Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
Dychowski

[Q][AKCESORIA]Karty pamięci do Naszych cudeniek

Recommended Posts

Z kartami do Naszych foników nie jest za rewelacyjnie , możemy na dzień dzisiajszy wrzucić max 16 GB i to za około 200 zł , najlepiej SanDisc i klasy 6 , najszybsze. Użytkownicy odradzają karty firmy Kingston ale nie znam uzasadnienie. Karty 8 GB dobrej jakości to wydatek około 90 zł. Może ktoś z forumowiczów wypowie się na temat kart micro SD do Naszych foników?

pozdrawiam

mam dostęp do cennika producenta i dystrybutora m.in. kart pamięci Wilk Elektronik SA producenta GoodRAM - osobiście mogę stwierdzić że GoodRAM-y to dobra marka i działają nawet lepiej od Kingstonów, podaję przykładowe ceny netto z cennika z dnia 15.06. b.r.

microSDHC 8GB Class 4+ adapter GOODRAM - Slim Retail Pack 50,70 zł

microSDHC 16GB Class 4 + adapter GOODRAM - Slim Retail Pack 144,90 zł

microSD 8 GB (SDHC Class 4) - Toshiba 54,20 zł

microSD 16 GB (SDHC Class 2) - Toshiba 146,00 zł

8GB 3 in 1 memory set GOODRAM 54,70 zł

16GB 3 in 1 memory set GOODRAM 148,10 zł

pozdro

mass - Czyli mamy rozumieć że jeśli chodzi o te karty do użytkownicy forum mogą do Ciebie na PW atakować po zakupy ? icon_e_wink.gif , jesli tak to popieram taka inicjatywę jeśli tylko cenowo użytkownicy forum będą zadowoleni , zaoszczędzą kasę to jasne , nawet Ci reklamę zrobię na

za kilka dni icon_e_wink.gif Dewiza jest istotna a tu mamy - Użytkownicy forum dla użytkowników !! icon_e_wink.gif , popieram i pozdrawiam mass

hmm wziąłbym pod uwagę Twoją propozycję ale nie prowadzę już działalności, jeśli ktoś z kolegów forumowiczów prowadzi działalność i brałby od firmy Wilk Elektronik towar w ilościach hurtowych (za jakieś 1000 pln) to może liczyć u nich na rabat i wtedy handel może się opłacać. Ja mógłbym ewentualnie grzecznościowo komuś wziąć takie pamięci o ile mieszka na Śląsku - wtedy możemy się umówić i mogę przekazać towar.

mass - akurat nie ma problemu z działalnością bo mam ich kilka i do tego mam do Ciebie kilka metrów icon_e_wink.gif Zobaczmy jaki będzie odzew forumowiczów , będzie zainteresowanie , pomożemy im icon_e_wink.gif

no to spoczko ja chętnie pomogę icon_mrgreen.gif

mass - To jest właśnie wzorowa postawa Forumowicza icon_e_wink.gif , dzięki wielkie kolego , pozdrawiam

Chciałbym, aby ktoś z forumowiczów naświetlił mi zagadnienie kompatybilności kart microSDHC z naszymi

omniami. W instrukcji nie ma o nich mowy. Jeśli prawdą są informacje (np.

), że omia hd akceptuje (będzie akceptować, jak się pojawią) karty 32GB, to chyba samsung powinien to zaznaczyć w instrukcji. Czy dotyczyć to będzie również kart o większych rozmiarach?

stymulator

wydaje mi się że obsługa kart o większej pojemności może być wprowadzona w kolejnych wersjach oprogramowania telefonu

Karty o pojemnosci 32GB bedzie akceptowal bez problemu ..nie wazne czy nowszy soft czy nie , w instrukcji nie podadza ze obsluguje pamiec do 32 GB poniewaz na rynku nie ma jeszcze kart o tej pojemnosci .

Karty o pojemnosci 32GB bedzie akceptowal bez problemu ..nie wazne czy nowszy soft czy nie , w instrukcji nie podadza ze obsluguje pamiec do 32 GB poniewaz na rynku nie ma jeszcze kart o tej pojemnosci .

Ludzie po co Wam karty 32GB???? Ja mam kartę SanDisk microSDHC mobile ultra II 16GB, chyba najszybszą na rynku, z kart microSD, raz dla próby zapełniłem ją prawie całą, filmami i muzyką, i8910 zaczął działać z prędkością ślimaka jadącego na żółwiu.

Co z tego że będzie z którymś tam softem czytał 32GB, czy nawet teraz je czyta, nie wiem nie mam takiej i nie sprawdzałem, ale na 100% telefon będzie działał z taką kartą do bani.

A jak ktoś nie wierzy, niech sobie sam sprawdzi, bo łatwo sobie napisać 32GB, jeszcze by to działało jak należy, to byłoby ok

(...) i8910 zaczął działać z prędkością ślimaka jadącego na żółwiu. (...)

Jeżeli ślimak jadący na żółwiu porusza się w tym samym kierunku co żółw, to porusza się całkiem sprawnie, ponieważ prędkość wypadkowa ślimaka równa jest sumie prędkości żółwia i ślimaka... icon_e_wink.gificon_cool.gif A jeżeli biorąc pod uwagę, że żółw lekko się podnosi i opada podczas każdego kroku to wektorowa prędkość ślimaka jest jeszcze większa icon_e_smile.gificon_e_biggrin.gif Sry za mały offtop, ale trochę fizyki i algebry wektorów każdemu się przyda icon_e_smile.gif

Puki co nie mamy kart 32GB i wypowiadać się nie będziemy o nich ... Czy będą mulić tel. czy nie .

Michnik naucz się cytować icon_e_wink.gif

Puki co nie mamy kart 32GB i wypowiadać się nie będziemy o nich ... Czy będą mulić tel. czy nie .

Michnik naucz się cytować icon_e_wink.gif

Skoro 16-ka muli, to 32 tymbardziej będzie, jeżeli oczywiście kiedykolwiek zadziała i nie ma co tu wzdychać achhh i echhh. Taka jest prawda, i nie piszę tego złośliwie, bo też bym chciał by działało jak należy, ale nie działa, a to mi psuje na nerwy. I nawet nie myślę co by było gdybym zapełnił całe 8GB które jest wbudowane w telefonie, narazie staram się nic tam nie trzymać, a wszystkie instalki mam na karcie

Telefon nie koniecznie będzie mulił od wielkości karty.

16 GB obsługuję mój k850i którego demonem szybkości nie można nazwać.

Omnia HD z takim procesorem powinna obsłużyć taką kartę.

Zapewne zwolnienie było spowodowane właśnie zajętą większością miejsca na karcie a załóżmy przy 28/32 GB będzie chodzić normalnie. Ale już przy 31/32 może zacząć się zwieszać.

Zresztą tak jak kolega napisał. Wyjdzie karta ktoś ją kupi i podzieli się z nami wrażeniami.

a ja też o kartach ale jak mi się wydaje ku przestrodze ( nie znam się za bardzo ale chyba klasa karty ma znaczenie )

Kupiłem na allegro kartę 8gb ( miała być C4 - a jest C2 ) co prawda jest na niej napisane microSDHC , ale czy to oryginał - nie wiem .

Czy można jakoś sprawdzić prędkość karty ?

karta SANDISK

a ja też o kartach ale jak mi się wydaje ku przestrodze ( nie znam się za bardzo ale chyba klasa karty ma znaczenie )

Kupiłem na allegro kartę 8gb ( miała być C4 - a jest C2 ) co prawda jest na niej napisane microSDHC , ale czy to oryginał - nie wiem .

Czy można jakoś sprawdzić prędkość karty ?

karta SANDISK

Wątpię żeby to była jakaś podróba. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z podrobioną kartą pamięci ;] To c4 i c2 to właśnie oznaczenie prędkości karty pamięci.

Może ktoś z forum posiadający kartę c2 powie koledze jak się sprawuje na dłuższą metę by w razie czego mógł złożyć reklamacje ; D

Zapewne zwolnienie było spowodowane właśnie zajętą większością miejsca na karcie a załóżmy przy 28/32 GB będzie chodzić normalnie. Ale już przy 31/32 może zacząć się zwieszać.

Obstawiam jednak prędkość samej karty, oraz ilość danych jakie 'przemielić' musi telefon.

Kwestia % zajętości nie powinna być istotna, bo fragmentacja praktycznie nie spowalnia nośników flashowych (ba! defragmentacja właściwie im szkodzi obniżając żywotność). Nie ma części mechanicznych - jak w HDD, więc spadek prędkości w dostępie do upakowanego w kilku kawałkach pliku - jest praktycznie niezauważalny.

Natomiast na pewno wydajność pamięci flash radykalnie spada przy równoczesnym dostępnie do wielu plików - więc (zależnie od tego jak intensywnie telefon komunikuje się w kartą) ich ilość może mieć jednak spore znaczenie. icon_e_sad.gif

Obstawiam jednak prędkość samej karty, oraz ilość danych jakie 'przemielić' musi telefon.

Kwestia % zajętości nie powinna być istotna, bo fragmentacja praktycznie nie spowalnia nośników flashowych (ba! defragmentacja właściwie im szkodzi obniżając żywotność). Nie ma części mechanicznych - jak w HDD, więc spadek prędkości w dostępie do upakowanego w kilku kawałkach pliku - jest praktycznie niezauważalny.

Natomiast na pewno wydajność pamięci flash radykalnie spada przy równoczesnym dostępnie do wielu plików - więc (zależnie od tego jak intensywnie telefon komunikuje się w kartą) ich ilość może mieć jednak spore znaczenie. icon_e_sad.gif

W przypadku mojego k850i ilość zajętego miejsca na karcie jest istotna. Obsługuje on karte 8 GB co jest wyczynem biorąc pod uwagę jego prędkość. A Omnia hd z tak szybkim procesorem to nieprawdopodobne wręcz. Pierwsza sprawa to nawet jeśli może nowy fw to poprawi. Druga sprawa to prędkość jest zależna od firmy i oczywiście oznaczenia prędkości.

jeśli chodzi o szybkość kart to najlepiej gdyby była min. class 4, albo lepiej class 6 - karty niższych klas znacznie spowalniają działanie telefonu

jeśli chodzi o szybkość kart to najlepiej gdyby była min. class 4, albo lepiej class 6 - karty niższych klas znacznie spowalniają działanie telefonu

No właśnie o to mi chodziło. Co prawda mniejsze pojemności może nie robią wielkiej różnicy ale już przy pojemności 16 czy nadchodzące 32 jest to bardzo istotne.

W tym miesiącu - sierpniu Sandisk wprowadza na rynek karty MicroSDHC 32GB klasy 10 o szybkości 30MB/s.

Możliwa będzie swobodna rejestracja video, które wszak wymaga trochę miejsca. Karty o mniejszych rozmiarach zastąpią karty klasy 10. Bez wątpienia nie będzie tanio.

Swoją drogą nie narzekam na nadmiar pamięci, a te 32GB spokojnie zagospodaruję mapami rastrowymi.

Zastanawiam się jaką kartę pamięci kupić. Czy warto dopłacić do SanDiska? Chciałbym, abyście polecili mi jakąś sensowną, szybką kartę 8GB do 100zł.

Ja właśnie zamówiłem A-Datę 8GB za 60 zł , czytałem na różnych forach że dorównuje z prędkościami kartą z SanDisk-a i ma też dożywotnią gwarancję .

Oczywiście class 6 .

icon_e_wink.gif

Jak tylko będzie u mnie zrobię test zapisu i podrzucę na forum .

Poza tym polecane są karty Silicon , ale ja ich nie testowałem .

icon_e_biggrin.gif

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.