Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
toyman

[Q][I9003] Jakie korzyści z 2.3.*

Recommended Posts

Trochę poczytałem o flashowaniu, stwierdziłem że warto byłoby dla sportu spróbować tego "ryzyka" tylko zacząłem się zastanawiać ? Co mi to da. Wymiernie. Jakie są korzyści z przejścia z Androida 2.2.1 na np. 2.3.4 lub 2.3.5

Miałem przez pewien czas nakładkę Ice Cream Sandwich i poza delikatnymi modyfikacjami (nie wiem jak się mają do rzeczywistej 4.0) zachowania interface - jakoś szczególnie mnie nie porwała. Owszem - można sobie ustawić ile miejsca zajmą widgety (nie wiem czy tak można w natywnej wersji), trochę inaczej zachowuje się lista aplikacji (brak debilnego podziału na strony) i ... to właściwie tyle.

Wracając do sedna. Czy przesiadka na 2.3.4 daje jakieś wymierne korzyści, które przeciętny zjadacz smartfona (nie żaden purysta, czy inny bitofob) jest w stanie zauważyć ?

Witaj odpowiedz jest prosta jest nowszy, szybszy i warty uwagi po za tym wiekszosc custom kerneli jakie wychodza maja mozliwośc ower clocku procesora i poprawiaja prace i szybkosc telefomu.

poczytaj sobie te działy http://supportsamsung.pl/f881/rom-i9003-rom-open-pa-dziernika-2011-android-2-3-5-i9003xxkpm-6777/

http://supportsamsung.pl/f881/rom-i9003-rom-open-pa-dziernika-2011-i9003xxkpn-android-2-3-5-a-7019/

Edited by Punisher (see edit history)

Pierwszą korzyścią przejścia z 2.2.1 na 2.3.x jest znaczne zwiększenie wydajności. Telefon jest przynajmniej o 50% bardziej wydajny. Cały system jest bardziej zoptymalizowany, dopracowany dzięki czemu, telefon zdecydowanie lepiej reaguje na dotyk, komendy, szybciej działa. Z każdą nową wersją jest coraz lepiej, jest coraz mniej błędów, coraz lepsze zarządzanie baterią. Od strony wizualnej praktycznie nic się nie zmienia. Launcher jest ten sam, preinstalowane programy są te same (zdarzają się wyjątki). Kolejną zaletą przejścia na Gingerbread-a jest coraz większa ilość różnego rodzaju modyfikacji. Od kerneli, dzięki którym możemy podkręcić procesor, dające nam bardziej funkcjonalny tryb recovery (bios) przez tweak-i, poprawiające zarządzanie pamięcią, procesorem, baterią, systemem plików, po modyfikacje wizualne takie jak motywy, rozszerzone power menu, większą ilość "guzików" w powiadomieniach, wybór screenlocków. Wg statystyk 40% użytkowników Androida nadal korzysta z z Froyo (2.2). Są to ludzie, którym wystarcza to co mają, nie interesuje ich coś więcej oraz ludzie, którzy albo nie umieją zaktualizować systemu albo wręcz nie wiedzą o tym, że jest taka możliwośc (uwierzcie ale są tacy ludzie). Ja oczywiście zalecam zaktualizowanie systemu. Są 2 sposoby na update. Jeden przez Samsungowski Kies, drugi przez program Odin (nie dla amatorów). W pierwszym wariancie z czego wiem, gwarancja nie zostaje zerwana. W drugim natomiast jest ryzyko, że zostanie utracona, gdy telefon trafi do serwisu. Oczywiście jeśli jest to usterka związana z systemem (nie hardware-em), jest możliwośc naprawy w domu (wystarczy napisać temat z problemem u Nas na forum).

Kies niestety "nie robi" w przypadku brandowego ROMu (Plus) - po prostu twierdzi, że nie widzi nowszego softu i już.

overclock moze i fajny - ale stawiam gruszki przeciw żołędziom, że bateria dostaje wtedy w tyłek.

Co do stabilności - ok. przekonują mnie te argumenty.

Tylko tak - rozumiem, że przed flashowaniem musze pozgrywać wszystkie kontakty, historię SMSów (pocztę przestawiłem niedawno na IMAPa bo mi się rozjeżdzała korespondencja pomiędzy telefonem, komputerem i sporadycznym korzystaniem z przeglądarki więc no problem).

Tylko tak. O ile generalnie nie jest dla mnie problemem korzystanie z angielskojęzycznej wersji - o tyle wygodniej jednak w naszej rzeczywistości posługiwac się polskojęzycznym menu. Czy istnieją jakieś ... no nie wiem ... nakładki, czy inne cusie, które pozwolą dogadać się z urzadzeniem w naszym rodzimym języku ? Gdzieś obiło mi się o oczy MiUi (czy jak to się tam pisze).

Generalnie chciałbym osiągnąć efekt taki: Wgrać stabilny ROM (na razie urządzenie to moje narzędzie pracy, więc nei wchodzą w grę jakieś cudaki/handmade - owszem moge spowrotem przesiąść się na jakiś czas na E52 w razie draki, ale po co), Wgrać polską nakładkę, cieszyć się nowymi możliwościami/stabilnością/wydajnością. Da się tak ? Czy tak to tylko w Erze/T-mobile ;)

Jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość uszkodzenia telefonu w czasie flashowania ? To znaczy - zakłądając, że np. w trakcie flashowania coś pójdzie nie tak (ot dziecko weźmie w łapkę i coś kliknie). Czy w razie niepowodzenia można np. ponownie uruchomić tryb download i zacząć wszystko od początku ?

Aha. Przepraszam jeżeli komuś podniosłem ciśnienie zadając podstawowe pytanie - nie bijcie. Po prostu nie mam czasu szukać takich informacji. Wpadam na Wasze forum na chwilkę i wracam do swoich zajęć. Dzięki za wyrozumiałość.

No dobrze. Zeby nie robić syfu na całym forum - pozwolę sobie używać tego wątku do zadawania laickich pytań.

Po wpisaniu *#1234# pojawia mi się coś takiego:

PDA: I9003XWKB6

PHONE: I9003XXKB1

CSC: I9003PLSKC2

Build Info: Mon Feb 28 09:41:11 KST 2011

Jaki ROM wybrać żeby przejść na Androida 2.3.4 lub 2.3.5. Mowa o oficjalnych, stabilnych wersjach (na razie nie mam czasu na "ryzyko")

Edited by Dychowski (see edit history)

Podłączam się pod pytanie toymana. Dopiero kupiłem telefon. Mam identyczny soft. Kiesem nie mogę zupgradeować automatycznie. Też wolałbym oficjalny soft. co wybrać / skąd pobrać ?

To co macie jest to brandowany soft czyli zmodyfikowany stockowy rom przez operatora (głównie tapeta, programy, ustawienia), który bardzo rzadko wprowadza update dlatego nie ma co sprawdzać w Kies czy jest coś nowego. Polecam zainstalowanie GB 2.3.5 XXKPM (wszystko znajduje się na forum). Jeśli nudzi Cię standardowy wygląd możesz wgrać custom roma (wiele do wyboru, w tym mój), który poza innym wyglądem, bardzo przyśpiesza pracę telefonu. Ryzyko zawsze jakieś jest (nawet przy wgrywaniu oficjalnego romu) ale nie słyszałem o przypadku, w którym nie dałoby się naprawić telefonu jeśli wyskoczył jakiś błąd. Jeśli macie jakieś pytania to proszę pisać bądz założyć nowy temat w dziale Pomoc.

Edited by zoltan78 (see edit history)

ja już ruszyłem pełną parą :) ściągnąłem odina i wgrałem XXKPN. nie mogę nic powiedzieć o zmianie funkcjonalności bo nie miałem czasu poużywac telefonu przed upgrade. namęczyłem się trochę bo jako zielony w tym temacie nie wiedziałem że wprowadzanie telefonu w tryb download to włączanie telefonu w odpowiedni sposób i wciskałem wskazaną kombinację klawiszy przy włączonym tel.... Ale jest git :) Teraz czekam na ROM z obsługa BLN bo taki brak to duży minus :/

Przepraszam co to jest BLN ?

Czy po wgraniu XXKPN masz polskie menu czy obcojęzyczne ?

Guest

BLN czyli BacklightNotification - modyfikacja pozwalająca na powiadamianie o połączeniach, smesach przez podświetlanie klawiszy...

Toyman - po wgraniu miałem menu rosyjskie... ale łatwo znalazłem opcję jak zmienić na PL :)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.