Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][N7000] Dyskusja odnośnie romów i flashowania - Pytania , problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem temat dla Was w którym będziemy rozwiązywać problemy,pytać o to z czym nie możemy sobie poradzić lub budzi nasze wątpliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytałem twój tutorial. Mam pytanie czy jest nowsza metoda na wgranie romu bez wskazań licznika? Następne z dziedziny prostych ale nie dla dotychczasowego użytkownika WM. Po co się root-uje telefon?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przeczytałem twój tutorial. Mam pytanie czy jest nowsza metoda na wgranie romu bez wskazań licznika? Następne z dziedziny prostych ale nie dla dotychczasowego użytkownika WM. Po co się root-uje telefon?

Jest kolego prostsza metoda i opiszę ją za dwa , trzy dni bo nie mam kiedy a inne tematy czekają.Jeśli wgrywasz stockowy rom Odinem , licznik się nie ruszy i spokojnie możesz dzisiaj Odinem wrzucić najnowszy Android 2.3.6 czyli KKA i nic się nie stanie z counterem , stanie się jak wrzucisz custom rom czyli modyfikowany lub kernel jakiś Odinem ale można to właśnie zrobić przez CWM.Root to tak jak w linuchu , daje Ci dostęp do wszystkich plików systemowych a co za tym idzie , możesz modyfikować swój system , są również pewne aplikacje które potrzebują uprawnień roota ale to już poznasz w praniu :soviet:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam z niecierpliwością. Chyba że temat już gdzieś jest opisany i możesz podać wskazówkę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czekam z niecierpliwością. Chyba że temat już gdzieś jest opisany i możesz podać wskazówkę?

Nie jest jeszcze opisany ale sprawa banalnie prosta :

Zassaj roma KKA , to Andek 2.3.6 najnowszy :

http://supportsamsung.pl/f1619/rom-n7000-rom-open-listopada-2011-n7000xxkka-android-2-3-6-a-7213/

Zassaj Odina v.1.85 i pliczek PIT Q1 tu znajdziesz te gadżety :

Pomocnik - drivery,kies,ops,flasher dla N7000 Galaxy Note

Utwórz na pulpicie katalog np.NOTE , wrzuć do niego wypakowany Odin 1.8.5 , PIT - Q1 i rom , pamietaj rom ma mieć końcówke .tar nie .zip bo Odin czyli flasher jej nie zobaczy.

Jak zainstalujesz Kies i po podłączeniu fona , komp dogra sobie wszystkie drivery i Kies będzie widział fona , zrestartuj kompa.

Następnie odpal Odina z katalogu który utworzyłeś na pulpicie i zrób tak wszystko jak na screenie poniżej :

post-3-14005012057103_thumb.png

Uruchom Notke w trybie downloadingu , masz w poradniku co i jak to się robi i podłącz fona do kompa , jak skonfigurowałeś Odina tak jak na screenie , odpalasz guzik START i czekasz aż skończy misje i Notka się uruchomi , tyle akcji na dzisiaj , powinno pomóc jak jesteś kumaty :soviet:

Pozdrawiam

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. Tyle to udało mi się zrobić. Ale jak zauważyłem jest to zmiana na oryginalny rom a nie na root-owany?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzięki. Tyle to udało mi się zrobić. Ale jak zauważyłem jest to zmiana na oryginalny rom a nie na root-owany?

Poczytaj trochę forum...rootowanie to już 2 minuty i żaden problem , najpierw wrzucamy odpowiedni rom a później go rootujemy....:

http://supportsamsung.pl/f1623/mod-kernel-cwm-n7000-wgra-cwm-kernel-fm-najnowszy-rom-kka-7227/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak już zrootuje Notke to mogę instalowac custom romy wgrywane przez CWM i licznik się nie zmieni? Mogę instalować dowolny czy są jakieś ograniczenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak już zrootuje Notke to mogę instalowac custom romy wgrywane przez CWM i licznik się nie zmieni? Mogę instalować dowolny czy są jakieś ograniczenia?

Możesz metodą opisaną czyli metodą Chainfire i przez CWM , inna metoda powoduje naliczanie flashowań w counterze.Czy możesz instalować dowolny ? na to pytanie nikt Ci nie odpowie bo nie wiadomo jakie będą i jakie będą miały sposoby instalacji ale na dzień dzisiejszy , ta metoda opisane jest sprawdzona i te romy które są dostępne , możesz.Czyszczenie countera czyli wyzerowanie licznika , pewnie opiszę za kilka dni ale będziesz musiał zainwestować pewnie ze 20 zł i zakupić unbricka bo na dzień dzisiejszy nie ma innej metody więc i tu nie ma strachu przed utratą gwarancji ale o tym za kilka dni.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co się domyślam to powrót do oryginalnej wersji to załadowanie romu samsunga przez odina?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Z tego co się domyślam to powrót do oryginalnej wersji to załadowanie romu samsunga przez odina?

Dosłownie ale romu stockowego czyli open bez modyfikacji.Kolegro , moje odpowiedzi powinny Cię zadowolić a resztę znajdziesz na forum , mam trochę pracy i dopiero wieczorem będę , miłej zabawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

mam spory problem i nie mogę sobie poradzić.

Proszę Cię o pomoc

Według Twojego poradnika bez problemu doszedłem do Fazy 3

Tu pojawił się problem - pomimo utworzenia katalogu firmware i przegraniu do niego

CWM jak by nie widzi co ma wgrać - po całej operacji dalej mam zółty trójkąt

proszę Cię o poradę

Pozdrawiam

Kamyk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie zobaczy ale rom musi być z rozszerzeniem .zip jeśli wgrywasz przez CWM , jeśli wgrywasz przez Odina rozszerzenie musi być .tar lub tar.md5 a modem .bin . Sprawdz z jakim rozszerzeniem wrzuciłeś roma na kartę pamięci wewnętrzną no chyba że wrzuciłeś na zewnętrzną , sprawdz i napisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na karcie mam z rozszerzeniem .tar.md5

postępuje według poradnika czyli chce wgrać przez CWM

jak w takim razie zmienić roszerzenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejdź na nowy poradnik i tam nie będziesz problemów już , ten faktycznie za skomplikowany był dla laików ale 14 dni temu , nie było innych opcji.

http://supportsamsung.pl/f1624/guide-n7000-poradnik-flashowania-n7000-note-aktualizacja-30-11-2011-a-7422/

Czytaj uważnie..napisałem Ci wyżej co i jakie rozszerzenia czyta..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak napisałeś jakie rozszerzenia czyta

ale nie o to pytałem :)

pytałem jak zmienić rozszerzenie lub skąd pobrać rom z odpowiednim rozszerzeniem

ok zaraz spróbuje tym drugim sposobem

rozumiem że zniknie mi zółty trójkącik ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego , masz dwa konkretne poradniki , powalcz trochę , trochę własnej operatywności a nie podane wszystko na tacy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytam grzecznie i kulturalnie, jestem uczulony na czytanie ze zrozumieniem i uwierz mi że ową sztukę posiadam.

gdyby poradniki były napisane bardziej dokładnie nie zadawałbym zbędnych pytań

(nie twierdzę że jest coś z nimi nie tak - są naprawdę bardzo dobre ale chyba troszkę czegoś w nich brakuje)

przemawia przez Ciebie zarozumialstwo, zachowujesz się jak byś wiedział od razu.

Sam mnie skierowałeś do odpowiedniego działu i chyba po to on jest.

Chylę czoła przed Twoją wiedzą ale mógłbyś mi pomoc

Edytowane przez Kamyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zarozumialstwo ? kuknij na forum ile piszę poradników i ile pomogłem , czy Ty możesz się tym samym pochwalić ? utrzymuje to forum , spędzam godziny ażeby pomóc a Ty piszesz takie bzdury...chodzi o to że nie jesteś jedyny i takich jak Ty jest kilkadziesiąt tysięcy tu i na innych forach gdzie piszę , masz wszystko na tacy podane więc zrób tak jak opisane , dokładniej ? a pokaż mi w sieci dokładniejszy poradnik to i ja będę chylił czoła przed Tobą....skierowałem Cie do odpowiedniego działu gdzie masz napisane prawie wszystko po to ażebyś najpierw zrobił to co opisane a nie gdybał co i jak i gdyby , to szczyt lenistwa i nic więcej.Weź również pod uwagę , że ja nie jestem na etacie Samsunga a robie to wszystko free dla ludzi więc następnym razem zastanów się co za idiotyzmy piszesz i do kogo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie chodzi o to że robię dokładnie jak napisałeś i utknąłem w pewnym kroku. Właśnie wtedy poprosiłem Cię o wskazówkę - mało tego żeby nie zaśmiecać forum zapytałem na PW. (instrukcje wykonałem dokładnie jak jest tam napisane lecz zabrakło jasnej informacji z jakim rozszerzeniem ma być rom - co prawda wskazany przez Ciebie)

odesłałeś mnie do innego wątku gdzie po pobraniu Rom nie da się go rozpakować bo wyskakuje błąd.

Naprawdę uwierz mi że nie liczę że zrobisz to za mnie.

Nic trudno będę szukał dalej

Zakończmy zbędną dyskusję bo robi się OFF

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprezyzuj którego romu nie da się zassać i z którym masz problem , czasem wyskakują błędy niezależne od nas więc jak podasz który link nie działa , sprawdzę i zadziałam , o tym nie wspominałeś wcześniej a w poście nr.13 miałeś wyraźnie napisane jakie rozszerzenia i do czego służą.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pobrałem rom z linka na innym komputerze - WSZYSTKO OK

przeprowadziłem cały proces według łatwiejszego sposobu - WSZYTKO OK

Telefon działa bez żółtego trójkącika

Dzięki informacje i poradnik

Oczywiście REP+

Ps. Na pewno zagoszczę na tym forum dłużej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam! Chciałem tylko napisać, że wspaniale napisany poradnik. Wgrywanie ROM'u przebiegło bez najmniejszch problemów i wszystko śmiga jak należy. Dziękuję!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dychowski, jesteś w "dychę" lub "dechę" (niepotrzebne skreślić :pomysl:). Podziwiam Twoje opanowanie, wiedzę i chęć niesienia pomocy ludziom. Twoje poradniki prowadzą "za rączkę" i pozwoliły mi w pełni korzystać z dobrodziejstw SII, a teraz Note. Pozdrawiam. Szacun Chopie!

ps. sorki za wazelinę, ale po przeczytaniu wątku musiałem. Wybaczcie, że nie wnosi to nic konstruktywnego do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki kolego i miło czytać takie słowa i aż się chcę dalej tej kurnik prowadzić z załogą bo po takich tekstach koleszki który zagościł na forum i w 15 minut chciał wszystko na tacy pomimo że ma na tacy i jeszcze słuchać pretensji , że zupa za słona , no sorry , tylko zamknąć ten kurnik i wysłać go na inne fora a pewnie wtedy zrozumie jak potraktują noobie`go :soviet: , każdy logicznie myślący osobnik zapewne buszował po wszystkich dostępnych forach i wie jak to wygląda na innych , my natomiast staramy się wychodzić naprzeciw ale jak widzisz...z różnym skutkiem..

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta