Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][I8150] Dyskusja odnośnie flashowania - Pytanie,problemy,pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie dyskutujemy , rozwiązujemy problemy dotyczące flashowania oraz romów modelu I8150 Galaxy W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po sformatowaniu bateri w Galaxy W zamierzam wgrać Open ROM, który zamieściłeś w innym linku. Czy przed flashowaniem musze rootować telefon czy ten krok już omijam ? W Twojej instrukcji nie ma żadnej informacji na ten temat ale wole się upewnić :) Gdzie ewentualnie można się dowiedzieć jakie aplikacje posiada dany Open Rom czyli chodzi mi o np. gmail itd. ?

Na screenach z poradnika jak flashować Galaxy W jest mowa o romach jednoplikowych i wieloplikowych. Nie wiem już jaki rom to jest ale w pliku do którego dałeś link mam tylko dwa pliki o nazwie AoxAabfbk8dHoVGmnEZpt9vbX0tbF7E+2QMAAAC8GSBQ9gUjUH6uxuFtBQAAAGoGBMq+YAQKAAAAAMD3BQIFAAAAALUDAgUAAAAAtQMCBQAAAAC1AwIFAAAAALUDAgUAAAAAtQMCBQAAAAC1AwIFAAAAALUDAgUAAAAAtQMCBQAAAAC1AwIFAAAAALXjD4TUcFLFgyV2AAAAAElFTkSuQmCC

Nie wiem jak to w tym momencie zainstalować :(

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok widzę różnicę. W poradniku pisałeś, że dany ROM może być wieloplikowy i rzeczywiście było na screenach widać 4 pliki albo jednoplikowy. Po rozpakowaniu ROM z linka który podałeś mam dwa pliki o nazwie "I8150XXKI8_I8150ITVKI2_I8150XXKI7_HOME.tar.md5" oraz "SS_DL.dll" i teraz nie wiem co zrobić :( Czy to oznacza, że ten ROM jest jednoplikowy a ten plik dll po prostu nic z nim nie robię ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ok widzę różnicę. W poradniku pisałeś, że dany ROM może być wieloplikowy i rzeczywiście było na screenach widać 4 pliki albo jednoplikowy. Po rozpakowaniu ROM z linka który podałeś mam dwa pliki o nazwie "I8150XXKI8_I8150ITVKI2_I8150XXKI7_HOME.tar.md5" oraz "SS_DL.dll" i teraz nie wiem co zrobić :( Czy to oznacza, że ten ROM jest jednoplikowy a ten plik dll po prostu nic z nim nie robię ?

Tak jak pisałem , daj mi 20 minut , szukam dla Ciebie najnowszego roma i sprawdze zawartość i pomogę ale nie moge tego zrobić w 3 minuty kolego..

OK kolego , teraz mogę konkretnie odpowiedzieć bo sprawdziłem , najnowszym romem open jest I8510XXKL3 to Android 2.3.6 i tu go masz :

A ustawić w Odinie powinieneś ten rom tak jak na screenie poniżej :

post-3-14005012480454_thumb.png

Pozdrawiam

PS.Pliczka SS.DL.dll nie ruszasz w ogóle bo to biblioteki dynamiczne , pamiętaj że ten pliczek jak i Odin i rom , muszą być w jednym katalogu !!.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkie dzięki, no chyba spróbuje wgrać tego roma. Trochę się boję bo jest to nowość dla mnie ale już chyba czytałem z 10 razy poradnik :) no i chyba raczej nikt inny tego nie wypróbuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wielkie dzięki, no chyba spróbuje wgrać tego roma. Trochę się boję bo jest to nowość dla mnie ale już chyba czytałem z 10 razy poradnik :) no i chyba raczej nikt inny tego nie wypróbuje :)

Pewnie nie więc i Ty możesz coś dla innych zrobić i przetestować te dwa najnowsze romy które Ci wrzuciłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy można w jakiś sposób zgrać sobie cały ROM który aktualnie mam tak aby w razie czego powrócić do niego ? Nie mogę za dużo znaleźć na google info na ten temat. Znalazłem info na temat zgrywania plików apk ale czy jest to jednoznaczne z zgraniem całego androida czyli zrobienie mojego roma czy tylko aplikacji zainstalowanych na telefonie ?

Edytowane przez Hunteros (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czy można w jakiś sposób zgrać sobie cały ROM który aktualnie mam tak aby w razie czego powrócić do niego ? Nie mogę za dużo znaleźć na google info na ten temat.

Można ale musisz mieć roota i wgrane CWM a tego nie masz i nie wiem czy ktokolwiek już to zrobił więc lepiej kuknij jaki masz rom , wpisz w google jego oznaczenie i zassaj go sobie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrootowałem telefon zrobiłem sobie kopie potrzebnych aplikacji za pomocą Titanium Backup, później unrootowałem telefon i jestem gotowy do zmiany roma.

Jedno pytanie - czy mam mieć włączone w telefonie debuggowanie usb czy nie ? Jak jest włączone to kies nie widzi telefonu a pisałeś w poradniku, że ma go normalnie widzieć więc podejrzewam, że debuggowanie ma być wyłączone ale wolę się upewnić.

Próbuje fleshować roma ale już 30 minut i nic dalej sie nie dzieje, wszystko było tak jak opisałeś i odin się zatrzymał na "amss.mbn download" wcześniej były jakieś komunikaty big partition size !! No nic czekam dalej

OK !!! udało sie ale musiałem ściągnąć nowszego odina wersja 4.43 ze stronki xda

. Andek 2.3.6 żadne programy się nie skasowały wszystko jest to co było tylko nie ma juz loga stockowego oraz niepotrzebnych aplikacji :) W nowym odninie wyskoczy komunikat "Close serial port and wait until rebooting." odłączamy wtedy usb i telefon się restartuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego..debugowanie jest potrzebne przy pewnych metodach rootowania a przy pewnych nie więc nie wiem jaką metodą rootujesz.Co do Kies...zawsze przy flashowaniu ma być wyłączone , zabite wszystkie procesy związane z Kies , jest potrzebny ale przy instalacji driverów i tylko raz , później już nie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta