Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[ROM][P1000] Rom stock GB v.5 - Lekarstwo na uwalone Tabki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak w temacie , zamieszczam Wam specjalny romik który uzdrowi większość uwalonych tabów , jest to stock GB v.5 lekko zmodyfikowany romik chociaż bardziej pewnie mu do open niż custom ale..jako lekarstwo jest najlepszy i zalecam go wszystkim którzy mają problemy z wgraniem nowych romów.Do paczki wrzuciłem Wam komplet a więc modem JPZ , Odina v.1.7 , Pita - mr.pit i oczywiście romik a tu link do paczki :

Link:

Jak wgrać owego roma , lekarstwo :
1/Utworzyć katalog na pulpicie np. TABLET i wrzucić tam spakowaną paczkę i następnie wypakować ją w tymże katalogu.
2/Naładować fona na maxa , wyjąć karty sim i sd , zrobić kopie zapasową bo stracimy wszystko i wyłączyć taba.
3/Uruchomić Odina z katalogu TABLET i zaznaczyć :
A/W sekcji option : RE-PARITION , AUTO REBOOT i F.RESET TIME.
B/W miejscu PIT wrzucamy ścieżkę dostępu czyli wskazujemy pliczek mr.pit w katalogu TABLET
C/W miejscu PDA wrzucamy ścieżkę dostępu czyli wskazujemy pliczek GB_STOCK_SAFE_5
D/W miejscu PHONE wrzucamy scieżkę dostępu czyli wskazujemy pliczek modem.bin który mamy w katalogu TABLET / MODEM JPZ

Tak to powinno wyglądać jak na screenie poniżej :

post-3-14005011680186_thumb.png

4./Uruchamiamy taba w trybie download i podłączamy do kompa.
5/Jeśli widzimy żółty prostokąt z napisem np. COM6 , klikamy START i czekamy aż tablet skończy misje i się zrestartuje no i tyle uzdrowienia tabika.

Teraz masz ostatnią wersje Androida 2.3.3 - XXJQ1 - czysta bez roota.

Życzę Wam samych udanych akcji bo ta akurat należy do najprostszych :soviet:

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tym kolego :

lub tu masz linka do naszego uploadu:

Egofiles:

Hasło do rozpakowania: supportsamsung.pl

Tu masz wsio jeżeli chodzi o zabawkę P1000 ,a dokładnie o roota :http://supportsamsung.pl/f1477/cf-root-v3-3-p1000-jj-jm-ka-jq1-su-busybox-cwm3-rfs-8117/ ,powodzenia.

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wiem że temat stary ale na podstawie wskazowek tu umieszczonych chcialem ozywic mojego tableta GT-P1000 i niestety nie dalem rady. Problem z Tabletem jest taki ze po wlaczeniu pojawia sie ekran powitalny "SAMSUNG GALAXy TAB" potem sie ekran wylacza i samoczynnie po kilku sekundach wlacza...i tak w kółko. wiec domyslam sie ze cos z softem jest nie tak.  

Wiec idac za wskazowkami podanymi w tym temacie chcialem za pomoca odina naprawic samsunga. Problem pojawil sie w momencie gdy podlaczam tablet do laptopa i niestety odin go nie widzi. gdy w odinie wciskam start pojawia sie komunikat "

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0)".

Dla jasności powiem ze oczywiscie podlaczam w trybie "downloading".

Dodam jeszcze , że na poczatku windows mi komunikowal ze podlaczony sprzet moze nie dzialac poprawnie bo nie ma sterownikow itd. Ale sterowniki sciagnalem i juz tego komunkatu nie ma natomast odin wciaz tabletu nie widzi. Czy domyslacie sie co moze byc tego powodem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Powodów może być dużo ale zacznijmy od podstawowych :-), nie ma starych tematów więc pisz spokojnie.

Wyłączyłeś Kies ?

Dograłeś wszystkie sterowniki lub Kies i PC widział taba, dograł sobie z sieci wszystko ?

Wyłączyłeś antywirusa ?

Próbowałeś wejść w tryb recovery i zrobić wipe data i wipe cache ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki Dychowski. problem z wykryciem tabletu przez odin rozwiazany. Ale pojawil sie inny.Pojawil sie "COM4' wiec wcisnalem start i pieknie ruszylo ale w pewnym momencie wszystko sie zatrzymalo i kratka zaswicila sie na czerwono z napisem FAIL.

takie raporty sie wyswietlily:

<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Set PIT file..
<ID:0/004> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> boot.bin
<ID:0/004> cache.rfs
<ID:0/004> dbdata.rfs
<ID:0/004> factoryfs.rfs
<ID:0/004> movinand.mst
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

czy ktos wie jak to rozwiazac ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będziemy walczyć kolego :-), jesteś pewien , że w odinie zaznaczyłeś wszystko OK ? , że utworzyłeś jeden katalog w którym są wszystkie części składowe romu ? ,że wyłaczyłeś Kies i antywirusa ?

Jeśli tak, to zrób restart kompa i tabletu i jeszcze raz ale zabij wszystkie procesy Kies z managera systemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak znam życie kolego hermit, tabik będzie żył ponownie, tylko stosuj się do poleceń Dycha. Powodzenia .... :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wylaczylem antiwirusa, w menager zadan byl tylko jeden proces kiesa (agent cos tam), wylaczylem go. a moze sa jeszcze inne procesy pod jakimis tajemniczymi nazwami ? niestety nie pomoglo. w odinie zaznaczylem tak jak u Ciebie na fotce. pliki mam wszystkie rozpakowane w katalogu "tablet" na pulpicie. 

zresetowalem kompa i tablet. ciagle wyskakuje FAIL.

dodam jeszcze ze juz nie da sie wlaczyc trybu "download" na tablecie. po wlaczeniu tego trybu zamist napisu "downolading...." pojawia sie grafika symbolizujaca polaczenie tabletu z kompem i wykrzyknik na zółtym polu.

ale mnie to wszystko wkurza :)

(probowalem tez zrobic to wszystko na kazdym porcie usb ale to nie pomaga)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Włącz jeszcze raz taba w trybie download, ustaw wszystko tak jak na screenie w odinie i pamiętaj, nie rozpakuj przypadkiem  romu v5, nie patrz na detale, że nie widzisz trybu, odpal odina i poczekaj, następnie wejdź w tryb recovery i zrób wipe data i wipe cache, dwie opcje które zobaczysz w trybie recovery a wchodzisz w niego odwrotnie jak w tryb download - podgłaśnianie+power.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

probowaem jeszcze raz, wszystko poustawialem tak jak na screenie, pliku GB_Stock_Safe_v5.tar oczywiscie nie rozpakowalem ale niestety nic z tego. mimo ze nie widac na ekranie trybu download to odin jednak go widzi i proces sie rozpoczyna ale w koncu wyskakuje FAIL. Nistety odkad znikl tryb download nie da sie wejsc do trybu recovery. wczesniej robilem wipe a teraz obojetnie co wciesne na tablecie wlacza sie graficzka symolizujaca polaczenie tabletu z kompem i wykrzyknik na żółty tle.

Niestety ale cos czuje ze skonczy sie na serwisie.

moze to glupie pytanie ale sie nie znam - czy da sie sprobowac na innym odinie i innym romie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pobierz ten rom, rozpakuj

i flashuj ,odezwij się czy wlazło....Potem dalsze instrukcje.

P1000PNG_wrrxnwx.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze można powalczyć z Overcome Radek, pamiętasz to ? Mam gdzieś pewnie na dysku i kernel i rom ale poczekajmy co wyniknie z Twojej rady bo może się uda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no niestety ten rom tez nie zadzialal. FAIL znowu wyskoczyl- i to szybciej niz przy poprzednim romie. tak sobie mysle ze moze z moim kompem jest cos nie tak i jutro sprobuje to wszystko powtorzyc na kompie w pracy. ale czuje ze to tylko naiwne marzenia :) no chyba ze macie jeszcze jakies pomysly

Pozdrawiam 

edit: teraz zauwazylem Dychowski Twoj wpis. co to OVERCOME ?

Edytowane przez hermit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ovecome to kiedyś najlepszy rom modyfikowany w czasach świetności tego tabletu i jak się nim jeszcze bawiłem więc jest szansa, że na kernelu i romie Overcome uda nam się postawić tabika.

Wczoraj napisałem Ci....dostajesz dostęp do czatu i do nas, czekałem godzinę i nie pokazałeś się, czytałeś posty w N8010 zamiast skorzystać z naszej pomocy online i na czacie :-), cóż, wczoraj miałem trochę czasu wolnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestem nowy na tym forum i powiem szczerze że nawet nie zauwazylem info od Ciebie o dostepie do czatu a wierz mi ze skorzystalbym :)

hmm moze uda sie tym overcome

probowalem dzisiaj w pracy na innym kompie  pobawic sie tabletem ale wciaz wyskakiwal FAIL. wiec chyba pozostaje juz ttylko sprobowac overcome i kernel. Dychowski mozesz mi w tym pomóc ?

dodam jeszcze ze komputer widzi tablet gdy go podlaczam do usb ale kies wywala komunikat ze problem z polaczeniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK kolego ale późnym wieczorem mogę Cię zaprosić na czat i możemy z nim powalczyć, tak od 22-ej.

Przez ten czas, usuń z komputera Kies, zainstaluj najnowszy Kies ze strony Samunga, podłącz taba pod PC które jest podłączone do sieci ażeby komp dograł sobie wszystko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dychowski dzieki za pomoc ale chyba mozemy juz sobie darowac bo tablet padl zupelnie. nie reaguje juz na nic. nie ładuje sie, nie wlacza tryb download, windows przestal go widziec. chyba juz po nim, ewentualnie serwis ale nie wiem czy warto go naprawiac. w kazdym badz razie dzieki za poswiecony czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz gwarancję i tab się nie uruchamia to oddaj go na gwarancję, powinni go naprawić. To że przestał się uruchamiać może być akurat dobre jeśli miałeś nabitą flagę/licznik.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przykro mi, że nie zdążyliśmy wkroczyć do akcji ale nie wyrzucaj bo szkoda, oddaj do serwisu i zapytaj o koszty naprawy bo pewnie się opłaci jeszcze go wskrzesić, to dobry tablet.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podłącz do ładowarki i nic nie tykaj (min. 4h), sprawdż to nic nie kosztuje

A jak to nic nie da, to podłącz go na dłużej do kompa i nie poddawaj się tak szybko...

Druga Opcja : podłącz taba do kompa , naciśnij i przytrzymaj przycisk Power przez 30 sek. i w tym samym czasie dotykaj ekranu ...sprawdż to jak możesz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, 

Właśnie uwaliłem taki sprzęcik. Czy może ktoś jeszcze udostępnić tą paczkę? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta