Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[GUIDE][I9003] Flashowanie + ROOT I9003 - GB 2.3.4 I9003XXKPE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:26

PAMIĘTAJ , ŻE WSZELKIE MODYFIKACJE ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO I JAK UWALISZ FONA , TYLKO TY PONOSISZ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
WAŻNE: ZRÓB BACKUP , KOPIE ZAPASOWĄ KONTAKTÓW , SMS ITD. BO UTRACISZ JE PO FLASHOWANIU !!!

Koniec straszenia, wielu z nas robiło to nie raz, i nasze telefony żyją, więc jak zastosujesz się do instrukcji, wszystko będzie OK.:D

1. Pobieramy i instalujemy KIES i restart kompa:
Oprogramowanie i instrukcje SAMSUNG

2. Pobieramy program do flashowania ODIN v.1.83:
DOWNLOAD - hasło, jeżeli potrzebne: supportsamsung.pl

3. Pobieramy plik Latona:
DOWNLOAD

4. Pobieramy nasz nowy firmware:
DOWNLOAD
Mirror

5. Pobieramy plik <GT-I9003_PDA-GB-KP9- UPDATED.tar>:
DOWNLOAD

6. Pobieramy plik <normalboot.img.tar>:
DOWNLOAD

7. Pobieramy ONECLICK:
DOWNLOAD

Przed akcją pamiętaj : Naładuj fona na maxa i zrób kopie zapasową !!! Wyjmij kartę SIM i kartę pamięci
Generalnie, zdecydowanie przeczytaj też instrukcję flashowania I9000, tam masz też screeny:

http://supportsamsun...02-2011-a-2086/

Teraz pora na docelową zabawę - zmiana romu...

1. Uruchom aplikacje - Odin

2. Zaznacz w sekcji - Option - trzy rzeczy : Auto reboot - F.Reset Time - RE-partition

3. Kliknij przycisk - PIT - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <latona_20110114.pit>

4. Kliknij przycisk - PDA -wskaż ścieżkę dostępu do pliku <CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5>

5. Kliknij przycisk - PHONE - wskaż ściężkę dostępu do pliku <MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar.md5>

6. Kliknij przycisk - CSC - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar.md5>

7. Kliknij przycisk - BOOTLOADER - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5>

8. Uruchom fona w trybie download czyli przytrzymaj 3 guziki fona jednocześnie ale wciskając je pojedynczo w następującej kolejności : ściszanie głośności + blokada + home (duży guzik pośrodku na dole) a następnie podłącz fona do kompa.

9. Jeśli com wyświetlił się na żółto i pokazał np. COM12 to kliknij przycisk START .

10. Teraz spokojnie czekasz aż aplikacja skończy prace i po skończonej pracy fon powinien się restartować już z nowym firmware ale uważaj !! Fon uruchomi się , zobaczysz już ekran startowy i nawet pulpit ale nic bardziej mylnego , fon nadal jest aktualizowany i wgrywa się kilka detali , zrestartuje się i dopóki nie zobaczysz napisu zielonego - PASS - nic nie ruszaj , na razie widzisz napis niebieski - RESTART - po kilku minutach zobaczysz hasło : PASS - wtedy odłącz fona i wyłącz Odina.

Właśnie zaopatrzyłeś swoją zabaweczkę w nowy ROM. Jeżeli nie chcesz się bawić w ROOT-owanie i sądzisz, że wystarczy ci tylko nowy ROM możesz zakończyć zabawę w tym miejscu. Zrób RESET FACTORY wklepując następującą kombinacje na klawiaturze : *2767*3855#. Włóż kartę SIM i SD i korzystaj z telefonu.
Jeśli chcesz natomiast bawić się w pełni odblokowanym systemem, zapraszam do dalszej zabawy, czyli ROOT-owania

11. Wyłaczasz ODINA, telefon też

12. Ponownie uruchamiasz ODINA

13. Nie zaznaczaj opcji jak w poprzednik romie a mianowicie opcja RE-PARTITION musi być niezaznaczona !! kwadracik pusty !! Nie zaznaczasz ani nie interesuje Cię ani PIT ani PHONE ani CSC , klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do pliczka <GT-I9003_PDA-GB-KP9- UPDATED.tar>

14. Powtarzasz punkt 8,9,10

15. Teraz pora na ROOTA

16. Uruchamiasz ONECLIK, telefon podłączasz w trybie DEBUGOWANIA - Ustawienia - aplikacje - opracowanie - debugowanie USB <zaznaczasz ptaszka> - i powrót do ekranu głównego

17. Naciskasz ROOT i czekasz spokojnie. Może wyświetlić się KERNEL, ale spoko. Wyłacz telefon.

18. Ponownie uruchom ODINA

19. Nie zaznaczaj opcji jak w poprzednik romie a mianowicie opcja RE-PARTITION musi być niezaznaczona !! kwadracik pusty !! Nie zaznaczasz ani nie interesuje Cię ani PIT ani PHONE ani CSC , klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do pliczka <normalboot.img.tar>

20. Powtarzasz punkt 8,9,10

21. Robisz RESET FACTORY wklepując kod na klawiaturze fona : *2767*3855# - i czekasz jak się fon zrestartuje

22. Jak się już fon uruchomi , wyłączasz go , wkładasz kartę SIM i SD , uruchamiasz fona i cieszysz się najnowszym i zROOTowanym oprogramowaniem.

Może 22 punkty instrukcji jak na początkującego to dużo i na początku przeraża, ale tylko pierwszy raz podobno boli... Potem robimy to szybko i bez strachu...:D

Bardzo dziękuję za pomoc kolegom:

Dychowski i HardTech - pierwszemu za wgląd do instrukcji, popchnięcie do utworzenia poradnika i pomoc techniczną, drugiemu za fachowe wytknięcie błędów . :D

Użytkownik lukaszek1971 edytował ten post 01 sierpień 2011 - 22:22

• 2

#2 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 23:04

Fantastyczna robota Łukaszek , dzięki wielkie za to dzieło , jutro tylko powrzucam te pliczki na forum a nie na chomika bo ludziska nie lubią go.
Pozdrawiam

Użytkownik Dychowski edytował ten post 31 lipiec 2011 - 23:20

• 1

#3 HardTech

HardTech

Senior Member

• 383 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 12:48

W pkt 8 i 16 jest błąd.

8. Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada.

16. Nie odznaczasz ptaszka tylko go zaznaczasz.

Btw pkt 2 nie jest wymagany ponieważ jak wrzucisz wszystkie 5 plików (bootloader, PIT, CSC, Phone (Modem), PDA) to program sam ustawi wszystko. Wystarczy tylko to zrobić i nacisnąć start. No ale niech jest bo różne rzeczy dzieją się ;p

Trochę nie rozumiem pkt 10. Proponowałbym go skrócić do "Czekasz aż Odin skończy pracę. Zajmuje to około 2-3 min. Po tym telefon zacznie aktualizować system, zostaną wyświetlane różne informacje. Po zakończeniu tego procesu telefon włączy się tak jak przy pierwszym uruchomieniu. Po tym wszystkim można bezpiecznie odłączyć telefon od komputera oraz wyłączyć Odina"

Proces rootowania (od 12 pkt) proponowałbym oddzielić od reszty ponieważ nie każdy może chcieć go rootować oraz na pierwszy rzut oka poradnik wydaje się bardzo skomplikowany i długi

Cała reszta jest jak najbardziej poprawna i dość dokładna.

PS

Dałeś o jedną literke za dużo w słowie Flaschowanie
Proponowałbym wrzucenie Odina w wersji 1.83

Użytkownik HardTech edytował ten post 01 sierpień 2011 - 13:02

• 0

#4 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 12:54

No to już z Łukaszkiem ustalcie co i jak , ja nigdy nie robie takich poprawek bo to nie moje dzieło , tylko powrzucałem na forum soft :-).Co do Odina 1.83 jasne , to mogę zrobić :-).
  • 0

#5 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 20:08

W pkt 8 i 16 jest błąd.

8. Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada.

16. Nie odznaczasz ptaszka tylko go zaznaczasz.

Btw pkt 2 nie jest wymagany ponieważ jak wrzucisz wszystkie 5 plików (bootloader, PIT, CSC, Phone (Modem), PDA) to program sam ustawi wszystko. Wystarczy tylko to zrobić i nacisnąć start. No ale niech jest bo różne rzeczy dzieją się ;p

Trochę nie rozumiem pkt 10. Proponowałbym go skrócić do "Czekasz aż Odin skończy pracę. Zajmuje to około 2-3 min. Po tym telefon zacznie aktualizować system, zostaną wyświetlane różne informacje. Po zakończeniu tego procesu telefon włączy się tak jak przy pierwszym uruchomieniu. Po tym wszystkim można bezpiecznie odłączyć telefon od komputera oraz wyłączyć Odina"

Proces rootowania (od 12 pkt) proponowałbym oddzielić od reszty ponieważ nie każdy może chcieć go rootować oraz na pierwszy rzut oka poradnik wydaje się bardzo skomplikowany i długi

Cała reszta jest jak najbardziej poprawna i dość dokładna.

PS

Dałeś o jedną literke za dużo w słowie Flaschowanie
Proponowałbym wrzucenie Odina w wersji 1.83

Bardzo dziękuję za cenne uwagi.
W odpowiedzi:

pkt 8 - u mnie działa zarówno <ściszanie głośności + blokada + home> jak i <Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada>, więc obaj mamy rację...

pkt 16 - poprawiony - oczywiście <zaznaczasz>

Oddzieliłem proces ROOT-owania, masz rację, sporo tego...

Oczywiście, za dużo o jedną literkę... i o browarka pewnie też...

pkt 10 bym zostawił - ściągnąłem tę pomoc z instrukcji I9000, i czytając tamtą zrobiłem zmianę romu po raz pierwszy i mam do niej sentyment... :-D

I oczywiście będę wdzięczny Dychowskiemu za ODINA...

Użytkownik lukaszek1971 edytował ten post 01 sierpień 2011 - 20:13

• 0

#6 HardTech

HardTech

Senior Member

• 383 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:01

Jeszcze temat ;p
  • 0

#7 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:13

Ok , Odyńca poprawiłem i wrzuciłem v.1.83 :-).
  • 0

#8 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:23

Jeszcze temat ;p

Poprawiam, poprawiam i się nie zmienia... :(

Może kolega Dychowski coś da radę, bo HardTech mi nie odpuści...

Użytkownik lukaszek1971 edytował ten post 01 sierpień 2011 - 22:28

• 0

#9 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:30

Poprawiam, poprawiam i się nie zmienia... :(

Może kolega Dychowski coś da radę, bo HardTech mi nie odpuści...

Nie łapie , napisz mi co chcesz zmienić a zrobię to w 30 sekund :-)
  • 0

#10 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:33

Temat postu na samej górze - ten na niebiesko - jest Flaschowanie a powinno być Flashowanie - dołożyłem literkę c... A HardTech mnie męczy...
  • 0

#11 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:35

Temat postu na samej górze - ten na niebiesko - jest Flaschowanie a powinno być Flashowanie - dołożyłem literkę c... A HardTech mnie męczy...

Wielkie mi rzeczy.. :-) , już :-).
  • 0

#12 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:39

Bardzo dziękuję... Czemu ja nie mogłem?
  • 0

#13 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:45

Bardzo dziękuję... Czemu ja nie mogłem?

Nie masz takich czarodziejskich różdżek jak ja mam na biurku :-)
  • 0

#14 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:46

Ok, dzięki.
  • 0

#15 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6854 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:57

Ok, dzięki.

Odświerz stronke...i Ty i HardTech macie dostęp do czatu :-) no i jesteście za działalność Vipami :-).
  • 0

#16 lukaszek1971

lukaszek1971

Member

• 47 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 23:01

Dzięki Mistrzu :D
  • 0

#17 PiotrP

PiotrP

Member

• 19 postów
  • LokalizacjaJenikowo, Poland

Napisano 05 październik 2011 - 13:33

Chciałbym poruszyć temat sposobu rootowania romu XXKPE opisanego w pierwszym poście. Otóż wykonując wszystko zgodnie z instrukcją, telefonu nie udało mi się zrootować przy użyciu Oneclick. Proces zatrzymywał się bodajże na punkcie 6 w Oneclick. Szukając rozwiązanie, gdzieś wyczytałem, że tego romu nie da się zrootować przez Oneclick. Rozwiązanie znalazłem na xda. Zrobiłem upgrade do XXKPH i dopiero wtedy przy pomocy zamieszczonych tam plików udało mi się zainstalować CF-Root. Z czytanych postów wnioskuję, że nie była to przypadłość tylko mojego telefonu. Zatem myślę, że można by poprawić pierwszego posta tak aby przedstawiony sposób rootowania działał na każdym i9003. Niestety ja tego zrobić nie potrafię, gdyż jestem jeszcze zbyt zielony w tych sprawach.
PiotrP

Użytkownik Dychowski edytował ten post 05 październik 2011 - 14:24

• 0

#18 newerback

newerback

Senior Member

• 209 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 19:09

Witam, jestem zielony jeżeli chodzi o androida (wcześniej miałem I900) teraz mam I9003 Wersja oprogramowania układowego: 2.2.1 Wersja pasma podstawowego: I9003XXKB1 Wersja jądra: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1 Numer wersji: FROYO.XWKB6, czy mogę Flashować wdg. powyższego postu?
aha i pytanie może głupie ale: jaki będzie język PL czy ENG?
  • 0

#19 HardTech

HardTech

Senior Member

• 383 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 19:42

Możesz flashować. Skoro jesteś zielony to proponuję ten temat http://supportsamsun...m-screeny-6058/ Jest tam wszystko opisane wraz ze screenami. Proponuje flashować KPM. Jest to dobry rom. Jednak wcześniej trzeba zainstalować KPH. Wszystko znajdziesz w poradniku:) Będzie język polski tylko musisz go po flashowaniu ustawić.
  • 0
Samsung Galaxy SIII I9300
UltimaRom v14 XXEMG4 + Boeffla Kernel
Samsung Galaxy SII I9105
Stock 4.1.2
Samsung Galaxy SCL I9003
I9003XWLF3

Nie pisz PW w sprawie pomocy. Pisząc posty potencjalnie pomagasz innym.
Jeśli pomogłem, odwdzięcz się wciskając poniższą gwiazdkę. Thx.

#20 newerback

newerback

Senior Member

• 209 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 20:17

super dzięki,
ale wdg. opisu z tego linku [GUIDE][I9003] Poradnik flashowania GB 2.3.4 I9003XXKPE + XXKPH + XXKPM (screeny) rozumiem że na mój XXKB1 mam wgrać XXKPE a póżniej XXKPH lub XXKPM ale lepiej XXKPM tak?
a tak pozatym to ogólnie chodzi mi tylko o to żebym mógł instalować aplikacje na karte SD a nie na urzadzenie bo instaluje dwie gry HD i kiszka więcej już nie mam miejsca

oki, udało się jest 2.3.4 XXKPE

Użytkownik newerback edytował ten post 15 listopad 2011 - 19:10

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych