Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][S5830] Dyskusja,pytania dotyczące flashowania i romów S5830 ACE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem Wam dodatkowy dział do dyskusji o flashowaniu i romach na ACE czyli w tym temacie rozwiazujemy problemy z flashowaniem i wybieramy stosowny rom dla Nas.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Posiadam brandowanego Galaxy Ace z sieci Plus. Po aktualizacji do 2.3.3 telefon zachowuje się inaczej. Chciałbym zmienić ROM na jeden z openowych 2.3.5. Mam 2 pytania:

1) Jak zrobic backup obecnego stanu telefonu (całego oprogramowania) tak, żeby móc do niego powrócić

2) Kies przestał działać na moim Win 7 x64 (pod Win XP działa bez problemu). Z jakiego systemu najlepiej uruchomić Odina, żeby nie przytrafiły się niemiłe niespodzinaki Win 7 x64 czy Win XP

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej mam pytanie chciałbym wrzucić najnowszego roma 2,35 ale nie wiem jak się za to zabrac ponieważ jest tam tylko 1 plik aaa nigdy się z tym nie spotkałem...Nie wiem gdzie mam go wrzucic żeby wszystko działało...Proszę o pomoc:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam,

Posiadam brandowanego Galaxy Ace z sieci Plus. Po aktualizacji do 2.3.3 telefon zachowuje się inaczej. Chciałbym zmienić ROM na jeden z openowych 2.3.5. Mam 2 pytania:

1) Jak zrobic backup obecnego stanu telefonu (całego oprogramowania) tak, żeby móc do niego powrócić

2) Kies przestał działać na moim Win 7 x64 (pod Win XP działa bez problemu). Z jakiego systemu najlepiej uruchomić Odina, żeby nie przytrafiły się niemiłe niespodzinaki Win 7 x64 czy Win XP

Pozdrawiam wszystkich

http://supportsamsung.pl/f832/guide-s5830-poradnik-flashowania-s5830-krok-kroku-galaxy-ace-4518/

Odinstaluj stary kies i wgraj najnowszego , do backapu masz na forum Titanium backup.

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

Hej mam pytanie chciałbym wrzucić najnowszego roma 2,35 ale nie wiem jak się za to zabrac ponieważ jest tam tylko 1 plik aaa nigdy się z tym nie spotkałem...Nie wiem gdzie mam go wrzucic żeby wszystko działało...Proszę o pomoc:)

'

Kuknij na poradnik , w przypadku romów jednoplikowych zaznaczasz : One package , wrzucasz pit i na samym dole jednoplikowy rom one package i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich pytanie bardzo ważne mam do pana Dychowskiego po wgraniu romu 2.3.5 wyskakuj mi komunikat "aplikacja kreator konfiguracji (proces com.sec.android.ugl) został niespodziewanie zatrzymana. Spróbuj ponownie, pod tym komunikatem znajduje sie przycisk wymuś zamkniecie i moge go tak naciskać w kółko, czy wie ktoś co mam zrobić by wszystko było ok?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zawsze przed wgraniem jakiegokolwiek Romu robię Full Wipe, po wgrani Romu wykonuje FR i zawsze wszystko działam, wprawdzie mam inny model ale zasada ta sama na wszystkich fonach z andkiem na pokładzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrywałem już pare razy rom i było ok bez owego full wipe ale teraz nie mogę nic zrobić ponieważ mam non stop ten komunikat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to zrób full wipe i wgraj ROM ponownie, wtedy bedziesz wiedział co i jak, czsami po innych romach zostają śmieci i mogą powodować rożne dziwne sytuacje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wgrywałem już pare razy rom i było ok bez owego full wipe ale teraz nie mogę nic zrobić ponieważ mam non stop ten komunikat.

Miałeś wiec wiele razy farta , tym razem nie...zrób tak jak napisał Ci kolega wyżej , wyjmij baterie i jeszcze raz, ja wstaje rano i już na dzisiaj zamykam kariere na forum :soviet:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie dychowski tu jest podobny wątek nie ma innego sposobu?http://supportsamsung.pl/f829/rom-s5830-rom-open-lipca-2011-s5830xwkpk-android-2-3-3-a-5795/index2.html

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

Ok już nie zawracam głowy zrobiłem wipe jeden i drugi i pomogło dziękuję za pomoc dobranoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dziękujemy za pomocą punktów reputacji (gwiazdka pod postem ), w przeciwnym wypadku taka wypowiedź zostanie potraktowana jako SPAM, pamiętaj o tym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Np:

4.Kliknij na guzik PHONE i wskaż pliczek z katalogu na pulpicie GALAXY , pliczek MODEM , tak to powinno wyglądać jak na screenie poniżej

A teraz jest tylko jeden plik w najnowszych softach:

S5830XWKPY_S5830XWKPA_S5830XEUKP1_HOME.tar.md5

i więcej nie ma nic.

To mam wszędzie wskazać ten sam plik?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Np:

4.Kliknij na guzik PHONE i wskaż pliczek z katalogu na pulpicie GALAXY , pliczek MODEM , tak to powinno wyglądać jak na screenie poniżej

A teraz jest tylko jeden plik w najnowszych softach:

S5830XWKPY_S5830XWKPA_S5830XEUKP1_HOME.tar.md5

i więcej nie ma nic.

To mam wszędzie wskazać ten sam plik?

Nie , ten pliczek co masz wrzucasz tak jak na screenie :

post-3-14005011953557_thumb.png

Tu masz inny pliczek podglądowy bo nie będę zassysał roma ażeby Ci screena zrobić :soviet: , mam nadzieję , że teraz już wiesz jak wrzucać romy jednoplikowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wiem. Dzięki!

Ale w tym najnowszym romie S5830XWKS2 - Android 2.3.5

Mam problem z wi-fi. Gdy chce się połączyć to połącza i odrazu piszę: rozłączone i lipa.

Spróbuje wgrać ten: S5830XWKPY_S5830XWKPA

P.s Który jest teraz najlepszy i najszybciej i stabilniej działa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamietaj ażeby zawsze po wgraniu romu robić reset faktory oraz przy flashowaniu wyciągać karty sim i sd bo dzieją się właśnie różne dziwne jajca.Wieczorkiem wrzuce najnowszy KS3 może on Ci bardziej spasuje a co do pytania o najstabilniejszy , najszybszy to już poczekać musisz na wypowiedź posiadaczy tego fona , ja mogę Ci odpowiedzieć o romach na tablety i Note :gangsta:

P.S. Jest nowszy z października KS9 i tu go masz :

http://supportsamsung.pl/f829/rom-s5830-rom-open-pa-dziernika-2011-s5830xwks9-android-2-3-5-a-7199/

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok przetestuję. Dzięki!

One wszystkie są z językiem PL tak? i Swype

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ok przetestuję. Dzięki!

One wszystkie są z językiem PL tak? i Swype

Nie mam pojęcia , przetestuj i napisz innym, język Polski powinny mieć wszystkie które wrzucamy ale co do swype nie mam pojecia , zawsze możesz się zarejestrować na stronie swype i zassać wersje z PL.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wszystko są oficjalne softy nie przerabiane i niebrandowane tak? (czyste)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To wszystko są oficjalne softy nie przerabiane i niebrandowane tak? (czyste)

Mało jest oficjalnych..co do czystych to zacznij korzystać z mózgu...masz działy : romy open - czyste , romy brandowe - operatora , romy modyfikowane - jak sama nazwa wskazuje i zacznij sam trochę myśleć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w poradniku flashowania nie ma nic o full wipe o którym wspominacie tutaj.

czy może ktoś napisać czy reset factory po instalacji nowego romu wystarczy czy trzeba przed zrobić full wipe przed instalacją?

zamierzam zainstalować jednoplikowy ROM

października 2011 S5830XWKS9 - Android 2.3.5

no i jak zrobić full wipe jeśli jest konieczny... nie doszukałem sie tego w tym dziale:D

wczoraj 3 razy próbowałem użyć Kiesa i 3 razy nie przepchnął instalacji :( masakra

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego stravol...jesteś już na forum trochę i powinieneś wiedzieć , że Kies to największe gówno które każdy mądry omija łukiem tak samo powinieneś wiedzieć co to wipe i jak to robimy bo nie jesteś nowy i nie błądzisz ale leń to z całą pewnością jesteś :soviet:

Nauczy się podstaw...są dwa tryby : tryb download którym pakujesz romy i tryb recovery w którym właśnie masz wipe data i wipe cache które jest zalecane przed wgrywaniem każdego romu chociaż jest i grupa która twierdzi , że to aktualizacje i nie trzeba to ja jednak zalecam wipe bo eliminujesz ewentualne błędy.Jak nauczysz się wchodzić w recovery czyli zapewne zamiast guzika ściszania będzie guzik podgłaśniania i dwa pozostałe guziki , opanujesz temat co to recovery i gdzie masz te funkcje.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no cóż ...odpowiadanie zagadkami jest nieciekawe:D

leniem nie jestem:D szukałem w dziale dotyczącym tego telefonu czyli ACE ale tu nic nie ma kazdy watek daje cos nowego dałes instrukcje i nic nie mowiles o full wipe wiec chyba nie jest konieczny.

historie na forum mam długa bo miałem wczesniej omnia HD na symbianie samsunga galaxy SII mam od 2 miesiecy i ucze sie dopiero andka musze zdobyć jakies tutoriale haha

jesli chodzi o ACE to chciałem koledze tylko pomóc.

może powinienem tego w jakimś temacie od android poszukać:D gwiazdeczke do reputacji dodam za wyrozumiałość i chęci choc mysle mozna bylo tylko odpowiedziec

a. nie musisz tego robić w tym wypadku

b. musisz zrobić ale doczytaj w tym i tym dziale :P

czytac umiem checi do nauki mam telefon za 1000 - 2000 zł moze byc dla kogos wazna rzecza wiec lepiej go nie usmażyc:D

Edytowane przez stravol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta