Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
HardTech

[ROM] Android 2.3.4 i9003XXKPE

Recommended Posts

Oto nowości a raczej plusy i minusy w najnowszym romie do i9003 zaczerpnięte z xda-developers. (do przetłumaczenia)

1. No dev tools and signs of a dev release

2. Camera is working fine

3. Packet data is working

4. Some say they can play HD videos and others say they can't

5. Relatively high benchmark of 1200

6. Better gaming experience

7. Volume is louder and clearer

8. New live wallpaper over froyo

9. Faster home screen

10. No or less LAG

11. Improved GPS

(Negative)

1. Need to flash twice if CSC is unknown

2. Wifi screwups for some users

3. No CRT and Overglow effects

4. No new market (Not a major issue but I included it based on misledz feedback)

5. Music paused after leaving the screen off for a few minutes

Do pobrania TUTAJ

Update 10.08.2011

Po pierwszych testach na wstępie chciałbym powiedzieć, że wydajność została zwiększona. W Froyo (obojętnie jakim) w Quadrancie wynik był na poziomie niecałych 800 pkt. Po wgraniu KPE wynik ten zwiększył się do około 1200 pkt. Wzrost wydajności na poziomie 50% jest zauważalny. Telefon teraz lepiej i szybciej pracuje. Zauważyłem także wzrost jakości oraz głośności odtwarzanych plików muzycznych. Ekran zachowuje się lepiej w stostunku do Androida w wersji 2.2.1, jest bardziej czulszy i może mi się tylko tak wydaję ale tak jakby był trochę jaśniejszy. Podczas rozmowy zauważyłem nieznaczną poprawe "wybudzania" ekranu po oddaleniu telefonu od ucha. Nagrywanie filmów w HD oraz robienie zdjęć niezmieniło się. Działa tak jak w poprzednich wersjach (stabilnych) czyli dobrze. Jeśli chodzi o GPS to tutaj niespodzianka. Pierwszy raz włączony znalazł moją lokalizacje z dokładnością do 40m w dosłownie kilka sekund mimo, iż siedze na 3 pietrze z 8 w bloku o betonowych scianach gdzie praktycznie nie ma zasięgu sieci. Co prawda wszystkie wspomagacze były włączone, no ale we wcześniejszych wersjach tak dobrze to nie działało. Ze stabilnością to różnie jest. Przez zdecydowanie dłuższy czas, telefon działa stabilnie, płynnie itd. Czasami zdarza się wymuszenie zamknięcia aplikacji ale to w skrajnych przypadkach typu nadmierne chwilowe wykorzystywanie telefonu (można powiedzieć wręcz, że znęcanie się). Żywotność baterii po 15h, używaniu Wi-Fi (~600MB), Bluetooth-a, GPS-a, rozmowach, grach, robieniu zdjęć i filmów (HD) jest na poziomie 73%.

Podsumowanie

Przetestowane:

- wydajność - z 800 do 1200 w porównaniu do Froyo (Quadrand Standard). Zauważalna poprawa w szybkości działania.

- ekran - czulszy i chyba troszkę bardziej dokładny

- dźwięk - czystrzy i głośniejszy

- czujnik natężenia światła - odrobine lepsza reakcja

- Wi-Fi - działa jak należy

- Bluetooth - j/w

- GPS - szybko łapie sygnał, nawet w budynku. Dość dokładny

- robienie zdjęć i filmów w jakości HD - wszystko po staremu

- ogólna stabilność telefonu - stabilny lecz zdarzały się momenty wymuszenia zamknięcia aplikacji (skrajne przypadki)

- żywotność baterii - po 15h 73% - po 39h 34% - po 80h kolejnego cyklu 17%

Do przetestowania:

- płynność gier (także HD)

- płynność odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości

Rootowanie:

Istnieje możliwość, że tuż po zrootowaniu wyskoczy Kernel Panic Mode. Również tyczy sie to aktualizacji aplikacji Super User. Innych "panicznych wyskoków" jak dotąd nie zauważyłem.

Jeśli o czymś sobie przypomne albo jeśli jest coś czego nie wypisałem do przetestowania to prosiłbym o napisanie tego w poście.

Edited by HardTech (see edit history)

No kolego Hardtech , bardzo fajna praca i pasje widać od razu :-) , może przejmiesz opiekę nad działem I9003 ? i dołączysz do tych co coś tworzą i do nas na czat ?

Dzięki i pozdrawiam

No kolego Hardtech , bardzo fajna praca i pasje widać od razu :-) , może przejmiesz opiekę nad działem I9003 ? i dołączysz do tych co coś tworzą i do nas na czat ?

Dzięki i pozdrawiam

Mogłbym przejąć. Tylko pytanie jest takie... czy da sie to ogarnąć ? xD

Co do rota to trzeba po prostu wgrać plik GT-I9003_PDA-XXKPE-fixed.tar przed odina i potem użyć SuperOneClick ??

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.