kilka słów od siebie co sądzisz o tym romie a wtedy aż mi się będzie chciało pomóc Ci kiedyś w jakimś problemie :-) , zrób coś dla ludu :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spokojnie, pewnie go wkrótce wgram i zdam relacje :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj wgrałem I5510XWKD4. Wydaje mi się, że przy tych samych aplikacjach i ustawieniach telefon działa szybciej. Co do baterii czy trzyma dłużej będzie można coś powiedzieć po paru dniach testowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzisiaj wgrałem I5510XWKD4. Wydaje mi się, że przy tych samych aplikacjach i ustawieniach telefon działa szybciej. Co do baterii czy trzyma dłużej będzie można coś powiedzieć po paru dniach testowania.

No i to jest bardzo przydatne info dla forumowiczów , dzięki kolego.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ile może trwać takie flashowanie? sorry za głupie pytanie ale pierwszy raz będę robił flasha.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A ile może trwać takie flashowanie? sorry za głupie pytanie ale pierwszy raz będę robił flasha.

Od 3-15 minut , zależnie od romu , fona itd.W Twoim przypadku nie mam pojęcia , nie mam tego fona ale jak pisałem na wstępie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Jestem dość świeży w temacie i na forum

chciał bym się dowiedzieć czy przy pomocy tego poradnika i programów mogę wgrać do mojego 551 softa ARKAS 0.4

proszę o odp. dziękuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam

Jestem dość świeży w temacie i na forum

chciał bym się dowiedzieć czy przy pomocy tego poradnika i programów mogę wgrać do mojego 551 softa ARKAS 0.4

proszę o odp. dziękuje

Kolego najpierw poczytaj co to flashowanie bo nie bardzo wiem , co ma Twoje pytanie wspólnego z flashem..pisz we wlaściwych działach bo Twoje posty będą w koszu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam

Potrzebuje pomocy przy wgraniu nowego romu(5510 z playu), mianowiscie chcialem skozystac z opisu flashowania zamieszczonego w dziale 5510, oraz jednego z tych nowszych romow(# Firmware , flashowanie I5510# Romy open na I5510) Problem pojawia sie gdy wypakuje jeden z tych romow, mam tam jedna paczke .tar w niej pliki .img itd. z tego co czytalem nie jest to gotowy pakiet, ktora potrafi strawic ODIN. Pytanie brzmi skad wziasc gotowe paczki dla odina nowszych romow, lub przerobic to co mam sciagniete, badz proscie jak wgrac jeden z tych nowszych romowa na mojego galaxy 551

Dopiero zaczalem przygode z androidem, bede wdzieczny za pomocna dlon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witam

Potrzebuje pomocy przy wgraniu nowego romu(5510 z playu), mianowiscie chcialem skozystac z opisu flashowania zamieszczonego w dziale 5510, oraz jednego z tych nowszych romow(# Firmware , flashowanie I5510# Romy open na I5510) Problem pojawia sie gdy wypakuje jeden z tych romow, mam tam jedna paczke .tar w niej pliki .img itd. z tego co czytalem nie jest to gotowy pakiet, ktora potrafi strawic ODIN. Pytanie brzmi skad wziasc gotowe paczki dla odina nowszych romow, lub przerobic to co mam sciagniete, badz proscie jak wgrac jeden z tych nowszych romowa na mojego galaxy 551

Dopiero zaczalem przygode z androidem, bede wdzieczny za pomocna dlon

Witaj

Nowe romy mają troszke inną budowę , ściągłem dwa ostatnie romy czyli KD4 i KA7 i sprawdziłem , zrób tak :

1.Zassaj rom KD4 z tego linku :

Hasło do rozpakowania go to : samfirmware.com

2.Utwórz na pulpicie katalog np.GALAXY i wypakuj go niego rom XWKD4

3.Zassaj z poradnika aplikacje do flashowania tego modelu a mianowicie : Odin v.4.34 oraz pliczek OPS callisto V.1.0 i wrzuć go do katalogu w którym masz rom.

4.Zakładam , że poczytałeś troszkę forum i zainstalowałeś KIES lub drivery i fon ma dobrą komunikacje z kompem.

5.Uruchom Odin i w sekcji OPTION zaznacz :

a/Auto reboot

b/Protect OPS

c/Reset time.

6.Kliknij na guzik w Odinie - OPS i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku CALLISTO który masz na pulpicie.

7.Kliknij na guzik w Odinie - BOOT i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku I5510XWKD4_bootloader.

8.Kliknij na guzik w Odinie - Phone i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku I5510XWKD1_amss_phone.

9.Kliknij na guzik w Odinie - PDA i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku I5510XWKD4_PDA.

10.Kliknij na guzik w Odinie - CSC i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku GT-5510-CSC-MULTI.

Następnie jak masz już komunikacje między fonem a kompem czyli poprawnie zainstalowane drivery , uruchamiasz fona w trybie download tak jak w poradniku i jedziesz , reszte poczytaj w poradniku i dasz spokojnie rady a jak nie pytaj , pomogę.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam potrzebuje pomocy odnośnie romu arkas nie wiem jak zabrać się do tego odinem tam jest tylko jeden pliczek PDA.tar.md5 pomoże kto??? dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam potrzebuje pomocy odnośnie romu arkas nie wiem jak zabrać się do tego odinem tam jest tylko jeden pliczek PDA.tar.md5 pomoże kto??? dzięki

Kolego , najpierw daj linka do tematu gdzie masz ten romik bo nikt z nas nie jest jasnowidzem i nie wiemy o czym mówisz i jakiej budowy jest ten rom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledze @mcaris zapewne chodzi o rom z

strony. Jest tam kilka romów Arkas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta