Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
lukaszek1971

[GUIDE][I9003] Flashowanie + ROOT I9003 - GB 2.3.4 I9003XXKPE

Rekomendowane odpowiedzi

PAMIĘTAJ , ŻE WSZELKIE MODYFIKACJE ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO I JAK UWALISZ FONA , TYLKO TY PONOSISZ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

WAŻNE: ZRÓB BACKUP , KOPIE ZAPASOWĄ KONTAKTÓW , SMS ITD. BO UTRACISZ JE PO FLASHOWANIU !!!

Koniec straszenia, wielu z nas robiło to nie raz, i nasze telefony żyją, więc jak zastosujesz się do instrukcji, wszystko będzie OK.:D

1. Pobieramy i instalujemy KIES i restart kompa:

2. Pobieramy program do flashowania ODIN v.1.83:

- hasło, jeżeli potrzebne: supportsamsung.pl

3. Pobieramy plik Latona:

4. Pobieramy nasz nowy firmware:

5. Pobieramy plik <GT-I9003_PDA-GB-KP9- UPDATED.tar>:

6. Pobieramy plik <normalboot.img.tar>:

7. Pobieramy ONECLICK:

Przed akcją pamiętaj : Naładuj fona na maxa i zrób kopie zapasową !!! Wyjmij kartę SIM i kartę pamięci

Generalnie, zdecydowanie przeczytaj też instrukcję flashowania I9000, tam masz też screeny:

http://supportsamsung.pl/f784/flashowanie-i9000-galaxy-s-aktualizacja-dzien-11-02-2011-a-2086/

Teraz pora na docelową zabawę - zmiana romu...

1. Uruchom aplikacje - Odin

2. Zaznacz w sekcji - Option - trzy rzeczy : Auto reboot - F.Reset Time - RE-partition

3. Kliknij przycisk - PIT - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <latona_20110114.pit>

4. Kliknij przycisk - PDA -wskaż ścieżkę dostępu do pliku <CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5>

5. Kliknij przycisk - PHONE - wskaż ściężkę dostępu do pliku <MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar.md5>

6. Kliknij przycisk - CSC - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar.md5>

7. Kliknij przycisk - BOOTLOADER - wskaż ścieżkę dostępu do pliku <APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar.md5>

8. Uruchom fona w trybie download czyli przytrzymaj 3 guziki fona jednocześnie ale wciskając je pojedynczo w następującej kolejności : ściszanie głośności + blokada + home (duży guzik pośrodku na dole) a następnie podłącz fona do kompa.

9. Jeśli com wyświetlił się na żółto i pokazał np. COM12 to kliknij przycisk START .

10. Teraz spokojnie czekasz aż aplikacja skończy prace i po skończonej pracy fon powinien się restartować już z nowym firmware ale uważaj !! Fon uruchomi się , zobaczysz już ekran startowy i nawet pulpit ale nic bardziej mylnego , fon nadal jest aktualizowany i wgrywa się kilka detali , zrestartuje się i dopóki nie zobaczysz napisu zielonego - PASS - nic nie ruszaj , na razie widzisz napis niebieski - RESTART - po kilku minutach zobaczysz hasło : PASS - wtedy odłącz fona i wyłącz Odina.

Właśnie zaopatrzyłeś swoją zabaweczkę w nowy ROM. Jeżeli nie chcesz się bawić w ROOT-owanie i sądzisz, że wystarczy ci tylko nowy ROM możesz zakończyć zabawę w tym miejscu. Zrób RESET FACTORY wklepując następującą kombinacje na klawiaturze : *2767*3855#. Włóż kartę SIM i SD i korzystaj z telefonu.

Jeśli chcesz natomiast bawić się w pełni odblokowanym systemem, zapraszam do dalszej zabawy, czyli ROOT-owania

11. Wyłaczasz ODINA, telefon też

12. Ponownie uruchamiasz ODINA

13. Nie zaznaczaj opcji jak w poprzednik romie a mianowicie opcja RE-PARTITION musi być niezaznaczona !! kwadracik pusty !! Nie zaznaczasz ani nie interesuje Cię ani PIT ani PHONE ani CSC , klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do pliczka <GT-I9003_PDA-GB-KP9- UPDATED.tar>

14. Powtarzasz punkt 8,9,10

15. Teraz pora na ROOTA

16. Uruchamiasz ONECLIK, telefon podłączasz w trybie DEBUGOWANIA - Ustawienia - aplikacje - opracowanie - debugowanie USB <zaznaczasz ptaszka> - i powrót do ekranu głównego

17. Naciskasz ROOT i czekasz spokojnie. Może wyświetlić się KERNEL, ale spoko. Wyłacz telefon.

18. Ponownie uruchom ODINA

19. Nie zaznaczaj opcji jak w poprzednik romie a mianowicie opcja RE-PARTITION musi być niezaznaczona !! kwadracik pusty !! Nie zaznaczasz ani nie interesuje Cię ani PIT ani PHONE ani CSC , klikasz na guzik PDA i wskazujesz ścieżkę dostępu do pliczka <normalboot.img.tar>

20. Powtarzasz punkt 8,9,10

21. Robisz RESET FACTORY wklepując kod na klawiaturze fona : *2767*3855# - i czekasz jak się fon zrestartuje

22. Jak się już fon uruchomi , wyłączasz go , wkładasz kartę SIM i SD , uruchamiasz fona i cieszysz się najnowszym i zROOTowanym oprogramowaniem.

Może 22 punkty instrukcji jak na początkującego to dużo i na początku przeraża, ale tylko pierwszy raz podobno boli... Potem robimy to szybko i bez strachu...:D

Bardzo dziękuję za pomoc kolegom:

Dychowski i HardTech - pierwszemu za wgląd do instrukcji, popchnięcie do utworzenia poradnika i pomoc techniczną, drugiemu za fachowe wytknięcie błędów . :D

Edytowane przez lukaszek1971 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fantastyczna robota Łukaszek , dzięki wielkie za to dzieło , jutro tylko powrzucam te pliczki na forum a nie na chomika bo ludziska nie lubią go.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pkt 8 i 16 jest błąd.

8. Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada.

16. Nie odznaczasz ptaszka tylko go zaznaczasz.

Btw pkt 2 nie jest wymagany ponieważ jak wrzucisz wszystkie 5 plików (bootloader, PIT, CSC, Phone (Modem), PDA) to program sam ustawi wszystko. Wystarczy tylko to zrobić i nacisnąć start. No ale niech jest bo różne rzeczy dzieją się ;p

Trochę nie rozumiem pkt 10. Proponowałbym go skrócić do "Czekasz aż Odin skończy pracę. Zajmuje to około 2-3 min. Po tym telefon zacznie aktualizować system, zostaną wyświetlane różne informacje. Po zakończeniu tego procesu telefon włączy się tak jak przy pierwszym uruchomieniu. Po tym wszystkim można bezpiecznie odłączyć telefon od komputera oraz wyłączyć Odina"

Proces rootowania (od 12 pkt) proponowałbym oddzielić od reszty ponieważ nie każdy może chcieć go rootować oraz na pierwszy rzut oka poradnik wydaje się bardzo skomplikowany i długi

Cała reszta jest jak najbardziej poprawna i dość dokładna.

PS

Dałeś o jedną literke za dużo w słowie Flaschowanie

Proponowałbym wrzucenie Odina w wersji 1.83

Edytowane przez HardTech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to już z Łukaszkiem ustalcie co i jak , ja nigdy nie robie takich poprawek bo to nie moje dzieło , tylko powrzucałem na forum soft :-).Co do Odina 1.83 jasne , to mogę zrobić :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W pkt 8 i 16 jest błąd.

8. Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada.

16. Nie odznaczasz ptaszka tylko go zaznaczasz.

Btw pkt 2 nie jest wymagany ponieważ jak wrzucisz wszystkie 5 plików (bootloader, PIT, CSC, Phone (Modem), PDA) to program sam ustawi wszystko. Wystarczy tylko to zrobić i nacisnąć start. No ale niech jest bo różne rzeczy dzieją się ;p

Trochę nie rozumiem pkt 10. Proponowałbym go skrócić do "Czekasz aż Odin skończy pracę. Zajmuje to około 2-3 min. Po tym telefon zacznie aktualizować system, zostaną wyświetlane różne informacje. Po zakończeniu tego procesu telefon włączy się tak jak przy pierwszym uruchomieniu. Po tym wszystkim można bezpiecznie odłączyć telefon od komputera oraz wyłączyć Odina"

Proces rootowania (od 12 pkt) proponowałbym oddzielić od reszty ponieważ nie każdy może chcieć go rootować oraz na pierwszy rzut oka poradnik wydaje się bardzo skomplikowany i długi

Cała reszta jest jak najbardziej poprawna i dość dokładna.

PS

Dałeś o jedną literke za dużo w słowie Flaschowanie

Proponowałbym wrzucenie Odina w wersji 1.83

Bardzo dziękuję za cenne uwagi.

W odpowiedzi:

pkt 8 - u mnie działa zarówno <ściszanie głośności + blokada + home> jak i <Najpierw ściszanie potem home a na końcu blokada>, więc obaj mamy rację...

pkt 16 - poprawiony - oczywiście <zaznaczasz>

Oddzieliłem proces ROOT-owania, masz rację, sporo tego...

Oczywiście, za dużo o jedną literkę... i o browarka pewnie też...

pkt 10 bym zostawił - ściągnąłem tę pomoc z instrukcji I9000, i czytając tamtą zrobiłem zmianę romu po raz pierwszy i mam do niej sentyment... :-D

I oczywiście będę wdzięczny Dychowskiemu za ODINA...

Edytowane przez lukaszek1971 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Poprawiam, poprawiam i się nie zmienia... :(

Może kolega Dychowski coś da radę, bo HardTech mi nie odpuści...

Nie łapie , napisz mi co chcesz zmienić a zrobię to w 30 sekund :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat postu na samej górze - ten na niebiesko - jest Flaschowanie a powinno być Flashowanie - dołożyłem literkę c... A HardTech mnie męczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Temat postu na samej górze - ten na niebiesko - jest Flaschowanie a powinno być Flashowanie - dołożyłem literkę c... A HardTech mnie męczy...

Wielkie mi rzeczy.. :-) , już :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bardzo dziękuję... Czemu ja nie mogłem?

Nie masz takich czarodziejskich różdżek jak ja mam na biurku :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ok, dzięki.

Odświerz stronke...i Ty i HardTech macie dostęp do czatu :-) no i jesteście za działalność Vipami :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym poruszyć temat sposobu rootowania romu XXKPE opisanego w pierwszym poście. Otóż wykonując wszystko zgodnie z instrukcją, telefonu nie udało mi się zrootować przy użyciu Oneclick. Proces zatrzymywał się bodajże na punkcie 6 w Oneclick. Szukając rozwiązanie, gdzieś wyczytałem, że tego romu nie da się zrootować przez Oneclick. Rozwiązanie znalazłem na xda. Zrobiłem upgrade do XXKPH i dopiero wtedy przy pomocy zamieszczonych tam plików udało mi się zainstalować CF-Root. Z czytanych postów wnioskuję, że nie była to przypadłość tylko mojego telefonu. Zatem myślę, że można by poprawić pierwszego posta tak aby przedstawiony sposób rootowania działał na każdym i9003. Niestety ja tego zrobić nie potrafię, gdyż jestem jeszcze zbyt zielony w tych sprawach.

PiotrP

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jestem zielony jeżeli chodzi o androida (wcześniej miałem I900) teraz mam I9003 Wersja oprogramowania układowego: 2.2.1 Wersja pasma podstawowego: I9003XXKB1 Wersja jądra: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1 Numer wersji: FROYO.XWKB6, czy mogę Flashować wdg. powyższego postu?

aha i pytanie może głupie ale: jaki będzie język PL czy ENG?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz flashować. Skoro jesteś zielony to proponuję ten temat http://supportsamsung.pl/f884/guide-i9003-poradnik-flashowania-gb-2-3-4-i9003xxkpe-xxkph-xxkpm-screeny-6058/ Jest tam wszystko opisane wraz ze screenami. Proponuje flashować KPM. Jest to dobry rom. Jednak wcześniej trzeba zainstalować KPH. Wszystko znajdziesz w poradniku:) Będzie język polski tylko musisz go po flashowaniu ustawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

super dzięki,

ale wdg. opisu z tego linku [GUIDE][i9003] Poradnik flashowania GB 2.3.4 I9003XXKPE + XXKPH + XXKPM (screeny) rozumiem że na mój XXKB1 mam wgrać XXKPE a póżniej XXKPH lub XXKPM ale lepiej XXKPM tak?

a tak pozatym to ogólnie chodzi mi tylko o to żebym mógł instalować aplikacje na karte SD a nie na urzadzenie bo instaluje dwie gry HD i kiszka więcej już nie mam miejsca

oki, udało się jest 2.3.4 XXKPE

Edytowane przez newerback (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ważne jaki masz wgrany soft:) Jeśli chcesz mieć KPM to musisz najpierw zainstalować KPH bo KPM to rom jednoplikowy, ktory wymaga poprzedniej wersji. Tak samo jest w przypadku KPN (też wymaga KPH).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tu się nie do końca zgodzę z kolegą HardTech. Wersje KPH, KPM i KPN (wszystkie trzy są jednoplikowe) można instalować bezpośrednio z wersji KPE (ta jest 3 plikowa). Może i lepiej jest przechodzić do wersji KPM lub KPN przez KPH, ale nie jest to konieczne. Próbowałem obu sposobów, przechodziłem nawet po kolei przez KPE, KPH, KPM do KPN, ale różnicy w działaniu ROM-u KPN nie zauważyłem w porównaniu do wgrania go od razu po KPE.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ups... troszke się pomyliłem. Oczywiście chodziło mi o KPE jako podstawe. Przechodzenie pokolei jest totalnym bezsensem więc lepiej o tym nie rozmawiajmy ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie, zrobiłem wszystko wdg. opisu + rotowanie mam 2.3.4 XXKPE i jak mam instalować gry żeby nie zawalać pamięci telefonu?

OK sorry

Edytowane przez newerback (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam ponownie, zrobiłem wszystko wdg. opisu + rotowanie mam 2.3.4 XXKPE i jak mam instalować gry żeby nie zawalać pamięci telefonu?

Przeczytaj uważnie jaki jest tytuł tego tematu w którym piszesz posta....następnym razem dostaniesz warna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta