Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Bartosch

[GUIDE][I9001] Poradnik flashowania I9001

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio napisalem ten poradnik na prosbe pewnego wydawnictwa i mysle, ze moge wkleic go i tutaj:

Poradnik typu "krowie na granicy" :)

!!!WSZYSTKO NA WLASNA ODPOWIEDIZALNOSC!!!
Na poczatek drobna aktualizacja, a mianowicie na koncu poradnika znajdzice opis jak wgrac ROM jednoplikowy na podstawie wersji GT-I9001_XEN_I9001XXKPG i jej pokrewnych (Android 2.3.5).

Postaram się w miarę dokładnie i zrozumiale wyjaśnić na czym polega proces zmiany oprogramowania.

Po pierwsze Samsung udostępnia program KIES, który pobierze Drivery po podłączeniu telefonu i tu link do niej:

Link:

- Wersja z czerwca 2014.

Niestety najprawdopodobniej interesujaca cie wersja Androida nie bedzie dostepna dla Polski i pewnie nie pojawi sie
zbyt szybko.

Kolejna metoda jest uzycie serwisowego oprogramowania Samsunga o nazwie Odin; wersja przystosowana dla Galaxy S Plus:

Link:

Konieczne do aktualizacji jest posiadanie jeszcze odpowiedniego ROM'u z Androidem i tu wybór zostawiam Wam.

Następnie, otwieramy program Samung Kies i z górnego paska wybieramy "Narzedzia", a nastepnie "zainstaluj sterownik", jest to czynnosc niezbedna w sytemach 64-bitowych Vista i 7. Po instalacji sterownika zamykamy program.
Kolejnym krokiem jest uruchomienie programu Odin. Pierwsza czynnością jest klikniecie na przycisk "OPS" i podanie ścieżki do pliku:

AriesVE.ops

Nastepnie przycisk "Boot" i podanie sciezki do pliku:

Boot_loader.tar

Kolejno analogicznie "Phone" sciezka do pliku:

SMD_MODEM_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_EMMC.smd

Nastepnie "PDA" i sciezka do:

SMD_PDA_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_EMMC.smd

I na koncu "CSC: i sciezka do pliku:

SMD_CSC_GT-I9001-MULTI-CSC-OXAKP2_EMMC.smd

Ekran powinien wygladac jak na zalaczonym przeze mnie obrazku.
post-18130-14005011311878_thumb.jpg

Nastepnie podlaczamy telefon w trybie Download (tryb uzyskuje sie przez wylaczenie telefonu i ponowne wlaczenie go z jedoczesnym przytrzymaniem srodkowego guzika pod ekranem i przycisku "zmniejszenie glosnosci"), przyciski trzymamy do momentu pojawienia sie grafiki z napisem Downloading... Do not turn off target!!.
(Niektore telefony maja zablokowany ten tryb, ale z tego co mo wiadomo wersji Galaxy S Plus to nie dotyczy). Wazna uwaga: z trybu Download mozna wyjsc jedynie poprzez wyjecie baterii z telefonu! Niektorzy zalecaja wyjecie karty SIM, przed Flashowaniem, ja tego nie zrobilem i raczej wszystko jest ok.

Nastepnie podlaczamy telefon do komputera przez dolaczany kabel, program Odin powinien zasygnalizowac nam podlaczenie w okienku "Com Port mapping" i nastepnie wybieramy opcje Start. Odin powinien wyswietlic zielony pasek postepu instalacji, a cala operacja zajela w moim przypadku okolo 15 minut. Telefon w tym czasie zrestartuje sie i poprosi o konfiguracje ustawien godziny, jezyka i tym podobnych parametrow. Ostatnim (opcjonalnym) krokiem jest zrobienie tzw. WIPE telefonu przez wpisanie, tak jakby sie wybieralo numer kodu:

*2767*3855#

Od tego momentu w telefonie powinien znajdowac sie Android w wersji 2.3.4. Wgywane oprogramowanie, jest oficjalna dystrybucja Samsunga, jednakze niedostepna dla klienta polskiego. Teoretycznie opisana przeze mnie procedura jest podstawa do utraty gwarancji (przynajmniej do momentu udostepnienia tej wersji Androida na rynek polski). Podobnie kazdy, kto posiada telefon z brandingiem operatora (zwlaszcza sieci Orange), naraza sie na utrate gwarancji, gdyz uzyta przeze mnie wersja Androida 2.3.4 jest pozbawiona firmowania przez jakakolwiek siec komorkowa.
Opisany tu proces, jest w pelni odwracalny (tzn. mozna powrocic do poprzedniej wersji oprogramowania) i raczej bezpieczny (wgrywane oprogramowanie nie narusza wbudowanego w telefon ROM Loadera).
Oczywiscie jak zawsze w takim przypadku, kazdy wykonuje zmiane oprogramowania na wlasne ryzyko i nie moge ponosic zadnej odpowiedzialnosci za niewlasciwa interpretacje wskazowek tego poradnika, lub za wypadki losowe podczas zmiany oprogramowania i wogole nie odpowiadam za nic :).
Prawdopodobnie tez opisana tu procedura znajduje sie na granicy prawa, poniewaz Samsung nie udostepnia uzytkownikowi koncowemu opisanych tu programow i plikow, sa to wylacznie narzedzia dostepne serwisom naprawczym.

ROM JEDNOPLIKOWY

Do zaladowania tego typu ROM'u potrzebujemy ponownie programu Odin w wersji wymienionej wczesniej, kolejnym krokiem jest zgranie ROM'u w wersji 2.3.5 dostepnej na naszym forum w odpowiednim dziale. Ostatnim krokiem jest posiadanie pliku AriesVE.ops, ktory mozemy wyodrebnic z paczki zawierającej ROM I9001XXKP4. Nastepnie uruchamiamy Odin'a i zaznaczamy opcje One Package, kolejnym krokiem jest wskazanie sciezki do pliku AriesVE.ops w okienku OPS i sciezki do ROM'u w okienku One Package. ROM jest jednoplikowy, wiec nie powinno byc problemu z ustaleniem ktory plik nalezy tam umiescic, jezeli ktos jednak by mial problem to podpowiem, ze bedzie to duzy plik o rozszerzeniu tar.md5. Ostatecznie powinno to wyglądać tak:
post-18130-14005011742978_thumb.jpg

Pamietajcie by sprawdzić czy macie oznaczona opcje One Package przed rozpoczeciem flashowania.
Nastepnie postepujemy juz w sposob dokladnie taki sam, jak w przypadku ROM'ow wieloplikowych.
POWODZENIA

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 12

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie:

Co należy zrobić kiedy Odin prosi o zamknięcie portu? Telefon się restartuje i nic się nie dzieje :( czas upływa i fail. Próbowałem odłączać i podłączać w trybie download i w normalnym trybie NIC. Fail i tyle, w sumie wszystko działa ale nie wiem czy nie będzie to jakoś negatywnie wpływało (no bo formalnie instalacja nie poszła do końca). Poza tym przy wgrywaniu 2.3.4 zawisł na 8/10 loading "costam".exe ale przy następnej próbie wrócił do miejsca w którym skończył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro telefon sie zrestartowal i poprosil o konfiguracje i wszystko dziala, to powinno byc ok. Na XDA tez mieli podobne problemy, tzn. odlaczyli telefon po restarcie i konfiguracji, bez czekania az Odin dobije do konca i nie zglaszlali potem problemow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwie sprawy:

1. Czy mogę prosić o ponowne wystawienie Odina dla SGSP? Bo link nie działa

2. Czy przeprowadzenie flashowania spowoduje skasowanie wszystkich danych (w tym programów), które mam obecnie zainstalowane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2. Czy przeprowadzenie flashowania spowoduje skasowanie wszystkich danych (w tym programów), które mam obecnie zainstalowane?

Zdecydoeanie tak, wyleci wszystko poza zawartoscia karty pamieci. Po wgraniu zrob koniecznie factory reset aby usunac ewentualne smieci.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dwie sprawy:

1. Czy mogę prosić o ponowne wystawienie Odina dla SGSP? Bo link nie działa

Napisz mi którą wersje Odina chcesz i ją wrzucę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź. Skorzystam więc z Titanium Backup.

Jeszcze tylko tego Odina muszę znaleźć. Czy to jest jakaś specjalnie dedykowana dla S Plus wersja, czy mogę poszukać jakiejś innej?

---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

Chodzi mi o tę, o której pisał autor pierwszego posta - pisał, że jest przeznaczona dla Galaxy S Plus.

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

dzięki - już znalazłem Odina. Chodziło o wersję 4.43 (poznałem po załączonym screenie).

Jeśli ktoś go potrzebuje, jest tutaj:

http://supportsamsung.pl/f1420/%5Bi9001%5D-odin-v-4-43-dedykowany-i9001-6237/#post25240

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Głupie pytanie, ale - mam Win7 x64, i nie ma u mnie w Kies opcji 'zainstaluj sterownik'. Instalowałem tuż po otrzymaniu fona sterowniki do SGS+ dla x64 znalezione na necie, bo nie wiedziałem o Kies, ale nie wiem czy to to samo.

Boję się flashować bez tego, bo a nuż sobie zrobię cegłę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Głupie pytanie, ale - mam Win7 x64, i nie ma u mnie w Kies opcji 'zainstaluj sterownik'. Instalowałem tuż po otrzymaniu fona sterowniki do SGS+ dla x64 znalezione na necie, bo nie wiedziałem o Kies, ale nie wiem czy to to samo.

Boję się flashować bez tego, bo a nuż sobie zrobię cegłę.

Sprawa banalnie prosta...jeśli instalowałeś pakiet driverów o zawartości ok.18 mb to na systemy 32 i 64 bitowe.Kies zawiera ten sam driver.Jak sprawdzic czy jest OK ? uruchom fona w trybie dwonloadingu , podłacz do kompa i jak zobaczysz w sekcji ID:COM żólty prostokąt z napisaem np.COM3 to znak , że masz poprawną komunikacje i możesz atakować , jak nie , przytrzymaj guzik POWER i wyłacz fona , nic sie nie stanie a bedziesz mial pewność.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mam problem ze zrobieniem flasha poniżej log z MultiLoadera

Download Start...

<0> Create File...

<1> StartThread Detected : 1

<2> StartThread Detected : 0

<3> StartThread Detected : 0

<4> StartThread Detected : 0

<5> StartThread Detected : 0

<6> StartThread Detected : 0

<7> StartThread Detected : 0

<8> StartThread Detected : 0

<1> setup connection...

<1> odin mode.. check plcatform verification.

<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0

<1> START!!!

<1> SMD Download mode...

<1> SMD Download mode...

<1> SMD Download mode...

<1> set download environment.

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> partition.bin download..

<1> 1/15 Finished.

<1> dbl.mbn download..

<1> 2/15 Finished.

<1> osbl.mbn download..

<1> 3/15 Finished.

<1> amss.mbn download..

<1> 4/15 Finished.

<1> EMMCBOOT.MBN download..

<1> 5/15 Finished.

<1> adsp.mbn download..

<1> 6/15 Finished.

<1> boot.img download..

<1> 7/15 Finished.

<1> system.ext4 download..

<1> 8/15 Finished.

<1> cache.ext4 download..

<1> 9/15 Finished.

<1> recovery.img download..

<1> 10/15 Finished.

<1> persist.ext4 download..

<1> 11/15 Finished.

<1> reset pda..

<0> Started Timer

<1> Close serial port and wait until rebooting.

<1> PASS!!!

<0> Destroy instant..

<0> Killed timer

Telefonik resetuje się i później flashowanie dalej nie idzie staje na 11/15. Może ktoś miał podobny przypadek i wie jak rozwiązać problem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego , więcej info czyli :

1/Jakim Multidownloaderem flashujesz , jaką wersją ?

2/Jaki rom wrzucasz i jak to ustawiłeś ? zamieść screena.

3/WYłaczony antyvirus , firewall i Kies ?

4/Robisz to w trybie downloadingu ?

5/Dograłeś wszystkie drivery usb ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Multiloader 4.43

2. Kilka romów próbowałem na każdym to samo / Wszystko wg. instrukcji z formu.

3. Antywirusy i firewalle, kies wyłączone

4. Tak tryb downloading..

5. Drivery wszystkie wgrane z kies-em normalnie się łączy

Generalnie wszystko się fleshuje dochodzi do momentu 11/15 telefon automatycznie się resetuje i później już żadnej reakcji dopiero po dłuższej chwili wywala PASS. Próbowałem już po resecie telefonu podłączać normalnie, w trybie Downloading, ale cały czas to samo. Telefon po tej operacji normalnie się odpala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1. Multiloader 4.43

2. Kilka romów próbowałem na każdym to samo / Wszystko wg. instrukcji z formu.

3. Antywirusy i firewalle, kies wyłączone

4. Tak tryb downloading..

5. Drivery wszystkie wgrane z kies-em normalnie się łączy

Generalnie wszystko się fleshuje dochodzi do momentu 11/15 telefon automatycznie się resetuje i później już żadnej reakcji dopiero po dłuższej chwili wywala PASS. Próbowałem już po resecie telefonu podłączać normalnie, w trybie Downloading, ale cały czas to samo. Telefon po tej operacji normalnie się odpala.

Zrestartuj kompa i podłącz do innego portu usb , sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego debugowania usb.Jeśli wgrywasz rom jednoplikowy , musisz zaznaczyć opcje : One Package i w to okienko dodać nie jako PDA.

Załącz screena jak to ustawiasz w Multi bo może będzie szybciej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm...jakiś bandycki numer bo skąd masz COM72 ? to chyba komp z NASA :soviet: , wejdź w recovery i zrób wipe data i wipe cache.No i nic nie napisałeś co z debugowaniem usb , sprawdź dokładnie czy nie masz tam włączonego i jak i to nie pomoże , odinstaluj Kies i wszystkie drivery , zainstaluj najnowszą wersje Kies 2.1.0 i zrestartuj kompa a następnie jeszcze raz.

Tu masz najnowsze Kies :

http://supportsamsung.pl/f586/app-pc-kies-najnowsza-ods-kies-2-1-0-11095_121_6-a-7273/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbowałem jeszcze na drugim kompie i dalej to samo, poddaje się odsyłam telefonik na gwarancje. Chciałem go przefleshować bo wywala co chwile błędy i trzeba ponownie uruchomić poprzez wyjęcie baterii, niestety po ponownym uruchomieniu telefon jest ze wszystkiego wyczyszczony.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Próbowałem jeszcze na drugim kompie i dalej to samo, poddaje się odsyłam telefonik na gwarancje. Chciałem go przefleshować bo wywala co chwile błędy i trzeba ponownie uruchomić poprzez wyjęcie baterii, niestety po ponownym uruchomieniu telefon jest ze wszystkiego wyczyszczony.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Poczekaj z tym odsyłaniem. Na romach wieloplikowych (nie "one package") zawsze brakuje tych kilku punktów instalacji. :)

Pisałem o tym kiedyś ale robiłem porządki i poszło do śmieci :)

Dochodzi ci do 11/15 ale wszystko działa prawidłowo (chyba, że nie działa). Nie martw się tym. Ja jak pisałem o tym problemie to nikt nie chciał się przyznać ale wszyscy tak mają. Na KF8, KP4 i KE8.

Wgraj sobie XXKPG i postępuj jak w instrukcji dla "one package". Powinno dojść do końca.

Jeżeli te twoje "zawieszki" dalej występują to pamiętaj, żeby przed oddaniem telefonu na gwarancję wgrać taki rom jaki miałeś na starcie.

Edytowane przez rysiu_westside (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

.post-23902-14005012050097_thumb.jpg

wszysko zgodnie z instrukcją... czy mogę coś zrobić ?? :)

Edytowane przez santiel
problem rozwiązany tkwił w ściąganiu romu po wifi sumy kontrolne się nie zgadzały ściągnięty po kablu poszedł :) (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wszysko zgodnie z instrukcją... czy mogę coś zrobić ?? :)

Zależy co chcesz zrobić :P

Wyrażaj się jasno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zależy co chcesz zrobić :P

Wyrażaj się jasno

Najmocniej przepraszam nieaktualne, swoja drogą co chciałem i co mogłem zrobić zamieszczając pytanie w wątku [QUIDE][i9001] Poradnik flashowania I9001 ?? :przedrzezna:

Wielkie dzięki Wszystkim z forum za kompetencję i chęć dzielenia się wiedzą :D

Edytowane przez santiel
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

jestem bardzo świerzym użytkownikem Andoida, ale jako, że denerwowała mnie sytuacja z brandowym romem playa, gdzie włączało się samoistnie podświetlenie wyświetlacza, postanowiłem skorzystać z rady na forum i zmienić na ROM 2.3.5 zgodnie z instrukcją podaną na forum. Zastosowałme się do wszystkich kroków podanych w poradniku i niestety wyszło mi coś takiego:

Download Start...

<0> Create File...

<1> setup connection...

<1> START!!!

<1> big partition size!!Download Start...

<0> Create File...

<1> setup connection...

<1> START!!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> amss.mbn download..

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> amss.mbn download..

post-26533-14005012406105_thumb.jpg

Napiszcie proszę, czy mój telefon już jest tylko przyciskiem na biórko, czy jeszcze da się z nim coś zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

powyłaczaj- antywirusa/kiesa

zmien port usb!!!

i najwazniejsze pytanie, jaki rom miałeś???

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
powyłaczaj- antywirusa/kiesa

zmien port usb!!!

i najwazniejsze pytanie, jaki rom miałeś???

-wszystko było powyłączane

-portu już nie mogę zmienić, bo nie instaluje mi sterownika na innym gnieździe niż to, na którym próbowałem

-ROM miałem standardowy od playa (2.3.3)

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

Chudini uratowałeś mi telefon!!!! Po kilku próbach jakoś zainstalowały się stery i poszło jak ta lala. Dzięki serdeczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy może ktoś opisać flash romu przez cwm krok po kroku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta