Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
HardTech

[Q][I9003] Żywotność baterii

Recommended Posts

Zbieram informacje by stworzyć ogólne statystyki dotyczące żywotności baterii w Galaxy S©L. Chciałbym prosić was o napisanie, jak długo trzyma wam bateria w naszym I9003. Jak użytkujecie telefon i jaką macie wersje softu. Dla przejżystości prosiłbym o stosowanie wzoru:

np.

Soft: XXKPH

Żywotność: 20-22h

Sposób użytkowania: 30 min WiFi, 25 min rozmów, 30 sms itd.

Komentarz: Wg mnie 20h życia baterii to...

Soft: XXKPH

Żywotność: 1 dzień

Sposób użytkowania: 25 min rozmów, 30 sms

Komentarz: Bateria trzyma 1 dzień i to nie cały...

Dodatkowo na tym sofcie telefon np dziś potrafil mi się wyłączyć 10 razy, nawet podczas rozmowy tel. Spróbuję na innym sofcie a jak nie to oddaje na gwarancji... Nowy tel...

Nie jest to wina telefonu lecz softa. Wg samsunga jest to oficjalna wersja (KP7, KP9, KPE nie są), która teoretycznie nie ma bugów ale też zauważyłem że telefon lubi sie wieszać i resetować.

Pewnie będzie to zaskoczeniem co znajduje się poniżej. Sam jestem zaskoczony takim wynikiem

A więc tak.

Soft: XXKPH Android Revolution RC2, CSC unknown (nie zauważyłem tego wcześniej), 1,1Ghz OC, z wyłączonymi tweakami.

Żywotność: po 47h zużycie baterii wynosi 34% czyli zostaje 66%

Sposób użytkowania: 320MB przez WiFi, ponad pół h rozmów, 10 sms, godzinka grania, i zabawa w instalacje/deinstalacje programów

Komentarz: Przed ładowaniem na max bateria trzymała niecałe 24h. Czynności jakie wykonałem to wywaliłem wszystkie programy wspomagające żywotność baterii. Zainstalowałem tylko jeden (Android Booster). Tweaków nie miałem włączonych (dopiero jakieś 3h temu je włączyłem). Zamroziłem poprzez Titanium Backup kilka aplikacji systemowych (głównie nieużyteczne śmieci). Ciekawe czy uda się utrzymać taki stan gdy zmienie softa. Możliwe jest że ten rom ma obniżoną energożerność choć wcześniej tego widać nie było. Więcej na ten temat wkrótce

Soft XXKPH

Żywotność : ponad 24h

Sposób użytkowania:WiFi 7-8 godz.45 min. rozmów,5 sms itd.

Komentarz: Wg mnie prawie 3 doby życia baterii to wręcz coś niesamowitego i jeśli o mnie chodzi to jestem w pełni usatysfakcjonowany ! ! !

Soft: XXKB1

Żywotność: 4-24 h

Sposób użytkowania: WiFi/3G - non stop. Bluetooth - w samochodzie. 30-180 h rozmów,5-50 SMS

Komentrz: Rzetelne informacje dałyby logi np. z Battery Defendera - a tak, to takie pitu pitu. Raz telefon lezy cały dzień i nikt go nei dotyka - innym razem telefony się urywają (bo jest awaria u klientów).

Pewnie będzie to zaskoczeniem co znajduje się poniżej. Sam jestem zaskoczony takim wynikiem

A więc tak.

Soft: XXKPH Android Revolution RC2, CSC unknown (nie zauważyłem tego wcześniej), 1,1Ghz OC, z wyłączonymi tweakami.

Żywotność: po 47h zużycie baterii wynosi 34% czyli zostaje 66%

Sposób użytkowania: 320MB przez WiFi, ponad pół h rozmów, 10 sms, godzinka grania, i zabawa w instalacje/deinstalacje programów

Komentarz: Przed ładowaniem na max bateria trzymała niecałe 24h. Czynności jakie wykonałem to wywaliłem wszystkie programy wspomagające żywotność baterii. Zainstalowałem tylko jeden (Android Booster). Tweaków nie miałem włączonych (dopiero jakieś 3h temu je włączyłem). Zamroziłem poprzez Titanium Backup kilka aplikacji systemowych (głównie nieużyteczne śmieci). Ciekawe czy uda się utrzymać taki stan gdy zmienie softa. Możliwe jest że ten rom ma obniżoną energożerność choć wcześniej tego widać nie było. Więcej na ten temat wkrótce

Może tak napisałbyś jak to możliwe. Co zamroziłeś, czy na innym romie jest tak samo? jak było wcześniej?

Ja testuje już jakiś czas bo postanowiłem sobie że telefon ma mi wytrzymać 2 doby średniego użytkowania bez pozbywania się podstawowych widżetów. Jak na razie nie mam pojęcia dlaczego trzyma tak krótko. obecnie 20-24 godziny. 3g 8 godzin/ Wifi max 1 godz. internet 0,5-1h, zabawa 30 minut.

Z batery calibration wyszło że mam ok. 4500 mV czy ktoś może sprawdzić ile ma bo nie wiem czy moja bateria nie padła.

Na 2.3.6 chyba nie da rady zrobić więcej niż 24 godziny normalnego użytkowania. Patrząc po procesach to nic specjalnie mi nie obciąża baterii poza wyświetlaczem i zagadkowym systemem android:mysli:. Można usunąć widżety i inne pierdołki ale zaoszczędzi się ok. 10% ale telefon będzie miał funkcjonalności nokii 3210 więc nie o to chodzi.

Używam GoLauncher ex 1 pulpit 4 widżety więc to chyba nie duże wymagania.

Przydała by się lista aplikacji systemowych które ewentualnie można wyłączyć.

Bateria ma 4200 mV. Kalibrowanie baterii to prosty zabieg. Ładujesz do 100%, odłączasz na 5 min, podłączasz znowu, czekasz aż dojdzie do 100%, nie odłączając łądowarki przechodzisz do CWM i wybierasz opcje 'wipe battery stats' i tyle. Ja mam dość pokaźną liste usuniętych/zamrożonych aplikacji, także systemowych ale nie jestem w stanie jej w całości przedstawić.

tutaj jest mała lista aplikacji, które można usunąć.

Używam aktualnie najnowszej wersji Androida i bateria wytrzymuje bardzo długo. 48h i więcej.

Bateria ma 4200 mV. Kalibrowanie baterii to prosty zabieg. Ładujesz do 100%, odłączasz na 5 min, podłączasz znowu, czekasz aż dojdzie do 100%, nie odłączając łądowarki przechodzisz do CWM i wybierasz opcje 'wipe battery stats' i tyle. Ja mam dość pokaźną liste usuniętych/zamrożonych aplikacji, także systemowych ale nie jestem w stanie jej w całości przedstawić.

tutaj jest mała lista aplikacji, które można usunąć.

Używam aktualnie najnowszej wersji Androida i bateria wytrzymuje bardzo długo. 48h i więcej.

Dzięki za informacje. Calibrację zrobiłem programem Baterry Callibration. Mam pozamrażane wiele aplikacji. Szkoda bo przydałaby się porównać listę. Gdyby faktycznie na moim fonie bateria trzymała 48 godzin to myśle że byłoby mnóstwo użytkowników którzy by konfigurowali telefon podobnie.

Dziwi mnie że jest tyle dodatków do Androida a nikt nie martwi się specjalnie żywotnością baterii. A widać że Ty (nie wiem czy mogę mówić per Ty) masz zamrożone odpowiednie aplikacje i znalazłeś sposób na największą bolączkę androida. Jakbys miał czas to superby było gdybyś udostępnił te aplikacje systemowe które są u Ciebie zamrożone.

A ta lista jest ok. Mam już te aplikacje zamrożone ale to nie one stanowią problem bo bateria ma obecnie 66% a użytkuje dopiero od 13 godzin (a 6 godzin telefon spał ze mną:) więc w 7 godzin zabrał 23% a praktycznie leży na biurku (po wstaniu miał 89%)

Aha mam zainstalowane autostarts i moich programów w tle nie jest dużo. czasami zabijam ESem.

może teraz bateria wytrzyma więcej niż 24 godziny ale 48 to już bajka.

Aha mój and to 2.3.6 firmowy xxkpq

jądro 2.6.35.7-cl709629

Telefon w spoczynku powinien jeść jakies 1 góra 2% na godzine. Cieżko mi jest napisać jakie aplikacje usuwałem bo ich nie mam. Jedynie co moge napisać to to co mam zamrożone czyli:

- aktualizacja oprogramowania 1.5.0

- animowana tapeta H...

- animowane tapety 2.3.6

- gmail 2.3.5

- google backup transport 2.3.7

- konto samsung

- poczta 2.3.5

- program aktualizujacy aplikacji market 1.0

- synchronizuj 2.3.6

- szukaj 1.1.2.....

- talk 1.3

- talkback 2.6.0

- ustawienia konta i synchronizacji 2.3.6

- wybieranie głosowe 2.3.4

Pozatym z czego pamiętam to:

To były 2 czy 4 aplikacje związane z Touchwizem mianowicie kalendarz i zegar. Ja nie używam TW więc nie potrzbne mi to było. Jak sobie cos przypomne to dopisze ;)

Telefon w spoczynku powinien jeść jakies 1 góra 2% na godzine. Cieżko mi jest napisać jakie aplikacje usuwałem bo ich nie mam. Jedynie co moge napisać to to co mam zamrożone czyli:

- aktualizacja oprogramowania 1.5.0

- animowana tapeta H...

- animowane tapety 2.3.6

- gmail 2.3.5

- google backup transport 2.3.7

- konto samsung

- poczta 2.3.5

- program aktualizujacy aplikacji market 1.0

- synchronizuj 2.3.6

- szukaj 1.1.2.....

- talk 1.3

- talkback 2.6.0

- ustawienia konta i synchronizacji 2.3.6

- wybieranie głosowe 2.3.4

Pozatym z czego pamiętam to:

To były 2 czy 4 aplikacje związane z Touchwizem mianowicie kalendarz i zegar. Ja nie używam TW więc nie potrzbne mi to było. Jak sobie cos przypomne to dopisze ;)

Ok. Już wszystko się wyjaśniło. Po godzinach googlania i po ściągnięciu różnistych aplikacji doszedłem do wniosku że za wszystko jest odpowiedzialny proces "suspend" - jest t proces systemowy który zżera baterie. Googlując nie znalazłem niestety żadnego sensownego solucion. Na XDA też nie ma dobrego i 100% rozwiązania chyba że przeoczyłem. Dziwi mnie że tyle magików jest na forach bawią się żeby uzyskać 2 pkt więcej w benchmarku a nie potrafią rozwiązać problemu z suspend:( Suspen zawiesza się bo prawdopodobnie nie potrafi zabić jakiegoś procesu lub procesów i zżera baterie obciąża CPU i potem barteria wytrzymuje 24 godziny:( Po zabiegach u mnie przez noc ubyło tylko 6% w porównaniu do 11% poprzednio więc postęp jest jednak suspend pojawia się u mnie teraz tylko że obciąża procek tylko w granicach 10% poprzednio 30% pewnie dlatego że zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i nie ma tyle roboty:)

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Soft: XXKPQ

uzytkowanie: 20 min rozmow 10 sms-ow okolo 20 min gry. Internet 3g caly czas

Zywotnosc: okolo 12 godzin.

Mam wrazenie ze cos jest nie tak bo bateria od 100% do 80% schodzi w ciagu godziny lub poltorej..

Zrobilem wipe bateri ale dalej to samo.. jak patrze na forum to chyba tylko mi trzyma tak krotko:/

Witam.

Po kilkunastu godzinach spędzonych z i9003, klikając dziwne wpisy w googlarce, romójąc i rootując moje "códo" doszedłem do wniosku, że:

- za podwyższone zużycie odpowiedzialna jest usługa "suspend"

- suspend zżera baterię gdy człowiek beztrosko śpi:ciii:

Jest mnóstwo wpisów w necie jak to suspend zżera baterię. U mnie w sumie bez znaczenia czy używam telefonu czy nie bo bateria i tak leci w dół.

Program "suspend" pobiera w czasie snu telefonu ok 25% CPU więc zżera baterię.

Próbowałem kilku romów i w każdym to samo. Jedyne do czego doszłem to to że program suspend zwiększa swoje zużycie po instalacji konta gmail w telefonie. Teraz mam room w którym po wgraniu nie ustawiłem konta i program suspend zjada tylko 2-3% CPU więc różnica jest. Problem w tym że teraz nie mogę korzystać z marketu.

Aha jutro spróbuje wrócić do andka 2.2 i zobaczymy czy tam ten problem też widnieje.

Jeżeli ktoś ma żużycie baterii w stylu:

- system android 60% (w tym usługa suspend)

- wyświetlacz 20%

- połączenia 15%

to niestety ma ten sam problem. Niestety rozwiązania nie ma w necie lub zbyt słabo szukałem.

To może u mnie dlatego trzyma tak długo bo wszelkie usługi związane z Gmail-em mam albo zablokowane albo usunięte. U mnie system android zrzera jakieś 11%.

Pewnie tak. Tylko jak ja wyłączyłem, zamroziłem lub usunołem to nic nie dało tylko wgranie nowego rooma i nie konfigurowanie konta.

Ale jak radzisz sobie bez marketu. Część aplikacji tych co chcę to mam ale czasami to marketu bym sobie wszedł i pobrał coś ciekawego.

Obecnie mam:

4:32 zasilania baterią (praktycznie go nie używam.) stan baterii 93%

wyświetlacz 39% (15 minut)

czuwanie sieci 29%

system android (suspend - czyli ten bez procesów w szczegółach) 15%

telefon bezczynny 12%

system android 6%

Jak pozamrażam jeszcze procesy to powinno być jeszcze mniejsze zużycie baterii. Ale jeszcze chyba spróbuje przesiąść się na 2.2 i zobaczyć czy tam problem też istnieje jeżeli nie to zostane na 2.2 bo jakoś specjalnie różnicy nie widzę.

Jest jakaś porządna alternatywa do android market bo googlarka z apk średnio się radzi.

Edited by konsul (see edit history)

Ja mam normalnie Market. Wszystko działa jak powinno. Może masz źle wgrany soft. Jakiego używasz? Ja obecnie KPQ i jestem bardzo zadowolony. Robiłeś wipe battery stats?

obecnie KPE. Z tym że miałem długi czas KPQ. kilka dni nawet z cranium ale cranium mi wieszal telefon czasami i go wywalilem. Jak skonfiguruje market to od razu mam konto gmail skonfigurowane a tego nie chce bo znowu podskoczy suspend do 25%. zamrażanie nic nie da chyba że po prostu odinstaluje tylko nie wiem które usługi są powiązane z android market a które z gmailem.

wipe'a robilem kilka razy (batery calibration) po wgraniu każdego roomu a próbowałem wiele razy różnych ustawień.

Hm. To może zrób tak. Zainstaluj na nowo cały system. Instalująć KPE, w Odinie zaznacz opcję Phone EFS Clear. Potem zainstaluj np. KPQ (jednak to jest najstabilniejsza wersja) ale już bez tej opcji. Potem czysty CWM lub Kernel i na koniec custom rom. Ja za każdym razem tak robie i bateria trzyma jak należy.

• Upvote 1

Hm. To może zrób tak. Zainstaluj na nowo cały system. Instalująć KPE, w Odinie zaznacz opcję Phone EFS Clear. Potem zainstaluj np. KPQ (jednak to jest najstabilniejsza wersja) ale już bez tej opcji. Potem czysty CWM lub Kernel i na koniec custom rom. Ja za każdym razem tak robie i bateria trzyma jak należy.

I tak zrobie zobaczymy moze w tym problem. Na razie mam 53% baterii a uzywam od 16 godzin wiec juz duzy plus. Wtedy mialem juz tylko ok 30%. Jakbym pozamrazal programy to pewnie byloby jeszcze lepiej. 3g non stop wifi godzina gry 30 minut filmy dla dziecka 20 minut rozmowy 40 minut jakies sms wyswietlacz 2 godziny przeszlo i jest bardzo dobrze.

Sprobuje tak jak piszesz i zobaczymy co z tego wyjdzie. Aha widzetow mam 2 razy wiecej niz mialem:)

I tak zrobie zobaczymy moze w tym problem. Na razie mam 53% baterii a uzywam od 16 godzin wiec juz duzy plus. Wtedy mialem juz tylko ok 30%. Jakbym pozamrazal programy to pewnie byloby jeszcze lepiej. 3g non stop wifi godzina gry 30 minut filmy dla dziecka 20 minut rozmowy 40 minut jakies sms wyswietlacz 2 godziny przeszlo i jest bardzo dobrze.

Sprobuje tak jak piszesz i zobaczymy co z tego wyjdzie. Aha widzetow mam 2 razy wiecej niz mialem:)

I chyba problem się rozwiązał. Problem stanowił Organizer widget, instalowałem go zawsze ponieważ to bardzo użyteczny widget był:) Napisałem do producenta i wystawią wersję testową jak będzie gotowa z poprawkami choć twierdzą że na innych aparatch chodzi ok. Pewnie tak jest tylko u mnie coś nie pasi. Po jego instalacji objawy jak wyżej. Obecnie brak objawów.

Obecnie bateria mi wytrzymuje na 24-38 godzin przy dosyć dużym użytkowaniu.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.