Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
tomek_00

Prównanie I9003 (SGSL) z I9000 (SGS) - kilka uwag użytkownika obu modeli

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że stałem się posiadaczem modelu I9003 oraz zgodnie z prośbą kolegi Dychowskiego poniżej wrzucam Wam kilka uwag/różnic odnośnie modelu I9003 w porównaniu do I9000. Ponieważ jestem posiadaczem obu modeli mogę z pierwszej ręki napisać o kilku rzeczach które różnią te modele w użytkowaniu.

Zacznijmy do ekranu - model I9003 posiada ekran Super Clear LCD a nie AMOLED. Nie powoduje to jakiś różnic w obsłudze, jednak wytrawni znawcy powiedzą, że kolory są mniej soczyste, a czerń mniej czarna. Oczywiście, można zauważyć różnicę na korzyść AMOLED-a jednak, przynajmniej jak dla mnie jest ona małoznacząca.

Drugą różnicą jest waga i związana z tym bateria. I9003 posiada baterię 1650 mAh, I9000 1500 mAh, co powoduje, że telefon jest troszkę cięższy (da się wyczuć różnicę mając jednocześnie oba w rękach). Nie porównywałem czasu pracy na baterii, gdyż telefony są użytkowane w różny sposób i nie mogę tego określić jednoznacznie. Drobnej korekcie uległa też tylna klapka, ma ona tutaj dużo drobniejsze i mniej widoczne "kropki" - to tak dla czepialskich.

Co do systemu i jego lekkości - w SGS mam zainstalowany obecnie 2.3.3 (JVK), a w SGSL 2.2.1 (KB1), co powoduje, że nie da się jednoznacznie określić który procesor jest szybszy, system wydajniejszy, lżejszy itd. Porównując jednak te aparaty w takich konfiguracjach można zauważyć, że SGS jest sprawniejszy i lepiej reaguje na polecenia. Pewnie zmieni się to gdy SGSL dostanie wersje 2.3, jednak na chwilę obecną czuć drobną różnicę.

Poza tym telefony są identyczne i mają te same funkcję tak więc dla kogoś kto nie potrzebuje telefonu by go wielbić i chwalić się, że ma ekran AMOLED mogę polecić ten model.

Jeśli będą jeszcze jakieś pytania to zapraszam, jednak z uwagi na ograniczony czas daję sobie kilka dni na odpowiedź. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czy romy z i9000 działają na i9003? Czy może ze względu na architekturę nie jest mozliwe wrzucenie romu z SGS'a na SGS-SL?

Nie działają , to dwa zupełnie inne fony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry za odkop ale kolega napisał że fony poza tym co wymienił są identyczne. Nie. SGSL jest trochę dłuższy i grubszy, ma bardziej tak jakby masywną tylną klapkę(w SGSie przyciski boczne wystają w SLu są schowane bardziej w klapkę, wobec czego jeśli uszkodzimy klapkę w naszym SCL nie ma możliwości skompletowania ze zwykłego SGSa). Kiedy biorę do ręki SGSa kuzyna lub SGS + kumpla(one są identyczne z wyglądu, różnią się tylko CPU i GPU) to "giną" w ręce. Taki jeszcze mało zauważalny szczegół, SL ma mniej "naciągniętą" ramkę na ekran. Po za tym fony identyczne tylko na I9000 więcej modów :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta